PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 50 lik Cub motorum sabahları hareket ettiremiyorum.

emreerdem07
21 Ekim 2018, 13:59
Arkadaşlar herkese merhaba. Ben yeni bir motor aldım Kuba Ege 50cc. Motorlara daha yeni alışıyorum. Artık gözüm arabaları görmez oldu �� Daha 180km yaptım fakat bir sıkıntım var. Motor sabahları veya öğlen 4-5 saat bekleyip soğuduğunda çalıştırıyorum tek marşta çalışıyor ama gaz koluna dokunduğum anda pat stop ediyor. Jikleyi çek diyorlar gidonda bir jikle var çekiyorum stop ediyor bırakınca jikle geri yerine dönüyor zaten. Videolarda motorun üstünde adamlar çekiyor çektiği yerde kalıyor benimki gidonda bırakınca yerine dönüyor. Çalışmada sıkıntı yok fakat gaz koluna dokunur dokunmaz pat stop ediyor sabahları ve ya öğlen soğukken bayağı bekliyorum bu normalmidir ve ya jikleyle bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim

coderadam
21 Ekim 2018, 14:03
sabah değil gün içinde herhangi bir saatte hareket ettiğine dua et. 50cc ne ya aafhahjgajga

emreerdem07
21 Ekim 2018, 14:06
Dostum insan gibi yardım istiyorum sen dalga geçer gibi cevap atıyorsun. Yardımcı olmayacaksan neden yazıyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

sabah değil gün içinde herhangi bir saatte hareket ettiğine dua et. 50cc ne ya aafhahjgajga

Dostum insan gibi yardım istiyorum sen dalga geçer gibi cevap atıyorsun. Yardımcı olmayacaksan neden yazıyorsun?

coderadam
21 Ekim 2018, 14:21

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

kanka kusura bakma ya tutamadım kendimi :) karbüratör ayarına baktır bi. olmadı bi ustaya götür en net cevabı o verir. gaz açınca ya benzin yada hava ayarı yanlış gibi geldi bana. yani biri fazla gelip motoru boğup stop ettiriyor.

emreerdem07
21 Ekim 2018, 14:24
kanka kusura bakma ya tutamadım kendimi :) karbüratör ayarına baktır bi. olmadı bi ustaya götür en net cevabı o verir. gaz açınca ya benzin yada hava ayarı yanlış gibi geldi bana. yani biri fazla gelip motoru boğup stop ettiriyor.

Teşekkür ederim. M Ehliyet olduğu için bunu aldım ama en kısa zamanda ehliyet alıp cc büyüteceğim. Öğrenmek için iyi oldu bu motor. Ustalar daha yeni olduğu için yapıyor dedi rodaj bitince azalır o falan dediler. Göreceğiz o zaman :)

Ekarademir
21 Ekim 2018, 16:23
Rolantiyi yukselt duzelir