PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Büyük indirimlere hazır mıyızzz ??

dsdasdasd
26 Kasım 2018, 23:16
Evet arkadaşlar doların düşmesiyle motor fiyatlarında önümüzdeki 1-2 ay içinde büyük indirimler bekliyorum.

Eee yani bu fiyatları ortalama dolar kuru 6.2 den verdiler bize.Haksız mıyım ?? Ben umutluyum iner bence yakında.

İndirmez de stok yaparlarsa o motorları maliye zabita artık neresi olursa şikayet edecem,evet.

whitedeamon
26 Kasım 2018, 23:29
Ben yamahayla görüştüğümde kuru 4kusurdan hesapladıklarını söylemişlerdi.Yani en azından yamaha tarafında böyle bi indirşm büyük ihtimalle yakın bir tarihte olmayacaktır.Diğer markaları bilmiyorum ama.

Angrypower
26 Kasım 2018, 23:57
Ben yamahayla görüştüğümde kuru 4kusurdan hesapladıklarını söylemişlerdi.Yani en azından yamaha tarafında böyle bi indirşm büyük ihtimalle yakın bir tarihte olmayacaktır.Diğer markaları bilmiyorum ama.

Sadece Yamaha değil, diğer markalarda kurları azdan verdiler. 2019'da sağlam fore kazıklar bekliyorum ben.

logaritma
27 Kasım 2018, 00:00
dolar düşdü derken dolar 3-3.5 lira olduda bizim mi haberimiz yok.. şu anda 5.3-5.5 bandında gezinen dolara düşdü diyorsanız ok tamamdır.. düşdü evet.

hokahey
27 Kasım 2018, 00:01
ne indirimi kardeşim, 2019'da bu fiyatları mumla ararız!

Angrypower
27 Kasım 2018, 00:02
Ben MT-25'i sırf korkumdan aldım. Bir daha alamayabilirim die...

Emin34
27 Kasım 2018, 00:10
walla su dolar molar secim arifesi muhabbetine sinirda duruyor diye dusunuyorum.yeni yildan sonra allah gostermesn bidaha ama yine cikar oynamalar olur diye tahmn ediyorum ve oyuzden de en uygun zamanda r25 yda cbr650f almak istiyorm yoksa daha zor olcak motor alma isleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Ben MT-25'i sırf korkumdan aldım. Bir daha alamayabilirim die...

ne indirimi kardeşim, 2019'da bu fiyatları mumla ararız!

dolar düşdü derken dolar 3-3.5 lira olduda bizim mi haberimiz yok.. şu anda 5.3-5.5 bandında gezinen dolara düşdü diyorsanız ok tamamdır.. düşdü evet.

Kotunun iyisi iste :)

SuleymanE
27 Kasım 2018, 00:15
Arkadaşlar topluca cimere sikayette bulunalim, bu motorcular stokculuk yapiyorlar. Depoları ağzına kadar motor dolu ama satmiyorlar :)

Bence acilen bu stokculara devletin maliye ekipleri yollayip soğana yaptikari operasyona benzer bi operasyon yapmalari lazim. :)

Hele hele yamaha ve hondanin depolari agzina kadar dolu, onlara iyi bi ayar cekilse ne guzel olur :)

hokahey
27 Kasım 2018, 00:20
Arkadaşlar topluca cimere sikayette bulunalim, bu motorcular stokculuk yapiyorlar. Depoları ağzına kadar motor dolu ama satmiyorlar :)

Bence acilen bu stokculara devletin maliye ekipleri yollayip soğana yaptikari operasyona benzer bi operasyon yapmalari lazim. :)

Hele hele yamaha ve hondanin depolari agzina kadar dolu, onlara iyi bi ayar cekilse ne guzel olur :)

güzel fikir lan aslında.

dsdasdasd
27 Kasım 2018, 00:25
kötü haberim var :(

Honda nın fiyatları tam 5.2 TL dolar kuruna göre verilmiş gibi duruyor :(
demekki indirim olmayacak,ama iyi tarafından bakarsak zam da yok arkadaşlar,bu da bişey :)

Ya benim anlamadığım bu adamlar dolar 6 iken hiç mi ithalat yapmadılar ?

whitedeamon
27 Kasım 2018, 01:22

Ciddi misin?şaka mı?Çünlü bu söylediğini gerçekten ciddi söylediğine inanmak istemiyorum.

SuleymanE
27 Kasım 2018, 01:51
Ciddi misin?şaka mı?Çünlü bu söylediğini gerçekten ciddi söylediğine inanmak istemiyorum.

Hazine ve maliyeden sorumlu devlet bakaninin gulumseyerek kriz yok açıklaması yaparken olduğu kadar ciddiyim :)

Koskoca bir ülke resmen troll olmuş , hedef ben miyim tayfun??

Ne olur yani sogan lobisini tuz buz edip ulke uzerindeki karanlik bulutlari dağıtan şanlı maliye bir de motosiklet sektörüne el atsa? stokcu honda ve yamahanin depolarini bassalar mesela cilli gibi 2017 model nc leri yari fiyatina alsak , depolarda küflenen tracerlari motor hasreti çeken motorculara 1/3 fiyata dağıtsalar fena mi olur yani?
Bilemiyorum Altan bilemiyorum, kafam çok karışık... :P

moonspell07
27 Kasım 2018, 01:54
Evet arkadaşlar doların düşmesiyle motor fiyatlarında önümüzdeki 1-2 ay içinde büyük indirimler bekliyorum.

Eee yani bu fiyatları ortalama dolar kuru 6.2 den verdiler bize.Haksız mıyım ?? Ben umutluyum iner bence yakında.

İndirmez de stok yaparlarsa o motorları maliye zabita artık neresi olursa şikayet edecem,evet.

Hayal dünyasında mı yaşıyorsun anlamadım? Dolar düştü evet , yakıt (benzin, mazot) fiyatlarından başka fiyatı düşen tek bir ürün göster dişimi kıracağım.Millet olarak az çalışarak çok kazanma peşindeyiz böyle bir durumda motosiklet fiyatlarının vergi indirimi olmadan düşmesini hayal etmek deli saçmalığından başka birşey değil. İndirimi bırak zam yapmazlarsa dua et bence.....

]-[@LuI{
27 Kasım 2018, 09:25
liste fiyatları asla aşağı inmez.

sey_47
27 Kasım 2018, 11:50
"dsdasdasd"

üye ismi konu ilişkisi :cherry:

burak burk
27 Kasım 2018, 12:36
ötv hayalim vardı yalan oldu.motor alıcaklar dişini sıksın 2019 motosiklet fuarında ciddi indirimler olucak belliki.tek ümidim fuar artık

watercolours
27 Kasım 2018, 12:54
Az şükredin. Bürokrasiden kurtuldu devlet, tam gaz gidiyoruz. Bürokrasi olsa FİKKO gibi çığır açan çözümler geliştirilemezdi. Bu seçimde oyumu AkParti'ye vereceğim. Allah AkParti'yi milletin başından eksik etmesin.

logaritma
27 Kasım 2018, 13:05
Kırmayın hevesini insanların.... arkadaş doların düşdüğünü zannediyor.

bakınız ihracatçılar döviz düşmesin artık diye baskı yapıyorlarmış..

https://www.yenisafak.com/ekonomi/doviz-dusmesin-diye-bakanliga-baski-yapiyorlar-3411237

dsdasdasd
27 Kasım 2018, 13:48
Kırmayın hevesini insanların.... arkadaş doların düşdüğünü zannediyor.

bakınız ihracatçılar döviz düşmesin artık diye baskı yapıyorlarmış..

https://www.yenisafak.com/ekonomi/doviz-dusmesin-diye-bakanliga-baski-yapiyorlar-3411237

ilk mesajimdan da anlasilacagi uzere kur 6 tl ve uzerindeyken ithalat yapildiysa fiyatlar iner dedim.

yazdigimi anlayabilsen ne guzel olurdu...

shooter1
27 Kasım 2018, 14:00
seçime kadar zam yok

okanbagiscan
27 Kasım 2018, 14:48
Bende yılbaşından sonra yada sezon açılırken seçim sonrası alamam diye geçen hafta aldım motoru.Brandayı açıp silip kapatıyorum yaz gelene kadar nasıl geçecek zaman :)

MahmutBiner
27 Kasım 2018, 15:44

siz şimdiden şikayet etmeye başlayın. Çünkü Honda ve Yamaha fiyatları 6.2 kurdan hesaplamış olsaydı birdaha sayfalarına dahi giremeyebilirdiniz :D Siz bırakın 6.2 yi. 2019 Yeni stoklu modelleri 5.2 den hesaplarında bile fiyatlar yükselecek.

Türkiyede kendi bünyesiyle varolan honda yamaha gibi firmalar her ay ithalat yapmıyor. Parçaların fiyatları güncel kura göre değişebilir ama motosikletleri genelde ocak şubat arası çekiyorlar. Ara dönem belki bazı ufak tefek modeller geliyor. Zaten kardeşim mantık olarak düşün. sene başında dolar 3.77 civarındaydı. Düz africa twin fiyatı 56 bin süper tenere fiyatı 70 bin gibiydi. Eğer kura göre fiyat güncellemesi yapsalardı. 7 lira olduğunda düz africa 112 bin tl süper tenere 140 milyar olurdu. Bu fiyatları görmediğimize göre demekki ara dönemde bu tip büyük motosikletler ithal edilmemiş :) Markaların şu an ki fiyat artışına bakılacak olursa honda ve yamahanın taş çatlasın yaptıkları zam belli 3.77 kura 4.5 den hesaplamıştır.

Bu arada böyle haberlerde gördüğünüz herşeye inanmayın manavda satılan domates değilki bu zabıtaya müdahale etsin :D

logaritma
27 Kasım 2018, 17:57
siz şimdiden şikayet etmeye başlayın. Çünkü Honda ve Yamaha fiyatları 6.2 kurdan hesaplamış olsaydı birdaha sayfalarına dahi giremeyebilirdiniz :D Siz bırakın 6.2 yi. 2019 Yeni stoklu modelleri 5.2 den hesaplarında bile fiyatlar yükselecek.

Türkiyede kendi bünyesiyle varolan honda yamaha gibi firmalar her ay ithalat yapmıyor. Parçaların fiyatları güncel kura göre değişebilir ama motosikletleri genelde ocak şubat arası çekiyorlar. Ara dönem belki bazı ufak tefek modeller geliyor. Zaten kardeşim mantık olarak düşün. sene başında dolar 3.77 civarındaydı. Düz africa twin fiyatı 56 bin süper tenere fiyatı 70 bin gibiydi. Eğer kura göre fiyat güncellemesi yapsalardı. 7 lira olduğunda düz africa 112 bin tl süper tenere 140 milyar olurdu. Bu fiyatları görmediğimize göre demekki ara dönemde bu tip büyük motosikletler ithal edilmemiş :) Markaların şu an ki fiyat artışına bakılacak olursa honda ve yamahanın taş çatlasın yaptıkları zam belli 3.77 kura 4.5 den hesaplamıştır.

Bu arada böyle haberlerde gördüğünüz herşeye inanmayın manavda satılan domates değilki bu zabıtaya müdahale etsin :D

Ben yazmaya üşendim sen yazmışsın .. :) daha çok arada teknik detaylarda varda bu kadarıda yeterli bilgi.

inzell
27 Kasım 2018, 19:30
Valla Avrupa fiyatlarına bakın, bizim fiyatlar hep aşağıda.
Normalde tam tersi olurdu, bizde pahalı olurdu. Aynı benzin gibi. :)

Rakaful
27 Kasım 2018, 20:57
İndirimin başındaki B'yi unutmuşsun kardeş.

liquem
28 Kasım 2018, 01:48
ilk mesajimdan da anlasilacagi uzere kur 6 tl ve uzerindeyken ithalat yapildiysa fiyatlar iner dedim.

yazdigimi anlayabilsen ne guzel olurdu...

Kur yıl ortası zirveyi buldu genellikle ithalatlar 1.çeyrek yapılıyor. Yani ocak şubat mart gibi

moonspell07
04 Aralık 2018, 16:14
Hayal dünyasında mı yaşıyorsun anlamadım? Dolar düştü evet , yakıt (benzin, mazot) fiyatlarından başka fiyatı düşen tek bir ürün göster dişimi kıracağım.Millet olarak az çalışarak çok kazanma peşindeyiz böyle bir durumda motosiklet fiyatlarının vergi indirimi olmadan düşmesini hayal etmek deli saçmalığından başka birşey değil. İndirimi bırak zam yapmazlarsa dua et bence.....

27 kasım da yazmışım. 1 hafta geçmeden honda dan zam haberi geldi. Hayaller indirim gerçekler kazıklı voyvoda

eray123
04 Aralık 2018, 17:43
dolar 5,4 euro 6,1

logaritma
04 Aralık 2018, 17:49
bu konu açıldığı günden beri bırak motoru gofrete bile 2 kere zam geldi.

dsdasdasd
04 Aralık 2018, 18:05
arkadaslar sanirim toplum olarak buyuk indirimlere hazir degiliz :)

yoksa enflasyon dusuyor iste tuik acikladi,
koskoca tuik yalan mi soyluyor....

kendileri cook guvenilir bir kurumdurr.

Exectus
04 Aralık 2018, 18:28
Ellerindeki malları bitirsinler esas eğlence ozaman başlayacak :D

hasmet
04 Aralık 2018, 18:51
dolar 5,4 euro 6,1

Onumuzdeki yil bugun dolarin 7'yi gecmesi garanti gibi de, 8-9 olur mu bilemiyorum.