PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Bastırmak

frankestayn1
09 Kasım 2018, 14:32
Selam arkadaşlar. Benim plakam iyice patates oldu yeni plaka bastırmak istiyorum ama emniyet ile uğraşmak istemiyorum. İnternet üzerinden mühürlü basan yerler var bunlardan sipariş etsem olur mu?

MSMorkan
09 Kasım 2018, 14:49
Selam arkadaşlar. Benim plakam iyice patates oldu yeni plaka bastırmak istiyorum ama emniyet ile uğraşmak istemiyorum. İnternet üzerinden mühürlü basan yerler var bunlardan sipariş etsem olur mu?

Uğraşmak dediğin çok kısa sürüyor gerçekten. 5 dakikada kağıt veriyorlar. 10 dakika da basması sürüyor (bu sürelere sıra bekleme dahil. Eyüp ilçesinde bastırmıştım).
Diğer elemanlar seni daha çok uğraştırır. Sonuçta yasal değil, daha fazla para veriyorsun, kargo parası da var vs. Yine de sen bilirsin. Polis kolay kolay anlayamaz. Muayeneden de geçer.

Tundzhay
09 Kasım 2018, 14:55
Uğraşmak dediğin çok kısa sürüyor gerçekten. 5 dakikada kağıt veriyorlar. 10 dakika da basması sürüyor (bu sürelere sıra bekleme dahil. Eyüp ilçesinde bastırmıştım).
Diğer elemanlar seni daha çok uğraştırır. Sonuçta yasal değil, daha fazla para veriyorsun, kargo parası da var vs. Yine de sen bilirsin. Polis kolay kolay anlayamaz. Muayeneden de geçer.

Emniyetteki masraf ne kadar mal oluyor peki?

frankestayn1
09 Kasım 2018, 14:56

Teşekkür ederim öyleyse emniyete de gidebilirim. Muayenem 1 ay önce bitti yazın muayeney sokmak istiyorum da o yüzden belki vermezler yeni plaka diye düşündüm. Kış geldi diye kullanmıyorum çok fazla da arada işim olunca ceza yemek istemiyorum :/

karaca3
09 Kasım 2018, 15:26
Eski plakanı ruhsatı al notere git.sana plaka basım kağıdı veriyorlar ondan sonra şoförler odası plaka basım yerinde yeni plakanı alıyorsun
Emniyet artık bunlarla uğraşmıyor

Tundzhay
09 Kasım 2018, 15:35
Eski plakanı ruhsatı al notere git.sana plaka basım kağıdı veriyorlar ondan sonra şoförler odası plaka basım yerinde yeni plakanı alıyorsun

Arkadaş plakayı komple değiştirmiyecek aynı plakayı bastıracak. buna rağmen neden notere gitmesi lazım?

..YaNKee..
09 Kasım 2018, 16:21
Arkadaş plakayı komple değiştirmiyecek aynı plakayı bastıracak. buna rağmen neden notere gitmesi lazım?

aslında açıklamasını yapmış yukarıda:D

GezeGeze
09 Kasım 2018, 17:03
Günü geçmişse cezaya giriyor muayene ... Yaza bırakmanın kaçarı yok...

karaca3
09 Kasım 2018, 17:10

Plaka basım kağıdı olmadan plakanı görürsen bile şoförler odası yeni plaka basmıyor

Ahmet Orhan
09 Kasım 2018, 18:43
Ben yeni yaptırdım, eski plakan ve ruhsatınla gidiyorsun plaka basımı yazısı veriyor şoförler odasına gidip bastırıyorsun.

acestor
09 Kasım 2018, 20:06
ben eski plakamı kaybettiğimden yeni bastırmak durumunda kalmıştım, ücretler aynıdır sanırım.
önce trafiğe gidiyorsun değiştirmek istediğini vs. durum neyse anlatıp kağıdı alıyor, notere gidiyorsun.
notere 138, ordan aldığın kağıtla şoförler odasına gidiyor oraya da 37 veriyorsun.

Cyan
09 Kasım 2018, 21:24

Süpermiş, benim de muayene tarihim yaklaşıyor ve plaka vidalı olduğu için (yazılara hiç denk gelmiyor ama tedbirli olmakta fayda var...) yeni bastırıp vidasız monte ettirmek istiyordum, bu bilgi çok faydalı oldu.

LynXMaSTeR
09 Kasım 2018, 21:27
şoförler odasında 15-20 liraya yapıyolar, dışarıdan alıp da 50-100 lira bayılmayın.

Cyan
12 Kasım 2018, 14:56

Bugün noteri arayıp sordum; halen Trafik Tescil'e yönlendiriyorlar maalesef. *Plakanın üzerindeki rakam ve harfler değiştirilmeden*, sadece eskidiği için yenisinin basılacağını özellikle söyledim. Buna rağmen önce Trafik Tescil daha sonra da Şöförler Odası Plaka Basım Merkezi dediler, noterlik bir durum yokmuş.

karaca3
12 Kasım 2018, 15:03
Ankara'da ise tam tersi
Emniyete gidiyorsun seni direk notere yönlendiriyorlar.
Şehir şehir fark ediyormu bilemedim.

Cyan
12 Kasım 2018, 15:09
Ankara'da ise tam tersi
Emniyete gidiyorsun seni direk notere yönlendiriyorlar.
Şehir şehir fark ediyormu bilemedim.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü e-Randevu Sisteminde "Trafik Tescil İşlemleri -> Plaka Tebdil (Yenileme) İşlemi" diye geçiyor. O şekilde randevu alıyorsunuz.

Ek not / başıma gelen bir durum olarak belirteyim: İEM Trafik Tescil'lere randevusuz gittiğinizde daire bomboş olsa dahi "Git randevu al da öyle gel..." diye geri döndürüyorlar. Öyle tanıdık ahbap falan yoksa randevusuz gitmeyin totonuza baka baka geri dönersiniz... :)

bajajpulsar2
12 Kasım 2018, 17:46
trafikten belge alıyorsun plakayı sonra 25 tl ye bastırıyorsun.2 gün önce yaptırdım.ancak şöyle bir detay var ruhsat kimin üstüneyse o yapıyor.