PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : shoei bu kask alınır mı?

HocaDeler
18 Aralık 2018, 19:19
Selamun arkadaşlar bu resimdeki kaskı alıcam 2.el temiz buldum ederi nedir ne kadara alınır iyimidir yardımcı olursanız sevinirim :)

https://i.hizliresim.com/DYRgjo.png

liquem
18 Aralık 2018, 19:23
2.el kaska karşıyım ben. bence alınmaz.

HocaDeler
18 Aralık 2018, 19:28
2.el içinmi dediniz yoksa kask mı kötü?

foxtrot
18 Aralık 2018, 19:30
fiyatini kapatmaniza gerek yoktu..

aLoneman
18 Aralık 2018, 19:31
ikinci ele sıcak bakmıyorum ama shoei markası iyidir.

HocaDeler
18 Aralık 2018, 20:04
hocam fiyat kapaptmak değil güncel fiyatını bulamadım o yüzden yabancı sitede bulabildim resmini 300 euro yazıyordu o sitede

gogozh
18 Aralık 2018, 20:12
Bu xspirit 2 kasklarin üretim tarihi ne ki acaba . Sıfır bile olsa önce ona bakmak lazım .

watercolours
18 Aralık 2018, 20:21
Selamun nedir?

yokon
18 Aralık 2018, 20:29
aley aley, ben olsam ikinci el almam

Birkan07
18 Aralık 2018, 20:48
Büyük ihtimal bunun 2. El parasına 0 bi mt falan alınabilir.

sultanselim
18 Aralık 2018, 22:03
shoei şu an en güvenli en kaliteli en konforlu kask markasıdır. Ben de yıllardır kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim kardeş. Öyle agvmiş nolanmış hjc miş shoeinin önünde ellerini bağlayıp önlerini iliklerler. Şu an teknik verilere vs baktığında da kağıt üstünde de pratikte de shoei'den daha üstün bir kask yok.

Fakat ikinci el dersen o iş değişir. Nasıl ki başkasının donunu alıp giymiyor isek kaskı da almamalıyız. Düşürmüştür düşmedi der bir yere çarpmıştır çarpmadı der bunların hepsini geçtim hijyen önemli. Pis saçlarıyla kullanmıştır iğrenç şeyler yemiştir nefesinden kaskın içi kokmuştur bitlidir hastalıklıdır vs vs. Değmez adam gibi kıy paraya 2500 lere falan sıfır mis gibi shoei ler var. Qwest var eniksar var var da var. Ama ikinci el kask takmak bana kullanılmış kondom takmak gibi geliyor. Karar senin güzel kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Selamun nedir?

sizin tayfa anlamaz kardeş yorma o küçük kafanı

zekvan
19 Aralık 2018, 09:12
2.el kask mı alınır kardeşim arkadaşın dediği gibi 0 mt al daha mantıklı. Birde sharp testlerine bakın alacağınız kaskın, shoei nin 3 yıldızından ise MT 5 yıldız tercih ederim. Kaskın sağlıklı kullanım ömrü 2 yıl zaten bildiğim kadarıyla...

sultanselim
19 Aralık 2018, 09:15
2.el kask mı alınır kardeşim arkadaşın dediği gibi 0 mt al daha mantıklı. Birde sharp testlerine bakın alacağınız kaskın, shoei nin 3 yıldızından ise MT 5 yıldız tercih ederim. Kaskın sağlıklı kullanım ömrü 2 yıl zaten bildiğim kadarıyla...

ahahah shoei nin 2 yıldızındansa mt nin 5 yıldızıymış. ahahah sizde bu kafa oldukça kask takmanıza bile gerek yok. Korumaya gerek yok böyle kafayı zaten. Arkadaşın sharpı miktir et. Snell var mı dot var mı ona bak. Arai sharptan 3 yıldız alıyor ama ls2 4 yıldız şimdi ls2 daha güvenli öyle mi ahahah. sen kask falan takma kardeş

zekvan
19 Aralık 2018, 09:26
ahahah shoei nin 2 yıldızındansa mt nin 5 yıldızıymış. ahahah sizde bu kafa oldukça kask takmanıza bile gerek yok. Korumaya gerek yok böyle kafayı zaten. Arkadaşın sharpı miktir et. Snell var mı dot var mı ona bak. Arai sharptan 3 yıldız alıyor ama ls2 4 yıldız şimdi ls2 daha güvenli öyle mi ahahah. sen kask falan takma kardeş

Eğer yanlış bilgi verdiysem mantıklı bir sebep ve açıklamayla tezimi çürüt.. Bana de ki sharp testi şu işe yarar bu işe yaramaz. Bende birşeyi yanlış biliyorsam düzelteyim sonuçta forumun amacı bu ama sen direk o kafayı korumana gerek yok nidaları atmaya başladın hayırdır? Beni yargılayacak kişi sen misin ? Bir de sen kimsin ? Ben kimim ? Tanımıyoruz.. Zekanın yetmediği yerde ohohohho o kofoyo koromo zoton gibi cümleler mi başlıyor yoksa ..

sultanselim
19 Aralık 2018, 09:35
Eğer yanlış bilgi verdiysem mantıklı bir sebep ve açıklamayla tezimi çürüt.. Bana de ki sharp testi şu işe yarar bu işe yaramaz. Bende birşeyi yanlış biliyorsam düzelteyim sonuçta forumun amacı bu ama sen direk o kafayı korumana gerek yok nidaları atmaya başladın hayırdır? Beni yargılayacak kişi sen misin ? Bir de sen kimsin ? Ben kimim ? Tanımıyoruz.. Zekanın yetmediği yerde ohohohho o kofoyo koromo zoton gibi cümleler mi başlıyor yoksa ..

evet beni tanımadığın için böyle kinayeli kinayeli konuşuyorsun. örneği verdim işte analyana sivrisinek saz anlamayana davulu. neyse

Emreerol
19 Aralık 2018, 09:51
Bende de Shoei Gt air var. 3 yıl kullandım. 2 hafta önce kaza yaptım. Defalarca yere vurdum kafamı. Kaskta gözle görülür hiç bir şey yok. Ama içi kim bilir ne halde. Ertesi gün gidip başka bir kask aldım. İstesem kazasız, tertemiz kask diye satardım.

Konu kask olunca 2.el alışveriş çok anlamsız. O kask ile neler yaşandığını bilemezsiniz. Arkadaşların dediği gibi gidin bir MT alın daha iyi.

uzay gemisi
19 Aralık 2018, 10:03
shoei şu an en güvenli en kaliteli en konforlu kask markasıdır. Ben de yıllardır kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim kardeş. Öyle agvmiş nolanmış hjc miş shoeinin önünde ellerini bağlayıp önlerini iliklerler. Şu an teknik verilere vs baktığında da kağıt üstünde de pratikte de shoei'den daha üstün bir kask yok.

Bunları yazan arkadaş
Agv
Nolan
Hjc
Schubert
Arai
Scorpion
Gibi markaların tüm segmentlerde ki tüm kasklarini denemiş, görmüş, incelemiş, üstüne birde inceleme adına motosikletten atlayıp kafasını vurmuş sanırım.
Hiçbir kar amacı gütmeden yaptığın bu inceleme için sana forum olarak teşekkür ediyoruz. Özelden iban no filan gönder ki en azından motosikletten kendini atınca motosiklette oluşan hasarin bir kısmını karşılamana yardımcı olalım.
Birde dünyaca ünlü bu markalara forum olarak mail atmaliyiz ki ürünlerini piyasadan ceksinler. Nasıl olsa sadece shoei alacağız. Küçük bir toplulukta olsak belki dikkat çeker bu markaların satilmamasini sağlayabiliriz.

sultanselim
19 Aralık 2018, 10:05
Bunları yazan arkadaş
Agv
Nolan
Hjc
Schubert
Arai
Scorpion
Gibi markaların tüm segmentlerde ki tüm kasklarini denemiş, görmüş, incelemiş, üstüne birde inceleme adına motosikletten atlayıp kafasını vurmuş sanırım.
Hiçbir kar amacı gütmeden yaptığın bu inceleme için sana forum olarak teşekkür ediyoruz. Özelden iban no filan gönder ki en azından motosikletten kendini atınca motosiklette oluşan hasarin bir kısmını karşılamana yardımcı olalım.
Birde dünyaca ünlü bu markalara forum olarak mail atmaliyiz ki ürünlerini piyasadan ceksinler. Nasıl olsa sadece shoei alacağız. Küçük bir toplulukta olsak belki dikkat çeker bu markaların satilmamasini sağlayabiliriz.

işine bak boş yapma. gidip damacanadan kaskları kafanıza takıp ölüyorsunuz sonra. yardım etmek için fikir beyan ediyoruz ne kadar meraklısınız billur geçmeye. fakir olabilirsiniz ama canınızdan kıymetli değil gidin kredi çekin sağlam kask alın ki ömrünüz uzun olsun.

ayrıca senin bana sarma gibi bir eğilimin var hiç tavsiye etmem. senin zirve sandığın yerlere biz düştük diye üzülüyoruz.

HocaDeler
19 Aralık 2018, 10:35
Arkadaşlar benim bütcem kısıtlı universite okuyorum ve çalıştığımıda okumaya harcıyorum. benim kask limitim 700 tl bende söyle düşündüm . 2000 tl ye yakın kaskları hiç kullanmayıp yada az kullanıp yarı fiyatlarına yakın fiyatlarına koyanlar var. bende temiz bulup alsam daha mantıklı geldi. hem iyi kask takmış olurum sonuçta can bu. iyisi olsun sağlam olsun mantığındayım bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum?

Green Arrow
19 Aralık 2018, 10:35
işine bak boş yapma. gidip damacanadan kaskları kafanıza takıp ölüyorsunuz sonra. yardım etmek için fikir beyan ediyoruz ne kadar meraklısınız billur geçmeye. fakir olabilirsiniz ama canınızdan kıymetli değil gidin kredi çekin sağlam kask alın ki ömrünüz uzun olsun.

ayrıca senin bana sarma gibi bir eğilimin var hiç tavsiye etmem. senin zirve sandığın yerlere biz düştük diye üzülüyoruz.

Arkadas sen nerenin kekosusun ya. İki gunluk hesapla gelmis burada show yapiyor. Yalan yanlis bilgiler,gereksiz ego. Uslubunu takil once burasi ahir degil, Bu kafayla forumda omrun kisa surecek bilgine.

HocaDeler
19 Aralık 2018, 10:36
Mesela kask alıyorlar 2-3 gün kullanıyor küçük geliyor satılığa çıkartıyorlar

Green Arrow
19 Aralık 2018, 10:42
Mesela kask alıyorlar 2-3 gün kullanıyor küçük geliyor satılığa çıkartıyorlar

Bundan nasıl emin olacaksın hocam, belki adam boyadı kaskı bişey yaptı. 2 el kaska tanıdık harici yönelmek mantıksız bence. 700-800 liralara da gayet güvenli kasklar var fiber kabuğa sahip. N11'den bakabilirsin.

IRau
19 Aralık 2018, 10:54

sen galiba saydığın markaların hep dandik modellerine denk gelmişsin.
biraz ufkunu genişletmen lazım az araştırma yap adam doğru söylüyor hiç üst çıkmaya çalışma.

mfBulut
19 Aralık 2018, 11:37
Yahu adamda karşısındakinin yaşını, tecrübesini, sürdüğü motosiklet sayısını ve hatta zekasını bile sadece forum hesabından anlayabilecek kadar üst düzey bir varlık alametleri var belli ki. Siz ne diye ona cevap verip biz alt tabaka varlıkları ezmesine yol açıyorsunuz. KıRAL sensin deyip geçin.

logaritma
19 Aralık 2018, 11:38
kardeşim ikinci el kask alabilirsin sorun değil shoei de güzel markadır.. ama üretim tarihi önemli ona bakman lazım ikincisi bir darbe almışmı kask ona bakman lazım dışı kabuğu sağlamdır ama içindeki köpüğü zedelenmişse zaten esas kafanı koruyan o içindeki köpükdür yabancılar macun der o kısımdır oraya bakman lazım.. artıkafana giymen lazım olmaya bilir kafanın ergonomisi kafa yapınla ile uymaya bilir.. yoksa shoei güzel kaliteli markadır.

o açıdan arkadaşların mt al o fiyata tezine katılırım bakmadan alıcaksan git dükkan dan kafana giyip test edip sıfır al .. mt snake carbon elyaf karışımlı olanlar iyi bakmanı bir tavsiye ederim.

MT00
19 Aralık 2018, 12:04
ben bu konudan bugün motor büyüdükçe testosteronun da büyüdüğünü anladım..::cekic::

espresso
19 Aralık 2018, 13:02
Arkadaşlar benim bütcem kısıtlı universite okuyorum ve çalıştığımıda okumaya harcıyorum. benim kask limitim 700 tl bende söyle düşündüm . 2000 tl ye yakın kaskları hiç kullanmayıp yada az kullanıp yarı fiyatlarına yakın fiyatlarına koyanlar var. bende temiz bulup alsam daha mantıklı geldi. hem iyi kask takmış olurum sonuçta can bu. iyisi olsun sağlam olsun mantığındayım bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum?

Kaskların bir raf ömrü ve kullanım süresi vardır, bırakın temiz kullanmayı, kask 3 yıl kutusunda dursa bile ömrü dolar, azten 3-4 yılda bir yeni kask almak tavsiye edilir. kaskların içindeki koruyucu malzemeler zaman geçtikçe kendi kendine koruma özelliğini yitirmeye başlar çünkü. Bu yüzden 2. el kask almayın denir en başta. Kirli saçlarıyla giymiştir falan kısmı işin hijyen tarafı, o da önemli ama süresi dolmak üzere olan kask alınmaz.

logaritma
19 Aralık 2018, 13:08
ikinci eli çok zora düşmedikçe önermem hiç bir zaman ama alınıcaksada yukarda yazdığım kontollerin yapılması kafaya takılması şart ..

yeni kask satanlarda oluyor ikinci elde.. adam motoru değiştirmiş 5-6 aylık kask daha yeni rengi aldığı motorla uymuyor diye değiştiriyor yada motorun tarzıyla kaskın tarzı uymuyor diye değiştirmek isteyenler oluyor ilk başlarda çok beğenip zamanla buğu ses yada ağırlığından ötürü kafasını boynunu ağrıttığı yorduğu için satanlar oluyor .. artçı kaskı diye alıp artçısıyla yolları ayırıp kask artçısını hatırlattığı için satmak isteyenler olabiliyor :cherry: böyle belli nednelerden ötürü bir yaşında 5-6 aylık kaskları satanlar oluyor .. ama tabii ne olursa olsun ikinci el neticede uygun rakama almak önemli..

watercolours
19 Aralık 2018, 13:27
Kaskların bir raf ömrü ve kullanım süresi vardır, bırakın temiz kullanmayı, kask 3 yıl kutusunda dursa bile ömrü dolar, azten 3-4 yılda bir yeni kask almak tavsiye edilir. kaskların içindeki koruyucu malzemeler zaman geçtikçe kendi kendine koruma özelliğini yitirmeye başlar çünkü. Bu yüzden 2. el kask almayın denir en başta. Kirli saçlarıyla giymiştir falan kısmı işin hijyen tarafı, o da önemli ama süresi dolmak üzere olan kask alınmaz.

Markaya göre değişiyor. Arai, kendi kasklarına 7 yıl raf ömrü, 5 yıl kullanım ömrü veriyor. Hangi süre daha önce dolarsa tabii.

sultanselim
19 Aralık 2018, 13:55
Markaya göre değişiyor. Arai, kendi kasklarına 7 yıl raf ömrü, 5 yıl kullanım ömrü veriyor. Hangi süre daha önce dolarsa tabii.

yani 7 yıl rafta kaldıktan sonra alıp kullanamıyor muyuz? bu mantıkla rafta 7 yıl dolarsa sıçtık o kask bitti. o zaman rafa çıktıktan en geç 2 yıl sonra alıp 5 yıl daha kullanıp atmak lazım senin mantığına göre? gerçi son istişare ettiğimiz konu üzerinden düşünecek olursak senin mantığına güvenmek ne kadar doğru bilinmez ama..

watercolours
19 Aralık 2018, 14:34
Arai diyor, ben demiyorum. Gidip Arai'nin sitesine bakınız.

sultanselim
19 Aralık 2018, 14:37
Arai diyor, ben demiyorum. Gidip Arai'nin sitesine bakınız.

sen bu saatten sonra benimle muhattap olma oğlum!

watercolours
19 Aralık 2018, 14:50
Arai'yi muhatap almıyorsanız ben ne diyeyim. Oğlunuz değilim.

MT00
19 Aralık 2018, 15:00
nereye kadar sabredilecek diye takip ettim.. buraya kadarmış. :)

liquem
19 Aralık 2018, 18:47

Üniversite öğrencisiyim motorumu kendim aldım sigortasını ruhsatını kendim çıkarttım hepsi bir yana kaskımı ekipmanımı da kendim aldım cekette bir nebze ikinci ele kaçılması mantıklı olabilir. ama şöyle bir gerçek var. Bilimsel gerçek bu bu günn okuldaki motorcu arkadaşlar da temiz 2.el kask al dediler. o kask adam akıllı 1 kez yere düştüğünde dış kabuk her ne kadar belli etmese de Koruma yüzde 30 azalıyor. aslında kask görevini tamamlamış ve kafayı korumuş sayılıyor yeni kask alınması gerekiyor gittim bu gün paşa paşa 600 liraya 2018 üretim mt revenge aldım. illa 2000 liralık birşey alacağım dersen kask alana kadar binme motora bekle

Green Arrow
19 Aralık 2018, 19:04

Bilgi tamamen yanlış, kimden ve nereden öğrendiyseniz uzak durun. Kaskın kullanım ömrü yoktur, tavsiye edilen optimum kullanma ve raf ömürleri kabuk ve üretim yapısına bağlı olarak markalar tarafından satın aldığınızda kutusunda yer alan kılavuzda yazar. Dünyanın en itibarlı sertifikası olan Snell 20 sene önce testini yaptığı şahit kaskı tekrar teste tabi tutuyor ve kask geçer not alıyor yine. Dayanaksız yorumlara kulak asmayalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Verdiğiniz bilgiler tamamen doğru ancak eklememiz gereken kelime ''tavsiye edilen kullanım ömrü'' yani bir dayanağımız veya delilimiz yok bununla alakalı yalnızca ortalama 5-7 yılda bir kasklarınızı yenileyiniz diyorlar.