PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suriyeliye motor satmak

rebeka
20 Kasım 2018, 21:26
Bugun pazarda beklerken benim cgl 125 e Suriyeli bir alıcı çıktı istediğim parayı da veriyor ama satmadım şimdilik. şimdi ben bunu satsam o üzerine nasıl alacak? bu konuda trafik,noter işleri nasıl oluyor?

Deadly Sto(R)m
20 Kasım 2018, 22:01
Bugun pazarda beklerken benim cgl 125 e Suriyeli bir alıcı çıktı istediğim parayı da veriyor ama satmadım şimdilik. şimdi ben bunu satsam o üzerine nasıl alacak? bu konuda trafik,noter işleri nasıl oluyor?

Adam turkce okur yazar ise sorun yok. Degilse, notere gidip anlasmali tercumani var mi onu ogrenin. Varsa tercuman gelir, tercuman esliginde satis gerceklesir. Dikkat edeceginiz 3 nokta:

1- Tercuman ve satis ucretini suriyeli oder.
2- Anlastiginiz tutar uzerinden binbir laf kalabaligi ile pazarlik ve indirim yapmaya calisabilir. Para yoksa satis yok!
3- Satisa giderken plaka mutlaka yaninizda olsun, noter teslim alacak cunku.

AtahanT
20 Kasım 2018, 22:13
Önermem kardeş sıkıntı olur bir şey olur, Dükkana gelen suriyeli 2 kalemin lafını yapıyor satma bunlara boş ver!!!:farao:

hasmet
20 Kasım 2018, 22:34

Problem gözükmüyorsa notere gidip satmayı deneyin. Arıza çıkarsa vazgeçin. Sorun nedir?

rebeka
20 Kasım 2018, 22:44
Adam turkce okur yazar ise sorun yok. Degilse, notere gidip anlasmali tercumani var mi onu ogrenin. Varsa tercuman gelir, tercuman esliginde satis gerceklesir. Dikkat edeceginiz 3 nokta:

1- Tercuman ve satis ucretini suriyeli oder.
2- Anlastiginiz tutar uzerinden binbir laf kalabaligi ile pazarlik ve indirim yapmaya calisabilir. Para yoksa satis yok!
3- Satisa giderken plaka mutlaka yaninizda olsun, noter teslim alacak cunku.

Türkçe biliyor derdini anlatacak kadar. Tabi parayı görmeden vermem zaten. Yani satabiliyoruz anladığım kadarıyla yarın öbür gün kazaya karışsa benim başım ağrımaz değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Problem gözükmüyorsa notere gidip satmayı deneyin. Arıza çıkarsa vazgeçin. Sorun nedir?
Sonuçta bunlar yabancı trafik kaydı nasıl olacak onu merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Önermem kardeş sıkıntı olur bir şey olur, Dükkana gelen suriyeli 2 kalemin lafını yapıyor satma bunlara boş ver!!!:farao:
Bakalım daha satmayı düşünüyorum

levend84
20 Kasım 2018, 22:45
Satış yapilabilir.mani yok.

Plakası ## MA #### olacak.(Son rakam 5 haneli´de olabilir)

rebeka
20 Kasım 2018, 23:03
Satış yapilabilir.mani yok.

Plakası ## MA #### olacak.(Son rakam 5 haneli´de olabilir)
Yinede insan korkuyor... geçen birisi demişti trafik cevirmelerinde kaydı çıkmıyor diye

darkmotor
21 Kasım 2018, 00:33

Eğer Türkçe okuyup yazıyorsa sıkıntı yok, yazamıyorsa Tercüman oluyor noterlerde onlar hallediyor işinizi. Tercüman ücreti ona ait 3,4 ay önce 350 tl gibi bir fiyattı satışı üstüne almayla beraber. Plakayı söküp götürüyorsunuz, onlara farklı plaka veriyorlar bu plakalar ML,MK gibi M harfi bulunan plakalar oluyor.
Unutmadan söyleyeyim her noterde tercüman olmayabilir. İlk gittiğinizde Tercüman sorun. Suriyelilerin yoğun olduğu yerlerdeki noterlerde Tercüman bulabilirsiniz.

Youjoee
21 Kasım 2018, 01:05
Pazar neresi ya açık motosiklet pazarı mı var

GezeGeze
21 Kasım 2018, 07:25
Seçimlerde neyim "vatandaşlık haklarını" (!) kullanıp oy verebilsinler falan diye kimlik verilip TC vatandaşlığına geçirildiyse, tüm vatandaşlık haklarına sahip olarak Aliden Veliden farkı olmasa gerek konularına girmeyeyim bile...

Velev ki vatandaşlık almamış bile olmuş olsun...

İstediği hastanede muayene oluyor, istediği işyerini açıyor, istediği üniversitede istediği fakültede okuyor diye bir şeyler okuduydum...

E bunlarda sorun olmuyor da, altına motosiklet almak istediğinde mi sorun çıkartacak Devleti Aliyye-i Cumhuriyye ?

Ha, siz tabii yine de Vatandaş-ı Cumhuriyye-i el-Türki olarak adamın TC kimliği olup olmadığına bakınız...

Sanırım konuyu yine en iyi katip-ul-adle (noter) bilecektir...

Tercüman niyetine sabah namazını müteakiben cami imamını veya müezzinini götürebilirsiniz, bir rica edip ...

O kadar Arapçaları olsa gerek ... Yoksa okuduklarının anlamını bilmeden cemaatin önüne geçip okuyor değillerdir her halde ...

Leyn konu nereye geldi, sabah sabah ...

Fesupanallah ...

MahmutBiner
21 Kasım 2018, 09:06
kardeşim o önceden belgelerini ayarlıyacak bırak o araştırsın. Senin gerilmene araştırmana gerek yokki notere gidin beraber satışını yapacan trafik kaydı kuydu :d napacaksın sen onu yönlendirecek noter. Adamı işe almıyorsun sonuçta. Plakası o olacak bu olcak :D ne işin var sat gel otur pc başına :) elden satış yapma noterden resmi satış yap.

arndiol
21 Kasım 2018, 09:59
Son dönem gelen suriyelilere ayrı garezim var, hukuksal olarak bir sıkıntı olmaz satabilirsin.

Ancak çirkef bir tip ise 5bin km sonra bile bozulsa motor, gelip başına ekşir.

MrMud
21 Kasım 2018, 12:23
...

İstediği hastanede muayene oluyor, istediği işyerini açıyor, istediği üniversitede istediği fakültede okuyor diye bir şeyler okuduydum...

Hastahane meselesinde olmasi gereken bu değil mi, bunda tuhaf olan ne anlamadım.

Kaldı ki ya yanlış okumuşsunuz yada yanlış kaynaktan okumuşsunuz.
Sınava girmeden kafasına göre üni. okuma şansı yok hiç birinin net, çok araştırdım bu konuyu.

Meksika hava alanını "3. Havalimaninda su basma rezaleti !!!" Diye manşet atıp kendi seçmenini gerizekalı yerine koyan "Falancı" siyasi görüş yandaşı medyanın haberine denk gelmişsinizdir.

Mevcut iktidar zaten evlere şenlik, ama mevcut muhalefette resmen biz daha beteriz diye haykırıyor maşallah.

Mamba09
21 Kasım 2018, 12:59
Hastahane meselesinde olmasi gereken bu değil mi, bunda tuhaf olan ne anlamadım.

Sınava girmeden kafasına göre üni. okuma şansı yok hiç birinin net, çok araştırdım bu konuyu.

Meksika hava alanını "3. Havalimaninda su basma rezaleti !!!" Diye manşet atıp kendi seçmenini gerizekalı yerine koyan "Falancı" siyasi görüş yandaşı medyanın haberine denk gelmişsinizdir.

Mevcut iktidar zaten evlere şenlik, ama mevcut muhalefette resmen biz daha beteriz diye haykırıyor maşallah.

Alkışlıyorum sonuna kadar katılıyorum.

afat
21 Kasım 2018, 13:32
ben olsam satmam surilere. sevmiyorum.

GezeGeze
21 Kasım 2018, 14:02
YÖS konusu var; yabancı uyruklu öğrenci sınavı...

Merkezi değil.

Üniversiteler kendileri sınav tarihi açıklıyorlar, kendileri sınav yapıyorlar.

Yabancı uyruklu öğrenci, istediği üniversiteye gidiyor başvuruyor, üniversitenin açıkladığı tarihteki sınava giriyor.

Bu sınavın ÖSYM'nin TC vatandaşları için yaptığı merkezi sınavdan kat kat kolay olduğu söyleniyor ...

Velhasılı, merkezi ÖSYM sınavına girecek olsa, 160.000'lerde olacak bir yabancı öğrenci normalde giremeyeceği bölümlere, fakültelere, üniversitelerin kendi açtıkları ve çok daha kolay soruların sorulduğu bu YÖS yabancı uyruklu öğrenci sınavları ile girebiliyorlarmış ...

İmdi, eski yıllarda tek tük sayılabilecek miktarlarda yabancı öğrencilere böyle bir "kolaylık" pek göze batmayabilirdi ama , 3-4 milyon olunca yabancı uyruklu, onların da artarak devam edecek olan üniversite yaşına gelmiş çocuklarını düşününce ...

Hayır, merkezi sistemle sınava girseler de boylarının ölçülerine göre fakültelere yerleşseler, ne bileyim aralarında harbiden geleceğin sitiv cobsları falan da vardır, hadi bir gideri vardır diyeceğim ...

Veya, dur bak, daha iyi anlamak için, Technische Universitaet Berlin'e bir dilekçe yazın... yok, kendiniz için değil... bizde bunlar fazla oldu.. azını da siz okutuverin diye ...

Bakalım ne cevap verecekler ...

Daha ayrıntılı bilgi için bu konuyu, istediği bölüme yerleşememiş bir kız/erkek TC vatandaşı genci ile konuşmanızı öneririm. Çevrenizde bulmakta zorlanacağınızı zannetmiyorum.

Yalnız, ne söyleyeceği belli olmaz :mrgreen: Alınmak yok :)

yaşlıveacemi
21 Kasım 2018, 14:03
ben olsam satmam surilere. sevmiyorum.

Ne alaka yahu kızını verip damat almayacak altı üstü motosikletini satacak. Kuralına göre al gülüm ver gülüm yaptıktan sonra mesele yok.

Lucas
21 Kasım 2018, 14:26
Sen satabilir misin bilmem ama onlar bize satabiliyorlar demek ki ilan verdiklerine göre.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-dt-125r-cok-tamiz-sifer-gibe-618684221/detay

MrMud
21 Kasım 2018, 15:18
...

Daha ayrıntılı bilgi için bu konuyu, istediği bölüme yerleşememiş bir kız/erkek TC vatandaşı genci ile konuşmanızı öneririm. Çevrenizde bulmakta zorlanacağınızı zannetmiyorum.

Yalnız, ne söyleyeceği belli olmaz :mrgreen: Alınmak yok :)

Ya hu tamamda, aynı muameleyi ülkediki ingilizde görüyor, almanda görüyor nijeryalıda görüyor papua yeni ginelide görüyor.

Hayır ülkede ki gevsek ve gereksiz tavırlarından dolayı %90'ından nefret ettiğim bi topluluğu savunduracaksın bana resmen.

Yani elin almanı bizim ülkede okusa aynı muameleyi görecek, suriyeliden farklı olup ülkenin birlik ve beraberliği için çalışacağını da sanmıyorum, oda muhtemelen suriyeli ibi yan gelip yatacak.
Tamam suriyeli kalabalığından banada illallah geldi ama, sırf sevmediğim içinde çamur atayım izi kalsın felan etik değil...

Hani suriyeli afedersin bir b*ka yaramıyor da, alman ingiliz veya herhangi bir yabancı milletten gelseler yarayacak mı ?
Ben doğduğum günden bu yana aynı karardayım, bizim bizden başka dostumuz yok.
Dostumuz olmadığı gibi bize bizden büyük düşmanda yok.

GezeGeze
21 Kasım 2018, 16:09
Hey, MrMud, çamur at izi kalsın ne ya! Konu Suriyeli değil. 3-4 milyon İngiliz de gelse aynı, 3-4 milyon Alman da gelse aynı olurdu, sıkıntı bakımından ... Çünkü konu, birden gelen 3-4 milyonluk kültürel olarak ayrı bir kitle... Yoksa, hiç bir milleti hakir göremeyiz. Ve tamam, insanlık namına elimizden geleni de yapalım, ölçüsü içinde ...

Balkanlardaki, Türk cumhuriyetlerindeki, Kıbrıs'taki soydaşlarımız ve elbette Kuzey Irak'taki Türkmen kardeşlerimiz için kapılarımız ardına kadar açık olmalıdır; o ayrı... Aynı kültürdeniz ... ve Türkiye Cumhuriyeti Nuh'un Gemisi'dir sonuçta ...

Ha, şahsen, dur biraz sulandırayım da bağlayalım konuyu, şahsen ben Ukraynalıların da sorun olacağını zannetmiyorum, gelecek olsalar :)

Sonuçta, İskitlerden kalma bir kuzenliğimiz olsa gerek Karadeniz'in kuzeyi ile :)

YBRMANİA
21 Kasım 2018, 16:16
Zor durumda kalmadıkça şunlardan birşey alıp,satmayın.iyice çöktüler vatanımıza.

afat
21 Kasım 2018, 16:26
Hey, MrMud, çamur at izi kalsın ne ya! Konu Suriyeli değil. 3-4 milyon İngiliz de gelse aynı, 3-4 milyon Alman da gelse aynı olurdu, sıkıntı bakımından ... Çünkü konu, birden gelen 3-4 milyonluk kültürel olarak ayrı bir kitle... Yoksa, hiç bir milleti hakir göremeyiz. Ve tamam, insanlık namına elimizden geleni de yapalım, ölçüsü içinde ...

Balkanlardaki, Türk cumhuriyetlerindeki, Kıbrıs'taki soydaşlarımız ve elbette Kuzey Irak'taki Türkmen kardeşlerimiz için kapılarımız ardına kadar açık olmalıdır; o ayrı... Aynı kültürdeniz ... ve Türkiye Cumhuriyeti Nuh'un Gemisi'dir sonuçta ...

Ha, şahsen, dur biraz sulandırayım da bağlayalım konuyu, şahsen ben Ukraynalıların da sorun olacağını zannetmiyorum, gelecek olsalar :)

Sonuçta, İskitlerden kalma bir kuzenliğimiz olsa gerek Karadeniz'in kuzeyi ile :)

Yukarıda örnek verdiğiniz milletlerden hiç biri ortak yaşam kurallarına ve düzene aykırı davranacak milletler değiller. Fakat suriler ne yazık ki uyum sağlayamıyorlar, sağlayamayacaklarda. Surilerle alışveriş yapmam.

Mmotorcuu
21 Kasım 2018, 16:31
Çoğunun vatandaşlığı bile var zaten :D Bizden iyi biliyorlar dilimizi :D

PAPAZ_39
23 Kasım 2018, 01:34
3 - 4 milyon değil arkadaşlar 8 milyon kayıtlı suriyeli vardı. Kayıtsızlarla beraber 12 milyon olduğu söyleniyordu geçen yıla kadar. Sonra geçen yıl kayıtlı olanların 4 milyonu T.C vatandaşlığına geçti. O saatten sonra basında ve çeşitli yayın kuruluşlarında 4 milyon suriyeli 4 miyon suriyeli diye diye sanki ülkede sadece 4 milyon suriyeli varmış algısı yaratılıyor. Yahu sadece 3 buçuk milyon kayıtlı istanbulda var zaten.
Bunu anlamak zorda değil Metrobüsle iki sefer tüyaptan cevizlibağ aktarma yap zaten tablo ortada türkçe konuşan yok. Hepsi suriyeli. Gelelim motor satma mevzusuna ; bu gün suriyeli ye motorunu satan yarın arabasını da satar . 😉👍

GezeGeze
23 Kasım 2018, 09:35
12 milyon ne ya? O kadar oldular mı? Biz kaçtaydık ... 75-80 mi ...

Dur bölemedim şimdi ... hadi 84'üz de... 12 daha ekle , etti 96 ... 12, 96'nın kaçta kaçı... 8'de 1'i mi... he ...

%12,5 eder ... Nasıl yani, resmi tc kimlikli nüfusun %12,5'i Suriye kökenli Türk vatandaşı mı?

Amerika'ya göçmüş olanların, nereden gelmiş olurlarsa olsunlar, göğüslerini gere gere "I'm American!" dedikleri gibi "Türküm ben" diyorlarsa, sorun yok ...

Ha, bu arada, bu oranla, hangi büyük ilde, küçük ilde, ilçede, mahallede, muhtarlık seçiminde bile oy kullansalar, ağırlıklarını hissettirirler.

Seçim sonuçlarını falan şimdiden merak etmeye gerek kalmadı demektir ...

Hadin hayırlı uğurlu olsun ...

Yalnız, sorun, "Ben Türk değilim" derlerse başlayacak ...

Yahu, biz bunları hangi ara aldıydık?!

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

Leyn, yarın, 40-50 yıl sonra, Suriye, çıkar da, soydaşlarımın haklarını savunuyorum derse ne olacak?

Azınlık hakları, soydaşların haklarının korunması vb konular Osmanlı'nın iç işlerine karışmak için batılı güçlerin kendilerine buldukları en temel gerekçeydi... Sonunda Balkanlar elden çıktı...

40-50 yıl uzak bir gelecek değil.

Bastona dayandığınızda, torunlarınız bunlarla mı uğraşacak?

Nasıl bir boka bastık ?!

N'oluyor lan?

Levent
23 Kasım 2018, 09:43
Sen satabilir misin bilmem ama onlar bize satabiliyorlar demek ki ilan verdiklerine göre.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-dt-125r-cok-tamiz-sifer-gibe-618684221/detay

Orijinal'i de Orjinal yazdıklarına göre kesin satılır.

Metehan07-70
23 Kasım 2018, 10:44
12 milyon ne ya? O kadar oldular mı? Biz kaçtaydık ... 75-80 mi ...

Dur bölemedim şimdi ... hadi 84'üz de... 12 daha ekle , etti 96 ... 12, 96'nın kaçta kaçı... 8'de 1'i mi... he ...

%12,5 eder ... Nasıl yani, resmi tc kimlikli nüfusun %12,5'i Suriye kökenli Türk vatandaşı mı?

Amerika'ya göçmüş olanların, nereden gelmiş olurlarsa olsunlar, göğüslerini gere gere "I'm American!" dedikleri gibi "Türküm ben" diyorlarsa, sorun yok ...

Ha, bu arada, bu oranla, hangi büyük ilde, küçük ilde, ilçede, mahallede, muhtarlık seçiminde bile oy kullansalar, ağırlıklarını hissettirirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

Leyn, yarın, 40-50 yıl sonra, Suriye, çıkar da, soydaşlarımın haklarını savunuyorum derse ne olacak?

Azınlık hakları, soydaşların haklarının korunması vb konular Osmanlı'nın iç işlerine karışmak için batılı güçlerin kendilerine buldukları en temel gerekçeydi... Sonunda Balkanlar elden çıktı...

Nasıl bir boka bastık ?!

N'oluyor lan?

Bırak Suriyelileri üreyedursunlar, sen konuya gel hele.
http://http://www.motosiklet.net/forum/baris-susut-mt-il-gruplari/23272-%5Bisparta-mt%5D-13.html#post4409044 (http://www.motosiklet.net/forum/baris-susut-mt-il-gruplari/23272-%5Bisparta-mt%5D-13.html#post4409044)

PAPAZ_39
23 Kasım 2018, 11:32
[QUOTE=GezeGeze;4409785]12 milyon ne ya? O kadar oldular mı? Biz kaçtaydık ... 75-80 mi ...

Nasıl bir boka bastık ?!

N'oluyor lan?[

Kardeşim benim belki ıspartada çok fazla olmaya bilirler ama istanbulda biz metroda , metrobüste , otobüslerde onların yüzünden yer bulamıyoruz. Birde burdakiler çok saygızlar. 60 yaşında teyzeler amcalar ayakta giderken , 20-25 yaşındaki suriyeli veletler oturuyorlar. Bu insanlarda saygı diye birşey yok. Sanki biz onların ülkesine sığınımışız gibi , biz onlara mecburmuşuz gibi davranıyarlar. Heee birde 40-50 yıl sonra torunlar bunlarla uğraşır demişssin :) Kesinlikle sürmez kardeşim 25 seneye anamızı ağlatırlar. İşleri güçleri yok ama hepsinde 5-6 tane çocuk var. Paso ürüyorlar.. Zaten hatayda ve şanlıurfanın bazı ilçelerinde yerli halktan 1000 -1500 fazla nüfusları var bu gün adaylığını koysa direk belediye başkanı adamlar. Durum vaziyet kötü kollayalım totoyu 😉 selamlar ıspartaya .✋

Taner YILMAZ
23 Kasım 2018, 15:54

BAĞ-KUR ÖDEMESİNİ İKİ ÜÇ AY AKSATAN İŞ YERİ SAHİBİ
DEVLET HASTANESİNE GİTSE BİLE SİGORTASI ASKIYA ALINDIĞI İÇİN ÜCRETLİ TEDAVİ OLUYOR.

aliozgun
23 Kasım 2018, 16:16
ben günahımı satmam onlara değil motorumu...