PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Önerisi AGV K3 - Shoei Qwest

czi
14 Ekim 2018, 20:47
Merhaba arkadaşlar,

Sonunda güzel bir kask almanın vakti geldi shoei ve agv arasında gidip geliyorum. İki markanın da güvenilir olduğunu biliyorum ama bütçe bu iki model arasında kalmama sebep oldu :)

Sizce hangisini almalıyım? veya biraz daha para biriktir şu seriyi al diyecek birileri var mı?

burak burk
14 Ekim 2018, 20:53
biri doğan slx öbürü passat hocam nası arada kaldın ? k5 falan deseydin tamamda k3 baya bildiğin plastik kask.fiyatı seni yanıltmasın öyle üst seviye bir kask falan değil.

czi
14 Ekim 2018, 20:58
biri doğan slx öbürü passat hocam nası arada kaldın ? k5 falan deseydin tamamda k3 baya bildiğin plastik kask.fiyatı seni yanıltmasın öyle üst seviye bir kask falan değil.

İşte bilsek sormayız zaten hocam :)

Agv iyi marka diye biliyordum

thamade
14 Ekim 2018, 21:07
Agv iyi bir marka olmasına öyle de , kask işinde sadece marka değil kabuk materyali de oldukça önemli. Agv K3 termoplastik kabuk olmasına rağmen, Shoei fiber kompozit dış kabuk sunuyor. Bu da Shoei'nin daha iyi olduğunu gösteriyor. Ama almadan önce mutlaka denemeni öneriyorum. Bazı kaskların üretim kalıpları her kafaya uymayabiliyor. Verdiğin para da yanmasın.

Angrypower
14 Ekim 2018, 21:18
İkisinide kullandım. Agv K3-SV kesinlikle alınmaması gereken bir kask. Buhar yapmayan vizör tamamen hikaye. Hafif yağmur çiselesin, önünü görmek imkansız ve hafif aralasan dahi buğu dağılmıyor. Yağmurlu havalarda vizör açıkta gidemeyeceğin için hiç bulaşma. Esktra pinlock yuvalı vizör ve pinlock alıncada, astarı yüzünden pahalıya geliyor.

Shoei Qwest kask aldım sonra. Hem ses yalıtımı Agv'ye göre mükemmel hem de kafaya oturuş ergonomi olarak çok daha iyi. Pinlock içinde hazır geliyor yani ekstrada 150-200tl de vermen gerekmiyor. Kazada da test ettim onayladım. İçinde burnum bile kanamadı. Tamamen parasını hakediyor.

Diyeceksinki Agv'de güneş vizörü var. O da dandik. Açtığında 1tık rahat ediyorsun ve bakkala çakkala gitmek dışında rahat ettirmiyor. Tekrardan vizör takmak zorunda yada güneş gözlüğü takman lazımki, o da sıkıntılı oluyor.

Shoei'de gözlüklede kullanabiliyorsun. İkisi arasında kaldıysan düşünmeden Shoei Qwest'i almanı öneririm.

czi
14 Ekim 2018, 21:26
İkisinide kullandım. Agv K3-SV kesinlikle alınmaması gereken bir kask. Buhar yapmayan vizör tamamen hikaye. Hafif yağmur çiselesin, önünü görmek imkansız ve hafif aralasan dahi buğu dağılmıyor. Yağmurlu havalarda vizör açıkta gidemeyeceğin için hiç bulaşma. Esktra pinlock yuvalı vizör ve pinlock alıncada, astarı yüzünden pahalıya geliyor.

Shoei Qwest kask aldım sonra. Hem ses yalıtımı Agv'ye göre mükemmel hem de kafaya oturuş ergonomi olarak çok daha iyi. Pinlock içinde hazır geliyor yani ekstrada 150-200tl de vermen gerekmiyor. Kazada da test ettim onayladım. İçinde burnum bile kanamadı. Tamamen parasını hakediyor.

Diyeceksinki Agv'de güneş vizörü var. O da dandik. Açtığında 1tık rahat ediyorsun ve bakkala çakkala gitmek dışında rahat ettirmiyor. Tekrardan vizör takmak zorunda yada güneş gözlüğü takman lazımki, o da sıkıntılı oluyor.

Shoei'de gözlüklede kullanabiliyorsun. İkisi arasında kaldıysan düşünmeden Shoei Qwest'i almanı öneririm.

Teşekkürler :) peki shoei qwest öyleyse

levend84
14 Ekim 2018, 21:35

Ulen dedim nerde kaldı bizim aga,

Hemen yapiştirmissin yorumu..

Kask konusu görunce dayanamiyorsun değil mi?:cherry:

..YaNKee..
14 Ekim 2018, 21:42
sen shoei den şaşma bu ikisi arasında kaldıysan ....

burak burk
14 Ekim 2018, 21:49
agv iyi zaten onda sıkıntı yokta segmentler tutmuyor.agv k3 giriş seviyesi al kullan ama o para etmez hayatta etmez.heleki shoei ile kıyaslıyorsan zaten oda tutmuyor.shoei nin o klasmanda kaskı yok.shoei schubert arai ne alırsan al hep üst segment kaskları var mesela.600 700e k3sv veriyorlarsa al kullan ama tutupta 1200 küsürler aman diyim uzak dur

Angrypower
14 Ekim 2018, 21:58
Ulen dedim nerde kaldı bizim aga,

Hemen yapiştirmissin yorumu..

Kask konusu görunce dayanamiyorsun değil mi?:cherry:

Büyükçekmece sahile inmiştim. Daraldım evde iyice. Yakalamışken polis memurlarına benim kaza krokimi bile sordum. Hem nargile ile kendimi zehirledim, hemde zehir zemberek bilgiler edindim :P

Remzidemir41
15 Ekim 2018, 17:12
Güvenlik bakımından kesinlikle shoei qwest derim.
Bknz : Sharp *****.
: Ece/Dot sertifikası
:Snell sertifikası.
E daha ne olsun :) (He bu arada vizörleri çok pahalı . O paraya yeni kask alırsın )

gogozh
15 Ekim 2018, 17:39
Mercedes e250 ( coupe modeline tapiyorum ) ile
Audi A1 karşılaştırması gibi birşey olmuş
Diğer arkadaşların da dediği gibi shoei tabü kü

sercan2667
15 Ekim 2018, 18:36
Ben AGV K3 SV TARTARUGA kullanıyorum.Bence AGV abartıldığı kadar güzel bir kask değil.Sadece şekilleri ilgi çekici olduğu için prim yapmış.
Sadece Karbon olan pahalı modelleri güzel.Önceden X-lite kullandım 7 senelik ama sıfır AGV'den çok çok daha iyi.
Ben olsam Kesinlikle Shoei alırdım.Hatta çıkabiliyorsan X-lite al kesinlikle

TIGERSHARK
15 Ekim 2018, 20:28
AGV nin üst modelleri iyidir ama alt modelleri çok sıradan kasklardır. K3 modeli sadece ls2 ve türevleri gibi kasklar karşısında tercih edilebilecek bir modeldir.

levend84
15 Ekim 2018, 20:31
Büyükçekmece sahile inmiştim. Daraldım evde iyice. Yakalamışken polis memurlarına benim kaza krokimi bile sordum. Hem nargile ile kendimi zehirledim, hemde zehir zemberek bilgiler edindim :P

Nargile deme yaw...uzun zamandir icmiyordum,şöyle çift elma veya anasonlu olacak..dadindan içilmez...

Angrypower
15 Ekim 2018, 22:05
Nargile deme yaw...uzun zamandir icmiyordum,şöyle çift elma veya anasonlu olacak..dadindan içilmez...

Gel İstanbul’a. Sen mekan adını söyle orada ısmarlayayım. Ayıp ediyorsun. Bende üzüm-anason içtiydim. Sade anason içince çaydan zevk almıyorum.

Bulursan üzüm-vişne el fakir yada sadece vişne iç. Hem mayhoş hemide ağır oluyor :)

BikeManiac
15 Ekim 2018, 22:58
Bu da soru mu, shoei al devam

levend84
15 Ekim 2018, 23:14
Gel İstanbul’a. Sen mekan adını söyle orada ısmarlayayım. Ayıp ediyorsun. Bende üzüm-anason içtiydim. Sade anason içince çaydan zevk almıyorum.

Bulursan üzüm-vişne el fakir yada sadece vişne iç. Hem mayhoş hemide ağır oluyor :)

Sağolasin düsunmen yeter..ankarada vakti zamaninda meyve çekirdeklerinden yapilan kömur ile atom nargile içmiştim..arkadasim marpucu elimden almasaydi,nerdeyse dibindeki suyu bile icecektim..o derece guzeldi...

Tömbekide tavsiye ederim..

Kuşadasinda birde mudanyada içtim..serttir ama gırtlağa sağlam vurur...mermi gibi...hayattan bezdirir..evin yolunu unutturur..

Angrypower
15 Ekim 2018, 23:23
Sağolasin düsunmen yeter..ankarada vakti zamaninda meyve çekirdeklerinden yapilan kömur ile atom nargile içmiştim..arkadasim marpucu elimden almasaydi,nerdeyse dibindeki suyu bile icecektim..o derece guzeldi...

Tömbekide tavsiye ederim..

Kuşadasinda birde mudanyada içtim..serttir ama gırtlağa sağlam vurur...mermi gibi...hayattan bezdirir..evin yolunu unutturur..

Ben sigara kullanmıyorum. Diyarbakır Sur'da tömbeki içtim. Çekiyorum çekiyorum gelmiyor duman. Altta depolanıyor. Sonra bir koydu. Kendimden geçtim. Ben yeni nesil dandik nargilecilerdenim. Tömbeki ayrı bir sanat :queen:

levend84
15 Ekim 2018, 23:31
Ben sigara kullanmıyorum. Diyarbakır Sur'da tömbeki içtim. Çekiyorum çekiyorum gelmiyor duman. Altta depolanıyor. Sonra bir koydu. Kendimden geçtim. Ben yeni nesil dandik nargilecilerdenim. Tömbeki ayrı bir sanat :queen:

Birader 3 sene gorev yapti(2009-2012) devegeçitinde..cok geldim..yenişehire,meydana yakin seyyarlar var cigerciler..on numara..fiyatta bedavaya yakin..

Angrypower
15 Ekim 2018, 23:46
Birader 3 sene gorev yapti(2009-2012) devegeçitinde..cok geldim..yenişehire,meydana yakin seyyarlar var cigerciler..on numara..fiyatta bedavaya yakin..

Adana'dan sonra herkese ısmarlayası geliyor insanın. İstanbul'un 1/2,1/3 fiyatına falan gelmeye başlıyor.:cat:

gogozh
16 Ekim 2018, 01:11
Konu kask ile başladı , nargile ile hız alıp ciğer ile bütünleşti . Sonucu çok merak ediyorum .
Konu sahibi arkadaş dürüm tır alacak gibi hayırlısı bakalım

levend84
16 Ekim 2018, 01:21
Konu kask ile başladı , nargile ile hız alıp ciğer ile bütünleşti . Sonucu çok merak ediyorum .
Konu sahibi arkadaş dürüm tır alacak gibi hayırlısı bakalım

Hacı ne yapalim,muhabbet koyu dönüyör..kask bahane..:cherry:

gogozh
16 Ekim 2018, 01:22
Ciğer konusu geçmese iyiydi ya . Bol soğanlı falan böyle . Gece vakti hoş olmadı :(

levend84
16 Ekim 2018, 01:32
Diyarbekir deki seyyar cigerci dayı,şişler pişerken masaya abartisiz 5 çeşit meze getiriyor..ahh ulan onlari yesen bile doyuyorsun..

Acı ezme
Pişmis sogan
Sumakli çig sogan
Yeşillik
Biber,veya turşu..
Sınırsız lavaş

Ben kış zamani gitmistim adam ortaya bir tursu getirdi efsane...

3 kişi masa full 2 şer duble ciger,bakır surahide ayran..dedim borcum ne 50tl dedi şasirdim.. yıl 2012..o zamanlar izmirde ayni hesabi abartisiz 150den aşagi yiyemezsin..

Dayı çılgın mangalcı,at eti olsa bile yine yerdim..

Angrypower
16 Ekim 2018, 06:01
Yok damgasız sığır eti. 3 porsiyon kebap, sürahi sürahi ayran, mezeler, sınırsız ekmek 55₺ hesap. Bu arada eti ekmeksiz yitırsunki bitsin die. 1ay önce yedim daha. Zaten çokta zamanım olmuyor. Acil işim oluyor istanbuldan arabaya atlayıp gidiyorum. 1kebap yiyip uyuyorum yada uyuyorum ve sonra 1kebap yiyorum. Hemen arabaya atlayıp geri dönüyorum.

Elalemden araba dilenmek yerine kendimaracımlamgidiyorum. Zaten acil gitmem gerektiği içinde uçaktan ucuza geliyor :)