PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinde İndirim..

hachiko
23 Kasım 2018, 11:10
https://im.haberturk.com/2018/11/23/ver1542956815/2230993_810x458.jpg

Benzin fiyatlarında son 1 ayda litre başına 57 kuruş indirim yapılmasının ardından brent petrol fiyatlarının düşmesi ve doların gerilemesiyle birlikte bir indirim daha gündeme geldi. Benzin fiyatının bu gece yarısından itibaren 15-16 kuruş indirilmesi bekleniyor. Böylelikle depoda 38 TL tasarruf edilecek. Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberi...

i. Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin fiyatlarının 15-16 kuruş düşmesi bekleniyor.

Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda benzin ve motorin fiyatları düşmeye devam ediyor. Benzinin uluslar arası piyasalarda ton fiyatı 10-11 dolar geriledi. Brent petrol de düştü. Dolarda yukarı yönlü bir hareket gözlenmiyor. Bu durum, benzinde yeni bir indirimi tetikledi.

Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren 15-16 kuruş indirim bekleniyor. Bu indirimle birlikte benzinin fiyatı son 1 ay içinde 72-73 kuruş düzeyinde gerilemiş olacak.

Motorin ve benzin fiyatları düşmeye devam eder mi? Uzmanlar, Türkiye’de pompa fiyatlarını belirleyen en önemli etkenin Brent petrol, uluslar arası piyasalarda ürün fiyatı ve dolar kuru olduğunu söyledi.

Uzmanlar, Brent petrolün yanı sıra gerek benzin gerekse de motorin fiyatlarının düştüğünü belirterek, “Petrol piyasalarında olumlu bir seyir izleniyor. Ekim ayında 80 dolar düzeyinde olan Brent petrolün fiyatı, 61-62 dolar düzeyine kadar indi. Benzin ve motorin fiyatları da uluslar arası piyasalarda geriliyor. Bu, benzin ve motorinde indirim olarak pompaya yansıyor” dedi.

DEPODA 38 TL TASARRUF

52 litrelik depoya sahip bir otomobilde, bu gece yapılması beklenen indirimle birlikte 38 TL’lik tasarruf sağlanacak. Bu tutar, vatandaşın cebinde kalacak.

KATKILI MOTORİN BENZİNİ SOLLAYACAK

Bu indirim sonrasında benzin ve motorin arasındaki fiyat farkı birkaç kuruşa kadar gerileyecek. Fark büyük ölçüde kapanacak. Performansı artırdığı belirtilen katkılı motorin, benzin fiyatını geçecek.

Habertürk..

hasangazili
23 Kasım 2018, 11:28
Her ne kadar eleştirsekde hükumet yakıt fiyatlarını sübvanse ediyor. Daha doğrusu alacağından taviz veriyor.

Thracian
23 Kasım 2018, 11:42
Her ne kadar eleştirsekde hükumet yakıt fiyatlarını sübvanse ediyor. Daha doğrusu alacağından taviz veriyor.

Dünya çapında brent petrol fiyatları düşüyor,şu anda dolar da düşüş mevcut.O yüzden indirim gayet normal.Geçmiş yıllarda petrol fiyatları nerdeyse 3 e bir oranında düşerken bizim benzin fiyatlarına ya çok küçük indirimler yapılıyordu yada sabitti.

mrt20
23 Kasım 2018, 12:58
İnmesine gerek yok.
Yarın 2 dolar çıktımı hemen zam yapacaklar nasılsa.

artemis99
23 Kasım 2018, 13:08
7 TL dan şehirlerarası yol yaptık. Şimdi araba yatıyor evde benzin düştü iyi mi.

logaritma
23 Kasım 2018, 15:41
Borsacı bir arkadaşımın lafı vardır "Kur dediğin şey yapışkandır , bir sayıyı görürse istediği kadar düşsün o rakama geri çıkar"

Fazerdemır
23 Kasım 2018, 16:09
20 kuruşluk bir indirim yaptılar. Muazzam indirim :D

pcmnyk
23 Kasım 2018, 17:14

yanılıyorsunuz. doların yükselmesinden dolayı akaryakıt fiyatları uçmasın diye hükümet ötv de indirim üstüne indirim yaptı. yoksa doların 7.5 tl olduğu zamanlarda fiyatlar 9 lirayı aşacaktı. doların o ani uçuş zamanlarında yayınlanan ötv indirimi kanunlarını takip etmekte zorlanıyordum. ama tabi dolar düşünce tekrar eski haline getirdi.

Mertcan39
23 Kasım 2018, 17:15
7 TL dan şehirlerarası yol yaptık. Şimdi araba yatıyor evde benzin düştü iyi mi.

aynen 7 tl oldu izmire git gel 1100 km yaptım şimdi motor yatıyor ��

kdiner
23 Kasım 2018, 17:43
yazın turumda dolar ve benzin arttığı zamanda Tunceli Hozat ilçesinde 7,02tl ile yakıt aldığımı biliyorum.

qqferit
23 Kasım 2018, 19:13
Lpg ye neden indirim gelmiyor ki acep?

bursagsli
23 Kasım 2018, 19:21
Vay be 2 senede benzini 4.5 TL den 7 TL ye çıkar şimdi indirim yap oldu mu. Halk şuan bitik durumda herkes öfkeli, herşey ateş pahası...

uzay gemisi
23 Kasım 2018, 20:46
korkuyorum

hachiko
26 Kasım 2018, 17:06
https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2018/03/sondakika-20180305.jpg

Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı, 27 Kasım'dan itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 15, motorin grubunda 23 kuruş indirim yapıldı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda benzin ve motorin fiyatlarında indirime gidildiğini açıkladı.

Buna göre 27 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 15 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 26 kuruş indirim yapıldı. İndirimler pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Yapılan bu indirimin ardından İstanbul’da 6.29 TL olan benzinin litre fiyatı 6.14 TL olacak. Yine İstanbul’da 6.24 TL olan motorinin litre fiyatı ise 6.01 TL’ye inecek.

Ankara’da ortalama 6.36 TL olan benzinin litre fiyatı 6.21 TL’ye, ortalama 6.27 TL olan motorinin litre fiyatı ise 6.04 TL’ye inecek.

İzmir’de ise ortalama 6.33 TL olan benzinin litre fiyatı 6.18 TL’ye inecek. İzmir’de ortalama 6.26 TL olan motorinin litre fiyatı ise 6.03 TL’ye düşecek.

chaqalqarlos
26 Kasım 2018, 17:09
Daha da düşmesi dileğiyle.

uzay gemisi
26 Kasım 2018, 17:49
şu zamanlarda fiyatı düşen tek şey. yüzleri güldürüyor

hasmet
26 Kasım 2018, 18:25
Secimlerden sonra n'olacak acep?

burak burk
26 Kasım 2018, 18:30
enflasyon ayarı bunlar ne kadar az gösterebiliriz ki o kadar az zam yapalımın gayreti.aralık ayı boyunca her şeyde yüzünüz gülücek merak etmeyin.ama ocak ayında amaa işte o zaman o kadar çok gülücemki nefessiz kalabilirim.

emremm
26 Kasım 2018, 19:16
Secimlerden sonra n'olacak acep?

Yaklaşık dört yıl sonra bir seçim daha olacakmış.:cherry:

whitedeamon
26 Kasım 2018, 19:20
enflasyon ayarı bunlar ne kadar az gösterebiliriz ki o kadar az zam yapalımın gayreti.aralık ayı boyunca her şeyde yüzünüz gülücek merak etmeyin.ama ocak ayında amaa işte o zaman o kadar çok gülücemki nefessiz kalabilirim.

Niye o kadar çok güleceksin.

burak burk
26 Kasım 2018, 19:55
Niye o kadar çok güleceksin.

keyiften zevkten hocam.ötv zamlarını görünce merak etme sende gülüceksin.hemde katıla katıla

whitedeamon
26 Kasım 2018, 20:32
keyiften zevkten hocam.ötv zamlarını görünce merak etme sende gülüceksin.hemde katıla katıla

Zamlardan keyif alacak hiç çıkarım olmadı da bilmiyorum o duyguyu.Nasıl bişey tarif etsene.Biraz hayal kuralım da keyiflenelim.

burak burk
26 Kasım 2018, 21:12
Zamlardan keyif alacak hiç çıkarım olmadı da bilmiyorum o duyguyu.Nasıl bişey tarif etsene.Biraz hayal kuralım da keyiflenelim.

valla çok keyif alıyorum.bu millet süründükçe hoşuma gidiyor açıkcası.egoist bir ülkeden ne beklicen ? bana dokunmayan yılan 1000 yaşasın kafasyla gelinen nokta ortada.BANANE 30 tl olsun litresi isterse.fransada bilmem kaç kuruş benzine zam gelince ne oluyor aç haberleri izle bakalım.sen zam gelince ne yapıyorsun taksime çıkıp yırtınıyormusun ? bu kadar hassassın mağdem

BatuhanK
26 Kasım 2018, 21:46
bu millet süründükçe hoşuma gidiyor açıkcası.egoist bir ülkeden ne beklicen ?

Eyy türk gençliği

hasmet
26 Kasım 2018, 22:10
Yaklaşık dört yıl sonra bir seçim daha olacakmış.:cherry:

Dört yil coook uzun sure...
Dört yila kim öle kim kala...
Dört yil önce bugun 1 dolar 2.20 TL'ymis mesela...
Dile kolay...

emremm
26 Kasım 2018, 22:18
Eyy türk gençliği
Belki mazoşisttir. Takılma yazık.:P

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Dört yil coook uzun sure...
Dört yila kim öle kim kala...
Dört yil önce bugun 1 dolar 2.20 TL'ymis mesela...
Dile kolay...Dört dene dört yıl geçti.. Bu da geçer.:)

Metela
26 Kasım 2018, 22:25
Seçimden sonraya bakın şu an dolar 7 den buralara iniyor, bakalım bu suni bir durum mu yoksa büyük tavizlerle seçime kadar durum mu korunuyor göreceğiz, benzin 6 tl'nin üzerinde neyin indirimi, bir çok kez ötv'den karşılandı, bunun anlamı dizginlemedir, 2016 başı 4.1 tl şimdi 6.1 tl hem de indire indire, ötv'den feragat edile edile..

logaritma
26 Kasım 2018, 22:33
haberlerde izledim fransada benzine minnacık zam yapmışlar yıllar sonra adamlar ayaklanmış 700 yaralı bilmem kaç tane ölü..

whitedeamon
26 Kasım 2018, 23:06
valla çok keyif alıyorum.bu millet süründükçe hoşuma gidiyor açıkcası.egoist bir ülkeden ne beklicen ? bana dokunmayan yılan 1000 yaşasın kafasyla gelinen nokta ortada.BANANE 30 tl olsun litresi isterse.fransada bilmem kaç kuruş benzine zam gelince ne oluyor aç haberleri izle bakalım.sen zam gelince ne yapıyorsun taksime çıkıp yırtınıyormusun ? bu kadar hassassın mağdem

Ne kadar hassas mıyım?Bende bilmiyorum hatta neden bahsettiğin bile anlaşılmıyor çok karıştırmışsın konuları.Ben taksime çıkmıyorum ama doğru.Çünkü 1.si tek başıma taksime çıkıp bağrınmam bu olaya tepki olmaz daha çok beni deli yada provokatör sanarlar.En fazla müdahale ederler.Ayrıca fransada millet bağrınıyorsa tepkimizi bağrınarak mı göstermeliyiz.Bu ülkenin vatandaşına koyun gözüyle bakan birine göre fazlasıyla kuzuca bir düşünce olmuş tebrikler.Bu arada o o sürünmesinde hoşlandığın millet var ya bi bak bakalım millet ne demekmiş.Sen kimin sürtünmesinden hoşlanıyormuşsun.Türk bir millettir.Senin içinde yoktur anlarım ama saygısızlıkta yapamazsın.He sen belli bir düşünceyi savunan ardından giden topluluktan bahsedeceksen o zaman ona göre konuş.

hasmet
26 Kasım 2018, 23:26
Dört dene dört yıl geçti.. Bu da geçer.:)

Aynen öyle... çıkarı yok, illa ki geçicek... muhtemelen şiddeti artmaya devam ederek...

turkmen48
26 Kasım 2018, 23:49
Vay be 2 senede benzini 4.5 TL den 7 TL ye çıkar şimdi indirim yap oldu mu. Halk şuan bitik durumda herkes öfkeli, herşey ateş pahası...

Hocam iyisin hoşsun da boşsun... Bu ülkede dolar ve benzin hep sabit seviylerde kalmıştır. Şöyle düşün "moruk 2005'de dolar 1.5TL idi" tamam kardeşim de asgari ücret de 350TL civarlarındaydı aynı mantıkla şuan dolar 5.2TL asgari ücret 1600TL yani şuan ile o zaman arasında çok fark yok hatta şuan biraz daha iyi alım gücü o zamana göre.

Son Ütücü
26 Kasım 2018, 23:55
hatta şuan biraz daha iyi alım gücü o zamana göre.

Çok kan dökülür bu cümleden sonra, vaziyet aldım bekliyorum. :bestmt:

emremm
26 Kasım 2018, 23:59
Çok kan dökülür bu cümleden sonra, vaziyet aldım bekliyorum. :bestmt:
http://hesapyap.net/blog/yillara-gore-asgari-ucret-artisi-ile-akaryakit-artisi-benzin-mazot/

logaritma
27 Kasım 2018, 00:36
çalışmayan ekmek kovalamayan insanlar kendini belli ediyor attığı yorumlarla..

bursagsli
27 Kasım 2018, 01:25
Hocam iyisin hoşsun da boşsun... Bu ülkede dolar ve benzin hep sabit seviylerde kalmıştır. Şöyle düşün "moruk 2005'de dolar 1.5TL idi" tamam kardeşim de asgari ücret de 350TL civarlarındaydı aynı mantıkla şuan dolar 5.2TL asgari ücret 1600TL yani şuan ile o zaman arasında çok fark yok hatta şuan biraz daha iyi alım gücü o zamana göre.

senin kafa yapısını alıp incelemek lazım. 2005 de en azından adamlar borca girip birşeyler alıyordu. Şimdi bankadan 10 sene ödemeye 100.000 TL çeksen 150.000 TL ödetiyorlar. 1600 TL ye akaryakıt alıp 1 ay boyunca yersin, ısınırsın o zaman... Faturalar 100 TL geliyor yarısı vergi. Artık alım gücü diye birşey kalmadı. Tabi sen yurtdışına kapak atıp burası için yazıyorsan diyecek birşey bulamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

http://hesapyap.net/blog/yillara-gore-asgari-ucret-artisi-ile-akaryakit-artisi-benzin-mazot/

herşey akaryakıttan ibaret değil. Ev fiyatları, faturalar, araç fiyatları vs vs uçtu gitti

emremm
27 Kasım 2018, 01:31
...........

herşey akaryakıttan ibaret değil. Ev fiyatları, faturalar, araç fiyatları vs vs uçtu gitti

Konu benzin, arkadaşta "çok kan dökülür" deyince katliam olmadan göndereyim dedim.:cherry:

Son Ütücü
27 Kasım 2018, 01:37
Konu benzin, arkadaşta "çok kan dökülür" deyince katliam olmadan göndereyim dedim.:cherry:

Konuya alım gücü denince daha geniş açıdan baktım abi orda yanıldık :D Turkmen arkadaşımdan özür dilerim ayrıca.

logaritma
27 Kasım 2018, 01:37
2005 de aldığım maaş cebime kalırdı .. şimdi aldığım maaş kirada olmamama rağmen uçup gidiyor. 2005 de emlak vergisi,çöp vergisi ,bes,bis,işssilik maaşı kesintisi, bugünkü yüksek vergiler, faturalar yokdu.. 2005 de elektrik faturası ne kadar gelmiş diye bakmazdım bile gider gişede öğrenirdim ne kadar olduğunu memnur hanım yada adam söylerdi şu kadar diye öderdim.. şimdi artık korka korka her ay ne gelmiş diye faturaya bakıyorum..

2005 de arabamın ve motorumun trafik sigortası yanında kasko sunuda yaptırırdım.. yıllardır ne araba ne motor kasko nedir unuttum..

2005 de kiramın çeyreği maaşıma giderdi şu anda aynı semtte gene kiraya çıkıcak olsam maaşımın yarısından fazlası kiraya giderdi ..

alım gücünün artması esasen gelirlerden ötürü değil çinin dünya piyasalarına girip çok ucuz ürünler üretmesinden oldu.. eskiden bir şey alıcak olsak çinmalı ürün olmazdı illaki marka ürünleri almak zorundaydın ve onlarda çok pahalı olurdu. çünkü hepsi japon avrupa amerika üretimi ürünlerdi.. şimdi artık her şey çinde üretiliyor marka ürünler bile çok ucuzladı üretimi çine taşıdığı için..

Konu benzinle ilgili ondanda örnek veriyim ben 2005 de motorum ne yakar bilmezdim kuruşmuş litre hesabıymış bilmezdim gider alırdım ki o zamanlar bende silverwing600 vardı sağlam yakar oda.. ona rağmen koymazdı yakıtı.. şimdi son iki senedir yakıt manyağı oldum ne yakıyor nekadar litrede bu ne yakar..