PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Önerisi

Mucit23
19 Ekim 2018, 00:37
Selamlar

3 Sene oldu hala kaskımı değiştirmedim. Nolan N86 kullanıyorum hala. Fakat bu aralar paraya kıyıp orta seviyeli bir kask almayı düşünüyorum.

Max 2500TL bütçem var. Zorlarsam 3000TL bandına çıkabilirim.

Nolan hoş kask, fiyatına göre kaliteli sayılır. 3 Senedir kullanıyorum vizör sorunu vs yaşamadım. Sadece 120-130dan sonra çok fazla rüzgar uğultusu yapıyordu.

Shoei GT-AIR serisi hoşuma gidiyor. Bir mağazada ayak üstü inceleme fırsatım oldu ama kafama takmadım. Rüzgar almaz elbet ama ses seviyesi nasıl bilmiyorum. Ortalama 120km civarı hızlarda rüzgar sesi fazla almayan bir kask arıyorum.

Neler Tavsiye edersiniz? Alıp en az 3 sene kullanabileceğim bir kask olsun istiyorum. (Not: Güneş Vizörü olsa iyi olur. )

Emreerol
19 Ekim 2018, 09:21
Selamlar

3 Sene oldu hala kaskımı değiştirmedim. Nolan N86 kullanıyorum hala. Fakat bu aralar paraya kıyıp orta seviyeli bir kask almayı düşünüyorum.

Nolan hoş kask, fiyatına göre kaliteli sayılır. 3 Senedir kullanıyorum vizör sorunu vs yaşamadım. Sadece 120-130dan sonra çok fazla rüzgar uğultusu yapıyordu.

Shoei GT-AIR serisi hoşuma gidiyor. Bir mağazada ayak üstü inceleme fırsatım oldu ama kafama takmadım. Rüzgar almaz elbet ama ses seviyesi nasıl bilmiyorum. Ortalama 120km civarı hızlarda rüzgar sesi fazla almayan bir kask arıyorum.

Neler Tavsiye edersiniz? Alıp en az 3 sene kullanabileceğim bir kask olsun istiyorum. (Not: Güneş Vizörü olsa iyi olur. )

Ben de 3 yıllık Gt-Air kullanıcısı olarak başka bir kask arıyorum. Vizörü çizildi, değiştirmek istedim yeni vizöre 900 TL dediler. :P

Sessizlik arayışınız varsa Gt-Air'i önermiyorum. 120'den sonrayı bırakalım, önce de gayet ses alıyor.

chaqalqarlos
19 Ekim 2018, 09:28
O fiyatlara Shark da düşünebilirsiniz. Gayet güzel kaskları mevcut o fiyat aralıklarında.
Buarada S-Drak Vinta modelinden kullanan var mı? Memnun olan veya olmayan varsa yazarsa sevinirim.
( https://urun.n11.com/kask/shark-s-drak-vinta-carbonkirmizi-kask-P247195736 )

coderadam
19 Ekim 2018, 10:25
o fiyat aralığında şarkmış nolanmış mtmiş. öyle damacanadan yapılma şeyleri kafana sakın takma. o paraya alınacak alternatifsiz tek kask shoei qwesttir. Başka birşeyi düşünme bile. Diğerleri aşırı tırt. Shoei kullanıyorum geçenlerde üç arkadaşımın agv k3 shark bilmem ne ve nolanını taktım. kendi kaskımı geri takınca oh be dedim.

TIGERSHARK
19 Ekim 2018, 11:04
Ben de 3 yıllık Gt-Air kullanıcısı olarak başka bir kask arıyorum. Vizörü çizildi, değiştirmek istedim yeni vizöre 900 TL dediler. :P

Sessizlik arayışınız varsa Gt-Air'i önermiyorum. 120'den sonrayı bırakalım, önce de gayet ses alıyor.

kasktaki vizörler temizlenebiliyormuş

https://www.youtube.com/watch?v=cy77XxQ5D7A

ryangt
19 Ekim 2018, 12:49
shoei gt-air gürültülü bir kasktır.shoei nxr ise başarılıdır her konuda

MahmutBiner
19 Ekim 2018, 12:56
Selamlar

forumda biraz araştırmanızı tavsiye ederim hergün 3 kere aynı başlık açılıyor

Mucit23
19 Ekim 2018, 23:11
Biraz araştırayım. Gt air ile ilgili gürültü şikayeti yapan baya kullanıcı yorumu var.

gogozh
19 Ekim 2018, 23:18
hjc rpha70 ? shark spartan ?

Mucit23
19 Ekim 2018, 23:46
Shoei NXR serisinde güneş vizörü varmı? GT-AIR'lerde var sanırım.

levend84
20 Ekim 2018, 00:00
Kabuto modellerinede bir bak.

gogozh
20 Ekim 2018, 00:48
Shoei NXR serisinde güneş vizörü varmı? GT-AIR'lerde var sanırım.

nxr'da yok . tek gunes vızorlu modelı galıba gt air

logaritma
20 Ekim 2018, 08:45
o fiyat aralğına çıkdınmı nolanı es geç , shoei, schubert, arai, agv, shark, bell, soumy ninde iyi modelleri oluyor bunlardan şaşma derim..

Mucit23
20 Ekim 2018, 10:07
GT-AIR ile NXR Arasında kaldım. NXR belki gt-aire göre daha iyi ama GT-AIR de Güneş vizörü olması benim için seçim olacak sanırım.

MahmutBiner
20 Ekim 2018, 10:12
Biraz araştırayım. Gt air ile ilgili gürültü şikayeti yapan baya kullanıcı yorumu var.

güneş vizörlü her kask mandalın oradan giren rüzgar sesinden ötürü ses yapar gt air de yüksek süratlerde ıslık sesi yapabiliyor. Nekadar az detay okadar sessiz kask.

travel
20 Ekim 2018, 10:20
Shoei Qwest kullaniyorum. Maksimum 120km hiza cikiyorum. Bahsettiginiz kadar rahatsiz edici bir ses duymadim. Uzun yolda da rahatsizlik vermedi kesinlikle.
Memnunum ve tavsiye ederim.

Mucit23
20 Ekim 2018, 11:18
Şuan işim dolayısıyla ankaradayım bir sürede ankarada olacağım. Ankarada istediğim her türlü markayı bulabileceğim kaskları vs deneyebileceğim bir motosiklet mağazası varmıdır?

GT-AIR in gürültü yapması konusunda oturuş pozisyonuda etkili diyorlar. Şuanki Nolan N86'daki en büyük şikayetim üzerine takmış olduğum interkom sistemi ile ortalama 120 ve üzeri hızlarda müziğin rüzgar sesi ile karışması. Hani nasıl derseniz 120-130'u geçince 4 camı açık arabada son ses müzik dinlemek gibi birşey oluyor. Yeni alacağım kaskada iyi bir interkom sistemi döşeyeceğim. Nolan'da doğrudan bunun altyapısı hazırlanmıştı(NCOM) Yeni alacağım kaskta bununla ilgili sorun yaşamak istemiyorum.

Burada birkaç mağazanın internet sitesine baktım. Açıkçası internetten alsam baya uyguna gelecek. Fakat bir mağazada deneyip görmem lazım. Burdaki mağazalarda fiyatlar biraz yüksek.

murattatoğlu
20 Ekim 2018, 11:27
https://urun.n11.com/kask/shoei-qwest-bloodflow-tc-3-full-face-kask-P272411696?recId=jnh6ev06-fitvcc5role-S.W_DET_ALSO_LOOKED.C.c197_a274-1t4gfoi

ryangt
20 Ekim 2018, 12:42
mototan'da bulabilirsiniz tüm modelleri.

onun dışında gt-air istisnasız her motorda gürültülü bir kaskken, nxr her motorda gt-air'e göre daha sessiz bir kasktır. motor tipi yüzünden gürültü olayı şehir efsanesi, ancak touringte kocaman cam yüzünden daha az rüzgara maruz kaldığınız için haliyle daha az gürültü yaparken racing motorda direkt rüzgarı yediğiniz için aşırı gürültü yapıyor.

Mucit23
20 Ekim 2018, 15:48
Aklıma birde Schubert S2 Serisi geldi. Shoei NXR serisi ile Hemen hemen aynı fiyat bandında geziyorlar.

logaritma
20 Ekim 2018, 22:11
bende s1 yada sr1 i vardı yıllar yıllar önce rahat 7-8 senesi vardır güzel kaskdır.. S2 side iyidir eminim..