PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cinnet geçircektim ?

yağızkoç05
26 Kasım 2018, 23:46
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım, ilk önce merhaba diyeyim. Ben üç senedir motosiklet kullanıyorum ama işlerim dolayısıyla giremiyorum bu tür forum sitelerine. Her türlü eleştiriye açığım eğer hatam varsa söyletin ders çıkartayım.

Ben motosiklet ve araba kullanırken son derece sakin, sabırlı kullanan birisiyim. Ama son yaşadığım olay beni çileden çıkarttı. Bu gün motosikletimle giderken kavşaktan çevre yoluna çıkacaktım. Neyse orada koskoca dur yazısı yazıyor bende durdum. Herşey buraya kadar normaldi sonrasında arkama bir kedi yanaştı ben beklerken geldi plakama hafif dokundu. Ne var dedim sonra el kol yapmaya başladı ''yürüsene lan'' diye bağırmayı da ihmal etmiyor bu arada. Neyse yolu kapatmamak için çevre yoluna girip sağa çekip bunu beklemeye başladım. Sinirimden ölüyorum, o anda yanımda olsa ne yapardım ben bile kestiremiyorum. Bununda çevre yoluna girdiğini gördüm durdurmaya çalıştım ama bastı gitti resmen kaçtı. Hem bana atar yapıyor kız arkadaşının yanında hemde kaçıp gidiyor. Bunlardan gına geldi birisini iyi bir elime alıp pataklıycam ama ne zaman bilmiyorum. Bu olaylar bende birikim yapıyo ve en sonunda şişkinlik yapıyor. Bıktım artık cinnet geçirmek üzereyim hayır araba gelirken ben nereye gidebilirim ki yol versem o da gidemeyecekti kız arkadaşına mı artislik yaptı bilmiyorum ?

Vel-hasıl kelam bu nedenlerden dolayı baya bir müddet motosikleti bırakmayı düşünüyorum yoksa hapse girecek gibi hissediyorum acaba bir dahakine dövsem de rahatlasam mı ? Siz bu stresle nasıl başa çıkıyorsunuz ?

sharkspeedr2
26 Kasım 2018, 23:54
böyle şeyler başıma gelince bağıra çagıra ana avrat giriyorum
genelde motor üstünde cinnet sürecini tamamliyorum nedense hep karşı sürücüler geri vites yapıyor ondan sonra yoluma devam ediyorum.
sonra bir rahatlama geliyorki anlatamam.
hakedene hakettiği ilgiyi vermek lazım.

bu arada hep yol veririm sinyal kullanıyorum yavaş kullanıyorum trafikte
işte böyle yaptığım halde başıma böyle olaylar gelince tahammül edemiyorum.

Angrypower
26 Kasım 2018, 23:55
Tecrübe ile sabit! Motor kullanırken sinir yaparsan; eninde sonunda sonu kötü bitiyor. Bir süre bırak, sakinleşince gene binersin. O hafif ticari kullanan yavşakların %95'i iktidarsız zaten. Sallamamanı bir motor sever olarak, temenni ederim.

Son Ütücü
27 Kasım 2018, 00:00
Tecrübe ile sabit! Motor kullanırken sinir yaparsan; eninde sonunda sonu kötü bitiyor. Bir süre bırak, sakinleşince gene binersin. O hafif ticari kullanan yavşakların %95'i iktidarsız zaten. Sallamamanı bir motor sever olarak, temenni ederim.

Aynen katılıyorum. Zaten bir başladın mı ona buna sarmaya işin sonu gelmiyor. Sonra eve dönüp motordan inice kaskatısın.. Ne anladım ben o sürüşten? Çok zor ama sabır çekeceksin abi yapacak bişey yok.

yağızkoç05
27 Kasım 2018, 00:01

Arkadaşlarım beni böyle görse sen nasıl böyle bir insan haline geldin der ama gerçekten insan bir müddet sonra katlanamıyor. Yanında kız arkadaşı var diye acaba ses çıkarmasam mı diyorum ama onlarda adam olsun biraz madem kaçacaksın ne diye el kol yapıyorsun. Tabakhaneye bok yetiştirecek sanki ben çevre yoluna geçtim en az 5 dk onun gelmesini bekledim sonuçta gidemedi şere****
Ama dediğiniz gibi bir müddet arabaya geçeceğim mecbur yapacak bir şey yok. Yada şehir içinde kullanmak yerine sadece uzun yola çıkmaya çalışacağım...

ufoz
27 Kasım 2018, 01:12
Bir şeylere sinirlendiysem motoruda arabayıda sakinleşene kadar kullanmamaya gayret ediyorum. Her ikisinde de dikkatim azalmış oluyor. Trafikteysem yavaşlayıp kendi kendime küfrü basıp sakinliyorum.

Örneğin bu sabah motosikletimi 2 km ötedeki servise bakıma bırakacaktım. Fakat sabah gelen işle ilgili bir telefon nedeniyle sinirli ve gergin olduğumu farkettim. Servise git, motoru bırak, dolmuşla işe dön hepi hepi 10 dakika sürecek yolda gergin olmam nedeniyle ne kendimi nede başkasını tehlikeye atmak istemedim.
Yarın veya çarşamba bırakacağım motoru servise...

velizrsln
27 Kasım 2018, 02:00
her gün birini vurup öldürsen bile bir sonraki gün sığırın biri seni bekliyor olucaktır çünkü ülkenin sığırı meşhur

bursalıali
27 Kasım 2018, 02:49
Gençler tamam kanınız kaynıyo + yukarıda da sizlerin de belirttiği gibi öküzü çok bol bir ülkede yaşıyoruz . Bunu söylerken zavallı öküze de hakaret
ettiğimin farkındayım . Zavallı sığır cinsinden hayvanlar , bizim trafikteki öküzlerden çok çok masum. Amma bizim güzelim Türkçemize yerleşmiş hatta
perçinlenmiş, konuyla ilgili , o kadar güzel atasözlerimiz var ki. Şu an aklıma geliveren bir kaçını sayayım :
Öfkeyle kalkan zarar ile oturur.
İtle dalaşmaktansa çalıyı dolaşmak yeğdir.
Sizlerinde aklına bunlar benzeri bir sürü atasözü gelmiştir. Çünkü trafik sığırlarından her gün bir tane öldürseniz , günde 10 tane daha yollara döküldüğü için, hiç de azalmadıklarını , aksine daha da çoğaldıklarını görürsünüz. Sevgilerle.

YasinC
27 Kasım 2018, 07:19
Motosikletin altın kuralı kaçmaktır. Önünde tehlike varsa dahi fren yapmak yerine kaçıp sıyrılmayı tercih ediyoruz.

Bu tip salakları da görmemezlikten gelmeyi öğrenmek gerek. Emin ol ömrün uzayacak zihnen de daha sağlıklı olacaksın. Her zaman bir it ürür sende etrafından dolanacaksın.

Angrypower
27 Kasım 2018, 07:25
Arkadaşlarım beni böyle görse sen nasıl böyle bir insan haline geldin der ama gerçekten insan bir müddet sonra katlanamıyor. Yanında kız arkadaşı var diye acaba ses çıkarmasam mı diyorum ama onlarda adam olsun biraz madem kaçacaksın ne diye el kol yapıyorsun. Tabakhaneye bok yetiştirecek sanki ben çevre yoluna geçtim en az 5 dk onun gelmesini bekledim sonuçta gidemedi şere****
Ama dediğiniz gibi bir müddet arabaya geçeceğim mecbur yapacak bir şey yok. Yada şehir içinde kullanmak yerine sadece uzun yola çıkmaya çalışacağım...

İnan ben çalıştığım birimimi değiştirdim ve servisle işe gidip geliyorum ki beni bilen bilir. Yaz-kış demeden motora binen, kazadan sonra ayaklarında gene motor alan birisiyim. Akşam eve gidince zihnim berrak kalıyor. Yaz gelsin gene düşünürüm, olmadı köylere, şehir dışına falan kullanırım motorumu. Stres olmak için değil de zevk almak için biniyorum motora.

travel
27 Kasım 2018, 07:56
“Baskasininkini gormeyen kendininkini keser sapi zannedermis”
Bizde de herkes Mike Tyson.
Butun teoriniz durdurdugunuzda karsi tarafa karsi ustunluk saglayacaginiz uzerine kurulu.
Kimin ne oldugu belli degil bu memlekette.
2005 yilinda bir bar cikisinda omuz omuza carpisma yuzunden cikan kavgada en yakin arkadasimi vurup oldurduler.
Kendinize gelin.
Yukarida da arkadas yazmis. KACACAKSINIZ!

gondors1990
27 Kasım 2018, 07:59
Sabırlı olmak gerekiyor.Tüm Türkiye'de aynıdır fakat özellikle İstanbul'da motosiklet süren insanlar otomobil,minibüs sürücülerine uysa günü tamamlıyamayız.

splender
27 Kasım 2018, 09:10
Bu tarz olaylar insanda birikiyor, başınıza farklı bir zamanda çok basit bir oaly gelse bile bilinçaltı olayı abartarak sinirinizi kabartıyor. Genelde böyle olayların sonu hüsranla bitiyor.

En iyisi sürekli yenilenmek tazelenmek olayları daha sakin karşılamak ve dolu kafa ile trafiğe çıkmamak.
Hani bir şey olacağından değil. Bir andavalın elinden canınız yanacak canınız sıkılacak insan buna üzülüyor.

The Dude
27 Kasım 2018, 09:19
bu tarz bir olayda karşıdaki kişiyi döverek sorunun çözüleceğini sanıyorsanız hiç durmayın,
şikayet ettiğiniz davranış ile kendi tavrınız arasında çok fark göremedim.

insan yerine koyup konuşmayı deneyin,
belki insandır.

Wing750
27 Kasım 2018, 09:40
Ben de matematiksel bir bakış açısıyla anlatayım. İstanbul'da motorlu araç sayısı 4 milyon 167 bin. Bu araçları kullanan en azından, iyimser tahminle 100 bin ruh hastası vardır. Bunların ne zaman nerede olduğunu bilmenin imkan ihtimali yok. Her gün birine ders vermeye niyetlenseniz 100 bin gün lazım. Onun için sakin ve dikkatli olun, boş verin. Bir daha ömrünüz boyunca görmeyeceğiniz bir sığırla kavga etmeye değmez.

mece14
27 Kasım 2018, 09:48
Ben tek sürerken olabildiğince sakinim ama arkamda yolcum varsa canı bana emanet işler değişiyor... biber gazı taşıyorum her zaman umarım kullanmak nasip olmaz. Biber gazına güvendiğimden değil son çare bir önlem. Sakinliğe davet ediyorum herkesi. Araba kullanırken de dengesizlerin hareketlerine maruz kalıyorum hele geceleri aman aman.

MrMud
27 Kasım 2018, 10:13
Arkadaşın dediği gibi, "El oğlununkini görmeyen, kendininkini balta sapı zannedermiş."

Bu tür modeller sabittir hiç şaşmaz, arabanın içinden şov yapıyorsa eğer emin ol o arabanın içinden çıkacak yüreği yoktur.
Çünkü kavga edecek yüreği olan bi insan olsa, kuru kuru şov yapmak yerine aşağı iner hayırdır birader diyip derdini sorar.

Bu tür tipleri ciddiye alip sinirlenmek gereksiz.
Vizörü açıp bağıra bağıra "Ordan ötme aşağı in onun bunun yavrusu" diyeceksin sırıta sırıta sonra sakin sakin bekleyeceksin inmesini.

Gerilmeye gerek yok yani.
Trafikte aralardan çok giriyorum, çok sık makas atıyorum diye tepki alıyorum hep, ben ne zaman bu ülkede motor üzerinde kurallara uyduysam kaza yaptım, ama ne zamanki milletin korktuğu, milleti korkutan ben oldum o günden bu yana hiç başım ağrımadı.

Üzülerek söylüyorum, her kurala uymayın, hele motor üstünde özellikle deyim yerindeyse biraz istenmeyen evlat olun...
Aradan mı geçilecek ? Geçin...
Siz motorunuza birsey olur diye korkmayın, onlar arabalarina birşey olacak diye korksun.
Çakıllı yollarda arkama araba yaklaştığında "BİLİNÇLİ" olarak patinaj çektiriyorum, arkamdaki sığır dibime giriyorsa sıçraya taşlardan camının patlayacağınıda hesap etmiştir çünkü.

Tekrar üzülerek özetliyorum, çirkef olun.
İyi niyet bu ülkede sermaye değil.

]-[@LuI{
27 Kasım 2018, 10:31
ben bu tarz adamlara hiç ses etmeden önce yol veriyorum. sonra arkasına geçip hertürlü korna sellektör, gazlayıp yanından geçerkende bi el kolda ben ona yapıyorum. ne sineye çekmeye gerek var nede kendini tehlikeye atmaya.

bu arada adam iyiki durmamış. sende durma. arabadan inince işler farklı olur. dövcem dediğin adam bıçak silah çekebilir yada orta siklet boks şampiyonu olabilir. yada iyi ihtimal adamı hastanelik edersin. 1 2 saat sonrada iyi hissetmezsin yaptığına pişman olursun.

burası türkiye pskolojisi bozuk insan kaynıyor yollar.

Angrypower
27 Kasım 2018, 10:33
Aga bizde enduro yok. Biz neyimizle patinaj çekeceğiz? ��

gorefest
27 Kasım 2018, 10:33
Sığır çok maalesef, toplum da cahil o yüzden çok kafana takma mal de geç

Angrypower
27 Kasım 2018, 10:35
Ben sabahları E5’te giderken efendi gibi yol istediğimde aynadan bakıp bana yol vermeyenlere, yanlarından geçerken orta parmağı gösteriyorum. Arkadan bu sefer onlar selektör yapmaya, sinirlerini gidermeye çalışıyor ama ben çoktan sinirini bozmuş şekilde yoluma devam ediyorum.

Birkan07
27 Kasım 2018, 11:37
Abi anlık bi durum yaşamaktan kaçınmalıyız. Tabi böyle bile bile vurana sabır dayanmaz ama, günümüz Türkiye'sinde borcu harcı olmayan, stresli bi hayat yaşamayan sadece Acun vardır diyodum oda Şeyma'yı boşadı :))

Ben çok sinirli bi insanım, gözüm dönüyo böyle durumlarda ve uzaklaşıyorum ammmaa plakasını alıp. Sakinleştikten sonra olayı tekrar düşünüyorum. Sinirim geçmemişse çok samimi komser bi arkadaşım var kom şubede ona plakayı verdiğim takdirde giydiği donun rengine kadar bulabiliyorum :) size de tavsiyem budur.

CagrioneTR
27 Kasım 2018, 12:25
Normalde sakin bir adamımdır. Fakat mantıksız bir şey olduğun da hemen parlıyorum.

Geçen gün 2 araba zar zor geçen (ayna kapama falan lazım) bir yol da Şişli de taksi tersten geliyor. Bende hey Allahım sen sabır ver diyerek ellerimi açtım. Bu şeref yoksunu taksici suratında insan tipi olmayan aynı havayı soluduğum gereksiz organizma camdan elini çıkararak azını da eğerek "neoooo oldu" dedi.

Bende şalter attı. "Ulan ya..ak tersten geliyorsun bir de artistlik mi yapıyorsun" dedim O bir şey dedi ben bir şey dedim atışıyoruz biz. Arkada da 2 3 araç geldi durdu. Derken indim aşağıya. Bu organizma da indi.

Arkadan başka bir taksici beni tutuyor sözde ayırıyor kavgayı. Kollarımdan kavramış hareket edemiyorum. Bu organizma bunu gördü üstüme atlamaya çalıştı benim boy 1.90 beni tutan haysiyetsiz organizmadan güç alıp 2 ayağıma asıl organizmayı tepikledim. Birde asıl organizma ile aynı duraktan olduğunu söyleyen 3. organizma çıktı ortaya. Adamdan kurtulup olayı tarttım. 3 taksici ben tek kaldım.

Olayın sonuçlarını gözümden geçirdim. Durduğumuz yerde bariyer var bariyerin arkası 7 8 metre uçurum gibi bir şey.
Ya birini oradan aşağıya düşüreceğim. Ölecek sakat kalacak başım belaya girecek. Yada ben düşeceğim.
Ya birini hastanelik edeceğim diğer 2 si de beni hastanelik edecek yada 3 e 1 dayağımı yiyeceğim ve ya hastanelik olacağım yada ağrı sızı falan filan.

Sonuç olarak her 3 sonuçta da bir şekilde zararlı ben olacağım dedim ve plakasını alıp arabama binip devam ettim.

Yukarıdaki senaryolar uzar da gider en iyi sonuçları yazdım. Yolda kimle karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Altınızda motor varken kaskınız var diye kurşun geçirmez değilsiniz. Yada koruyucularınız var diye bir şey olmaz sanmayın. Motorda iken bu orgnizma ile muhattap bile olmazdım. Gerek yok. Yolda çıkacak her kavga her olay bir şekilde size zarar verir arkadaşlar.

Bakın yolunuza tartışmayın. Zaten motor üzerinde sizi kıskanıyorlar uyuz oluyorlar bir şey yapmak için sebep vermeyin. Hayat çok kısa. Ben öleceksem ya motor yüzünden öleyim yada ecelimle öleyim. 2 liralık kurşundan bıçaktan yada gereksiz bir sinir harbinden dolayı değil.

Takmayın laf etmeyin uzaklaşınca da basın küfürü rahatlayın. Ooooohhhh :)

burak burk
27 Kasım 2018, 12:31
antalyada yaşamayan bilmez arkadaşlar boşa yorum dahi yapmayın.sizin orda öküz sığır ne kadar çoksa 4 le falan çarpın antalya trafiği için.açık ara idda ediyorum en kötü trafik antalyada rakip tanımaz.ben daha çok araba ile vukuat yaşıyorum motorla allaha şükür 4 senede toplasan 3 kez başıma anca gelmiştir.arabayla haftada 4 5 yakalıyorum en son dün yaşadım önüme kırdı arkadan giriyordum sonra bende aynısnı arkadaşa yaptım çok kızdı nedense.yanında kız da var diyorsun en hayırlısı gelmiş bence başına sktr olup gitmiş belasını başkasından bulsun.

uzay gemisi
27 Kasım 2018, 12:53
“Baskasininkini gormeyen kendininkini keser sapi zannedermis”
Bizde de herkes Mike Tyson.
Butun teoriniz durdurdugunuzda karsi tarafa karsi ustunluk saglayacaginiz uzerine kurulu.
Kimin ne oldugu belli degil bu memlekette.
2005 yilinda bir bar cikisinda omuz omuza carpisma yuzunden cikan kavgada en yakin arkadasimi vurup oldurduler.
Kendinize gelin.
Yukarida da arkadas yazmis. KACACAKSINIZ!

Abime katılıyorum siz kendinize ne kadar güveniyorsaniz karşı tarafta aynı oranda kendine güveniyor olacaktır.
Benimde trafikte bizzat yaşadığım boksöre denk gelme olayı vardır. cılız genç bir çocuk arabadan çıkıp tek yumrukla kask olmasına rağmen grup sürüşümüzden bir arkadaşı bayıltıp yere sermişti. o günden beridir trafikte el kol yapana laf söyleyene aldırmadan basar geçerim.
Arkadaşta kask olmasaydı muhtemelen çenesi kirilacakti sonuç olarak hastanede aylarca çorba icireceklerdi. Olay çok basit birşeydi zaten. değer miydi? Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir şekilde değmezdi.

bursalıali
27 Kasım 2018, 13:55
Memleketimin iki ayaklı öküzlerine saydırmadan önce bir namaz abdesti alın , ondan sonra, bir muhterem validesine ,ikinci olarak sevgili bacısına ,
üçüncü olarak da zevcesine sonsuz hürmetlerle birlikte selamlar sarkıtın. Yukarıda yazdığım işlemleri yaparken abdestiniz olmaz ise çok büyük günah işlemiş olursunuz. Benim görevim sizleri bilgilendirmek. Ben ikazımı yaptım , gerisi sizin paşa gönlünüze kalmış. La mütenahi saygılar efendim.

GezeGeze
27 Kasım 2018, 17:58
Konumlanma hatanızı göz önünde bulundurmuyorsunuz.

Adamın tam önünde durmak yerine şeridinizin sağına veya soluna konumlansanız, böyle bir sorun olmayacaktı... Yanınızdan geçecek şekilde ...

SlimeDont
27 Kasım 2018, 20:23
Daha kesin çözüm olarak ülkeden ayrılmanızı tavsiye ediyorum. Net olan tek çözüm budur.

yağızkoç05
28 Kasım 2018, 00:53
Konumlanma hatanızı göz önünde bulundurmuyorsunuz.

Adamın tam önünde durmak yerine şeridinizin sağına veya soluna konumlansanız, böyle bir sorun olmayacaktı... Yanınızdan geçecek şekilde ...

O zamanda neden sağa geçtin diye eziyorlar, yol versem iyice ezip geçecek bende size tavsiye vereyim bu türden yavşaklara yol vermeyin... Ben ne diyorum sen ne diyorsun...
Çok motosiklet tecrüben yok sanırım bu türden insanlara yol verirsen astarını isterler bir dahakine iyice çiğnerler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Abime katılıyorum siz kendinize ne kadar güveniyorsaniz karşı tarafta aynı oranda kendine güveniyor olacaktır.
Benimde trafikte bizzat yaşadığım boksöre denk gelme olayı vardır. cılız genç bir çocuk arabadan çıkıp tek yumrukla kask olmasına rağmen grup sürüşümüzden bir arkadaşı bayıltıp yere sermişti. o günden beridir trafikte el kol yapana laf söyleyene aldırmadan basar geçerim.
Arkadaşta kask olmasaydı muhtemelen çenesi kirilacakti sonuç olarak hastanede aylarca çorba icireceklerdi. Olay çok basit birşeydi zaten. değer miydi? Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir şekilde değmezdi.

Çok haklısınız yorumlar için herkese çok teşekkür ederim...

hokahey
28 Kasım 2018, 01:22
trafikte kendinizi her daim korumaya alın ve kaos ortamı oluşmadan kaçın. kaçmak en iyisi arkadaşlar, kaçanın anası ağlamazmış, abinizi dinleyin kaçın!

korayuzuner1
28 Kasım 2018, 06:19
https://www.youtube.com/watch?v=o6PZsAitVCc&fbclid=IwAR1U2AAAwo8SHiOqqhc0fDL0eBQJBDNnyxI1_AClQ mRClHIsS_NZXby91xQ

hasmet
28 Kasım 2018, 06:35
Niye bekliyorsunuz ileride yolun yanında anlayamadım. Vatandaşla anlaşıp can ciğer olma gibi bir planınız mı var? Zaten az önce aranızda çatışma olmuş biriyle daha da yüzgöz olmak sorunu büyütmekten başka ne işe yarayacak? Hanginiz varsa hatanızı kabul etmeye hazırsınız? Bilakis sanki çatışma istiyor gibi bir haliniz mevcut. Peki ya o daha manyaksa? Yanında silah taşıyorsa?

Yerinizde olsam nefes aldığımı yanıma kar sayar, "p3z3v3nk kimin başına bela olursa olsun, benden uzak olsun da" der basar giderdim... Dünyaya bir şeyleri ispatlamak için fırsat kollayan ezik psikopat dolu ülkemiz...

ARAL70
28 Kasım 2018, 11:16
Trafikte yaşanan olumsuzluklardan ötürü kimse bedelini canıyla ödemek zorunda değil. Hiç bir zaman kazanan taraf olmaz, dövdün ve o an için sen kazandın, sonra o seni en iyi ihtimalle! mahkemeye verdi, darptan bu sefer sen ceza yersin. Öncelikle motor kullanıyorsanız "defansif sürüş"ü bünyenize alıştırın, motor sürmek illa apaçilik yapmak değil! Öylesiniz de demiyorum zaten... kendinizce bir güvenlik balonu oluşturun ve bunun içine kimseyi sokmamaya çalışın. "Durdum, dibime geldi vs." ile kendinizi haklı çıkarıcı söylemler yaratıcığınıza nerede konumlanırsam araba beni rahatsız etmez diye kafa yorun. Tahmin edilemeyeni tahmin etmeye çalışın ve sürüşünüzü ona göre planlayın. Karşı tarafla bir diyaloğa girecekseniz, küfür etmeden konuşun, bu karşı tarafı şaşırtıp daha alt perdeden bir tartışmaya yöneltebilir. Diğer arkadaşların da belirttiği gibi artık teksas gibi yerde yaşıyoruz, herkes sinirli, herkes huzursuz, herkes bir şekilde yanında rahatlıkla bir silah vs. gibi şeyler taşıyor.

Unutmayalım, canımız her şeyden önemli...

Her akşam eve sağlam döndüğümde allahıma şükür ediyorum "Bugün de kimseye bonus olmadık" diye...

Selamlar,

yamtareroglu
28 Kasım 2018, 11:59
Size fiili bir saldırıya niyetlenilinceye kadar muhatap dahi olmayın, öyle bir ihtimal doğduğunda da gerekeni yapın.. Yoksa sinir harbi yaşamak dışında elinize bir şey geçmez..

Birkan07
19 Aralık 2018, 12:18
antalyada yaşamayan bilmez arkadaşlar boşa yorum dahi yapmayın.sizin orda öküz sığır ne kadar çoksa 4 le falan çarpın antalya trafiği için.açık ara idda ediyorum en kötü trafik antalyada rakip tanımaz.ben daha çok araba ile vukuat yaşıyorum motorla allaha şükür 4 senede toplasan 3 kez başıma anca gelmiştir.arabayla haftada 4 5 yakalıyorum en son dün yaşadım önüme kırdı arkadan giriyordum sonra bende aynısnı arkadaşa yaptım çok kızdı nedense.yanında kız da var diyorsun en hayırlısı gelmiş bence başına sktr olup gitmiş belasını başkasından bulsun.

Hacı abi Türkiye'nin %80ini gezdim Antalya'nın trafiğine can kurban. El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış ya şu an sende durum öyle gibi. Gerçekten her anlamıyla cennetteyiz.

yağızkoç05
19 Aralık 2018, 13:44
Hacı abi Türkiye'nin %80ini gezdim Antalya'nın trafiğine can kurban. El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış ya şu an sende durum öyle gibi. Gerçekten her anlamıyla cennetteyiz.

Kardeşim diğer yerlere göre çok berbat bir durumu yok ama özellikle yaz tatillerinde nereden gideceğini bilmeyen yerli gurbetçilerin saçmalıklarını çok çekiyoruz. Birazda acemi kadın sürücülerin yoğunluğu var. Ondan dolayı çok iyi değil ama çok kötüde değil İstanbul trafiğine göre kötünün iyisi :)

thedarkfire
19 Aralık 2018, 18:54
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım, ilk önce merhaba diyeyim. Ben üç senedir motosiklet kullanıyorum ama işlerim dolayısıyla giremiyorum bu tür forum sitelerine. Her türlü eleştiriye açığım eğer hatam varsa söyletin ders çıkartayım.

Ben motosiklet ve araba kullanırken son derece sakin, sabırlı kullanan birisiyim. Ama son yaşadığım olay beni çileden çıkarttı. Bu gün motosikletimle giderken kavşaktan çevre yoluna çıkacaktım. Neyse orada koskoca dur yazısı yazıyor bende durdum. Herşey buraya kadar normaldi sonrasında arkama bir kedi yanaştı ben beklerken geldi plakama hafif dokundu. Ne var dedim sonra el kol yapmaya başladı ''yürüsene lan'' diye bağırmayı da ihmal etmiyor bu arada. Neyse yolu kapatmamak için çevre yoluna girip sağa çekip bunu beklemeye başladım. Sinirimden ölüyorum, o anda yanımda olsa ne yapardım ben bile kestiremiyorum. Bununda çevre yoluna girdiğini gördüm durdurmaya çalıştım ama bastı gitti resmen kaçtı. Hem bana atar yapıyor kız arkadaşının yanında hemde kaçıp gidiyor. Bunlardan gına geldi birisini iyi bir elime alıp pataklıycam ama ne zaman bilmiyorum. Bu olaylar bende birikim yapıyo ve en sonunda şişkinlik yapıyor. Bıktım artık cinnet geçirmek üzereyim hayır araba gelirken ben nereye gidebilirim ki yol versem o da gidemeyecekti kız arkadaşına mı artislik yaptı bilmiyorum ?

Vel-hasıl kelam bu nedenlerden dolayı baya bir müddet motosikleti bırakmayı düşünüyorum yoksa hapse girecek gibi hissediyorum acaba bir dahakine dövsem de rahatlasam mı ? Siz bu stresle nasıl başa çıkıyorsunuz ?

Dostum uğraşma banada denk geldi hiç gerek yok kavgaya dursaydı aynen bende ne yapardım bilmiyorum çok sinirliydim. Önde araba var 30-30 gidiyor evet o yoldaki hız limiti 50 ydi ama adam gitmeyince ben ne yapayım. Bende arkasından gidiyorum arkadan bi araba yanaştı korna çalıp duruyor sonra ben asla yapmam normalde cidden araya girdim oda yanıma geldi yanındada bi kız vardı. Gelmiş kardeşim gitsene lafı yapıyor. Kardeşini diye başladım biraz sert konuştum. Öndeki adam yavaş gidiyor üstünden mi atlayım altından mı geçiyim dedim. Kenardan gitsene dedi. Gitmiyorum dedim bununla ilgili bir şey diyemezsin v.s tartışma devam ediyor. Yok zaten kurallara uymuyonuz falan başladı sıkmaya işte ben vergi veriyom falan. Bindiği arabanın 6 aylık vergisi 52 lira yanlış bilmiyorsam veya 61 de olabilir. Lan benim motorumun vergisi senden kat kat fazla.

Sonra dur lan dedim sağa çek dedim yok durmadı. Bide o arabanın arkasında 4 motorcu arkadaşım daha vardı ona rağmen bu artistlik hani kıza hava yapacakya. Aslında dövmeyecektim yinede ama sırf hava bastığı için yaptım.