PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 14000 tl ye tofaş mı motor mu

Sayfa : [1] 2

emirs
14 Kasım 2018, 19:53
merhaba herkese iyi forumlar.
14000 tl bütçem var, çevremde 14000 tl motora mı vereceksin manyak mısın? diyen vatandaşlar da var.
honda 250 cbr veya bajaj rs 200 hayalim var.
adana'da yaşıyorum. topu topu 3 ay kış var kar kıyamet yok 9 ay ise havalar güzel. motor düşünüyorum.
biliyorum motosiklet formunda ne diye araba mı diye motor mu diye soruyorsun? diyenler olacak.
yine de 2 tekerci arkadaşlarında bilgisini merak ettim.

yamtareroglu
14 Kasım 2018, 20:03
Çevredekilerin ne dedikleri sizin için önemliyse, çevrenizdekilerin dediklerini yapın..

uzay gemisi
14 Kasım 2018, 20:05
96-97 model, artık ahi gitmiş vahi kalmis döküntü, belki de sanayi sanayi dolastiracak araca o kadar para başlayacağına 2016 ve sonrası dediğin motorlardan birini almak çok daha mantıklı bir seçim olur.
Park derdin trafik derdin olmaz.
Ayrıca bahsettiğin iki motor eminim Tofaş'ın herhangi bir arabasından daha iyi hizlaniyordur.

O araçlar artık kullanım ömrünü doldurmuş durumda. Ülkemizde o kadar para ettiğine bakma bu araçlara Avrupa'da üstüne para versen binen olmaz

hasan014733
14 Kasım 2018, 20:08
Adanada yaşayıp motor almamak olmaz. Atlayacaksın motora ,süreceksin menderese içeceksin , sahlebini söyle bir turlayıp havayı içine cekeceksin ve evine döneceksin .

Tekpiston
14 Kasım 2018, 20:20
Selamlar,

Siz kullanacaksanız, parasını da siz ödeyecekseniz, elbette ki ihtiyaçlarınız ve / veya paşa gönlünüze göre siz karar vereceksiniz.

Tavsiyeler dinlenir ancak hayat sizin, çok da ciddiye almayınız.

Ehliyet, giyim kuşam, kask vs... bunları da hesaba katarak bütçenize uygun bir araç düşünün...

brkkrtt
14 Kasım 2018, 20:20
14 liraya alacağın 20 küsür yaşında arabalar seni hayattan soğutur masraf üstüne masrafa sokar diye düşünüyorum

watercolours
14 Kasım 2018, 20:29
Tofaş. Her devrin aracı. Mutlaka hastası bulunur.

Rhombeuz
14 Kasım 2018, 21:05
Bu ayrıma düşüyorsa bence tofaş.

levend84
14 Kasım 2018, 21:12
14.000 tl ile Tüplü ve öfkeli Uno 70s alinir.

Az yakarak ve park sorunu olmadan binilir.

Gecen gün hastaneye gittim,tam bos bir yer buldum diye sevinirken,baktim araba girmedi,ben devam ettim,arkamdan gelen bir uno şak girdi oraya...

italyanlar resmen,dengesiz arali park eden hanzolar yuzunden,park edemeyen sedanlarin yerini doldursun diye uretmis uno´yu..

zekeriyaimam
14 Kasım 2018, 21:20
Vay arkadaş kartal 14 bin lira olmuş

RoofRoof
14 Kasım 2018, 21:38
Vay arkadaş kartal 14 bin lira olmuş

14'e ölüsü var artık.Adam gibi olan minimum 19-20.

hokahey
14 Kasım 2018, 21:42
önce kendine şu soruyu sor:

kendi hayatını mı yaşayacaksın, yoksa başkalarının söyledikleri doğrultusunda mi bir yaşam süreceksin?

cevabını ver, öyle konuşalım.

logaritma
14 Kasım 2018, 21:43
tofaş + kamasaki ses sistemi + warex egzos + arka camda kocaman amblem bu komdinde bir tofaş bulursan kaçırma boş ver motoru..

EUOGLU
14 Kasım 2018, 21:44
Alma bende tofas var kangoomu verdim aldim takas P I S M A N I M

levend84
14 Kasım 2018, 21:47
tofaş + kamasaki ses sistemi + warex egzos + arka camda kocaman amblem bu komdinde bir tofaş bulursan kaçırma boş ver motoru..

Usta,1000w amfi yi ve subwooferi unutma,arka plaka zıngırdatan cinsten...

ahh ulan,trafikte bas vururken farlar gidip gelen az mi dogan gorunumlu şahin gordum..

Angrypower
14 Kasım 2018, 21:51
Walla oldum olası hiç sevemedim o arabaları. Birgün gözümün önünde 2000model astra'ya ön sağ çamurluktan çarptı bir tane doğan. Sonuç olarak; astra'nın çamurluğu patladı, doğan'ın ise ön cam patlaması ile birlikte motor bloğu yoktu. Preslenmişti. Aşağıya indiklerinde aracı ittiremiyorlardı bile.

Silivri-Maxi alışveri merkezi otoparkı. Yıl 2008 idi galiba...

levend84
14 Kasım 2018, 21:54
Walla oldum olası hiç sevemedim o arabaları. Birgün gözümün önünde 2000model astra'ya ön sağ çamurluktan çarptı bir tane doğan. Sonuç olarak; astra'nın çamurluğu patladı, doğan'ın ise ön cam patlaması ile birlikte motor bloğu yoktu. Preslenmişti. Aşağıya indiklerinde aracı ittiremiyorlardı bile.

Silivri-Maxi alışveri merkezi otoparkı. Yıl 2008 idi galiba...

Kabinli fazer..yürür ama...durmaz...

gogozh
14 Kasım 2018, 22:46
Soru mu bu tabi ki Tofaş . Arkaya 4 85'lik 2 bunfır amfide ya paynir 908 yada kenvud katil amfi olacak . Onler pıstirilmis, sarı hella far . Altına da yeşil yada mavi neon dosedigin zaman offf diyorum YILAAANNN hee unutmadan direksiyon sedef kapalama da unutmamak lazım gelir .

Ekarademir
14 Kasım 2018, 22:47
Banada sürekli olarak bu paraya şahin alırdın diyenler var. Çünkü onların mantığına göre araba alacak parası olmayan motosiklete biniyor.

Bende araba ne işe yarar diyorum. Geçen pazar arkadaşımla arazi yollarında 250 km yol yaptık. Dağ tepe gezdik. Köy kahvesinde çay içtik sohbet ettik hiç tanımadığımız ama yıllardır tanıyor gibi olduğumuz insanlarla. Çok eğlenceli bi gün geçirdik.

Tofaşçı gördük birde. Mesire alanında mangal yakmışlar. Hatta 200lük CG'nin bizi geçeceğini iddia ediyordu. Çağıralımda kalkın filanda dedi.

Sana iki örnek. Motor alırsan ne yaparsın tofaş alırsan ne yaparsın belli burda. He birde motosikletin insanların içine çıktığındada ayrı bi havası var. Ama tofaş artık ne yazık ki çar çakal arabası olarak biliniyor. İğrenilerek bakılıyor.

allegromod
14 Kasım 2018, 22:51
ne çirkin bir arbadır trafikte iğrenç bi görüntü

hokahey
14 Kasım 2018, 23:16
ne anlıyorlar şu iğrenç ötesi modifiye tofaşlardan anlamış değilim.

Youjoee
14 Kasım 2018, 23:19
Motor mu alsam, araba mi ? Diye bir soru sorsan eyvallah da, tofaşmı alsam,cbr mı? Sorusu tüylerimi diken etti

emirs
15 Kasım 2018, 00:33
motor mu alsam araba mı? diye bir soru soramazdım.
çünkü o paraya tofaş satıyorlar :)

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

levend84
15 Kasım 2018, 00:35
motor mu alsam araba mı? diye bir soru soramazdım.
çünkü o paraya tofaş satıyorlar :)

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

uno 70s al bak keyfine

alp010
15 Kasım 2018, 00:54
İhtiyaçlar doğrultusunda bakmak lazım. Ben tek yaşayan daha doğrusu tek başıma ulaşım yapan çalıştığım yerde ve yaşadığım yerde kapalı güvenli otoparkı olan biriyim. Sorumlu olduğum kimse yok ve motosiklet bana vakit nakit ve keyif olarak uyuyor. Ama yarın evlensem evimde otomobilim olmasa motosikleti satıp araba alırdım. Ha imkan varsa en güzeli ikisinin de olması ama dediğim gibi hayat tarzınız vs. iyi analiz edip ona göre davranmak gerekli bence. Onun dışında motosikletten aldığım keyfi hiçbir araçtan almadım ankara soğuğunda kar yağarkenki sürüşlerim için de geçerli bu dediğim için

hachiko
15 Kasım 2018, 00:59
Al bir maxiscooter delimisin nesin.. Piyasadaki hemen hemen her tofaş kazada iki üç parçaya bölünüyor özellikle kuş serisi..

hasmet
15 Kasım 2018, 01:00
Al bir maxiscooter delimisin nesin.. Piyasadaki hemen hemen her tofaş kazada iki üç parçaya bölünüyor özellikle kuş serisi..
Bak bu ilginç bir soru işte:

Motosiklet mi güvenli, kuş serisi mi?

hokahey
15 Kasım 2018, 01:18

doğan slx'siyon (doğal seleksiyon)

ulan ne espri yaptım yine be! dur bi kendi kendimi tebrik edeyim. aşırı anlamlı bir espri oldu ama ya. hay allah, nereden aklıma geliyor bunlar benim. (omuza öpücük kondurma hareketi)

levend84
15 Kasım 2018, 01:25
doğan slx'siyon (doğal seleksiyon)

ulan ne espri yaptım yine be! dur bi kendi kendimi tebrik edeyim. aşırı anlamlı bir espri oldu ama ya. hay allah, nereden aklıma geliyor bunlar benim. (omuza öpücük kondurma hareketi)

Şahin sesime gel.....doğan görünümlü´de olur...

Şaka bir yana,konuyu açan arkadaş pişman olmuştur..millet cidden darlanmiş kuş serisine karşı..ne var ne yok döküldü ortama...

hachiko
15 Kasım 2018, 02:07
Bende de şahin var arkadaşlar siz düşünün böyle yazıyorum..Bir zaman park halinde araca çarptım , kaportacıya götürdüm adamın dediğini abartısız yazıyorum..
bak şu şahinin önünü keser senin şahinin ön kısmına takarız boya cila ip gibi gider...

LynXMaSTeR
15 Kasım 2018, 02:12
14 bin lira için manyak diyen, bize ne der bilemedim şimdi

logaritma
15 Kasım 2018, 02:35
fala fala kornayı yazmayı unutmuşum alrısan muhakkak oda olsun..

uzay gemisi
15 Kasım 2018, 09:14
14 bin lira için manyak diyen, bize ne der bilemedim şimdi

Korlasdan 200bin liraya 2018 sıfır Ducati multistrada filan alanlar tımarhanelik olması lazım.

kurubuz
15 Kasım 2018, 09:27
Evli isen kesinlikle otomobil al. Bekarsan ve lazım olduğunda alabileceğin akralara ait araba varsa motor düşünebilirsin. Aslında ne motora ne de arabaya ihtiyacın yoksa her ikisini de alma, paranı bankaya koyup biriktirmeye devam et. Devir nakitte kalma devri.

sutlusoda
15 Kasım 2018, 09:35
Motor şeytan işi abi..

emirs
15 Kasım 2018, 09:36
teşekkürler. bekarım. acil durumlar için bizim pederde araba var.
pek bilgim olmasa da motor alacağım.
bu soruyu sormamın nedeni öncesinde 3 5 sene tofaş kullandım. huyunu suyunu biliyorum.
ama yetti artık tamiri bakımı.
oto tamircilerle ahbap olduk. ustalar beni görünce "oo emir gardaşım gelmiş oğlum çay getirin abinize" diyor.

gerivites
15 Kasım 2018, 09:53
14 lira tofaşa mı vereceksin. deli misin

pcmnyk
15 Kasım 2018, 13:19
siz önce motor mu arabamı almak istiyorsunuz ona karar verin. sonra kendi aralarında karşılaştırma isteyin. motormu alayım arabamı alayım diye soru olmaz. siz hangisine binmekten zevk alacaksınız onu alın. 14 bin tl artık araba motor için çok düşük paralar.

Thracian
15 Kasım 2018, 13:24
Şahin kullanan arkadaşlar alınmasın ama bana bedava verseler binip kullanmam.O yüzden motosiklet diyorum.Ama illa ben araba alacağım diyorsan o paralara Twingo,Broadway,Uno,Tipo tarzı bir şeyler bak derim.

arndiol
15 Kasım 2018, 13:25
Edebiyat yapılmuş bol bol yahu.

Evliysen: Motosiklet
Evli + Çocukluysan : Araba
Park alanı sıkıntın yoksa: Motosiklet
Park alanı sıkıntın varsa: Araba

peugeotcu103
17 Kasım 2018, 08:07
Araba alacaksan tofaş alma toyota al, o paraya 2000 lik coronalar avensisler var.

YBRMANİA
17 Kasım 2018, 08:37
mantıklı olanı bekarsan şayet yeni model bir motosiklet alman.Evli isen ve hele hele çocuk da varsa araba kaçınılmaz.iyi veya kötü.ama bekarsan motosiklet daha ağır basıyor.bunun yağmuru soğuğu var.İşe gidip gelişin servisle ise motor al.

Levent
17 Kasım 2018, 09:18
Bence iPhone XS Max. :queen:

BatuhanK
17 Kasım 2018, 12:42
14 bin liraya hangi arabanın yürürü ve motoru düzgünse,masrafsızsa onu alın. Var ise.
Yağmurda çamurda çok motosiklet kullandım ama amelelik geliyor bana

bajajpulsar2
17 Kasım 2018, 16:38
bu soruyu sorduğuna göre kendi ihtiyaçlarının farkında değilsin demektir.bence önce sen ne istiyorsun neye ihtiyacın var onu keşfetmeye çalış.

MeRİchJane
17 Kasım 2018, 20:11
Eğer yürüründe,motorunda sıkıntı yoksa araba al.Ama bu devirde düzgün araba bulmak çok zor o fiyatlara.Önceliklerini belirle ilk önce.Karar vermen daha rahat olur

buteo
17 Kasım 2018, 22:02
ne istiyorsan onu al kalbinin sesini dinle :D ancak o paraya araba alacaksan tofaşlar gibi teneke alma , mitsubishi lancer veya mazda 323 gibi japonlara bak veya ford sierra gibi güzel kaliteli arabalara bak, tofaş arabalara o kadar para vermek israftır

Angrypower
17 Kasım 2018, 22:41
Bu akşam beylikdüzünde kaza oldu. 4 araç birbirine girdi. Kartal takla atıp paramparça oldu. Citroen ön tarafı dağıttı, passat ile başka bir suv sadece hasar aldı. Buna göre yap kıyaslamanı.

sharkspeedr2
17 Kasım 2018, 22:48
bu kadar kararsız insanı daha önce hiç görmemiştim :)

dsdasdasd
17 Kasım 2018, 22:51
babam 2009 model Ford Ranger i satıp 14500 tl ye ilk elden bir Kartal aldı,henuz 90000 Km de.

Adam çok mutlu,köy yollarında vızır vızır gidip geliyo.Ranger'ında tam yarısı yakıyor.Ön takımı 200 300 TL verip yaptırabiliyor.
Arabadan hiç anlamam ama bu kadar ucuza bakımları yaptırması canımı inanılmaz sıkıyor.

Geçen AT'ın aküsü bitti servise çektirmek durumunda kaldım ordan da işyerime geçtim.Pazarpaşı orjinal akü takmış ne kadar dedim 1100 TL dedi.

Neyseki nakit odedim de 1000 TL ye geldi :)