PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rks 125 benzin hakkında

Azizozkk
12 Kasım 2018, 22:27
Merhaba arkadaşlar
Rks rk125i sıfır olarak satın aldım aldığım gün kırmızı ışık yanıyordu içinde çok az benzin vardı.
Ehliyetim olmadığı için bahçeye koydum içinede 2.5 lt benzin koydum koyduğum gün 2 ışık yandı her neyse motoru kullanmıyorum ehliyetim şuan olmadığı için, sadece 2.3 günde bir 5 dk çalıştiriyorum sonuç olarak hiç kullanmadığım halde tekrar kırmızı yandı sebebi nedir?
Kusura bakmayın uzun oldu cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim..

mehmetdasel
12 Kasım 2018, 23:31
Uzun süre yattıysa benzin uçucudur. Ayrıca kullanmadığın için ne rodaj ne hava benzin ayarı yapılmıştır.Yoksa tek ihtimal içinden çekmişlerdir��

kefkes
12 Kasım 2018, 23:51
Demek ki iki litre; göstergenin dişinin kovuğuna yetmemiş:)

Bir de az kullandım derken üst devirde kullanmışsindir, muhtemelen içinde benzin vardır onun. Depoyu yarıdan fazla doldurup bi yüz km yap, bi problem yoktur rahat ol.

Azizozkk
12 Kasım 2018, 23:57
Hocam içinden çekmeleri imkansız ve ortalama 1 ay dir yatıyor ve 2.3 günde bir çalıştiriyorum ilk doldurdugumda 2 yanıyordu bir sonrakinde 1 e düştü şimdi kırmızı yanıyor.
acaba benzin yedek tarafına mi geçmiştir aklıma bu geliyor sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Kefkes;
Hocam senin dedigin mantıklı geliyor, bu arada 2.5 lt yi koyduktan sonra hiç kullanmadım sadece çalıştiriyorum ısıtıp bırakıyorum. Ne bileyim içime sıkıntı oldu bu durum

noz
13 Kasım 2018, 11:23
Git üç litre daha benzin al,koy.Lamba yanmaya devam ediyorsa sorun var demektir..Servise götür.

Azizozkk
13 Kasım 2018, 13:41
Hocam o an gösterge yanıyor yani 2.5 lt koydum.
Zaten o 2.5 lt motora koyulan ilk benzindi benim tarafımdan.
2 kademe ışık yandı.
o da kademeli şekilde azaldı
İçime dert oldu.

sdt
13 Kasım 2018, 14:27
Sanıldığının aksine rölantide çalışan motor her zaman yakıt tüketimini daha hızlı etkiler.
O sebeple motorlar çalıştıktan kısa bir süre sonra hareket kazandırması için vitese alırız.
Ama sen her seferinde çalıştırıp motoru ısıtarak aslında aynı zamanda çiğ benzin de attırıyorsun.
2.5 lt. çok fazla bir benzin değil elbet ama burada şamandıranın da hassasiyeti çok önemli.
Daha üst seviye bir hassasiyete sahip motorun şamandırası kalan benzin ile kaç km yol gideceğini gösterirken elindeki motorun ancak iki dişini yaktıktan sonra da bir miktar tüketime dayalı hemen kırmızı ışık yakabilir.
Yani aslında çok önemsenecek bir durum yok bence.
Tekerin düz bassın kardeşim.

Azizozkk
13 Kasım 2018, 14:41
Sağolasın Allah razı olsun.