PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alırım bi hayırlı olsun

Ekarademir
11 Aralık 2018, 19:33
Yıllar önce gördüğümde çok arayıp bulamamıştım. Hatta sonra kendimde yapmaya çalıştım ama böylesi olmamıştı.

Arkadaşımda gördüm. Babası yokken kamyona attım götürdüm. Böylelikle almış oldum. O kadar istiyordum ki fiyatı bile konuşmamıştım sonradan hallettik.

30 cc tek silindir tork canavarı. 29.9 hızı rahat yapabiliyor. Arazi vs her şartta gidebiliyor. Rampalarda zorlanmaması için bende destek çıkıyorum tabi.

Öndeki

https://i.hizliresim.com/pbgRAL.jpg

wing41
11 Aralık 2018, 19:48
Hayırlı olsun kaça geldi bu motorlu bisiklet?

Ekarademir
11 Aralık 2018, 19:51
Hayırlı olsun kaça geldi bu motorlu bisiklet?
Sağolasın. 1000e aldım.

hokahey
11 Aralık 2018, 19:52
hayırlı olsun kardeş.

melez
11 Aralık 2018, 20:01
Sağolasın. 1000e aldım.

1000 tl mi?
bin tl?
10 tane yüz lira yani
aynı zamanda 20 tane 50lik.

aboooo. paran çoktu harcayacak yerin yoktu sanırım.

Tengri
11 Aralık 2018, 20:04
Güle güle, kazasız belasız kullanın.. İvmelenmeyi elcikten mi yapıyorsunuz?

Blackhoney
11 Aralık 2018, 20:10
Hayırlı olsun. Çalıştırmak için ip mi çekiliyor? İki zamanlı motor muhtemelen. Sesi nasıl? Deposu motorun üstünde mi? Arka selede ki nedir? Yağ haznesi ayrı mı? Yoksa benzine mi karıştırıyorsunuz?

SuleymanE
11 Aralık 2018, 20:10
Görünüş olarak tam bir klasik. Sepeti de güzelmiş. :)

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Kural [ Z ]
11 Aralık 2018, 20:14
Hayırlı olsun. Ben de geçen hafta bu tipte birşeyler alarak yeni projeye başladım. Şu sıralar ciddi bir yoğunluğum olduğundan ilgilenemedim ancak iyi birşeyler çıkarmayı planlıyorum. Moralinizi bozman gibi olacak ama ben bisiklet dahil toplamda 240 TL' ye aldım. Tabi ki arasındaki fark benimkinin motoru henüz çalışmıyor :thumleft: Yeni bir motopet doğabilir, Cafe Racer' dan daha çirkin bir proje yapmak istiyorum. Seviyorum böyle şeyleri ne yapayım :flower:

Tekrardan hayırlı olsun, zevkle kullanın, tadını çıkarın :cat:

Ekarademir
11 Aralık 2018, 20:33
hayırlı olsun kardeş.

Sağolasın.

1000 tl mi?
bin tl?
10 tane yüz lira yani

Bence ucuza bile aldım. Üstündeki motorun orjinaline ebaydan baktım 600 küsür dolar. Bisiklet zaten bi sürü para. Bu tip klasik bisiklete bikaç bin istiyorlar. 2000 dese yine alırdım. Ben kamyon şoförüyüm ve şehiriçinde veresiye toplamak için mükemmel araç bu. Scooter alacaktım o daha pahalı.

Güle güle, kazasız belasız kullanın.. İvmelenmeyi elcikten mi yapıyorsunuz?

Evet sağ elcikte kolu var. Birde üstünde kilidi var. Kilit kapanınca kol dönmüyor. Bisiklet olarak sürerken kapatıyorum.

Hayırlı olsun. Çalıştırmak için ip mi çekiliyor? İki zamanlı motor muhtemelen. Sesi nasıl? Deposu motorun üstünde mi? Arka selede ki nedir? Yağ haznesi ayrı mı? Yoksa benzine mi karıştırıyorsunuz?

Amin sağolasın. Evet solda ip var. Sürerken tam selenin soluna denkgeliyor. Sürerken çekilebiliyor yani ip. İki zamanlı. Arka seledeki benzin deposu. Yağ benzine karıştırılıyor.

Görünüş olarak tam bir klasik. Sepeti de güzelmiş. :)

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Amin sağolasın. Kaç model bilmiyorum ama baya eski. Zamanında yurtdışından biri getirmiş. Sepet aldığımda vardı sökmeye kıyamadım. Tipsiz duruyor ama çok işe yarıyor.

;4415955']Hayırlı olsun. Ben de geçen hafta bu tipte birşeyler alarak yeni projeye başladım. Şu sıralar ciddi bir yoğunluğum olduğundan ilgilenemedim ancak iyi birşeyler çıkarmayı planlıyorum. Moralinizi bozman gibi olacak ama ben bisiklet dahil toplamda 240 TL' ye aldım. Tabi ki arasındaki fark benimkinin motoru henüz çalışmıyor :thumleft: Yeni bir motopet doğabilir, Cafe Racer' dan daha çirkin bir proje yapmak istiyorum. Seviyorum böyle şeyleri ne yapayım :flower:

Motor olarak ne kullanacaksın? Bende daha önceden bu tip Avrupa bisiklete hızar motoru takmıştım. Pek randımanlı olmadı. Devir düşürmek çok uğraştırıyor. Yaptım bitirdim ama motorun sürekli şişmesi yüzünden kullanamadım. Nasıl bi motor aldığını merak ettim. Bisikletle beraber 240 lira iyi rakam. Ama kendin yapacaksan o masraf dahada artabilir. Böyle bi projede kullanılacak en iyi motor pocketbike motoru bence.

Resimler silinmiş ama yazılar duruyor yaptığımın.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/175886-motor-bisiklet.html

allegromod
11 Aralık 2018, 20:46
bunun taha temizine binmiştim yandan çantalı güzle birşeydi ama çekmiyor alet pedala destek oluyordu

Kural [ Z ]
11 Aralık 2018, 21:05
Sağolasın.

Motor olarak ne kullanacaksın? Bende daha önceden bu tip Avrupa bisiklete hızar motoru takmıştım. Pek randımanlı olmadı. Devir düşürmek çok uğraştırıyor. Yaptım bitirdim ama motorun sürekli şişmesi yüzünden kullanamadım. Nasıl bi motor aldığını merak ettim. Bisikletle beraber 240 lira iyi rakam. Ama kendin yapacaksan o masraf dahada artabilir. Böyle bi projede kullanılacak en iyi motor pocketbike motoru bence.

Resimler silinmiş ama yazılar duruyor yaptığımın.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/175886-motor-bisiklet.html

Biz zannettik ki Çin malının hası. Meğer çok eski bir İtalyan motoru imiş, yedek parça bakarken e-bay' den anlaşıldı. CECCATO diye bir marka, eski ama güzel bir motor. Şimdi oynanma sırası onda :queen:

Bizim motoru e-bay' de vatandaş 200 Euro' dan satıyor. Marka yazan minik pul 15-35 Euro. Oynamayıp temizleyip vitrine koyasım geldi.

Ekarademir
11 Aralık 2018, 21:17
bunun taha temizine binmiştim yandan çantalı güzle birşeydi ama çekmiyor alet pedala destek oluyordu

Düz yolda kalkışta pedallasam yetiyor. Yoksa zor kalkıyor. Birde rampada destek oluyorum. Neyseki Aksaray dümdüz.

;4415980']Biz zannettik ki Çin malının hası. Meğer çok eski bir İtalyan motoru imiş, yedek parça bakarken e-bay' den anlaşıldı. CECCATO diye bir marka, eski ama güzel bir motor. Şimdi oynanma sırası onda :queen:

Bizim motoru e-bay' de vatandaş 200 Euro' dan satıyor. Marka yazan minik pul 15-35 Euro. Oynamayıp temizleyip vitrine koyasım geldi.

Bi hikayeyi anımsattı bu mevzu. Biçok insan için hurda metal diye görülen parça değerli bi motor işte. Resmi var mı merak ettim. Kaç cc?

Hikayede bu (http://www.hakanmenguc.org/kuyumcunun-hikayesi/)

RideForLife.
11 Aralık 2018, 21:56
Ilk başta okuduğumda hangisinden bahsettiğiniz anlamamıştım :). Hayırlı olsun proje mesajlarını dört gözle bekliyorum.

Angrypower
11 Aralık 2018, 22:40
Hayırlısı olsun. Güle güle, eğlene eğlene kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

;4415955']Hayırlı olsun. Ben de geçen hafta bu tipte birşeyler alarak yeni projeye başladım. Şu sıralar ciddi bir yoğunluğum olduğundan ilgilenemedim ancak iyi birşeyler çıkarmayı planlıyorum. Moralinizi bozman gibi olacak ama ben bisiklet dahil toplamda 240 TL' ye aldım. Tabi ki arasındaki fark benimkinin motoru henüz çalışmıyor :thumleft: Yeni bir motopet doğabilir, Cafe Racer' dan daha çirkin bir proje yapmak istiyorum. Seviyorum böyle şeyleri ne yapayım :flower:

Abi bak haftasonları dehşet canım sıkılıyor. Al hafasonları yanına çırak die. Çok pis takım toplarım arkadan, çok piste takım getiririm tabladan. Evden kovuyorlar, çık git bıktık senin can sıkıntından die :salut:

Kural [ Z ]
11 Aralık 2018, 23:05
Hayırlısı olsun. Güle güle, eğlene eğlene kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Abi bak haftasonları dehşet canım sıkılıyor. Al hafasonları yanına çırak die. Çok pis takım toplarım arkadan, çok piste takım getiririm tabladan. Evden kovuyorlar, çık git bıktık senin can sıkıntından die :salut:

İlk fırsatta :cat:

Şu aşırı yoğun tempo bir düşsün de. Sabah 07:00' de başlayan mesaim hala devam ediyor (saat 23:05). Bu şekilde çalışmada bu aralıksız üçüncü haftam. Artık beyinde ne fosfor kaldı ne B12 :queen:

freelancer
11 Aralık 2018, 23:20
Vaay, bence birkaç "hayırlı olsun"u birden hak eder bu alet :D Bisiklet zamanlarımda çok özeniyordum motorlu bisikletlere, "ufak tefek bir şey de olsa ses etmem" diyordum. Salcano NG650'nin üstüne 25-50cc motoru sıkıştırıp 600 liraya satan adam vardı bir tane. Bu tarz bir güzelliği bin liraya bulsam ilana çıktığı gün alırdım herhalde :D

GT250rAlanya
11 Aralık 2018, 23:44
Çok güzel makine, 1000 lira da gayet iyi para. Bugün bulsam bende alırım. Gayet hoş nostaljik. Sadece güzel,temiz,ustaca bir boyaya ihtiyacı var. Güle güle kullanın.
Sepet aynen kalsın. hiç sökmeyin.
Eğer her parçası orjinal ise asla değiştirmeyin. Küçük bir tavsiye. Yıllar sonra çok çok daha güzel paralara satılır.
Orjinal değilse de markasından orjinaline bakın. Orjinale çevirin.

ayzek
12 Aralık 2018, 00:01
Hayırlı olsun abicim 1000 tl çok değilmi ya gerçi muhtemel sende çocukluk hayali gibi birieydir daha önceki konulardan az çok kestiriyorum bisiklete takılan kitler vardı motorlu testereden bile yapanlar oluyor youtube da denk geliyorum zaman zaman daha ekonomik bir şekilde halledebilirdin ama sende durum dediğim gibi biraz farklı hayırlı olsun

sultanselim
12 Aralık 2018, 17:03
1000 tl mi?
bin tl?
10 tane yüz lira yani

çok ağır fakirsin belli :)

mombohunter
12 Aralık 2018, 17:07
Hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde binin.

Ekarademir
13 Aralık 2018, 18:49
Ilk başta okuduğumda hangisinden bahsettiğiniz anlamamıştım :). Hayırlı olsun proje mesajlarını dört gözle bekliyorum.

Açıkcası bunda yapacak birşey yok proje olacak. Bi temizlik işi var. Motor bakımınıda yaptım zaten. Şimdi KTM ile uğraşıyorum. Dayanamadım söktüm yine. 6 ay önce boyamıştım boyası eskidi yeniden boyayacağım. :mrgreen: Bu sefer tamamen turuncu yapacağım motoru. Birde elektirik tesisatını yeniliyorum.

Vaay, bence birkaç "hayırlı olsun"u birden hak eder bu alet :D Bisiklet zamanlarımda çok özeniyordum motorlu bisikletlere, "ufak tefek bir şey de olsa ses etmem" diyordum. Salcano NG650'nin üstüne 25-50cc motoru sıkıştırıp 600 liraya satan adam vardı bir tane. Bu tarz bir güzelliği bin liraya bulsam ilana çıktığı gün alırdım herhalde :D

Bende çocukken öyleydim. Ve hala çocuklar öyle. Geçtiğim yerlerde çocuklar birbirini dürtüp beni gösteriyor. Bağırıp "abi bu ne böyle" diyenlerde var. Gerçi büyüklerde çok özeniyor belli.

Çok güzel makine, 1000 lira da gayet iyi para. Bugün bulsam bende alırım. Gayet hoş nostaljik. Sadece güzel,temiz,ustaca bir boyaya ihtiyacı var. Güle güle kullanın.
Sepet aynen kalsın. hiç sökmeyin.
Eğer her parçası orjinal ise asla değiştirmeyin. Küçük bir tavsiye. Yıllar sonra çok çok daha güzel paralara satılır.
Orjinal değilse de markasından orjinaline bakın. Orjinale çevirin.

Boya değilde yıkanmaya ihtiyacı var. :mrgreen: Bayadır yıkanmamış belli. O yüzden kir içinde. Boyasında çizik pas vs yok aslında. Karbüratörü orjinal değil. Mobilet karbüratörü. Sepetide değil tabi. Satma niyetim yok açıkcası. İsteyen çok ama vermiyorum.

Hayırlı olsun abicim 1000 tl çok değilmi ya gerçi muhtemel sende çocukluk hayali gibi birieydir daha önceki konulardan az çok kestiriyorum bisiklete takılan kitler vardı motorlu testereden bile yapanlar oluyor youtube da denk geliyorum zaman zaman daha ekonomik bir şekilde halledebilirdin ama sende durum dediğim gibi biraz farklı hayırlı olsun

Ekonomik şekilde halledilmiyor işte. :) Daha önceden hızar motorundan yaptım pek düzgün olmadı. Bu orjinal motorlu ve ona uygun jantıyla beraber. Bunun gibisini yapmak benim için baya aşırı masraf demek. Krank yapılacak motor bloğu yapılacak vs. Hepsi bu bisiklete uygun parçalar. Başka şeyden uydurma yapılamayacak şeyler. Ancak mobilet motorundan yapardım ama oda bunun gibi kibar ve güzel durmazdı. Adamlar jantı sağa doğru bombeli yapmışlar solda kalan boşluğa motoru sığdırmışlar. Dışarda çıkıntısı yok. Fiyatıda bence çok ucuz. Daha önceden internette pahalıya satılanlarını gördüm. Mesela bunu aldığım gün letgoda bi ilan vardı oda 2000di. Sıfırını yurtdışından alıp getirtmeye kalksam motosiklet parasından daha çoğa mal olur.