PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aniden gelen kuzey afrika'yı gezme isteği

hokahey
15 Kasım 2018, 15:03
iki gün önce geldi. şu an 'libya vizesi nasıl alınır' araştırması yapmaktayım.

toplamda 5.000 km. yol yapacağım. rotam: suriye, lubnan, israil, mısır, libya, tunus, cezayir, fas; oradan avrupaya geçeceğim.

çöller, dümdüz yollar, kum fırtınaları, nane çayları beni bekliyor.

gidecek miyim? tabii ki de hayır. aslında gitmeyi çok isterdim ve fakat ekonomik durum, çocuklar, aile durumu, kafa dengi arkadaş olmaması durumu gibi sebepler yüzünden bu tur hep kafamda tatlı bir hülya olarak kalacak.

kim bilir, belki ileride nasip olur. kısmet diyelim...

freelancer
15 Kasım 2018, 15:12
Bir bakmışsın bir gece ansızın 82 Suriye, 83 İsrail, 84... dur la, o başka konuydu. Yine de güzel hayaller bunlar, umarım bir gün gerçekleşir de hep tatlı bir hülya olarak kalmaz.

figoksel
15 Kasım 2018, 16:09
Hayallerin için bile kafa dengi arkadaş bulamıyorsan, beni dahil edebilirsin hayallerine.
Ben başladım şimdiden o hayali yaşamaya.
:)
Ama Suriye kısmına karşıyım.
Lübnan'dan başlasın hayal.
Beyrut ile mesela.

hokahey
15 Kasım 2018, 16:23
Hayallerin için bile kafa dengi arkadaş bulamıyorsan, beni dahil edebilirsin hayallerine.
Ben başladım şimdiden o hayali yaşamaya.
:)
Ama Suriye kısmına karşıyım.
Lübnan'dan başlasın hayal.
Beyrut ile mesela.

deli raporun varsa yarın gel tura başlayalım.

tam teşekküllü devlet hastanesinden noter onaylı ve 2 tane esnaf kefilli deli raporu isterim.

raporu notere onaylat, noteri döv, sonra öp; oradan bodrum kattaki çay ocağına uğra ve garsona bir pandik atıp kaç. belgeli ispatlı olacak ama..

şaka bir yana keşke imkan olsa da turlasak...

arndiol
15 Kasım 2018, 16:35
Km yi düşürüp daha basit yerlerde 2-3 ülke gezebilirsin kısa sürede.

coluk cocuk buna engel değil.

kum fırtınasında uçup gitme çocuklarına yazık :queen:

hokahey
15 Kasım 2018, 16:39
Km yi düşürüp daha basit yerlerde 2-3 ülke gezebilirsin kısa sürede.

coluk cocuk buna engel değil.

kum fırtınasında uçup gitme çocuklarına yazık :queen:

münferit olsun diyorsan, "tunus'a gitmek isterdim" diyorum.

GezeGeze
15 Kasım 2018, 19:59
Kum fırtınasında kaybettiniz beni, hayallerinizi hayal ederken ...

Gerçi el kawa versys 300 ile fas çöllerini falan aşıyor ... ama onu izlerken bile, kumda yan yatışını, gıyır gıyır, içim gitti...

Hiç kumlara falan sokamam motoru :)

Avusturya - İtalya virajlarını dolanıp gelelim deseniz, temiz temiz, hadi neyse, bir nebze hayallerinizi hayal etmeye eşlik edebilirdim :)

Bu devirde, ne işim olur Hatay'ın ötesinde ...

RideForLife.
15 Kasım 2018, 20:50
Belki bir gün olur be Abi. Hanımın bu durumlara nasıl yaklaşıyor bilmiyorum ama hanımınla ,çocuklar büyüdüğü zaman, gidersin belki. Hayali olsa bile güzel bence.

AzÇok
15 Kasım 2018, 21:28
Çöl nasıl aşılacak?
Tehlikeler nasıl atlatılacak?
Aşağıdaki motosikletle gidersen bal gibi de olur. Rus T55 tankının motorunu takmışlar. 12 silindir 1000 PS gücünde. İstersen trafik tabelalarına roket atarsın. Yolda bir tehlike durumunda aragazı vermen yeter. Bilimum mahlukatın aklını alırsın. Sakın eksoz patlatıyım deme. Yazık olur etraftakilere. :queen:
https://youtu.be/ygdJgCmIT_k

hokahey
15 Kasım 2018, 21:47
en çok da libya gibi siyasi durumun tam bir belirsizlik içinde olduğu bir ülkede gezmek isterdim. bu, ölümle dans etmek demek. full adrenalin, full eğlence. tam bana göre lan!

emirs
15 Kasım 2018, 22:51
adana ya gelin hocam. ful adrenalin, ölümle dans, full eğlence hayal ettiklerinizin hepsi var. bende size eşlik ederim :)

mkolia
15 Kasım 2018, 23:09
Güney Amerika varken Afrika da aksiyon aramayalim , mexico dan bir gireceksin Kolombiya Brezilya Bolivya derken Arjantin den çıkacaksın hey yavrum hey

levend84
15 Kasım 2018, 23:35
venezuela´ya git dayı..ara sokaklarda güzel ciğer ve dalak şiş yapiyorlar,şırdan bile var,az ilerde kokoreççi haydarın yeri var..uykuluk süt kuzu...

hokahey
15 Kasım 2018, 23:39
güney amerika'ya gitmem. orada mafya acımasız. kuzey afrika'da en azından sunni müslüman olarak artı bir avantaja sahibim. sıkışınca iki elham, bir kulfü çekerim. kurtulma şansım artar :)

bursalıali
16 Kasım 2018, 00:51
Birileri hayalle yaşayanın pantolonunu dikeyim dese de hayalsiz de yaşanmıyor ki. Ne diyeyim Yüce Yaradan hayallerinizin en azından ,yarısından bi gıdım fazlasını nasib eder işşşalllah. Sevgilerle.

hokahey
16 Kasım 2018, 00:58
Birileri hayalle yaşayanın pantolonunu dikeyim dese de hayalsiz de yaşanmıyor ki. Ne diyeyim Yüce Yaradan hayallerinizin en azından ,yarısından bi gıdım fazlasını nasib eder işşşalllah. Sevgilerle.

teşekkürler ali abi.

Son Ütücü
16 Kasım 2018, 01:06
Bir gün kendi ekonomik durumumu toparlayıp yeterince kafayı kırdığıma emin olduğum zaman hataydan çıkıp akdenize kıyısı olan bütün ülkeleri tek tek geçip bütün akdenizin etrafını dolaştıktan sonra edirneden ülkeye giriş yapmayı düşünüyorum. Bu tura avrupa da dahil ama beni en çok heyecanlandıran kısmı kuzey afrika ülkeleri ve çöl iklimi. Belki bundan yıllar sonra yapmaya karar verir de yanına birini bulamazsan, bul beni hocam :flower:

capt.ooz
16 Kasım 2018, 01:10
5 ayım güney afrika orta afrika arası çalışmak ile geçti trilyon verseler dahada afrikaya kimse getiremez beni!

hokahey
16 Kasım 2018, 01:51
Bir gün kendi ekonomik durumumu toparlayıp yeterince kafayı kırdığıma emin olduğum zaman hataydan çıkıp akdenize kıyısı olan bütün ülkeleri tek tek geçip bütün akdenizin etrafını dolaştıktan sonra edirneden ülkeye giriş yapmayı düşünüyorum. Bu tura avrupa da dahil ama beni en çok heyecanlandıran kısmı kuzey afrika ülkeleri ve çöl iklimi. Belki bundan yıllar sonra yapmaya karar verir de yanına birini bulamazsan, bul beni hocam :flower:

en sıkıcı olanı da her ülke için ayrı ayrı vize almak zorunda olmak. suriye ve israil'den geçmek ise başlı başına bir mesele.

sınırların olmadığı bir dünya hayal ediyorum. leylekler göç ederken vize mi isteniyor allahini seversen!!!

inzell
16 Kasım 2018, 02:02
suriye kapısı ne durumda?

*israil vizesi oldukça kolaymış bu arada, hem de ücretsiz.

hachiko
16 Kasım 2018, 02:28
Tutan mı var yeğeen... :mrgreen:

müsaitnick
16 Kasım 2018, 08:31
Libya siyasi iç karışıklıktan dolayı vize vermiyor.

mehmetk12
16 Kasım 2018, 09:02
savaş ülkesinden geçmek çok hayırlı olmaz bence:) Tunus u gördüm güzel yer tarihi yerlerde var turistik yerlerde . savaş olmayan ülkeler üzerinden mantıklı olabilir:)

gitaristgkn
16 Kasım 2018, 09:43
Bir bakmışsın bir gece ansızın 82 Suriye, 83 İsrail, 84... dur la, o başka konuydu. Yine de güzel hayaller bunlar, umarım bir gün gerçekleşir de hep tatlı bir hülya olarak kalmaz.

bu çok iyiydi :thumleft:

BikeManiac
16 Kasım 2018, 12:56
En son cezayir de iş amaçlı bulundum. Dolar bulundurmak yasak(tabii resmii olarak), dolar piyasası karaborsa üzerinden yürüyor. Kredi kartı geçmiyor. Ayrıca o saydığın bazı ülkeler arasında karayolu geçişi yasak. Örneğin fas ile cezayir arasında karayolu yok. Güvenlik yönünden alacağın riske değmez. Libya ve suriye de durum ortada. Zaten suriyeyi bile geçemeyeceğin icin level 1 de takılacaksın. 😀