PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş Ortaköy'de Motosiklet Kazası

RawShed
30 Aralık 2018, 12:35
Bide adam kaçıyor be

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/ortakoyde-dugun-konvoyu-dehseti-218910h.htm

alp_tunay
30 Aralık 2018, 12:43
Konvoydaki kabahatli tamam... Ya motorlu ???

Cyan
30 Aralık 2018, 12:45
Arkadaşımıza geçmiş olsun, karşı şeride giren çok hatalı olmakla birlikte motorcu arkadaş takip mesafesine
ve hız limitlerine uymuyormuş; en önemli kural -> kendi şeridinde durabileceğin hız ve takip mesafesinde sürüş yapacaksın...

KityVity
30 Aralık 2018, 13:19
Bir keko sulalesinde malesefki iradeler konvoyda asi tehlikeli hareketler yapilarak ispat edilmeye calisilir. İşin kötü yani bu topluluklarda kontrollü üreme yoktur. Vicdanda olmadigi icin isledikleri suclari kabahatlari yokmus gibi gormeye calisirlar. Adaletin olmadigi yerde rahmetde olmaz diye bosuna dememis atalarimiz. Butun cilelerimiz adaletsizlikten.

foxtrot
30 Aralık 2018, 13:45
Olmayacak şey her an olabilirmiş gibi davranmak lazım trafikte. boşuna bağırmış çağırmış motorcu arkadaş gidenin arkasından.. tamam karşı şeride giren araç kendi çapında hata yapmış olabilir ve bu kazanın sebep olanı ters şeride giren arkadaştır ama kazanın sorumlusu kendisi değildir. siyah jip başka bir sebepten dolayı da fren yapmış olabilirdi. önüne bir çocuk ya da hayvan atlamış olabilirdi. lastiği patlamış olabilirdi. araç arızalanmış olabilirdi. gökten önüne buzdolabı bile düşmüş olabilirdi. motosikletli arkadaşın her ihtimali düşünüp takip mesafesini her an her şey olabilirmiş gibi bırakması gerekirdi. hatanın %100 ü motorcu arkadaşımızda bana göre maalesef..

Exectus
30 Aralık 2018, 13:47
Takip mesefasi önemli. Arkadan vuran motorlu arkadaş. Yola çocukta atlayabilirdi kedi de atlayabilirdi ozaman da kediyi mi kovalayacaktı ? Benzer şekilde bir kaza geçirdim. Işıklardan kalktık birkaç metre öteden kavşaktan sola dönecez. Sağımdaki adam sıkıştırmaya başladı, birazda yaşlıydı yol verdim. Önüme geçti onun önündeki fren yaptı, amca fren yaptı, ben fren yaptım ve arkadaki geldi vurdu. İlk baş amcaya kızdı sonra bana neden yol veriyosun dedi. Dedim takip mesafesinden ve arkadan vuranın suçlu olduğundan haberin var mı ? Ondan somra sustu.

Wing750
30 Aralık 2018, 13:52
Motosiklet sürücüsü doğal olarak mağdur ve suçsuzdur :)

Ramazan Can
30 Aralık 2018, 15:32
geçmiş olsun takip mesafesini korumalıydı

uzay gemisi
30 Aralık 2018, 15:34
izleyipte gerilmek istemedim yorumları okuyorum:)

Shrieker
30 Aralık 2018, 16:59
Takip mesafesi, yerler ıslak, falan filan... Arkadaşa geçmiş olsun.

logaritma
30 Aralık 2018, 17:01
Geçmiş olsun motorcu arkadaş %100 suçlu bana göre.. yerler ıslak,asfalt soğuk yüksek ihtimal... takip mesafesi yok.. sürati fazla orası palanga caddesi ortaköyün üst kısmı orda çok sık kazalar olur .. Bu hatalı sollamalar orada çok oluyor bu olmasa başkası olabilirdi ..

Kışlanın önünden ortaköye sarkıyım demiş çok yanlış bir istikamet izlemiş.. Ben bile hayatım levent maslak beşiktaş üçgeninde geçiyor ortaköye giderken o istikameti kullanmam.. Trafik tecrübesizliği ve pilotaj acemiliği başka bir şey değil o yolda tam aksine çok temklinli olabildiğince düşük hızda gitmesi gerekirdi.. ortaköyden çıkan gençler mençler illa birileri zıpırlık yapıyor.. tekrardan geçmiş olsun..

Treo
30 Aralık 2018, 17:50
:) %100 motorcu mu suçlu :) karşıdan gelende yüzde 1 de mi suç yok. Bu kafa değişmedikçe bir şey olmaz tabi bizim trafikten.

logaritma
30 Aralık 2018, 18:00
:) %100 motorcu mu suçlu :) karşıdan gelende yüzde 1 de mi suç yok. Bu kafa değişmedikçe bir şey olmaz tabi bizim trafikten.

bu kafa değişmez 17-18 yıl beşiktaşda oturdum şimdide leventteyim işyerim maslakda kısaca hayatım bu üçgende.. yukarda yazdım o araba kazaya sebebiyet olan araba sollamaya çıkmasa 10 metre sonra başkası çıkardı sollamaya o yol böyle bir yol.. genelde ortaköyde piyasacı gezip tozan gazlayan hava atayım diye tura çıkan gençlerin tur rotası içinde olan bir yol birde e-5 çıkış yolu ..

Türkiyede yaşıyorsan tek yönlü şehir içi yolda heleki merkezlerde gaz açmıycaksın süratli gitmiyceksin.. aliyi suçla hatalı sollmadan veliyi suçla suçluda ama sen önlemini almadıkdan sonra asıl suçlu sensin.. arkadaş hatalı sollamadan kaza yapmıyor süratli olduğu ve takip mesafesini korumadığı için kaza yapıyor.. süratli olmasa yada takip mesafesini korusa zaten bu kaza olmazdı.. Tekrardan arkadaşıma çok geçmiş olsun diyorum Allahdan hiç bir şey olmamış iki tarafada gördüğüm kadarı ile maddi bir zararda yok motordada arabadada..

Treo
30 Aralık 2018, 18:08
Bizde trafik cezası kanun kitap olmadığı için hala maganda düğün konvoyları kornayla etrafı rahatsız eder. Hayvan gibi kullanır tehlike saçar. Suçlu budur işte. Bu zihniyettir suçlu olan. Köy yerindeki adetleri şehre taşıyandır suçlu. Sen ne hakla deli gibi korna çalar, trafiği tıkar bir de üstüne hatalı sollama yaparsın. Ama ne desen boş. Memleketin yüzde 80-90 ı böyle. Köyden gelmiş şehre. Eğitim öğretim sıfır. Tesadüf 3 kuruş kazanır ve kendini şehrin sahibi sanır. Bu durum da degismez. Degisse de biz goremeyiz ins. cocuklar gorur. Tamamen cehalet. Bu ulkenin en buyuk sorunu cehalet ve hak yeme. Sorsan yuzde 99 musluman ama herkes hak yeme derdinde. Etrafiniza bakin hak yemeyen (trafikte, iste, sira beklerken vb. Bir suru olayda) hak yemeyen goremezsiniz.

Ben arkadaşı çok hızlı görmedim. Takip mesafesi de fena değl gibi ama bu konuda uzman değilim sizler daha iyi bilirsiniz. Bi anlik bi olay oldugu icin duramamis ama iyi yavaslamis ki fazla hasar olmamis.

Fr.Sante
30 Aralık 2018, 18:15
Bizde trafik cezası kanun kitap olmadığı için hala maganda düğün konvoyları kornayla etrafı rahatsız eder. Hayvan gibi kullanır tehlike saçar. Suçlu budur işte. Bu zihniyettir suçlu olan. Köy yerindeki adetleri şehre taşıyandır suçlu. Sen ne hakla deli gibi korna çalar, trafiği tıkar bir de üstüne hatalı sollama yaparsın. Ama ne desen boş. Memleketin yüzde 80-90 ı böyle. Köyden gelmiş şehre. Eğitim öğretim sıfır. Tesadüf 3 kuruş kazanır ve kendini şehrin sahibi sanır. Bu durum da degismez. Degisse de biz goremeyiz ins. cocuklar gorur. Tamamen cehalet. Bu ulkenin en buyuk sorunu cehalet ve hak yeme. Sorsan yuzde 99 musluman ama herkes hak yeme derdinde. Etrafiniza bakin hak yemeyen (trafikte, iste, sira beklerken vb. Bir suru olayda) hak yemeyen goremezsiniz.

Ben arkadaşı çok hızlı görmedim. Takip mesafesi de fena değl gibi ama bu konuda uzman değilim sizler daha iyi bilirsiniz. Bi anlik bi olay oldugu icin duramamis ama iyi yavaslamis ki fazla hasar olmamis.

Takip mesafesi fena değil gibi gözüküyor belki başkası o mesafede durabilir. Ama arkadaş durayamacağını bilmiyor. Bu yüzden mesafeyi daha çok açmalıydı.

ufoz
30 Aralık 2018, 18:56
O mu bu mu hatalıya girmeyeceğim ama;

Motosikletli hem geç fren yapıyor, hemde frenle birlikte debriyaja basıyor.

Debriyaja basmasa motor freninin etkisiyle durabilirdi.

Angrypower
30 Aralık 2018, 19:09
R25 değil mi o? Allah bilir IRC'ler ile gidiyordur. Egzoz parası daha önemli tabi.

Motorcunun koruma öncelikleri:

1- Kendisi
2- Motoru
3- Etrafındaki nesneler

Ben bunları düşünüyorum. Şimdi arkadaş kendisini korumadı, motorunuda koruyamadı, etrafındakileri de koruyamadı. Eee başka ne kaldı? Araba %100 suçlu olsun ki bu bizi bağlamaz çünkü öndeki araba ile kafa kafaya çarpışmadılar. Bu durumda bir suç durumu olmadı. Kameralarda plakaya ceza göndermedi.

Motorlu, önündeki arabaya arkadan çarptı. %100 kusurlu oldu. Adamın arabasını yaptıracak. Geçmiş olsun der. Kendisinin iyi olmasından dolayı rahat hissederim.

SlimeDont
30 Aralık 2018, 19:49
İlk defa Beşiktaşa gitmiştim. Vodofane park'ın ordan sola bir dönüş var yukarıya çıkarken. Lan dedim ben burda pegleri sürtererek dönerim ne güzel bi dönüş burası dedim açtım gazı aradan 3-5 saniye bi geçti önümde trafik komple durmuş. O korkuyu hala hissederim. Trafiğin orda sıkışınca bi alt tarafı kontrol etme gereği duydum....:pr:

oznkrçm
30 Aralık 2018, 19:56
Bu olaydaki durum her gün, her trafiğe çıkışta yaşanabilecek bir şey maalesef.

Arkadaş böyle sürmeye devam edecekse daha çok karışır bu tarz kazalara.

MD.Murat
30 Aralık 2018, 20:28
hızlı gençlerin mutlak sonu. daha hızlı olsa daha kötü olur.
bazen de önünde araba olmaz direk kafa kafaya patlar. o zaman cenaze namazı oluyor.

acil durumda durabileceğiniz hızlarda gidin. yerler ıslaksa daha da yavaş gidin. hızlı giden geri dönmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

birde salak gibi arabanın hızında gitmeyin. araba frene basar zank diye durur. sen de böyle sinek gibi yapışırsın.

Metela
30 Aralık 2018, 21:28
Kaçan kaçmış sayılmaz bence, çünkü sebebiyet vereceği bir durum olup olmamasının hiçbir önemi yok, motorcunun çarptığı araca bir sorun yaratmışsa sürtmüşse falan sorumludur, gitmesinde bir sorun yok, motorcu kendi hatasına bahane arıyor, halen kuralları öğrenmemiş, takip mesafesi trafiğin altın kuralı, takip mesafesi ve gerekli hız durumuna uymuyor, bunun neticesinde hatasıyla araca vuruyor, arkadan bir araca vurursan, geri geri gitmediği sürecek %100 kusurlu sensin, hiçbir mazeretin yok, en ufak hakkın yok!

Birkan07
30 Aralık 2018, 22:06
R25ci. (10karakter)

gogozh
30 Aralık 2018, 23:32
demek kı oraya fırlayan bırısı bır hayvan falan olsa ona da küsküleyecekmiş . durduk yere arabaya da zarar verdı

abeciMotoru
04 Ocak 2019, 13:35
kaza yapmayacak r25 yoktur.
geçmiş olsun evladım.

arndiol
04 Ocak 2019, 13:38
Haber başlığı "dehşet" olarak yazılmış, vay arkadaş. basın ne güzel de genişletiyor mevzuları.

Takip mesafesi yeterli gözükmedi bana; ama tabi kaçan dingil kurallara uysaydı sıkıntı yoktu.

Zİncirleme dingil kazası diyoruz buna.

Mamba09
04 Ocak 2019, 13:40
Takip mesafesi. Çok basit. Bunu uygulasaydı kaza olmazdı.

Cyan
04 Ocak 2019, 13:44
Bir de lastikleri (veya sürüş / fren tekniği) b.ktan galiba, durulamayacak gibi de değilmiş aslında...

Wing750
04 Ocak 2019, 13:48
Ehliyet alırken derslerde 'Aha bu gaz, aha bu da fren' yerine biraz trafik bilgisi ve en önemlisi de insan görgüsü ve saygısı verilse bu tür kazalar olmaz.

MahmutBiner
04 Ocak 2019, 13:58
Bu yolda az çok sürenler iyi bilir. Sizce burada motosiklet sürücüsü uslu ve sakin mi gidiyor ? Videonun başındaki takip mesafası ve kaza olmadan önceki takip mesafesine bakıldığında zaten motosikletin aracı geçmek için Nereden bakarsan bak herşey hata. Hava yağışlı kullanılan yolda bina ve otopark çıkışları var bunlar görüle görüle bir araca madem duramayacaksan bukadar niye yaklaşılır? O yolda yola sürekli araç ve yaya çıkabiliyor iyi ki bir yaya yada hayvana çarpmamış arkadaş. Hepimize bir tecrübe olsun kazası..

emirs
04 Ocak 2019, 14:07
karşı taraf beni bağlamıyor. arabadaki adam başka sebepten de ani durabilirdi.
gereksiz hızlı gitmiş.
araba 4 teker abs li zırınk diye duruyor. ama o motor öyle durmaz ağa.

espresso
04 Ocak 2019, 14:14
Böyle konular açılması iyi oluyor aslında.
Böylece daha önce ehliyet kursunda anlatılan ve sonrasında eğitim alırken hocanın söylediklerini kendi başıma gelmeden yaşanmış örnekle görebilme şansım oluyor. Yoksa bir süre sonra aşırı dikkatli gitmeyi bırakıp, bak yanımdan beni geçen motorlara bişey olmuyor ben de onlar gibi öndeki araçlara yakın gideyim diye insan bildiklerini unutabiliyor bir süre boyunca başına bir iş gelmeyince. En azından bu örnekleri görünce kendi başımıza gelmeden tekrar hatırlamış pekiştirmiş oluyoruz bildiklerimizi.

Bilmeyenler de burada anlatılanlardan sonra umarım öğrenirler de daha güvenli sürmeye başlarlar.
Şakaya gelir yanı yok. Haklı bile olsak trafikte en zayıfız, haklı olmaktansa hayatta kalmak daha önemli.

kurubuzz
04 Ocak 2019, 15:11
Yazık olmus kazada motorcu Arkadasin dikkatli olmadigi görünüyo cünkü öküzlerin oldugu bi trafige cıkıyoruz gecmis olsun

mombohunter
04 Ocak 2019, 16:26
Bu kafayla daha çok kaza yapar.

Kural [ Z ]
04 Ocak 2019, 17:18
Ehliyet alırken derslerde 'Aha bu gaz, aha bu da fren' yerine biraz trafik bilgisi ve en önemlisi de insan görgüsü ve saygısı verilse bu tür kazalar olmaz.

Trafik ders konularına "Trafik Adabı" ekleneli epeyce oluyor, olmaya oluyor da insan aynı insan. Ne öğretsen de iki güne yine aynı insan.

Wing750
04 Ocak 2019, 17:31
;4425475']Trafik ders konularına "Trafik Adabı" ekleneli epeyce oluyor, olmaya oluyor da insan aynı insan. Ne öğretsen de iki güne yine aynı insan.

Çok doğru tespitte bulunmuşsunuz. Bu iş trafik eğitimiyle 10 saatte öğrenilmez. Çocukluktan itibaren aileden gelmeyen kültürü veremezsiniz. Veremediğiniz için de yaya geçitlerinde üstünüze araba sürerler. İnsana saygı ailede öğretilmedikçe bu iş çözülmez.

logaritma
04 Ocak 2019, 17:42
R25 olayı zaten başlı başına ayrı bir konu. motor teknik olarak değil camiası.

Wing750
04 Ocak 2019, 17:45
R25 olayı zaten başlı başına ayrı bir konu. motor teknik olarak değil camiası.

Yamahaşk...

logaritma
04 Ocak 2019, 17:55
Yamahaşk...

yok öyle değil bütün r25 cileri katmıyorum tabikii sadece benim gördüklerim en azından çoğu.... tuhaf arkadaşlar bitirim bitirim konuşmalar, atar gider herkese, herşeyi en iyi ben bilirimcilik .... altını kalın kalın çiziyim her R25 ciyi katmıyorum benim gördüklerimin çoğu bu tipde ama....

Angrypower
04 Ocak 2019, 19:07
yok öyle değil bütün r25 cileri katmıyorum tabikii sadece benim gördüklerim en azından çoğu.... tuhaf arkadaşlar bitirim bitirim konuşmalar, atar gider herkese, herşeyi en iyi ben bilirimcilik .... altını kalın kalın çiziyim her R25 ciyi katmıyorum benim gördüklerimin çoğu bu tipde ama....

Bu yüzden MT-25 aldım maalesef :salut: