PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletlere ön plaka takılması (Çift Plaka)

blacktulip
13 Kasım 2018, 11:32
Sosyal medyada son zamanlarda motosikletlere arabalardaki gibi iki plaka uygulaması geleceği söyleniyor.
Motosikletlerin de önüne plaka takılması gündemdeymiş. Karayollarındaki radar mobesa plaka tanıma sistemleri ve otoyol geçişleri için böyle bir uygulama alabileceği söylenmiş. Benim bildiğim Hindistan dışında ön plaka uygulaması yapan ülke yok.

https://imageshack.com/a/img922/9525/9TQDx6.jpg

Levent
13 Kasım 2018, 11:34
OOoo Rez..

hokahey
13 Kasım 2018, 11:43
haydaaaaaaaa

Cloud
13 Kasım 2018, 11:55
Demek ki genellikle benim gibi ulaşım amaçlı binen motorcuların sayısı azalsın, trafik daha da kaos olsun istiyorlar. Öyle olur zaten bi Hindistan, Pakistan bi de biz de olur. Ön plaka olmama sebebi muhtemelen motosikletin ön kısmında plaka olmasının aero dinamik açıdan, hele hele racing tarzı motosikletlerde sorun teşkil etmesi, ayrıca bu sebeple öne küçük plaka takılırsa da okunma sorunu olur. Ha bak bir de öne plaka takınca elini uzatsan kapatarak geçersin mobeseden, hgs'den. Umarım böyle gereksiz bir işe kakışmazlar. Ama burası Türkiye olur mu olur. Hele Hindistandakiler gibi olursa görünüm açısından feci olur.

Wing750
13 Kasım 2018, 11:56
Yeni gelir arayışları...
https://i.hizliresim.com/V95oXj.jpg (https://hizliresim.com/V95oXj)

Cloud
13 Kasım 2018, 11:58
Yeni gelir arayışları...

Kriz devam ettikçe sürekli içeride, vatandaştan alınacak parada çözüm aramak krizi çözmez oysa daha da derinleştirir. De, gel de bunu anlat birilerine.
Sokağa adımını attığında para harcamaya başlıyorsun, hani bi havadan vergi alınmıyor diyecektim ama düşününce ondan da alınıyor aslında, yaşıyorsan, nefes alıyorsan vergi veriyorsun demektir.

numan
13 Kasım 2018, 12:00
bu troll haber; paylaşıp birilerinin aklına girmeyin:)

Cloud
13 Kasım 2018, 12:01
Ha bu arada bence konuyu fazla köpürtmeyelim, hatta admin kilitlesin. Olmayacaksa da ortaya dökülmesin akıllarına kar suyu kaçmasın maazallah.:cherry:

Admin sen bi bahane bul kilitle şu konuyu. Şimdi bizim gibi başkaları da atlar.:wiinkk:
Bak ben sana bahane buldum, "halkı birbirine düşürecek siyasi konular, forum kurallarına aykırıdır.":queen:

snappy x
13 Kasım 2018, 12:25
Yok öyle birşey

wetehan
13 Kasım 2018, 12:59
Sosyal medyada son zamanlarda motosikletlere arabalardaki gibi iki plaka uygulaması geleceği söyleniyor.
Motosikletlerin de önüne plaka takılması gündemdeymiş. Karayollarındaki radar mobesa plaka tanıma sistemleri ve otoyol geçişleri için böyle bir uygulama alabileceği söylenmiş. Benim bildiğim Hindistan dışında ön plaka uygulaması yapan ülke yok.

Bizim plakalar böyle kibar değil, öne verirler 25x18 artık r25 ler 160 ı geçemez :)

Thracian
13 Kasım 2018, 13:09
Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin.Vidalı vidasız,okunuyor okunmuyor arka plakalarla uğraştığımız yetmiyormuş gibi şimdi birde ön plakalarla uğraşacağız.Çoğu motosikletin ön tasarımı plaka takmaya uygun değil zaten.Bu konu hiç açılmamış farz edelim.

LynXMaSTeR
13 Kasım 2018, 14:47
o kadar para versin, şekil şükül motor al, ama önünde at kadar plakalık tüm o ihtişamını rezil etsin (=

ozan1991
13 Kasım 2018, 15:25
Ne alakası var çift taraflı kameralar var gişelerde görmek isteyen her türlü görür plaka kapalı değilse,ağzının içine kadar zoom yapıyo o kameralar

logaritma
13 Kasım 2018, 15:56
mantıken güzel fiziken imkansız bir şey..

1) commuter motorlar dışında diğermotor türlerinin %90 nında heleki yeni nesil motorlarda takılabilicek bir yer yok.. ha ben grenajımı deldiririm vidalarım diyicek insan takar onuda kimse yapmaz.. ben şahsen güzelim grenajlarımı asla deldirtmem..

2) hadi deldirdin parlattın grenajını motor yolda giderken o plaka ses yapar , motorun rüzgarı alışını etkiler motoru yalpalatır kafa sallatır motora sürücüyüde hayati riske sokar..

Mantıken güzel ama gazlıycak adam kalmaz .. trafikiği riske sokan adam azalır .. tek tekerci kabilesinde büyük bir azalma olur..

burak burk
13 Kasım 2018, 15:57
valla adamlar aç herşeyi yapabilirler gözleri dönmüş çok şaşırmadım.haa ben takarmıyım hayatta takmam.%70 inin de takıcağını sanmam hatta plakasız gezenlerinde çoğalıcağına bahse girerim.

oldcockroach
13 Kasım 2018, 15:58
Sosyal medya da yalan yalan üstüne :D

logaritma
13 Kasım 2018, 16:01
önde Plakaya gerek yok ki zaten artık çoğu yerde çift kamera var önden ve arkadan çekim yapabiliyor..

Bizim arkadaşa 2-3 sene önce pendik mi tuzlamı oralarda emniyet şeridini kullandı diye mobese kameradan ceza kesmişlerdi. resmide arkadan çekmişler motorun plakası kabak gibi görünüyordu..

mombohunter
13 Kasım 2018, 16:13
Ortaya da takılabilir

splender
13 Kasım 2018, 16:19
İnanıp olumsuz yorum yapanı tutup silkmek lazım.

hokahey
13 Kasım 2018, 16:29
o kadar para versin, şekil şükül motor al, ama önünde at kadar plakalık tüm o ihtişamını rezil etsin (=

"at kadar" betimlemesine bayıldım..

SavageGarden
13 Kasım 2018, 16:30
kaska da takalım tam olsun

bursalıali
13 Kasım 2018, 18:57
Hoka at kadar mı , yoksa at börreği kadar mı orasını anlayamadım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Ayrıca tutup silkmek yerine , sökülmüş kısımları dikmek daha faideli olmaz mı ki?

hasmet
13 Kasım 2018, 20:14
Amerika'nin bir cok eyaletinde arabalarin önune plaka takilmiyor... Plaka bir tane ve arkaya takiliyor. Boyutu da daha kucuk. Motosiklet plakalari daha da kucuk, el kadar.

Zamaninda duzenlemeyi akli basinda biri yapmis...

mchi
14 Kasım 2018, 01:23
Şşş dillendirmeyin :)

hokahey
14 Kasım 2018, 01:31

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Ayrıca tutup silkmek yerine , sökülmüş kısımları dikmek daha faideli olmaz mı ki?

at abi, bildiğin at. at sevimli ve asil bir hayvan. insanoğlunun en sadık arkadaşı, yoldaşı. at bizi seviyor, biz de atları at kadar seviyoruz.

at candır ali abi.

Rhombeuz
14 Kasım 2018, 05:53
Aman diyelim

Youjoee
14 Kasım 2018, 07:00
Beyler saçmalamayın yine konu krize falan gitmiş, böyle bi durum yok instagramda mototroll adlı adındanda belli olacağı üzere motosikletle alakalı konularda troll içerik üretip bizi güldüren bir hesabın yanlış anlaşılması

müsaitnick
14 Kasım 2018, 09:14
admin kapa konuyu kapa kapa :D

splender
14 Kasım 2018, 09:37

ABi işin şakası o ztn de tepkiler çok garipleşti artık. En ufak şeyden sorumlu tutacak birilerini arıyor insanlar artık.
Kimse ayranım ekşi demiyor önce.

Mrtbk
14 Kasım 2018, 09:57

Öncelikle ön tarafa takılacak plaka motorun aerodinamiğini bozar.Buda sürüş güvenliğini tehlikeye sokar.Çok cin fikirli düşünüp sticker yaparlarsa onu bilmem.

ismaileren
14 Kasım 2018, 10:29
şöyle bir şey olabilir belki
http://www.vintagebike.co.uk/wp-content/uploads/gallery/bsa/1959-bsa-a10-1-760x570.jpg

bajajpulsar2
14 Kasım 2018, 19:59
racing modellerde nereye takılacağını merakla merak ediyorum açıkçası.hindistandaki motorlardan açılıp bakılabilir ancak kim uğraşacak şimdi onunla.

watercolours
14 Kasım 2018, 20:16
Uçan kuşa da plaka takacaklarmış. Cezayı da o kuşun yaşadığı belediye ödeyip, vatandaştan vergi ile alınacakmış.

bursalıali
15 Kasım 2018, 03:13
Hoka hani beygir hakkında bir konu açmıştın da , sonra bizlerden saklamıştın ol küheylanı. En sonunda
müşerref olmuş idik sizin can midilli ile . Unutturamaz seni hiç bir şey , unutulsam da ben diyordu ya
Zeki ,bizler de bu gün artık demir atları kullaniyor olsak da kalbimizden hiç çıkmadi AHAL TEKE ler.
Gevezeliğimiz için kusurumuza bakılmaya. Selamlarla.

Cloud
15 Kasım 2018, 12:40
ula admin sen hala kapatmadın mı la bu başlığı.
Kapa la, kapa, kapa.
Alın bunu, alın bunu, al, al al:cherry: