PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satılmıyor anasını sattığımın motosikleti (Ninja 300 ABS)

Sayfa : [1] 2

68charger
26 Kasım 2018, 11:29
Ya arkadaşlar,

2 yıldır bindiğim son derece de memnun olduğum bence gayet performanslı, yakışıklı,ekonomik, yeni başlayacak bir çok gence hitap eden ABS'li 2014 model Kawasaki Ninja 300 ABS motosikletimi satamıyorum:santa:

Bir yıldır ara ara ilan açıyorum yok abi. Fiyat desen abartı değil, ufak tefek kozmetik işleri hariç kusuru da yok!

Satılmasın çok acelesi yok ama vatandaş ne arıyor ne istiyor ya ne bekliyor merak ediyorum:silent:

Hayırlısı

Link:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2014-abs-li-se-modeli.special-edition-araba-alacagim-icin-acil-614408564/detay

Tundzhay
26 Kasım 2018, 11:35
10 000 tl vereyim helalinden

afat
26 Kasım 2018, 11:39
götüyorum ve arttırıyorum 10 001tl

Blackhoney
26 Kasım 2018, 11:40
İlk olarak gözüme çarpan. Motul 4100 kullandığınızı yazmanız oldu. Hemen ön yargıyla yaklaştım. Böyle ufak şeylere takılan insanlar var.

MaryJane
26 Kasım 2018, 11:50
Bajaj rs 200 25 bine 0 satilirken senin motorunun satilmamasi ilginc hem 300 luk hem abs hem racing hemde r25 in icindeb gecen makine nasil satilmaz hem kaliteli motor

chaqalqarlos
26 Kasım 2018, 11:53
Bir ara senetlerimi ödeyemediğim için MT07'i ilana koymuştum. Millet 32-33 yazmışken ben 29,600 Yazdım bir telefon bile gelmedi :) İyi ki satılmamış o zaman. Şimdi ödemelerim rahatladı ilandan kaldırdım. Şuan çok pişman olurdum.

whitedeamon
26 Kasım 2018, 11:55
Bu konuda yapabileceğim birşey yok ama sizden alabileceğim bilgi var.Lastikler hakkında düşünceleriniz neler.

68charger
26 Kasım 2018, 11:56
İlk olarak gözüme çarpan. Motul 4100 kullandığınızı yazmanız oldu. Hemen ön yargıyla yaklaştım. Böyle ufak şeylere takılan insanlar var.

5100 yazacağım yerde 4100 olmuş.Düzeltmeyi yaptım. Teşekkürler

Bakalım fark yaratacak mı:P

oktayakgoz
26 Kasım 2018, 12:04
İlan gözükmüyor satıldı heralde

68charger
26 Kasım 2018, 12:07
Bu konuda yapabileceğim birşey yok ama sizden alabileceğim bilgi var.Lastikler hakkında düşünceleriniz neler.

Fiyatını göre gayet yeterli performans sunuyor. Hatta ilk takıldığında ne kadar yumuşak olduğunu tırnaklarını kolayca batırınca anlaşılıyordu.

Pahalı lastiklere (Pirelli DR 2 ve ya Metzeler 7RR) göre aman aman bir fark göremedim.Geç ısınması ve ya suda aşırı kaydığı filan yok.

Ama lastikleri değişirsem bu sefer Michelin Road 4 veya 5 alacağım çünkü ben daha çok şehir içinde işe gidip gelmeye kullanan biriyim. Öyle hafta sonları viraj yapan değilim dolayısı ile ortası çabuk düzleşiyor...

RoofRoof
26 Kasım 2018, 12:15
İlan gözükmüyor satıldı heralde

Arkadaş açıklamayı değiştirmiş.Onaylanana kadar yayında olmaz.

sultanselim
26 Kasım 2018, 12:52
diğer söylediklerin tamam da ekonomik olduğuna asla katılmıyorum. yedek parça bakım yakıt vs hele hakkını vererek sıka sıka kullanırsan 5 litreler çok kolay görülüyor. bence o motosikletin sıkıntısı 0 olarak da çok satılamadı zaten. dolayısı ile piyasası oluşmadı. şimdi sen bunu yazdıktan sonra alacak adam bile almaz elimde kalacak satamayacağım diye.

yunusus
26 Kasım 2018, 13:31
Piyasası 50 55bin lira olan motorumu ilk 45fen ilana koydum. Arayan soran olmadı. 2 ay sonra 40 dedim yine allah kulu bakmadı. 36 dedim ki sitede en ucuz 39bin liraydı. (Onlarda beninkinden 3 yaş büyük daha eski teknoloji makinalardı) birisi aradı. Bakalım edelim dedi. Ödemeler sıkıştırınca aradım adamı bu hafta gelip alıyorsan 33e veriyorum sana dedim adam oyle geldi aldı.
Ülkenin nereye gittiği belli olmadığından insanlar biseylere para bağlamaya çekiniyor. Ha adam akıllı parası olanlar da zaten gidip sıfır alıyor

Rhombeuz
26 Kasım 2018, 13:46
Gayet normal bir durum kimse kredi çekemiyor .. Bende aynı durumdayım motorumu ara ara koyuyorum ilana 2-3 kişi ararsa arıyor ve aradıklarıyla kalıyor ..

uzay gemisi
26 Kasım 2018, 14:11
Şuan piyasalar ölü. İnsanlar haklı olarak şuan sadece belli bir piyasası olan, oluşmuş arabaya veya motosiklete para yatırıyor.

frankestayn1
26 Kasım 2018, 14:27
Arkadaşım 9 ay opel astra idi sanırım aracını zar zor sattı. Arabalardan çok anlamam ama bilinen tutulan bi model ve bildiğim kadarıyla uygun fiyata koymasına rağmen faiz oranları insanların parasını cebinde tutma isteği vs piyasaları durgunlaştırdı.

Bence yazdığınız fiyat hiç fena değil cbr 250 r25 parasına 300 lük motor ama bakım maliyeti parça maliyeti vergisi yada 250 lik alırım hem daha ucuz vs de insanların gözünü korkutuyor olabilir.

İkinci elide yok zaten yatırım yapmak istesen yapamazsın ülkemizde bu tarz motorlar kurlar yüzünden maalesef tutmuyor...

Yoksa çok yakışıklı ve güzel bi motosiklet ama benim 18 19 bin tl param olsa şu zaman da asla motora yatırmazdım veya ninja 300 almazdım.

Thracian
26 Kasım 2018, 14:29
Normalde bu dönemler piyasa zaten durgundu ama şu anda içinde bulunduğumuz ekonomik kriz nedeni ile insanlar korkudan hiç bir şey alamaz oldular.Alacak adam bile kışın zaten doğru düzgün kullanmayacak yatıracak motoru.Onun yerine faize yatırıyor havalar ısınıncaya kadar faizden bir dünya para geliyor kar yapıyor,havalar ısınınca da satın alma için araştırmaya başlıyor.

Bunların dışında fiyat gayet normal.Yakıt tüketimi ve parça fiyatları dışında çok güzel alet ama nedense Türkiye piyasasında çok tutmadı.

osiosborn
26 Kasım 2018, 15:11
Millet parayı dolara yatırıyor. Dolar düşüyor. Kimsede nakit TL yok, elindeki doları da düşükten bozdurmak istemiyor. Seçimlere doğru ve sonraki 1-2 ay içinde dolar kurundaki beklenti yüksek. O zaman TL bollaşır, siz de satarsınız. Hem havalar da ısınmaya başlar.

Stock Sever
26 Kasım 2018, 15:17
Cbf bile satılmıyor abi. 2 aydır ilanda. Hem satılsa ne alabiliriz ki? 2 senedir bi pulsar parası biriktiremedim.

Demem o ki millette para yok. Ne alanda ne de satanda.

]-[@LuI{
26 Kasım 2018, 15:27
Önümüz kış. bahara doğru satışlar hızlanır. Hiç satılmıyorsa takasa girip kurtulabilirsiniz.

arndiol
26 Kasım 2018, 15:29
bence yeşil olduğu için.

şahsen binmem ben.

The Dude
26 Kasım 2018, 15:30
https://pbs.twimg.com/profile_images/3313526966/7151313142154513975d021b8cc1ae1a.jpeg

Gökhan_Aygün
26 Kasım 2018, 16:03
Kolay satılacak bir motosiklet ile takasa girebilirsin, mesela x max ya da pcx takaslı gibi ..

wing41
26 Kasım 2018, 16:12
Hiç motosiklet satılacak zaman değil. Mayıs'ı beklemek lazım. Arkadaşım ilk sahibi olduğu xmax ı yurtdışına çıktığı için bana bıraktı. Ben de sezonu bekliyorum.

roadpeople
26 Kasım 2018, 17:04
bence pahalı 30 k daki bir motor için biraz fiyattan düş

Erkan344
26 Kasım 2018, 18:46
2015 sıfır gibi motorumun piyasası 28 bin ila 30 bin arasında değişiyor.
28 yazdım tık yok.
27. Yazdım yine tık yok.
26 yazdım bir kişi aradı 25.500 e verdim.
2 ayda zar zor satabildim.
50 tane favori vardı..
Bu ara piyasa berbat ..
Arkadaşım çiçek gibi mt 9 motorunu uygun fiyata verdiği halde 2 aydır ilanda..
Valla bende anlamadım piyasa bayağı sıkıntılı..

UğurDankı
26 Kasım 2018, 19:08
Ben motoru alacak olsam ilana baktığımda tank pad ve lastikler çöp der çiziklere rötüş yapılacak diye kurardım ama bunlar satılmaması için gerekli sebepler değil bence asıl neden bu motorları kimse bilmiyor haberleri dahi yok millet hemen R25 alma peşinde aslında R25 kategorisin de ilan verseniz (evet biraz çakallıktır) ilanlara bakanlar bune alüminyum oğlum iyimiş laaa gibi nidalar la biraz google edip almaya karar verebilir :)

snappy x
26 Kasım 2018, 19:13
satılık 2015 cbf 12 bindeee çizik bilem yok

whitedeamon
26 Kasım 2018, 19:31
Ben motoru alacak olsam ilana baktığımda tank pad ve lastikler çöp der çiziklere rötüş yapılacak diye kurardım ama bunlar satılmaması için gerekli sebepler değil bence asıl neden bu motorları kimse bilmiyor haberleri dahi yok millet hemen R25 alma peşinde aslında R25 kategorisin de ilan verseniz (evet biraz çakallıktır) ilanlara bakanlar bune alüminyum oğlum iyimiş laaa gibi nidalar la biraz google edip almaya karar verebilir :)

Aynen öyle çakallıktır.😁

ozan1991
26 Kasım 2018, 19:34
kawasaki zaten piyasası yok parçalar servis filan pahalı insanlar bunuda göz önünde bulunduruyor bi arkadaş yazmış takas ta kabul et bence

burak burk
26 Kasım 2018, 19:50
satılmaz kredi oranlarından haberin yok heralde.bedelli askerlikte çıktı millet onada abandı.zaten kriz var para harcamaya korkuyorlar.bende r25 satmaya çalıştım ama nafile.kuru bakıcı hiç kimse msj dahi atmadı 1 2 kişi aradı o kadar.alacağım motorada zam gelince ben caydım.

Metos
26 Kasım 2018, 20:45
2015 modelini 2016 dı 15 bin tl ye bayiden alıyordum bu fiyata istesemde almam alamam kb kardeş ama 13 bin tl den fazla ederi yok döviz arttı diye motorun pahalı satmaya çalışırsanız böyle olur, dolar 5 tl nin altına salarsa 13 bin tl de çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Bajaj rs 200 25 bine 0 satilirken senin motorunun satilmamasi ilginc hem 300 luk hem abs hem racing hemde r25 in icindeb gecen makine nasil satilmaz hem kaliteli motor

rs 200 25 bine 0 satiliyor ama alan yok

F burgaz
26 Kasım 2018, 20:56
Bende tracer 700 var satılmıyor kaldıracam ilanı yaza satılır die düşünüyorum

hokahey
26 Kasım 2018, 21:03
fiyatlar arttı, faizler arttı, vergiler arttı, enflasyon arttı ve fakat gelirlerimiz artmadı. yerinde saydı. dolayısıyla alamıyoruz.

logaritma
26 Kasım 2018, 21:18
ninja serisini nasıl kimse bilmez yapmayın yahu bırakın motorcu adamı motora hevesi olan ergen gençlerin hepsinin hayalidir bir ninja bir r25 cbr r falan..

satılmamasının tek nedeni bence ne mevsim ne sezon nede başka bir şey seçim var piyasalar karamsar ve durgun.. seçim sonrası için kimse önünü görmüyor.. seçimden sonra enflasyon , faizler, dolar,benzin ne olucak tam muamma piyasada bir ton esnaf arasında şehir efsaneleri dönüyor seçimden sonra zamlar gelicek herşeye, benzin 8 tl olucak dolar fırlıycak seçim var diye her şeyi tutuyorlar gibi..

şimdi siz böyle bir atmosferde sıcak parayı cepdemi tutarsınız yada altına dolara yatırım yapıp kendinizi korumaya alıp beklermisiniz yoksa parayı motora arabaya gereksiz fuzuli yatırımlara çar çurmu edersiniz..

Şu yukarda yazdığımın aynısını motorsiklet camiası içinde geçerli çevremde yüksek hacim motoru olupda satışa koymayan satılıkda olmıyan yok nerdeyse , o insanlarda motorsiklet olarak kendilerini güvenlilimanlara alma derdinler.. güvenliliman derken adam diyor önümüzü görene düzü görene kadar bir 250c.c - 300c.c lik makine ile şimdilik idare edelim açılmayalım fazla.. giderleri ufaltalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

fiyatlar arttı, faizler arttı, vergiler arttı, enflasyon arttı ve fakat gelirlerimiz artmadı. yerinde saydı. dolayısıyla alamıyoruz.

Aynen buda var tabiki benim yazdıklarıma ek olarak.. bu çok katmanlı ve etkenlibir şey tek nedeni bir tane nedeni yok. pek çok farklı kulvardan olan bir şey..

bursagsli
26 Kasım 2018, 21:25
Şuan vatandaşta para yok, parası olan da elinde tutmak istiyor. Çünkü ekonomik kriz var herşey ateş pahası olmuş. Yarın ne olacağı belli değil. Normal şartlarda olsa kolay satılır. Km çok yüksek değil fiyatı da uygun yazmışsınız

68charger
26 Kasım 2018, 21:56
Herkesin fikirlerine ve yorumlarına teşekkürler. Bazı yorumlara yarın cevap vereceğim.
Motosikleti anca ilana koymadım. 2018 basından beri ara ara, sezon başında dahi satışa çıkardım ancak sonuç alamadım. Yani bence kriz vs değil olay. Topu topu 18 bin lira para almak isteyen zaten alıyor ama işte başka şey satın alıyor. Sorun orada. Alfa Romeo şahane araba diyip Clio alanlar misali:) Dediğiniz gibi bir çoğunun çok beğendiği bir makine ve özellikte olmasına rağmen milletin açıkçası yemiyor. Altı üstü 300 cc motosiklet ne masrafı olablir. Bujiler aynı, 3 litre yağ alır ,filtresi 40 lira, zincir dişli seti hepsinin üç aşağı beş yukarı aynı, lastik desen aynı, fren baltası EBC tak geç. Yakıt yine 4-5 litre. Ne yani 2 litre mi yaksın. Mobilet mi... emin olun kaza yapınca hepsinin farı, amortisörü, grenaji, göstergesi, jantı, gidonu, diski, vs. pahalı. Markalar bundan kazanıyor.

logaritma
26 Kasım 2018, 22:30
bu ekonomik dar boğaz 2018 de olmadı ki.. 2018 zaten en zirve zamanı idi.. 2016 dan beri ufak ufak ayak sesleri geliyordu 2017 de zaten coşdu .. yani 2018 in başında ilana koyman pek bir şey bence ifade etmiyor satılmıycak motorda değil kawasaki ikinci eli ağır falandır ama o yüksek hacimleri için geçerli kaldıki benim bir arkadaşımda er6f vardı grenajı kırık sattı o biraz öldürdü tabii ama sattı .. er6n olan arkadaşlar vardı rahat sattılar.. bir kardeşimizde 250sl modeli vardı 2015 yada 2016 da çocuk ilana koydu bir haftada sattı..
ninja 300c.c lik hemde abs li bir motor satar hemde 1 senede satılmıyorsa ben onu piyasalara ekonomik nedenlere bağlarım..

GezeGeze
26 Kasım 2018, 23:27
Bugün için o fiyata alan yoksa, bugün için fiyatı o değildir.

ZXCornering
27 Kasım 2018, 00:04
Hocam yanlış anlamayın ama bence üretimi bitmiş,grenajlarda çatlak olan bi motor için yüksek fiyat yazmışşınız. Bende ninja 300 arayışındayım, iki gün önce izmirde 2015 model 30.yıl daha 6800kmde ninja 300 baktım sahibi 19750TL bıraktı, motor çalışmasında yürüründe sıkıntı yoktu faka, sahibi motoru hep dışarda bıraktığı için kış ve yaz görmüş, plastik siyah kısımların rengi solmuş,çizikleri olan motosikletti. Ben almadım :) Ama bugün satılmış.Herneyse sizin probleme gelirsek bence siz motosikletin ettiği değerden biraz fazla fiyata koymuşşunuz.

LynXMaSTeR
27 Kasım 2018, 01:12
honda bayisinin 45-50 bin arası eder dediği motorumu 40 bin liraya ilana koydum arayan soran olmadı.
şu an piyasa çok durgun. sadece çok ölü fiyatına alıcılar var. onlara satmaktansa biraz bekletmek iyidir.
acil nakit ihtiyacı var ise ona bişi diyemem tabi ki.

velizrsln
27 Kasım 2018, 01:57
piyasa ölü bitik yıkık hiç bir şey satılmıyor

MahmutBiner
27 Kasım 2018, 09:02
piyasadan ziyade ekonomi bir süredir rezalet. Şu an siz aynı motoru 14 liraya bile koysanız satılmayabilir. Şu an aracını motorunu veya başka eşyasını satan herkes tanıdığa veya birinin tanıdığına satılıyor. Şu zamanda araç satmak çok mantıklı bir iş değil kardan çok zarara dönüşebilir.

Eskiden 17 lira yazığımız motora 14 teklif edenlerle dalga geçer ölücü derdik. Şimdi onları mumla arıyoruz :)

Umarım tez zamanda satılır motorunuz.

68charger
27 Kasım 2018, 09:07
Hocam yanlış anlamayın ama bence üretimi bitmiş,grenajlarda çatlak olan bi motor için yüksek fiyat yazmışşınız. Bende ninja 300 arayışındayım, iki gün önce izmirde 2015 model 30.yıl daha 6800kmde ninja 300 baktım sahibi 19750TL bıraktı, motor çalışmasında yürüründe sıkıntı yoktu faka, sahibi motoru hep dışarda bıraktığı için kış ve yaz görmüş, plastik siyah kısımların rengi solmuş,çizikleri olan motosikletti. Ben almadım :) Ama bugün satılmış.Herneyse sizin probleme gelirsek bence siz motosikletin ettiği değerden biraz fazla fiyata koymuşşunuz.

İlanlara bakarsak;
Siyah ABS 2013 14 bin km de 21.500 tl (Çoruma git gel)
Yeşil Beyaz ABS 2015 32,5 bin km de 18.500 tl (hasar kayıtlı)
Siyah ABS 2015 25 bin km de 19.990 tl (Ankara'ya git gel)

Ben nasıl oluyor da fazla istiyorum (17.999 ):silent: Mesnet rulmanları yeni tip konik ile değişmiş, bujiler ve zincir - dişli seti değişmiş,çelik fren hortumu seti takılı.

Yukarıda bahsi geçen işlemler motosikletlere pek yakında yapılması gerekecek...

Ayrıca ilanda belirtmedim ama ön fren modifiyeli (4 piston kaliper takılı ve fren merkezi radial).

kurubuz
27 Kasım 2018, 10:22
Garanti bankası 25000 TL'ye 32 günlük vadeye yıllık %17 faiz veriyor. Ayda yaklaşık 300 tl yapar. Adam neden motor alsın ?

Birkan07
27 Kasım 2018, 10:51
Çok inceledim, çok heves ettim zamanında ninja 300e. Hatta İstanbul'dan ağır kayıtlısını alacaktım o kadar gözü kararttım. Sonra Eskişehir'de bi tane deposu göçük vardı kazalı onu alıcaktım temizine param yetmiyodu. Çorum'da bi beyaz buldum sonra oda yana yatmışdı satan arkadaş vazgeçti son anda. Aklımda da soru işaretleri vardı bahanem oldu gittim ninja 250R aldım. Sanırım ara cc olmasıda ağır satılmasına bi sebep. İnsanlar 125,250,600 alışmış. 500cc bile bi değişik geliyo kulağa ninja 300 ne yapsın. "Parçası pahalı, yakıtı yüksek, yola çıkınca karşılaşıp aşina olduğumuz bi alet değil" diyolar sanırım. Birde tanıtım video etkisi var, güzel anılmamış ama bence de abs'li ve yakışıklı bi motor umarım satarsın.

bberksan
27 Kasım 2018, 12:28
Serbest piyasa ekonomilerinde bir mal satılmıyor ise %80 o an için ettiğinden fazla istiyosundur. Geri kalan %20'de ilanın düzgün kurgulanmaması (Resimler ve açıklamaların net olmaması) ve hitabet hatalarıdır.

logaritma
27 Kasım 2018, 12:48
Ara hacim diye bir şey yok.. 300 cc yeni nesil euro 4 de eski 250cc ye denkdir.. bundan sonra euro 4 motorlarda standart baz hacim 300c.c görücez en azından büyük firmalarda.. çinliler hintliler 250c.c falan getirtebilir onu bilemem.. ama büyükler bundan sonra euro 4 den ötürü alayı 300c.c getiricek.. örnek gerekirse bmw gs300, kawasaki versys 300 ninja300, yamaha x-mas 300, Yamaha R3, Honda Ns300 honda300R gelmedi ama gelirse bundan sonra hondada 250 lik sayfasını kapatıp yeni nesil 300R ları getirtir..

Belki bizdeki 250c.c altı ötv indiriminden ötürü bazı firmalar yaparmı bilmem ama bize özel ellerindeki eski nesil euro3 250 lik motorları biraz elden geçirip euro4 diye yollaya bilirler fakat bu motorlarda eşşek gibi gidicektir.. yani 250c.c olsada 250c.c lik bir euro4 makine aslen euro3 deki 200c.c lik bir makineye eş değer olucaktır..

mersinLee33
27 Kasım 2018, 14:01
Bence bir çok sebebi olabilir,

Bunlardan en temeli gerçekten piyasanın çok durgun olması motor almak isteyenlerin paralarını harcamamak istememesi.
bir diğeri de ninja 300 ün piyasasının olmaması ve karşısında r25 gibi bir model olması, emin değilim ama genel olarak kawasakilerin parçalarının çok pahalı olması yada böyle bir inanış olaması(youtube da bir videoda tam detayını hatırlamıyorum ama oncamın arksaında mı yanında mı ne bir plastik parçanın 1250 lira mı ne olduğundan bahsediyordu.) ve bu ekonomik krizde bir kaç ayda % 30-40 fakirleştik desek yeridir maaşlar vs artmaz ken hergün tükettiğimiz ve kullandığımız herşey pahalandı dolayısı ile insanlar zaten zor kazandığı parayı harcarken yarın bir gün satmak zorunda kalsa yada isteyerek satmak istese elinden rahatça ve nisbeten çok zarar etmemden çıkarabileceği motorlara bakıyor.

Benim motor hakkındaki şahsi fikrim çok yakışıklı fakat o fazladan 50 cc nin sonucu abartı fiyatının kurbanı olmuş bir motor.

alp010
27 Kasım 2018, 14:05
Devamı olmayan bir model olması da insanları çekmiyor alan adam da satarken zorlanacak piyasası ağır bir motor. bir kaç yıldır yeni modeli gelmiyor bu parça maliyeti ve servis vs. olarak yansıyacak. O paraya biraz daha koyup cb250r almak ya da dominar almak insanlara daha mantıklı geliyor. Kaliteli olması tek parametre değil ne yazık ki.