PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet kullanırken televizyon izlemek

emirs
05 Aralık 2018, 14:06
merhabalar.
uzun yolda motosikletteki telefon tutacağına telefonu yaslayıp, bluetooth kulaklıkla televizyon izlenebilir mi?

bir endurocu abimiz çokça kez yapmış, akşam haberlerini falan izlemiş.
kafa sabit telefonda değil tabi. arada göz gitmek kaydı ile.

afat
05 Aralık 2018, 14:15
güzel bir intihar yöntemi umarım başka bir canlıya zarar vermeden başarabilir intiharını.

Son Ütücü
05 Aralık 2018, 14:15
https://www.youtube.com/watch?v=lU_tXyYYgFk

Wing750
05 Aralık 2018, 14:16
Otobüslerdeki uydu antenlerinden de taktırırsanız yayın hiç bozulmaz.

müsaitnick
05 Aralık 2018, 14:23
KTM 1290 ile de yapabiliriz...

sharkspeedr2
05 Aralık 2018, 14:39
motosiklet sürmek ile televizyon izlemek arasında bir seçim yapın derim
aksi halde başkasının canını yakmaya veya almaya ne hakkınız var
Ne kadar saçma bir düşünce bu.

wetehan
05 Aralık 2018, 14:40
Erken ölmek ise amaç alt yazılı film tercih edilmeli.

hayat2teker
05 Aralık 2018, 14:40
Motorda tv izlemek mi?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcRJOlZmyRJxXyRSGa_2ba4SO1PJqYh mrPTO7-KE3jLtew-9pZYS

hokahey
05 Aralık 2018, 15:10
yok canım, bir de mısır patlatıp yiyin isterseniz. pes doğrusu!

COQ
05 Aralık 2018, 15:11
Motosiklet uydu sistemlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Dilerseniz tüm tv kanallarını izleyip sinir sisteminizi harap edebilir,
dilerseniz sadece ahaber izleyip mutlu mesud olabilirsiniz.
Müracaat (https://www.facebook.com/motosikletliyim/photos/a.1411029079204361/1924095891231008/?type=3&theater)
COQ Satelite Komandid ve adi şrfsz lmt. şti.

hasangazili
05 Aralık 2018, 15:37
Rahmetli göstergeyi bantlayın üzerine de yola bak yazın bu sizin sürekli hıza bakmanızı zaman kaybetmenizi önler derdi bir an aklıma geldi.

nvrmnd
05 Aralık 2018, 15:46
dunya dan baglantımı koparmak icin motosiklet kullanıyorum ben... dunya yansa umrumda olmaz kaskım takılıyen

watercolours
05 Aralık 2018, 16:06
İzlenir. Güzel bir doğal seleksiyon yöntemi olur.

uzay gemisi
05 Aralık 2018, 16:57
yazılanlara bakmayın düzgünce yazmışsınız düzgünce cevaplamak isterim.

elbette izlenir ama bu izleme değil anca dinleme olur. bomboş dümdüz bir otobanda dahi olsanız telefon ekranına bakıp birşeyler izlemek büyük tehlikedir. motosiklet kullanırken müzik dinlemek bile sakıncalıdır. ne izleyecekseniz açarsınız kulaklığınızı da takarsınız dinleyerek gidersiniz. bakmak gibi bir hataya düşmeyin. onun dışında böyle birşey yapmanızı tavsiye etmem özellikle haber dinlemeyin çünkü tvde çıkan haberlerde bir tane güzel bir haber göremezsiniz. hep karısını kesti, ekmeğe zam, cumhurbaşkanı kararı açıkladı, kadına şiddet birsürü saçmalık yolda anlık olarak moralinizi bozabilir moraliniz bozuk halde motosiklet ile yolculuk yapmamaya çalışın dikkatiniz dağılır. talkshow gibi şeyler dinlenebilir ama.

ARAL70
05 Aralık 2018, 17:27
merhabalar.
uzun yolda motosikletteki telefon tutacağına telefonu yaslayıp, bluetooth kulaklıkla televizyon izlenebilir mi?

bir endurocu abimiz çokça kez yapmış, akşam haberlerini falan izlemiş.
kafa sabit telefonda değil tabi. arada göz gitmek kaydı ile.

Motosiklet kullanmak disiplin işidir. Siz siz olun büyüklerin yaptığını yapmayın ! İzlenir mi izlenir ama çok tehlikeli...

SlimeDont
05 Aralık 2018, 17:29
Doğal seleksiyonu şekillendirmek size kalmış. Yaratıcı fikir ama beğendim. :D

sultanselim
05 Aralık 2018, 20:09
bence sanal gerçeklik gözlüğü takıp öyle izle hatta daha gerçekçi olur. zaten bu kafa ile birkaç zaman sonra o haberlerin bizzat konusu olacağın için şimdiden haberlerin içinde olursun

logaritma
05 Aralık 2018, 20:10
yapılabilir bir şeymi tabiki yapılabilinir bir şey..

Bir telefon internet paketinin sağlamlığına bakar.. yada tv paketi alırsın..

Yani atla deve mucize imknasız bir olay değil.. hatta ben bir ileri versiyon daha diyim bırak telefon tutucağını pandizottan özel bir çereçve yaptır motoruna özel oraya 7 inç - 8 inç tableti yerleştir izle daha büyük ekranda izlersin..

hele birde kask içi kulaklıkların varsa deme keyfine..

şimdi ayağım yere basarsa yapılması gerekli bir şeymi tabiki hayır , yapılmaması lazım olan şeylerin başındamı gelir evet, mantığı varmıdır hayır..

motor sürerken bütün duyuların yola adapte olmalı algın ve en önemlisi bakışın düşmesi dediğimiz şey vardır bakışın düşdüğü an ne yolun sonunu ne virajı ne apexi her şeyi kaçırırsın sonrası çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçünde kesin bir şey olur..

emirs
05 Aralık 2018, 22:49
yazılanlara bakmayın düzgünce yazmışsınız düzgünce cevaplamak isterim.

elbette izlenir ama bu izleme değil anca dinleme olur. bomboş dümdüz bir otobanda dahi olsanız telefon ekranına bakıp birşeyler izlemek büyük tehlikedir. motosiklet kullanırken müzik dinlemek bile sakıncalıdır. ne izleyecekseniz açarsınız kulaklığınızı da takarsınız dinleyerek gidersiniz. bakmak gibi bir hataya düşmeyin. onun dışında böyle birşey yapmanızı tavsiye etmem özellikle haber dinlemeyin çünkü tvde çıkan haberlerde bir tane güzel bir haber göremezsiniz. hep karısını kesti, ekmeğe zam, cumhurbaşkanı kararı açıkladı, kadına şiddet birsürü saçmalık yolda anlık olarak moralinizi bozabilir moraliniz bozuk halde motosiklet ile yolculuk yapmamaya çalışın dikkatiniz dağılır. talkshow gibi şeyler dinlenebilir ama.

tolk show mantıklı.
zaten sadece fikir almak için sordum. yapan bir abimiz varmış.
acemiyim pek yapacağımı sanmıyorum.

gogozh
05 Aralık 2018, 23:12
Evet ulkece zor zamanlardan geçiyoruz , evet psikolojimiz bozuk . Böyle birşey yapma ama görüntülü birşey kullanma bile .
Örneğin bir klip açıp sadece dinleyecem bile deme o göz o ekrana kayar.
Sonuçları kötü olur .

hasmet
05 Aralık 2018, 23:46
KTM 1290 ile de yapabiliriz...

Muhtemelen calismaz diyodum ama calisti... Youtube, Netflix falan calisiyor hep. Duruma gore korku-gerilim tarzi filmler ile stand-up showlari cok iyi gidiyor... Bence sart ekipman.

Unutmadan, eger olur da ekrana gunes yansir da rahatsiz ederse cozum: teker yapip izleyin. Yansima aninda yok oluyor. Super net.

tugrulbora
06 Aralık 2018, 00:16
Haber izleyeyim derken,Allah korusun haber olursun.

Exectus
06 Aralık 2018, 00:50
Hocam izniniz varsa motosikletli yolda TV izlerken kaza yaptı konusunu açıyorum ?

logaritma
06 Aralık 2018, 00:50
benim x10 dada amerika versiyonlarında multimedialı ekran var.. bizimkilere koymamışlar.

hasmet
06 Aralık 2018, 01:11
benim x10 dada amerika versiyonlarında multimedialı ekran var.. bizimkilere koymamışlar.
Vardır ama seyir halinde çalışmaz. Değil multimedya, aracın ayrıntılı ayarları bile, eğer araç durur pozisyonda değilse, çalışmaz. Sistem oynanmadıysa tabii ki.

Armagedon61
06 Aralık 2018, 01:25
Bence böyle bir riske girmeye değmez. Haberleri dinleyebilirsin fakat karşında açık olması tehlikeli. Önemli bir haber çıktığında bir an oraya bakarsın ve yoldaki çukuru göremezsin veya yan yoldan yola giren arabayı farkedemeyebilirsin. Farketsende panik frenle bir kaza atlatabilirsin. Motor bizim hobimiz bence bu hobiyi yaparken ona odaklanmakta fayda var. En azından gözlerini motora kulaklarını habere ver. Görüntü olmasa da olur bence

velizrsln
06 Aralık 2018, 02:25
bence karasal yayın ile uğraşıcağınıza internet ile netflixden film falan daha iyi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

ha birde motorun tarzı çok önemli enduro veya scooter olursa daha iyi olur ama racing olursa işte o zaman sıkıntı türkçe dublaj olması şart olur çünkü arada bir yola bakmak gerekir

logaritma
06 Aralık 2018, 02:58
Vardır ama seyir halinde çalışmaz. Değil multimedya, aracın ayrıntılı ayarları bile, eğer araç durur pozisyonda değilse, çalışmaz. Sistem oynanmadıysa tabii ki.

tabiki çalışmaz :) arabadada öyledir.. youtube da izledim yalnız çok şık ..

melez
06 Aralık 2018, 13:12
kulaklık bile aynaya bakma sıklığını düşürüyorken tv.... ama illa izleniyorsa ahaber izleyerek ölmeli.

espresso
06 Aralık 2018, 14:21
Ben cep telefonumu bile cebime değil bagaja koyuyorum yolda çalarsa hah telefon çaldı, kim aradı ki falan diye dikkatim dağılmasın diye. Anca gideceğim yere varınca ya da mola verince telefona bakıyorum.

TV zaten evde bile tahammül edemiyorum, bizde televizyon haftada bir iki kere yarım saat 45 dakika kadar çocuklar çizgi film izlesin diye açılıyor.

tugrulbora
06 Aralık 2018, 14:52
kulaklık bile aynaya bakma sıklığını düşürüyorken tv.... ama illa izleniyorsa ahaber izleyerek ölmeli.

Narkozlu, morfinli ölüm diyorsun yani?:)

Kural [ Z ]
06 Aralık 2018, 20:42
Beyin bedava diye almama durumları... Kusura bakmayın ama başka birşey söylemektense en uygunu bu geldi.

LynXMaSTeR
06 Aralık 2018, 22:15
Netflix felan da alın dizileri yolda takip edersiniz.

watercolours
06 Aralık 2018, 22:17
Görüntüyü yola yansıtan projektör. Geceleri süper olur.

Ekarademir
06 Aralık 2018, 22:20
Ben kamyonu yıllarca öyle sürdüm. Evlenincs bıraktım.

logaritma
06 Aralık 2018, 23:16
netflix varsa ben izlerim