PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet tavsiyesi istiyorum

ersunan
03 Ekim 2018, 12:15
Selam arkadaşlar, yazları 3-4 ay Ürgüp'te memlekette geçiriyorum, ilçe içinde ve yakın çevrede gezmek için scooter tarzı motosiklet almak istiyorum fakat kararsız kaldım, öncelikle sıfır mı alayım yoksa ikinci el mi? sonra da bütçe konusunda.
Sıfır alacak olursam yamaha nmax125 veya honda pcx125 yeterli diye düşünüyorum, ikinci el de olursa da yine bunlar veya biraz daha üst modelleri olabilir. Sizce ne yapayım hangisini tercih edeyim veya 3-4 ay için sıfır almaya gerek var mı? karar veremedim bir türlü.

Dxsec
03 Ekim 2018, 12:21
Sıfır alırsanız plaka ruhsat vb. işlemler ne kadar uzun sürer bilemiyorum birde motoru alırken almaktan çok satmayıda düşün abi sıfır motorda rodaj süreci de var, ikinci el piyasası iyi olan düşük km li yüksek model bir scooter alıp da rahat bir şekilde satabilirsin. Benim önerim fiyatların bu kadar yüksek olduğu bir dönemde 3-4 ay için sıfır almaya değmez düşük km yüksek model ikinci el al derim.

(ツ)
03 Ekim 2018, 12:36
hoş geldin

abs ve büyük teker olsun
(bırakıp gidemezsin)

ersunan
03 Ekim 2018, 18:20
Sıfır alırsanız plaka ruhsat vb. işlemler ne kadar uzun sürer bilemiyorum birde motoru alırken almaktan çok satmayıda düşün abi sıfır motorda rodaj süreci de var, ikinci el piyasası iyi olan düşük km li yüksek model bir scooter alıp da rahat bir şekilde satabilirsin. Benim önerim fiyatların bu kadar yüksek olduğu bir dönemde 3-4 ay için sıfır almaya değmez düşük km yüksek model ikinci el al derim.

Aslında doğru söylüyorsun sıfır almak bana da pek mantıklı gelmiyor. limiti 10 bin koyup ikinci el düşüneyim en iyisi, bazıları da 10 bin motor için çok onun yerine araba al diyor da o fiyata alınacak arabanın masrafıyla da uğraşmak istemiyorum.

..YaNKee..
03 Ekim 2018, 20:55
dediğiniz motorlar işinizi görüyorsa onların ikinci el temizlerinden bakın daha karlı olursunuz...