PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egsoz soğukken tıngırtı sesi geliyor

jessepnkmn
07 Ekim 2018, 22:29
Arkadaşlar motorum Falcon crown 150. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Aldığım günden beri egsozda soğuk iken bir tıngırtı sesi var. Son zamanlarda bu ses artmaya başladı. Tamirciye gitmedim çünkü maddi açıdan sıkışığım bu aralar. Motor ile 10 dk yolculuk yapsam bile tıngırtı gitmiyor. Ama örneğin en az 30 dk gibi uzun yolculuklarda bu ses kesiliyor. Sizce sıkıntı nedir, egsozcuya götürsem ne kadar bir masraf çıkar? Şimdiden teşekkürler

LynXMaSTeR
08 Ekim 2018, 02:47
motoru sürdükten sonra kontağı kapattığınızda egzozdan gelen tıngırtıyı diyorsanız, o ses normal.

jessepnkmn
08 Ekim 2018, 13:15
motoru sürdükten sonra kontağı kapattığınızda egzozdan gelen tıngırtıyı diyorsanız, o ses normal.

Hayır ondan bahsetmiyorum motor soğukken çıkan bir ses

Hamza Toruk
08 Ekim 2018, 20:13
Video yüklersen daha rahat yorum yapabiliriz

Kural [ Z ]
09 Ekim 2018, 07:26
Egzoz susturucunuzun içerisinde desibel kırıcı ve odacık diye tabir edebileceğimiz bazı bölümler, elek benzeri sac parçaları vardır (birçok standart susturucuda). Eğer bu parçalar bağlandığı yerdeki puntadan atmışlarsa veya kaynakta bir hata olmuş ve bir parça içeride boşta kalmışsa bahsettiğiniz ses gelebilir. Ya onunla yaşarsınız, ya egzoz susturucusunu kestirip onartırsınız (ki kimse uğraşmaz, hatta saçma bulurlar) ya da yenisi ile değiştirirsiniz. Motosikletiniz garantide ise yetkili servise durumu anlatıp deneyin. Ancak malesef motosikletinizin markasından kaynaklı olarak garantiden bu tip bir işlemi yapmayacaklarını, "normal" veya "müşteri hatası" tanımı koyacaklarını söyleyebilirim.

arndiol
09 Ekim 2018, 08:30
valla bende de tam tersi motoru park ediyorum ince ince çıt sesi geliyor, hatta ilk aldığım gün su sesi sandım da altına mı kaçırıyor motor diye didik didik ettim :queen:

jessepnkmn
21 Ekim 2018, 23:00
Evet arkadaşlar böyle bir ses geliyor motordan lütfen yardımcı olun sıkıntısı nedir bu motorun?
https://www.youtube.com/watch?v=dR6g5tzqLnU

zeynelhazan
21 Ekim 2018, 23:06
Evet arkadaşlar böyle bir ses geliyor motordan lütfen yardımcı olun sıkıntısı nedir bu motorun?
https://www.youtube.com/watch?v=dR6g5tzqLnU

Egzozun içinden mi geliyor tam anlamadım bağlantı yerlerini bir kontrol edin, eğer içindense "Kural" abimin dediği gibi içindeki parçalar yarım ayrılmış gaz verince de yerinden oynuyor olabilir.

jessepnkmn
21 Ekim 2018, 23:32
Egzozun içinden mi geliyor tam anlamadım bağlantı yerlerini bir kontrol edin, eğer içindense "Kural" abimin dediği gibi içindeki parçalar yarım ayrılmış gaz verince de yerinden oynuyor olabilir.
Bağlantı yerinden kastınız neresi tam anlamadım, ne yapmalıyım büyük bir masraf mı eğer parçalar kırılmışsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Ve örneğin 5. viteste uzun bir süre yolculuk yaptığımda durduğumda ses kesiliyor , motorun orijinal sesini duyuyorum çok daha güzel ama tıngırtı olunca çok sinir bozucu

ENİGMA
21 Ekim 2018, 23:50
katalizörden geliyor ses içindeki porselenler kırılmış önemli bi şey değil :) sesin kesilmesi için tamircinin içini açıp temizlemesi gerekli

jessepnkmn
22 Ekim 2018, 19:17
katalizörden geliyor ses içindeki porselenler kırılmış önemli bi şey değil :) sesin kesilmesi için tamircinin içini açıp temizlemesi gerekli

Anladım teşekkür ederim

Rhombeuz
22 Ekim 2018, 19:32
;4393846']Egzoz susturucunuzun içerisinde desibel kırıcı ve odacık diye tabir edebileceğimiz bazı bölümler, elek benzeri sac parçaları vardır (birçok standart susturucuda). Eğer bu parçalar bağlandığı yerdeki puntadan atmışlarsa veya kaynakta bir hata olmuş ve bir parça içeride boşta kalmışsa bahsettiğiniz ses gelebilir. Ya onunla yaşarsınız, ya egzoz susturucusunu kestirip onartırsınız (ki kimse uğraşmaz, hatta saçma bulurlar) ya da yenisi ile değiştirirsiniz. Motosikletiniz garantide ise yetkili servise durumu anlatıp deneyin. Ancak malesef motosikletinizin markasından kaynaklı olarak garantiden bu tip bir işlemi yapmayacaklarını, "normal" veya "müşteri hatası" tanımı koyacaklarını söyleyebilirim.

Peki bu durum bir soruna yol açar mı uzun süreli kullanımda ?

Aynı sorun bende de var .. Ustam sorun yok o sesi duyma devam et dedi .. Uzun yola çıkacam aklımı kurcalıyor ..

roadpeople
22 Ekim 2018, 22:46
Sanmıyorum bir sorun olacağını