PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekipmanlarımızı Yazalım

Rakaful
18 Kasım 2018, 12:39
Selamun aleykum. Böyle bir konu var mı diye bayağı baktım ama bulamadım. Konunun faydası, ekipmanlı kullanımı teşvik etmek ve ne tür kombineler yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak.

Benim pek marka takıntım yoktur. Bu yüzden her bir ekipmanım ayrı telden çalıyor. Bunda bilgisizlikten kaynaklanan bir durum da var tabi. Uzatmadan kendi ekipmanlarımı paylaşayım.

Kask: LS2 FF353 Rapid (Neon Sarı)

Mont: Alpinestars Amok Air Drystar (Sarı)

Eldiven: Held Sparrow

Pantolon: Prohel 6767 Spider (Kışlık)

Bot: 4Riders Travell

Balaklava: YDS Merinowool (Yün)

Botu henüz deneme imkanım olmadı ama görünüşte güven veriyor şimdilik. Bir de şimdiki aklım olsa kask olarak MT veya Bell alırdım. Sizlerin de katkısını bekliyorum.

watercolours
18 Kasım 2018, 12:55
Hiç uğraşmayın. En çok satan kaskla bile ilgili sayısız başlık var. Sorusu olan hic onlara bakmadan yeni konu açıyor. Bu konunun da akıbeti okunmamak olacaktır.

Rakaful
18 Kasım 2018, 13:00
Hiç uğraşmayın. En çok satan kaskla bile ilgili sayısız başlık var. Sorusu olan hic onlara bakmadan yeni konu açıyor. Bu konunun da akıbeti okunmamak olacaktır.

Bir umut (:

Aslında daha çok tecrübelilerin ekipmanlarını merak ediyorum. Tavsiyeden ziyade muhabbet.

logaritma
18 Kasım 2018, 13:21
ekipman göreceli bir şey.. bende bell qualifier var şu an için eskiden ses yalıtımına çok önem verirdim o yüzden sessiz olsun diye kasklara dünyanın parasını gömdüm sıfırda bir motor parası gömmüşümdür schuberlet shoei agv ler arai ler suomy ler say sa bitmez..

ne zaman alpine star motorsiklet kulak tıpası aldım anladım ki sessiz kask yokmuş kulak tıpasız kulak varmış.. artık bütün kasklar sessiz bana.. ondan mesela yeni alıcağım kaskda kesinlikle artık sesmiş görültüymüş ön planlı olmıycak fiyat performans ürünü alıcam..

yani ece dot varsa sharp standarlatını desteklesin genel standart bir kalitesi olsun ucuz olsun mt ayarında falan işte nexxi kabuto premier ayarında bir şey alır yoluma bakarım bundan sonra kasklara öyle çok para vermem..

montta ayrı dünya bende yazlık kışlık montlar ayrı.. ama artık herhalde ölene kadar bir daha mont almam evde 4-5 tane mont oldu bir o kadarınıda verdim hediye ettim .. acerbis var yazlık,heine gelicke var kışlık,venom var bir tane kışlık , birde beringin deri montu var yıllar yıllar önce almışdım birde kendi hakiki harbi daba derisi monta terzide özel astarla korumalar yerleştirtmişdim gençken değme şu anda sıfır satılan montlara taş çıkartır oda duruyor giymiyorum nostalji :) cruiser motor alırsam giyicem :))

montlardada ince nüans şudur çoğu montta sırt koruması pasif dir yani yumuşak ince meteryaldir onu dışardan kaliteli level2 bir koruma ile değiştirmek en iyisidir.. bazılarında koruma yeri vardır koruma dahi yoktur maliyetten kısmak için alıcıya bırakılar o kısmı..

botuda yazlık ve kışlık ayrı setler almak en doğrusudur.. kaval kemiği ve burun koruması olması lazım..

onun dışında çıtı pıtı ama hayat kurtaran işlevsel aksesuarlar vardır misal bir panço her daim motorda bulunması gerekir bence aklıma gelmiyor ama bu tip incik boncuk ucuz şeylerde olsa çok kritik yerlerde ilaç gibi işe yarıyor..

watercolours
18 Kasım 2018, 13:43
Çoğu monttaki sırt koruması koruma değildir zaten. Koruma diye koymazlar onu.

emenyasin
18 Kasım 2018, 14:12
Ben de daha yeniyim lakin şükür bayağı bayağı ekipman işi tamam gibi;

Kask: Sway 802 Beyaz(değiştirme niyetindeyim lakin elime para geçmesini bekliyorum, Shiro SH-882 Monegi var aklımda)

Mont: LBC Cobra(yerli üretimdir, sanırım çekmeköy'de idi atölyeleri,aynı yerde mağazaları da var) Omuz,dirsek ve sırt koruması var. İçliği(yelek) var, çıkardım. Pantolon gibi bu da sıcak tutuyor içliksiz bile.

Eldiven: Vexo Splash Sarı: Avuç içindeki malzeme çabuk tüyleniyor,bu rahatsız etti, kısa sürede yıpranacak gibi geliyor. Dokunmatik ekranların parmakları algılaması güzel, şık, ayrıca içi yumuşak, batma yapmıyor dolayısıyla.

Pantolon: LBC Star: Diz koruması kalın, içliğini çıkarmış olmama rağmen üşütmüyor. Kalça koruması çok zayıf(yoğun süngerimsi bir şey) lakin bu sebepten olsa gerek oturup kalkmada rahatsız etmiyor.

Bot yoh :P

Rakaful
18 Kasım 2018, 14:59
Ekipmanlarını paylaşan arkadaşlar sayesinde şimdiden yeni şeyler öğrendim. Teşekkür ediyorum.

8C° derecelik bir havada ekipmanlarımı an itibari ile ilk defa denedim. Eve geldiğimde vücudum sıcaktı. Sıfırın altında zor anlar yaşayabilirim ama onu anladım.

Bir de dört mevsimlik hiçbir ekipman ne yaza tam uyum sağlıyor ne de kışa. Bahar ve güz dönemi ise çabuk gelip geçiyor. O yüzden sıcak havalar için ayrı soğuk havalar için ayrı almak lazım. Tabi Ankara gibi soğuk yerler için konuşuyorum. Akdeniz bölgesinde yaşayanlar için dört mevsim daha iyi bir tercih olabilir.

tommygun
18 Kasım 2018, 15:10
Kask: Caberg Stunt

İlkbahar,yaz için :
Pantolon: Rider Denim
Mont: Dainese Razon , İxon, Venom Compass Black
Eldiven: Held Desert
Bot: 4Riders City

Sonbahar, kış için:
Pantolon: Hein Gericke
Mont: Roleff Riga
Bot: Held
İçlik: Decathlon
Yelek: Armode neopren yelek
Yağmurluk: 4Riders Monsoon Evo
Eldiven: Vexo King

Montların sırt korumalarını impactec level 2 sırt korumalarla değiştirdim. Maddi durumu toparlayabilirsem daha iyi bir kask ve kış için daha iyi bir mont alacağım.

logaritma
18 Kasım 2018, 15:13
tam aksine akdeniz gibi bölgelerde 4 mevsim almasınlar 4 mevsim kışın iç termal içliklerinden dolayı gene bir nebze sıcak tutar da yazın içliği çıkarsanda fileli yazlık mont gibi serinletmez..

Rakaful
18 Kasım 2018, 15:36
tam aksine akdeniz gibi bölgelerde 4 mevsim almasınlar 4 mevsim kışın iç termal içliklerinden dolayı gene bir nebze sıcak tutar da yazın içliği çıkarsanda fileli yazlık mont gibi serinletmez..

Benim mont dört mevsim. Yazlık hale getirince fileli oluyor. Ben yazın da kullandım. Yaz kış işimi görür diye düşünüyorum. Sıfırın altında motor kullanacağımı pek sanmıyorum. Tabi akdeniz iklimi farklı sırf vücud koruması ile binsen motora yazın yine serinleyemezsin.

emenyasin
18 Kasım 2018, 15:38
Ben sıcak havalarda bu pantolon ile ne yapacam onu bilmiyorum. Hadi montun önünü açarımda, Pantolonun önünü açmak olmaz :mrgreen: Dizlik kullanmak ta istemiyorum. Artık eve gelince iç çamaşırı değiştirmem gerekecek gibi :pr: (terden afedersiniz çamaşır ıslanıyor)

Bu arada yukarıdaki mesajımda Shiro'nun kaskının ismini yanlış yazmşım Shiro SH-881 Motegi olacak.

logaritma
18 Kasım 2018, 15:44
yazlık fileli pantalon alabilirsin yaz için..

emenyasin
18 Kasım 2018, 15:45
yazlık fileli pantalon alabilirsin yaz için..

Çok cimriyim :P lakin teşekkürler, aklımda bulunsun. Olurda belki uygun bir şeye denk gelirim.

levend84
18 Kasım 2018, 15:47
Ve Aleyküm Selam

Alt için:

Termal içlik,rüzgar kesen aşortman
Avcı pantalonu(goretex)icine eski revitin diz korumalari dikili(kesesinde)
Goretex taktik botu,tabana keçe.
Havlu çorap altina ince yün çorap

Üst için:

Prohell uzun mont
Termal içlik
Kuzu derisi yelek (içi yünlü)
Polar boyunluk

Kelleye:

Mt thunder kask
Termal balaklava

Eller:

Avcı eldiveni goretex,el ayası deri.

emenyasin
18 Kasım 2018, 15:53
Bot(Uzun bot, hani çizme gibi olan, çok uzun olmasa da en azından kaval kemiğini biraz kapatan) konusunda var mı bildiğiniz uygun fiyatlı iyi bir şeyler. Botlarda fiyatlar yüksek olduğundan malum sitede 2. ellere bakıyorum.
Not: Lütfen cimri ve öğrenci olduğumu göz önüne alın.

logaritma
18 Kasım 2018, 15:57
Ve Aleyküm Selam

Alt için:

Üst için:

Prohell uzun mont
Termal içlik
Polar boyunluk

Kelleye:

Mt thunder kask
Termal balaklava

Eller:

Bak bu adamın yazdıklarına bakınca anlıyorum ki bu adam yaz kış karda bile motor sürüyor. işi biliyor . bende misal pantalon altına yünlü eşofman giyerim .. termal çorap altına yün çorap giyeirm kışları .. bunu işi bilen adam yapar..

gidipde o yüzden binlerce lira vermeyin bunlar hayatı kolaylaştıran basit ama garanti yöntemler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Bot(Uzun bot, hani çizme gibi olan, çok uzun olmasa da en azından kaval kemiğini biraz kapatan) konusunda var mı bildiğiniz uygun fiyatlı iyi bir şeyler. Botlarda fiyatlar yüksek olduğundan malum sitede 2. ellere bakıyorum.
Not: Lütfen cimri ve öğrenci olduğumu göz önüne alın.

motobot diye yerli bir firma vardı onların uygun ürünleri vardı birde özkan diye bir firma vardı oda yerli askeri ve motorsiklet ürünleri üretiyordu fiyatı uygundu.. yerli ürünlere yönelirsen uygun fiyatlı bir şeyler karşına çıkabilir.

emenyasin
18 Kasım 2018, 16:06
İşte sormanın faydaları! O kadar süredir ekipman bakıyorum Yds, Puma, Prs falan derken bir sürü marka gördüm lakin Özkan'dan haberim yoktu. Sağolasın usta :)

levend84
18 Kasım 2018, 16:12
Bak bu adamın yazdıklarına bakınca anlıyorum ki bu adam yaz kış karda bile motor sürüyor. işi biliyor . bende misal pantalon altına yünlü eşofman giyerim .. termal çorap altına yün çorap giyeirm kışları .. bunu işi bilen adam yapar..

gidipde o yüzden binlerce lira vermeyin bunlar hayatı kolaylaştıran basit ama garanti yöntemler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

motobot diye yerli bir firma vardı onların uygun ürünleri vardı birde özkan diye bir firma vardı oda yerli askeri ve motorsiklet ürünleri üretiyordu fiyatı uygundu.. yerli ürünlere yönelirsen uygun fiyatlı bir şeyler karşına çıkabilir.

Sayın abim,

En çekindigim mevzu,sağanak yağmur.(görüs kısıtliliğı)

Yoksa,kar ve soğuk vız gelir.

logaritma
18 Kasım 2018, 16:15
sulu karda sıkıntı birde çiğ heleki sabahın ilk çiği sanki naylon bir zeminde gidiyorsun biri altından naylonu çekicek hissi oluşuyor.

emenyasin
18 Kasım 2018, 16:21
Bu özkan kunduranın motor botlarını aradım internet üzerinde lakin kendi sitesi ve malum sitedeki -çok az sayıdaki- ilanlar haricinde bulamadım :pale:

AzÇok
18 Kasım 2018, 16:23
Bir dolap dolusu yazlık-kışlık ekipman var. Ama motosiklet yok. Moralim bozuldu şimdi :salut:

Blackeagletr
18 Kasım 2018, 16:30
Kask: HJC IS 17
Eldiven: Prosev M102 Kışlık, Scyoco MC14 Yazlık
Pantolon: Tech90 Kevlar yazlık, LBC yandan fermuarlı pantolon kışlık
Mont: 4Riders Deri Robocop, Venom Dynamic Yazlık fileli
Bot: YDS Diablo GTX 11.0
Balaklava: Decatlon boyunluk peluş

Not: Motor yok, Hazirana kadar. :salut:

levend84
18 Kasım 2018, 16:31
Bu özkan kunduranın motor botlarını aradım internet üzerinde lakin kendi sitesi ve malum sitedeki -çok az sayıdaki- ilanlar haricinde bulamadım :pale:

https://www.polismalzemeleri.com/yds-yunus-polis-siyah-deri-motorcu-botu-1448?
refererStep=1 (https://www.polismalzemeleri.com/yds-yunus-polis-siyah-deri-motorcu-botu-1448?refererStep=1)

buda özkan

https://www.polismalzemeleri.com/siyah-ozkan-fermuarli-polis-asker-botu-1447?refererStep=1

logaritma
18 Kasım 2018, 16:37
yalnız motor botu alırken ayağına giymeden alma kalıpları çok değişken oluyor 41 giyiyorsundur misal gidersin ayağına 42 olur yada tam aksine 40 olur..

emenyasin
18 Kasım 2018, 16:39
yalnız motor botu alırken ayağına giymeden alma kalıpları çok değişken oluyor 41 giyiyorsundur misal gidersin ayağına 42 olur yada tam aksine 40 olur..

Aynen buna dair şeyler duydum, okudum.

watercolours
18 Kasım 2018, 16:42
Tüm ayakkabı sektörü için geçerli bu.

levend84
18 Kasım 2018, 16:45
Aynen buna dair şeyler duydum, okudum.

Yüksek ihtimalle bu alacagin botu kış ve sonbahar sezonunda giyeceksin,

o yuzden icine kalin corap giyecegin icin bir numara buyuk al.

Bu zamana kadar asker botunda ayak olcusune gore,normalden bir numara kucuk gelen gormedim.duymadim,hee tam olur veya bir numara buyuk olur.

Abi sivilde 42 giyiyorum ama asker botu 41 oldu gibi bir olaya hic rastlamadim.

Rakaful
18 Kasım 2018, 16:53
Denemeden giyim alma taraftarı değilim ama internetten aldığımız ürünleri de ücretsiz kargo ile değiştirme imkanı olduğu için zaman varsa internetten de alınabilir. Ben yeni 4Riders'in travell botunu aldım. Normalde 41 giyiyorum yine 41 aldım ve oldu. İnce çorapla giydim ama üşüme hissetmedim. Alacak olana tavsiye ederim.

burak burk
18 Kasım 2018, 17:03
kask - givi 50.02 ve hjc rpha 11
mont - yazlık ixon hacker game , baharlık sezonluk alpinestars t-gp kr2 sırt koruma , kışlık durt black road ve spidi evorider deri ceket
çizme - kışlık prosev içi termal antalya ya çok geliyor.
eldiven - baharlık revit striker , spidi st4 coupe yazlık spidi flash r,kışlık eldiven kullanamıyorum ellerim içten yanmalı antalyaya fazla
pantolon - revit axxis pantolonun üstüne giyilen ve adını bilmediğim drd motor üretimi kışlık termal içliği çıkabilen bir pantolon.içliği tabiki kullanmıyorum
merak ettiğim benimde her montun sırtlığı farklı spidi ceketime koruma arıyorum ama illaki spidi markamı olması gerekiyor bunun eş değer markada bir benzeri yokmudur ? orjinali 360 tl de :) vermek istemiyorum.SPİDİ MONT KULLANANLAR BİR YARDIMCI OLSUN:silent:aplinestars kr 2 korumasını 90 tl ye almıştım zamanında oda şu an 300 tl den pahalı.içine giriyor ama cırt cırt var montta durmuyor.aklıma gelen kr2 ye cırt cırt yapıştırıp o şekilde kullanmak ama kayarmı yada işe yararmı bilemem pek sağlam olmaz heralde.bu arada her monttan çıkan arka korumalığı aslında görevi terletmesin diye takılanları topladım iç içe kullanıyorum hiç yoktan iyidir 2 3 kat oldu.

emenyasin
18 Kasım 2018, 17:07
Bu zamana kadar asker botunda ayak olcusune gore,normalden bir numara kucuk gelen gormedim.duymadim,hee tam olur veya bir numara buyuk olur.

Abi sivilde 42 giyiyorum ama asker botu 41 oldu gibi bir olaya hic rastlamadim.

Asker botu işin bilmemde youtube'da bordo bereli çekirge kanalındaki YDS Diablo 11.0 GTX incelemesinde kendi giydiği numaranın büyük geldiğini, gönderip küçüğünü istediğini söylemiş.

Göksel_Eren
18 Kasım 2018, 18:00
Selamun aleykum. Böyle bir konu var mı diye bayağı baktım ama bulamadım. Konunun faydası, ekipmanlı kullanımı teşvik etmek ve ne tür kombineler yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak.

Benim pek marka takıntım yoktur. Bu yüzden her bir ekipmanım ayrı telden çalıyor. Bunda bilgisizlikten kaynaklanan bir durum da var tabi. Uzatmadan kendi ekipmanlarımı paylaşayım.

Kask: LS2 FF353 Rapid (Neon Sarı)

Mont: Alpinestars Amok Air Drystar (Sarı)

Eldiven: Held Sparrow

Pantolon: Prohel 6767 Spider (Kışlık)

Bot: 4Riders Travell

Balaklava: YDS Merinowool (Yün)

Botu henüz deneme imkanım olmadı ama görünüşte güven veriyor şimdilik. Bir de şimdiki aklım olsa kask olarak MT veya Bell alırdım. Sizlerin de katkısını bekliyorum.

Kask : LS2 FF320 Stream
Ceket : Spidi Warrior
Göğüs,Sırt ve Omur Koruma : Spidi Back & Chest [EN 1621-2] (Rahmetli Barkın'ınkinden)
Buff : Yamaha Mavi Buff
Eldiven : Vexo Speed
Pantalon : Held
Bot: Riderdenim Onix
Sırt Çantası : Spidi Cargo Bag
Spidi Göksel
Not : İnşallah Oxford içlikleride alıcam (Malum Kriz)

Stock Sever
18 Kasım 2018, 18:39
Kask: HJC CS14(Turing ama modifiyeli)
Mont: Prohel Botari (yaz kış yozgat soğuğunda bindim üşüttü dersem yalan söylerim)
Eldiven: prohel yazlık, Rmax kışlık
Dizlik: Venom
Bot, pantolon: -- öğrenciyiz alamadık. Para yakıta yetmiyor.

Angrypower
18 Kasım 2018, 20:51
Bende link vere vere gideyim.

Kask: https://www.motosikletaksesuarlari.com/Shoei-NXR-Mat-Siyah-Kask-Ayni-Gun-Kargo-_46627.html Shoei NXR

Mont: https://www.motosikletaksesuarlari.com/RICHA-URBAN-2-MOTOSIKLET-MONTU-KAHVE_36718.html Richa Urban 2

Pantolonlar: https://www.motosikletaksesuarlari.com/PROHEL-6767-SPIDER-PANTOLON_37288.html Prohel Spider

Maalesef termal içliği yırtılıp gitti, içindeki kaplamada parçalandı ve hemen su alıyor. Lakin soğuk almıyor.

https://www.motosikletaksesuarlari.com/TECH-90-CiTY-KEVLAR-JEAN-TAsLANMIs-MAVi-MOTOR-PANTOLONU_853.html Tech90 City Kevlar

https://www.motosikletaksesuarlari.com/Tech90-Amanos-Acik-Kahve-Kanvas-Korumali-Motosiklet-Pantolonu_36491.html Tech90 Amanos

Eldivenler: https://www.feyizoglu.com/Forte-GT-10-Yazlik-Korumali-Eldiven-Siyah-_51884.html Forte GT

https://www.feyizoglu.com/MC18-Kislik-Motosiklet-Eldiveni_48042.html Scoyco MC17

Botlar: https://www.motomax.com.tr/4riders-tour-evo-wp-bot-4638 4riders Tour Evo

https://urun.n11.com/bot-ve-ayakkabi/scoyco-mt-015-yazlik-motosiklet-botu-ayakkabi-yarim-bot-P217570428?Beden=42&gclid=EAIaIQobChMIn7OJu7_e3gIVg7HtCh1CQABxEAQYASAB EgKVlvD_BwE&gclsrc=aw.ds Scoyco MT-015

RoofRoof
18 Kasım 2018, 20:59
Ve Aleyküm Selam

Alt için:

Üst için:

Prohell uzun mont
Termal içlik
Polar boyunluk

Kelleye:

Mt thunder kask
Termal balaklava

Eller:

Kışın soğuk geçirmezsin de abi kazada da neredeyse belden aşağısı çok sakata gelir.Diz korumalarının olması iyi de 20 km/h üstü kazalarda dizlerin yere ne kadar değer popo ne kadar sürtünür bilinmez.

levend84
18 Kasım 2018, 21:03
Kışın soğuk geçirmezsin de abi kazada da neredeyse belden aşağısı çok sakata gelir.Diz korumalarının olması iyi de 20 km/h üstü kazalarda dizlerin yere ne kadar değer popo ne kadar sürtünür bilinmez.

Anladım dostum,

Pantalonun popo kısmında mebran tarzi sağlam bir malzeme var,avci modeli ama dagcilik icinde uyumlu,piyasadaki değme markalari cebinden cikarir.

Angrypower
18 Kasım 2018, 21:07
Anladım dostum,

Pantalonun popo kısmında mebran tarzi sağlam bir malzeme var,avci modeli ama dagcilik icinde uyumlu,piyasadaki değme markalari cebinden cikarir.

Azıcık gazlasak custom motorda yaptıracağız da sezonu değil. Ekonomi el versin Ybr250 toplayıp v motor yapıp ortalığın tozunu attıracak adam :P Ybr500 :queen:

logaritma
18 Kasım 2018, 21:16
tech90 ların fiyata yahu.. benbunların 100 tl 150 tl olduğu zamanları bilirim .. çokda uzak zaman değil yani.. bu millet ne yapsın.. bendede kevlar highway hawk kot pantalon var badanacı pantalonu gibi :D ama giyiyorum yapıcak bir şey yok..

RoofRoof
18 Kasım 2018, 21:28
tech90 ların fiyata yahu.. benbunların 100 tl 150 tl olduğu zamanları bilirim .. çokda uzak zaman değil yani.. bu millet ne yapsın.. bendede kevlar highway hawk kot pantalon var badanacı pantalonu gibi :D ama giyiyorum yapıcak bir şey yok..

Zamanında dandik diye almamıştım şimdi altın gibi olmuş.Held aldım onunda götünü paçasını diktirmekten ucube oldu popoya bol geliyor içine bırakmışım gibi duruyor

Angrypower
18 Kasım 2018, 21:32

Abi o fiyatlar indirimli. Sezon başında 1000tl çekecekler :(

inzell
18 Kasım 2018, 21:40
Benim şu ana kadar kullandığım tüm ekipmanları derlediğim blog yazısı: http://www.motorumla.net/yolculuklar-icin-editorun-tavsiyesi-ekipmanlar/

levend84
18 Kasım 2018, 21:52
Zamanında dandik diye almamıştım şimdi altın gibi olmuş.Held aldım onunda götünü paçasını diktirmekten ucube oldu popoya bol geliyor içine bırakmışım gibi duruyor

Bu urunun 2 sene evvel Armoforce Gore-tex versiyonunu aldim.kedimle oynarken pencelerini bile atsa gram yipranmadi,çadır gibi..

O zaman 399tl idi

Bu rip-stop modeli.

Bu urunun muadili,bir motosiklet pantolonu min 2.000tl.(tabi koruma takviyeli)

https://www.kamperest.com/hart-armoforce-evo-t-pantolon/

orjinal ispanyol uretimidir.

Tengri
18 Kasım 2018, 23:49
Benim ekipmanlar:

Kask: Shark Vision-R; Memnunum. Diğer markalara göre kafada biraz büyük duruyor gibi, ama görüş açısı geniş, dahili güneş vizörü kullanışlı ve sıcakta hava kanalları iş görüyor. Ses yalıtımı için bir şey söyleyemeyeceğim, zira başka marka-model tecrübem olmadı. Özellikle bağlantı sistemi çok kullanışlı geliyor - eldivenler elimdeyken rahatça takıp çıkarabiliyorum. Vizörünün anti-fog özellikli olduğu yazsa da, soğukta buğu yapıyor. Ayrıca daha bir ayı dolmadan vizörü hafif aralamaya yarayan parçası bozuldu - bu da eksi bir durum..

Yazlık Mont: Macna fileli mont; Yumuşak korumaları var, bedeni iyi sarıyor. omuz korumaları sert ve işe yarar gözüküyor. En beğendiğim özelliği sırtına takılabilen çakarlı led lambası. Gece görünürlüğü oldukça artırıyor. Ayrıca içine takılabilen kendi yağmurluğu da iyi iş görüyor.

Kışlık mont: Büse; Gayet memnunum. Üç katmanlı mont, soğuk havalarda içime polar da giyince üşütmüyor. Cepleri çok kullanışlı, eldivenle açılıp kapatılabiliyor. Boyun kısmındaki kademeli kilit soğuk havalarda boyundan soğuk girmesini engelliyor. Kolların içindeki başparmaktan geçirilebilen rüzgar kesici katman, eldivenin arkasından soğuk girmesini engelliyor. Arkasındaki yağmurluk/artçı cebi de iyi düşünülmüş. Ama montun kolları çok geniş ve dirsek korumaları sabit durmuyor - düşünce yeterince korur mu emin değilim..

Yazlık pantolon: Honda kot pantolon; Çok memnunum. Dışarıdan normal kot gibi gözüküyor, slim fit ve oldukça şık bir model. Gündelik kullanım için ideal. Ama kavları sadece basen kısmında var, bacaklarda yok.

Yazlık pantolon: Turtle kot pantolon; Biraz kalın bir kot kumaşı var, ayrıca geniş kesim.. Impatec korumaları yanlarda ve dizde fazla çıkıntılı, görsel olarak pek güzel durmuyor. Ama paçasına kadar içi tamamen kevlar kaplı. Bu kısmı artı bir özellik. Ayrıca diz korumaları içten bacak boyunuza göre ideal konuma ayalanabiliyor, bu da iyi bir özellik.

Kışlık pantolon: Büse; Gayet memnunum. İçindeki çıkarılabilen yağmurluk gibi bir katmanı var - soğuklarda iyi iş görüyor. Cepleri çok kullanışlı. Dezavantajı bacakları yeterince sıkı sarmıyor, bu yüzden diz korumaları sağa sola kayıyor.

Yazlık eldiven: Revit; Yarı deri - yarı sentetik, hava delikli bir model. Hissiyatı süper, elcik kavraması çok iyi. Korumaları yumuşak - ne kadar iş gördüğünü düşünce göreceğiz..

Kışlık eldiven: BMW-Motorrad Goretex; Güven veren bir eldiven. Ama hava 2-3 derecenin altına düşünce baya üşütüyor. Elcik koruma veya ısıtma yoksa kötü kış şartlarında iş görmez. Ayrıca elcik hissiyatını çok düşürüyor. Bir de başparmak kısmı fazla uzun - diğer parmaklarım ucuna değiyor, ama başparmaklarda 1 cm boşluk var..

Oxford eldiven içliği: Soğuk havalarda motorrad eldivenin içine giyiyorum - ama zaten kötü olan elcik hissiyatını iyice bozuyor. Ayrıca eldiven içliği kullanılacaksa üstüne giyilen eldiveni bir boy büyük almakta fayda var, ikisi birden çok sıktığı için parmakların dolaşımı bozuluyor- bir süre sonra eller uyuşuyor.. Ama çok soğuk havada kısa süreli sürüşte faydalı bir ürün.

BMW-Motorrad bel koruma: Çok işe yarıyor. Hem sıcak tuttuğu için, hem de bel fıtığından ameliyatlı olduğum belime destek olması açısından motor sürerken konforu artıran bir unsur. Henüz "yere yapışınca" kısmını test edemedim, kısmette varsa göreceğiz.. Tavsiye ederim.

Bot: Bering: Yaz-kış kullanıyorum. Genel olarak memnunum. Ancak soğuk havalarda yeterince sıcak tutmuyor. Bir de vites / fren hassasiyeti çok iyi değil. Tabanları ıslak zeminde kaymaya yatkın - durduğunuzda ayağı yere koyarken dikkat etmek lazım. Korumaları güven veriyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, umarım bir işinize yarar :cat:

zekeriyaimam
19 Kasım 2018, 01:03
kask - givi 50.02 ve hjc rpha 11
mont - yazlık ixon hacker game , baharlık sezonluk alpinestars t-gp kr2 sırt koruma , kışlık durt black road ve spidi evorider deri ceket
çizme - kışlık prosev içi termal antalya ya çok geliyor.
eldiven - baharlık revit striker , spidi st4 coupe yazlık spidi flash r,kışlık eldiven kullanamıyorum ellerim içten yanmalı antalyaya fazla
pantolon - revit axxis pantolonun üstüne giyilen ve adını bilmediğim drd motor üretimi kışlık termal içliği çıkabilen bir pantolon.içliği tabiki kullanmıyorum
merak ettiğim benimde her montun sırtlığı farklı spidi ceketime koruma arıyorum ama illaki spidi markamı olması gerekiyor bunun eş değer markada bir benzeri yokmudur ? orjinali 360 tl de :) vermek istemiyorum.SPİDİ MONT KULLANANLAR BİR YARDIMCI OLSUN:silent:aplinestars kr 2 korumasını 90 tl ye almıştım zamanında oda şu an 300 tl den pahalı.içine giriyor ama cırt cırt var montta durmuyor.aklıma gelen kr2 ye cırt cırt yapıştırıp o şekilde kullanmak ama kayarmı yada işe yararmı bilemem pek sağlam olmaz heralde.bu arada her monttan çıkan arka korumalığı aslında görevi terletmesin diye takılanları topladım iç içe kullanıyorum hiç yoktan iyidir 2 3 kat oldu.

Cırt cırt diktirip kullanabilirsin.Nucleon sırtlıklar çok güzeldir esner terletmez.

logaritma
19 Kasım 2018, 01:20
yahu dainese revit kalça koruma alsan pantalon içi 100 tl bir şeydir.. tucano,knox falan pantalon içi dizlik alsan oda 100 tl bir şeydir..

al iş kargo pantalonu d600 kumaşdan zaten motorsiklet pantalonlarıda d600 kumaşdan yapılıyor çoğu yada cordura kotlar olur onlardan al korumaları diktir içine bitt gitti..

artemis99
19 Kasım 2018, 02:03
Tüm motosiklet ekipnanlarım:
Nolan N86, HJC Cs14, AGV fluid,
Revit shield, Ixon hackergame, Ixon kışlık mont.
Riderdenim pantolon, prosev dizlik, prohell bel koruma, prohell deri eldiven, hudsonderi eldiven, scoyco kışlık eldiven, vexo yazlık eldiven, fivegloves yazlık eldiven. Tex, Puhu ve aliexpress içlikler, bilimum 4-5 adet boyun koruma buff.

tomass
19 Kasım 2018, 02:48
https://imageshack.com/a/img921/669/hWHQ7O.jpg

emenyasin
21 Kasım 2018, 00:05
Vexo Splash' in iç yüzü nubuk mu süet mi artık ne deniyorsa o tarz bir malzeme olmasının faydasını gördüm, vizör açık gidince gözlük ıslandı, görüşüm bozuldu. Eldiven ile silme imkanım oldu, bayağı düzeldi silince. Deri falan olsa o kadar iyi olur muydu bilmiyorum. Evet çabuk tüylenme göstermesi rahatsız ediyor lakin yine de bu konuda gördüğüm faydasını reddedemem.