PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorda Hız Problemi Lütfen Yardım Edin motor önerisi

caglar48
30 Aralık 2018, 20:19
Boğaziçi köprüsünü geçen haftaya kadar tekerde geçebiliyordum fakat bu hafta denedıgımde 220de Tekerden düşüyor ve köprüyü tamamlayamıyorum acaba problem neyden kaynaklı olabilir ? Çok sinirlendim motoru satıp gidip panigale alasım var bu gidişle bana başka şans bırakmayacak gibi. Yardımcı Olursanız cok sevinirim Teşekkürler. 200bin Liraya kadar motor önerilerinize açığım. :flower:

Angrypower
30 Aralık 2018, 20:23
Kardeşim sana Y2K lazım. Biz gariban adamız, sen köprüyü tek tekerde geçiyorsun, biz köprüyüde geçemiyoruz parasızlıktan :rendeer:

oznkrçm
30 Aralık 2018, 20:25
Allah başka dert vermesin zengin kardeşim.

mavzer-i
30 Aralık 2018, 20:25
ducatinin desmosedici motosikleti var onu al sonra bana dua et

okaplan
30 Aralık 2018, 20:28
Problem büyük ihtimal iyi gusül almış olman. Yoksa ön tekerini azrailin tutup köprüyü geçtiğinden eminim

Tengri
30 Aralık 2018, 21:01
Hocam senin ilacın bu - tekerden düşme derdi de yok, her yere tek teker gidebilirsin :thumleft:

https://i.hizliresim.com/lqvPYb.jpg (https://hizliresim.com/lqvPYb)

RideForLife.
30 Aralık 2018, 21:03
Konuya ciddi girip efkarlanip çıkıyorum :D. Allah baska dert vermesin. Ön tekeri pek kullanmıyon gibi bana verde şu öğrenci kardeşin sevinsin bari :).

zapalka
30 Aralık 2018, 21:04
Bu aralar rüzgar güneyden esiyor. Muhtemelen rüzgarı yanlış hesapliyorsun. Bir ruzgar mühendisine danışmanı öneriyorum. Ruzgar turbinlerini işleten firmalara bir mail vs at istersen.

COQ
30 Aralık 2018, 21:07
Boğaziçi köprüsünün son 40 metresinde yerçekimini arttırdılar. Fakat şu an sadece R1'leri etkiliyor. Yani son 40 metreye girince yer çekimi arttığı için motor tekerden düşüyor.
Fakat senin motor R1 değilse düşmemesi lazım.
Tek teker kilit swich'te temassızlık olabilir.
Kilit swich'de bişey yoksa tek teker düğmesinin içine WD40 sık.
Bir de egzoz bilyelerine baktır. Dağılmış olabilir.
Eğer sorun bunlardan hiç biri değilse Kenan Sofuoğlu'na bildir.
Ulaştırma bakanlığına bonba falan bişey atsın.Olmadı taramalı da olur.

RoofRoof
30 Aralık 2018, 21:10
Motor satıp yenisini almak sana yakışmaz bremın bence köprüden aşağı atıp öyle yenisini al

caglar48
30 Aralık 2018, 21:39
Boğaziçi köprüsünün son 40 metresinde yerçekimini arttırdılar. Fakat şu an sadece R1'leri etkiliyor. Yani son 40 metreye girince yer çekimi arttığı için motor tekerden düşüyor.

Sayın Motorsiklet Eğitmeni Hocam değerli tavsiyelerin teşekkür ederim fakat az önce garaja indim fakat tek teker düğmesini bulamadım motoru komple wd40 ile yıkaladım sizce yeterli olur mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=ReSrduqn08E

Dediklerinizi uyguladım umarım çalışır

Onur34
30 Aralık 2018, 21:52
Biz nerdeyiz sen nerdesin.
Bi arkadasta yapiyordu boyle platin taktilar sonra sonun ayni olmaz insallah

mustafa_325
30 Aralık 2018, 21:54
Motor tekerde giderken arka fren balataları üzerlerindeki yükten dolayı ısınıp kendi kendine fren yapıyor ve bir süre sonra ne kadar gaz versen de kendi kendine fren yapıp tekerden düşürüyor. Bence arka frene de iyice sık wd40'ı.

caglar48
30 Aralık 2018, 22:02
Biz nerdeyiz sen nerdesin.
Bi arkadasta yapiyordu boyle platin taktilar sonra sonun ayni olmaz insallah

Bence çok kasma biz eğleniyoruz gel katıl bize

COQ
30 Aralık 2018, 22:21
Sayın Motorsiklet Eğitmeni Hocam değerli tavsiyelerin teşekkür ederim fakat az önce garaja indim fakat tek teker düğmesini bulamadım motoru komple wd40 ile yıkaladım sizce yeterli olur mu ?

Olmuştur o.:cat:
Git bi teker yap gel sonucu yaz.
Yine olmazsa Motoru WD40 ile bir kez daha yıka yalnız önce sağ taraftan başla ve 3 kuluvalla oku, sonra sola geç 5 kuluvalla oku. Sol taraf komoniz olabilir 3 yetmez.
Bu arada senin modellerde tek teker düğmesi krikonun altında oluyor. Oraya bak.

figoksel
30 Aralık 2018, 23:06
Boğaziçi köprüsünü geçen haftaya kadar tekerde geçebiliyordum fakat bu hafta denedıgımde 220de Tekerden düşüyor ve köprüyü tamamlayamıyorum acaba problem neyden kaynaklı olabilir ? Çok sinirlendim motoru satıp gidip panigale alasım var bu gidişle bana başka şans bırakmayacak gibi. Yardımcı Olursanız cok sevinirim Teşekkürler. 200bin Liraya kadar motor önerilerinize açığım. :flower:

Benim başka bir önerim var.
Ben beceremiyorum ama, Mecidiyeköy'den açsan gazı, yeterince hız kazanabilirsen,köprü girişinde asılsan ön frene, stppie ile köprüyü geçebilirsin.

oznkrçm
30 Aralık 2018, 23:09
Olmuştur o.:cat:
Git bi teker yap gel sonucu yaz.
Yine olmazsa Motoru WD40 ile bir kez daha yıka yalnız önce sağ taraftan başla ve 3 kuluvalla oku, sonra sola geç 5 kuluvalla oku. Sol taraf komoniz olabilir 3 yetmez.
Bu arada senin modellerde tek teker düğmesi krikonun altında oluyor. Oraya bak.

Ben sürücü de kendini WD40 ile yıkamalı diye biliyordum.

Yanılıyor muyum acaba?

gogozh
30 Aralık 2018, 23:10
Akşam akşam yine dertlenecek birşey buldum kendime :( bu gece de iflah olmam ben .
Kazasız belasız

yigozya
30 Aralık 2018, 23:36
Şu 200 bin meselesi gerçek değil dimi komiklik şakalar devam ediyoruz yanlış anlamadiysam.hayir tam emin olamadım ona göre yatacam da :salut:

PAPAZ_39
30 Aralık 2018, 23:40
Ya arkadaşlar boşuna uğraşmayın bunun wd40 la motorla alakası yok. hiçmi tv , haber izlemiyonuz. Bu hafta çıkan yeni uygulama kararıyla artık bu haftadan itibaren yeni yılda köprüden tek teker geçemiyorsunuz. Boşuna uğraştirmayin arkadaşı İnanmıyorsanız deneyin. Ben inanmadım , bu gün gittim bizzat denedim hakkaten doğruymuş☺👍

caglar48
31 Aralık 2018, 12:38
Ya arkadaşlar boşuna uğraşmayın bunun wd40 la motorla alakası yok. hiçmi tv , haber izlemiyonuz. Bu hafta çıkan yeni uygulama kararıyla artık bu haftadan itibaren yeni yılda köprüden tek teker geçemiyorsunuz. Boşuna uğraştirmayin arkadaşı İnanmıyorsanız deneyin. Ben inanmadım , bu gün gittim bizzat denedim hakkaten doğruymuş☺��

Bugun çıkıp denicem umarım olur