PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : akü

EUOGLU
30 Aralık 2018, 12:30
motorumun aküsü 3 yılın ardından selametle diyor dün takviyeyle çalıştırdım bugün tırt olmuş.

üstünde 12v 5.5 amper yuasa akü var orjinal fabrika aküsü.

akü öneriniz varmı? 7 amper alsam zarar verirmi? kuru bakımsız aküler nasıldır?

artemis99
30 Aralık 2018, 12:42
motorumun aküsü 3 yılın ardından selametle diyor dün takviyeyle çalıştırdım bugün tırt olmuş.

üstünde 12v 5.5 amper yuasa akü var orjinal fabrika aküsü.

akü öneriniz varmı? 7 amper alsam zarar verirmi? kuru bakımsız aküler nasıldır?

Yuasalar çok sağlam aküler. Dışarda 10 saat kadar şarj ettirin kullanmaya devam edin. Benim yuasa 3 kere kurtuldu bu şekilde. Yenisi çok pahalı, ucuz olanlar da çok kötü diyorlar. Değişmesi gerekiyorsa yine değiştirirsiniz. Aynı değerde aküden şaşmayın.

EUOGLU
30 Aralık 2018, 12:46
Yuasalar çok sağlam aküler. Dışarda 10 saat kadar şarj ettirin kullanmaya devam edin. Benim yuasa 3 kere kurtuldu bu şekilde. Yenisi çok pahalı, ucuz olanlar da çok kötü diyorlar. Değişmesi gerekiyorsa yine değiştirirsiniz. Aynı değerde aküden şaşmayın.

100 tl ye yuasa jel aküler var ama bir şarz ettirmeyi deniyeyim

artemis99
30 Aralık 2018, 12:55
100 tl ye yuasa jel aküler var ama bir şarz ettirmeyi deniyeyim

Onlar çakma Yuasa. Sakın aman diyeyim !

foxtrot
30 Aralık 2018, 13:26
amper değerinin daha büyük olmasının bir zararı yoktur. cca değeri önemlidir. bu da soğuk marşta yeterli gücü üretebilecek kapasitede olmalıdır. aynı veya daha üstü cca değerine sahip bir akü alın kışın daha rahat marş basar.

bektanist
30 Aralık 2018, 14:32
akü içine saf su konularak kapaklar açık şekilde şarj edilmelidir. eğer içinde sıvı olmadan şarj edilirse hızlı bir şekilde volt değeri düşer üstüne bağlı bir yük olmasada akü boşalır. gerekli malzeme enjektör (şırında) ince düz tornavida saf su ve ayarlı şarj makinesi olan bir yerde yaptırman faydana olur.

http://resimler.balnet.net/urunleryeni/10252/25-amper-63-volt-aku-sarj-cihazi-1000.jpg

ogzcngdk
30 Aralık 2018, 15:09
7 amper akünün zararı olmaz. Bence yenisini alın 3 senelik aküyü geri kazanmak biraz zor.

logaritma
30 Aralık 2018, 16:45
uzun ömürlü akü alıcaksan lityum ion alıcaksn..

Hamza Toruk
30 Aralık 2018, 18:01
Bence 10 liraya bir sarj ettirmeyi deneyin sarj tutmazsa daha sonra üzerindekinin aynısını alın fazla amper fazla para :) Bu arada orjinal aküleri 50-100 liraya alamazsın çakmalarına dikkat akar motorun boyasına gelir boyayı söker falan gerek yok , bütçeniz yetiyor ise JELL akü alırsınız

dogukanb
30 Aralık 2018, 18:46
Benimde yuasa akünün ölmesinin ardından varta aldım şuanlık bir problem yok

EUOGLU
31 Aralık 2018, 19:10
suyunu tamamlayip 10 saat kadar sarz ettik. Bu kadar hizli marşın döndüğünü hatırlamıyorum. Can geldi