PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2015 Yamaha R25 İçin Fren Balatası Tavsiyesi

dawned20
29 Eylül 2018, 18:00
Merhaba arkadaşlar. 2015 model henüz 12.000 km'de R25 sahibiyim. Frenlerden memnun değilim. Motoru daha yeni aldım. Vitesli olarak ilk motorum. 20.000 km civarında scooter tecrübem var. Alabileceğim en iyi balataları almak istiyorum. Ebc'nin çift sinterli balatasını önerdiler ama ben internette bulamadım. Hafifte acemi sayılırım az frenle daha iyi durmak istiyorum. Bu ebc' de EBFA ve FA falan seri farklılıkları varmış. Benim için hangisi uygun olur. Denizli'de yaşıyorum. Burada son 10 yıldır bitmek bilmeyen yol çalışmaları var. Asfaltlarımız çok eski bal dök yala kaygan. Yeni asfalt olan yerlerde ise hep bir alt yapı çalışması olduğu için yapıp yapıp kazıyorlar. Genel olarak leş ötesi yollar var. Bundan dolayı durmak biraz zor. Alabileceğim en iyi fren balatası nedir? Nereden nasıl temin edebilirim?

enderbilgi
29 Eylül 2018, 20:13
iyi fren balatası daha hissederek fren yapmanıza yardımcı olur. Balata kalitelendikçe maneti değil diski elinizle sıkıyormuşçasına freni ve kaymayı hissedersiniz. Kaliteli fren balatalarında daha uzun süre fren yaparsınız zaten böylelikle kayma önlenir. Dozajlama yayılarak yapıldığı için teker kilitlenme ihtimali düşer. Kötü ve hissiz balataya göre frende kalma süresi uzun dozajlama daha düzgün olduğundan frenleme mesafesi kısalır. ebc şart değil galfer ve gold da iyi markalardır. tam sinterli değil de yarı sinterli modeller genel kullanıma daha uygundur. Tam sinterli balataların kışın soğuk fren hissi kötüdür balatalar çabuk soğuma için üretildiğinden dolayı.

burak burk
29 Eylül 2018, 21:03
Bende michelim lastik taktım frenler değişti diyebilirim.özellikle arka fren efsane oldu resmen yavaşlamıyor durduruyor arka fren.aslında frenler kötü değil balatalar sıkıntı.ısındıktan sonra ısırma ve kavraması çok ciddi artıyor.ben her ışıkta her duruşta ön frene çalıştım balataları ve diski sıyırması alışması için sert fren yaptım.açıkcası işe baya yaradı 5500 de şu an baya düzeldi lastiklerle birlikte memnunum.açıkcası bende çok merak ediyorum ebc tam sinterli balataları çok tavsiye ediyorlar.deniceksen tam sinterli al farklılık onda deniyor.yarı yada organik pekte sevilmedi.n11 ve bir kaç motosiklet sitesinde satılıyor.extra lastik de tavsiye ederim daha rahat fren yapabiliyorsun

enderbilgi
29 Eylül 2018, 21:11
Bende michelim lastik taktım frenler değişti diyebilirim.özellikle arka fren efsane oldu resmen yavaşlamıyor durduruyor arka fren.aslında frenler kötü değil balatalar sıkıntı.ısındıktan sonra ısırma ve kavraması çok ciddi artıyor.ben her ışıkta her duruşta ön frene çalıştım balataları ve diski sıyırması alışması için sert fren yaptım.açıkcası işe baya yaradı 5500 de şu an baya düzeldi lastiklerle birlikte memnunum.açıkcası bende çok merak ediyorum ebc tam sinterli balataları çok tavsiye ediyorlar.deniceksen tam sinterli al farklılık onda deniyor.yarı yada organik pekte sevilmedi.n11 ve bir kaç motosiklet sitesinde satılıyor.extra lastik de tavsiye ederim daha rahat fren yapabiliyorsun

o motora biniyorsan ön fren kullanmayı öğrenmelisin umarım michelin in radyal bir modelini almışsındır.

dawned20
29 Eylül 2018, 21:22
Ben lastik olarak Rosso II dusunuyorum ama yagmurda kotu diyenler var. Motora full bamim yapacagim. Yeni lastik yeni balata yeni hava filtresi yag yag filtresi fren hidroligi de degisecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Motorum icin uygun olan cadde icin en iyi balatayi onerir misiniz?

istanbu_gezg
29 Eylül 2018, 21:24
abs yok çöp

burak burk
29 Eylül 2018, 22:14
o motora biniyorsan ön fren kullanmayı öğrenmelisin umarım michelin in radyal bir modelini almışsındır.

Ön fren kullanmadığımı nerden çıkardın??

dawned20
01 Ekim 2018, 13:26
Öneri yapabilecek yok mu?

Olcay Demirc
26 Aralık 2020, 14:05
Merhaba, motorun hem ön hem arka balatası neredeyse saca dayandı değiştireceğim fazlasıyla kafam karıştı ebc marka almayı düşünüyorum bu marka altında öneriniz nedir

Atincozkan
26 Aralık 2020, 18:47
Selamlar,suan alabilecegin en iyi balata markasi brembodur.daha sonra ebc ve sbs gelir.ben duke 390 a sbs seramik balata aldim.
Suan 4 balata turu var.
Sinterli olan tutusu en yuksek ancak diske daha cok zarar verir ve uzun omurludur.
Digeri organik.diske az zarar verir,sinterliden az tutar,ancak yaris yapmiyorsaniz bu az tutus tutmiyo anlaminda degil.diske zarari minumumdur.
Yari sinterli vardir organik ve sinterli karisimi.
Son olarak seramik fren cikti.ben seramik kullaniyorum.suan ozelliklerini unuttum googledan bakabilirsiniz.
Size uygun balata serisi icin google a "" yamaha r25 brembo brake pads,sbs brake pads,ebc brake pads" yazarsaniz cikar.
Sinterli,organik sizin tercihiniz.yarismadiginiz icin ben olsam sinterli haric kullanirdim.yari sinterli,organik yada seramik.iyi surusler

E.Yzr
26 Aralık 2020, 22:12
Merhaba, motorun hem ön hem arka balatası neredeyse saca dayandı değiştireceğim fazlasıyla kafam karıştı ebc marka almayı düşünüyorum bu marka altında öneriniz nedir

Ebc organik ya da yarı sinterli öneririm.