PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Varsa bir Hondan asla çekmezsin (çekemiyeceksin)ondan.

xmax07
30 Kasım 2018, 19:04
https://i.hizliresim.com/r5mDvN.jpg (https://hizliresim.com/r5mDvN)

RoofRoof
30 Kasım 2018, 19:07
Ralli 20.000'le çıkış yapmamış mıydı ne ara 30 oldu

xmax07
30 Kasım 2018, 19:11
Ralli 20.000'le çıkış yapmamış mıydı ne ara 30 oldu ralli yapıp yükseklere tırmanıyorlar şuursuzca 😂😂

YBRMANİA
30 Kasım 2018, 19:17
Senelerdir böyle sayıp sövüp alıyoruz gene.sonu yok.kızmayı sövmeyi bıraktım artık.

tommygun
30 Kasım 2018, 19:23
Keşke Nisan ayında şu an kullanmakta olduğum motoru alacağıma az daha koyup Activa S alsaydım.

burak burk
30 Kasım 2018, 20:38
suzukinin indirimi daha bi adam akıllıydı.bu indirimi zaten bayiler yapardı yalan dolan indirim olmuş yine.yamaha dan son vuruşu bekliyoruz bakalım verin 30a mt07 kapısında yatalım sabahlıyalım

Ramazan Can
30 Kasım 2018, 20:55
altın alma honda al diye boşuna demiyorum...
iyiki varsın honda africa twin dct

dsdasdasd
30 Kasım 2018, 21:02
Haziran ayında 2018 Crostourer DCT yi Gungor motor 68.500 TL ye bırakıyodu :(

Ahhh ahhh babayi alırım artık :(

Ramazan Can
30 Kasım 2018, 21:04
Haziran ayında 2018 Crostourer DCT yi Gungor motor 68.500 TL ye bırakıyodu :(

Ahhh ahhh babayi alırım artık :(

fuar fiyatlarını bilseniz aklınız oynar inanın

avarekasnak
30 Kasım 2018, 21:07
ralli 18,5 den piyasaya çıkmıştı.

dsdasdasd
30 Kasım 2018, 21:10
fuar fiyatlarını bilseniz aklınız oynar inanın

doğrudur lakin Haziran ayında kurlar zirve yapmasa da yukselmişti bayaa,ona ragmen artık kimse Crosstourer ın yuzune bakmadığından mı nedir deli sacması bir fiyata veriyolardı.

2018 AT DCT ile arasında 10 bin Tl fark falan vardı

Ramazan Can
30 Kasım 2018, 21:13
doğrudur lakin Haziran ayında kurlar zirve yapmasa da yukselmişti bayaa,ona ragmen artık kimse Crosstourer ın yuzune bakmadığından mı nedir deli sacması bir fiyata veriyolardı.

2018 AT DCT ile arasında 10 bin Tl fark falan vardı
ben iyiki mart ta aldım diyorum kendime

Cyan
30 Kasım 2018, 22:23
Bendeki hesap başka; ben 2016 motorumu Mart'ta 24.000'e almayıp dolara yatırsam geçen ay o doları bozup 2018 sıfırını alıyordum. (Ha yazın motorsuz kalmaya değer miydi, yok değmezdi çünkü dolar bozup almadım motorumu. Ama dolar bozup alaydım dolar da beni iyi bozmuştu...)

logaritma
30 Kasım 2018, 23:57
1 ) Kredi çekme devri bitti hem oranlar çok yüksek ,hemde artık eskisi gibi herkese vermiyorlar kredi
2) kimse elindeki sıcacık parayı gidip bir motora kolay kolay bence gömmez..

eskiden taksitli kira öder gibi alıyordu millet gözüne gelmiyordu maaşındna falan ödüyordu bir şekil, sıcak parasıda bir köşede duruyordu.. şimdi kimse gidipde bana göre sıcak parasını tiko bir motora yatırmaz..

emirs
01 Aralık 2018, 00:11
1 ) Kredi çekme devri bitti hem oranlar çok yüksek ,hemde artık eskisi gibi herkese vermiyorlar kredi
2) kimse elindeki sıcacık parayı gidip bir motora kolay kolay bence gömmez..

eskiden taksitli kira öder gibi alıyordu millet gözüne gelmiyordu maaşındna falan ödüyordu bir şekil, sıcak parasıda bir köşede duruyordu.. şimdi kimse gidipde bana göre sıcak parasını tiko bir motora yatırmaz..

20 bin nakitim var gerçekten kıyamıyorum.

whitedeamon
01 Aralık 2018, 03:03
Hem üzülüyorum hemde bir yandan aklıma geliyor ucundan dönmüşüm iyiki almışım diye.

LynXMaSTeR
01 Aralık 2018, 03:36
Balıkesir honda geçenlerde 1000rr sp yi 99 bine satmış. Çok satılmayan modellerde pazarlık yaparsanız sağlam indirim alabilirsiniz.

Greenut
01 Aralık 2018, 18:22
Bundan 20 sene önce daha çocukken Goldwing'i yollarda görünce babamın maaşıyla hesap yapıp, büyüyünce bunu alıcam, 9 milyar para değil diyordum. Şimdi ev parası, teşekkürler Türkiye.

snappy x
01 Aralık 2018, 18:43
Alacan 2.el cbf bakıcan yoluna hacı

fz6_fazer
01 Aralık 2018, 19:10
Nerden nereye,aşırı dram içerir sene 2006
:pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::p r::pr::pr:
https://i.postimg.cc/bvc9KLR3/9324inciw4496605.jpg (https://postimages.org/)

logaritma
01 Aralık 2018, 20:57
eli ekmek tutan alnının teriyle zar zor para kazanan adam gidip tiko 40-50 bin kolay kolay bir motora sıcak parayı gömmez..
o ancak para ya babadan geliyodur ya havadan geliyordur paranın nasıl kazanıldığını değerini bilmiyordur var o tip insalarda kiralarla geçinenler falan çalışmadan her ay cebine 10-20 bin tl para giren insanlar onlarada saygım sonsuz o tip insanlar daha rahat alabilir tabiki onlara ekonomik dar boğaz kriz falan zaten hak getire..

Cyan
01 Aralık 2018, 21:21
Az da olsa yüksek maaşı olan insanlar var, biraz sektör meselesi; mesela koca müdür pozisyonda olup turizm otelcilik sektöründe çalışan adamın maaşını yazılım sektöründe okuldaki son senesindeki veya yeni mezun adama teklif etsen hakaret kabul edilip kavga çıkabilir, eleman o teklife gelse de eli dardadır iş ararken boşta kalmak istemediğinden gelmiştir iki üç vakte kaçar. Ha bu örnek toplamın içinde % kaçtır? Anca %1-2. Ama öyle motoruna bakıp da adama baba / miras / kira parası yiyor demeyin; anlının teriyle kazandığı maaşıyla alabilen insanlar var yani...

Ha güncel ekonomik koşullar herkes gibi maaşı yüksek adamı da etkiliyor; örneğin ben (zamanında) her iki arabamı da maaşımdan artırdığım parayla sıfır ve tiko para aldım; '97 Fiat Tipo 1,4 (karbüratörlü), '01 Fiat Bravo. Bugün alabilir miyim? Nah alırım, hayalini bile kuramam! (Motosiklete 2014'te başladım, motorlarımın hepsi de ikinci eldi...)

logaritma
01 Aralık 2018, 21:49
ben ülkenin genelinden bahsettim ekstrem örnekler herzaman olucaktır onları tenzih ederim zaten .. ama asgari ücret ortada, asgarinin üstü ortalama maaşlar belli ortada motorların sıfır fiyatı ortada..

Birde şu var yüksek maaş yanında her zaman yüksek bir yaşam kalitesi standartı getirir yüksek masraflar yani gelirine göre bir giderde getirir.. yüksek maaşlı olupda ben bir köşeye para atamayan ayın sonunu zor getiren insanlar bilirim ama ona görede bir yaşam kalitesi oluyor insanların..

benim takıldığım nargile cafede bir arkadaş var hemen hemen hergün geliyor her gelişide yemesi içmesi nargilesi ortalama 50 tl ile 100 tl arası bir para atıp çıkıyor ayda nerden baksan o cafeye fiks 2500 tl civarı para bırakıyor en az.. sadece keyfine bu para..

üstüne çok yüksek maaş alan ekstrem ufak kesmin içinde birde motora hevesli motor alıcak insan ekstremin bile ekstremi konumunda.

Ben ülke genelinden ortalama bir işçi esnaf memurun çoğunluğun gelir ortalamasından yazdım.. maaşlar ortada.. kirası faturaları kredi kartı ödemeleri ıvırı zıvrı varsa çoluk çocuğun masrafı okul mutfak, üst baş, diğer hesaba katılmayan süpriz masraflar he ay çıkar bu masrafları çıkarttığında maaşdan geriye zaten biriktirebiliceği bir köşeye atabiliceği bir para kalmıyor kalıyorsada kuş misali o kuşları aylarca belki yıllarca üst üste koyup boğazından keyfinden eğlencesinden lüksünden kesip bir birikim yapanlarda zar zor biriktirdikleri bu parayı bir motora gömmez bence şahsi fikrim..

Bugün cep telefonu alıcak olsan ortalama iyi bir şey neye elini atsan 7-8 bin tlden kapıyı açıyorlar iphone alsan 10 bin tl den kapıyı açıyorlar iyisi 14-15 bin tl falan.. altı üstü bir telefon.

Cyan
01 Aralık 2018, 22:10
Tabi, anca %1 eder belki etmez. Ama var yani...

Ha bu fiyatlarla (yukarıda yazdığın gibi) ben de almam; alacak param olsa dahi almam (var). Aldığım her şeyin yarısını devlete vermekten bayağı bir sıkıldım; eşeğin yüküyle vergi veriyorum maaşımdan zaten. Bir motor kendime bir de devlete alırsam gücüme gider, keyif alamam o işten. (Aynısı içki için de mesela, artık 40 yılın başı yurtdışına tatil veya iş için çıkıyorsam o zaman alıyorum bir şeyler, yurtiçinden senede iki üç şişe şarap rakı bira bile almıyorum artık. Laffer eğrisi çalışıyor...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Bir ekleme; o esnaflar var ya o esnaflar, yemişim onları. '98'de maaşımı tam gösteren ilk işyerime girdiğimde, Taksim'deki büfelerin vergi levhasında yıllık matrah olarak benim aylık verdiğim vergi kadar tutarlar vardı. (Sonraki dönemlerde de değişen bir şey olmadı...)
Aslında esnafa kızmamak lazım; öyle yapmasa yapanla rekabet edemeyecek, kızmak gereken o levhayı yiyen(!) devlet: Zamanında vergiyi adaletli toplayıp iyi yere harcasaydı şimdi bu durumda olmazdık.

logaritma
01 Aralık 2018, 22:26
bu durumda olmamızın nedeni son 10 yıl amerika karşılıksız bir dolar üretimi yaptı tüm dünyaya.. bundan en çok faydalanan ilk iki ülkede çin ve türkiye olmuş son 10 yıldır biz onun ekmeğini yedik.. o fazla dolar yüzünden kredi faizleri dipteydi ve insanlar ev araba motorsiklet hatta cep telefonuna kadar taksitlerle kredilerle çektiler..

o dönem çin gitti o parayı akılcıl kullandı teknoloji innavsyon fabrikalara yatırdı bizimkiler inşaata çimento tuğla betona yatırdı.. şimdi o dönem bitti artık o dönemin sonuna gelindi .. faizler gene arttı krediler uçdu gitti artık eski sisteme dönülmeye başlandı gene eskisi gibi sıcak parayla peşin alım dönemine dönülmeye başlandı.. takside giriceksende yüksek vade farklarını faiz oranlarını göze alıcaksın.

o yüzden bu saatten sonra otomatik olarak alım gücü azalıcaktır.. çünkü insanlar kolay kolay sıcak paralarını bir şeylere yatırmıycaklardır motorsiklette karşılığı olan getirisi olan bir şey değil tamamen keyfi bir lüks..

Bunlar tabii benim şahsi fikirlerim.. ekonomistlerde aynı şeyleri diyor zaten dinliyorum izliyorum onları hepsi bir konuda sabit ki bol para devri bitti diyorlar herkes harcamalarını kontrol etsin gereksiz şeylere borçlanmalara girmesinler falan diyorlar.

Cyan
01 Aralık 2018, 22:36
İşte hep hatalı politikalar (vergi / yatırım) ürettik ve buna da halen devam ediyoruz...
İki seneye motosiklet piyasası (bayi servis ağı) kalmaz. (Pahalı avrupa japon markalar için...) Kaliteli bilgili ustalara gün doğdu, elimizdekileri en iyi şekilde mümkün olduğunca idame ettireceğiz artık.

Guven
02 Aralık 2018, 10:14
Nerden nereye,aşırı dram içerir sene 2006
:pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::p r::pr::pr:
https://i.postimg.cc/bvc9KLR3/9324inciw4496605.jpg (https://postimages.org/)

Vay be...:santa:
Bu liste üzerinden 2006 yılında CBF 500 almıştım. :pale: