PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.El faturalı motosiklete plaka çıkartma nasıl yapılır ?

guraykurt41
14 Eylül 2018, 23:46
İyi akşamlar cümleten ,

Arkadaşımdan 2016 model 150 cc bir motosiklet alacağım fakat kendisi plaka çıkartmaya gerek duymamış. Bayii faturası mevcut. Şuanda ben alacağım motoru ama gerekli işlemler ve masraflar ne olur bilen var mı ?

guraykurt41
17 Eylül 2018, 11:36
Ya şu forumda bir dünya insan var bir kişi bile bilmiyor mu ???

Osm@n
17 Eylül 2018, 11:42
Ya şu forumda bir dünya insan var bir kişi bile bilmiyor mu ???

Biliyorum. Daha önce yazdım, yazdık, yazdılar.

noz
17 Eylül 2018, 13:13
Motorun sahibi plakayı çıkartsın, sonra motoru al..

temperantia
17 Eylül 2018, 13:45
sigorta yaptır, fatura ve sigorta evraklarınla trafik tescile git, fatura tarihinden itibaren 3 süresini geçtiğin için ufak bir ceza yazarlar ve ruhsatını verirler. Sigortacını arar plaka numaranı verirsin ve sigortanı zeyil ettirirsin biter gider.

artemis99
17 Eylül 2018, 13:51
İyi akşamlar cümleten ,

Arkadaşımdan 2016 model 150 cc bir motosiklet alacağım fakat kendisi plaka çıkartmaya gerek duymamış. Bayii faturası mevcut. Şuanda ben alacağım motoru ama gerekli işlemler ve masraflar ne olur bilen var mı ?

İlk ruhsat fatura kimin adına düzenlendiyse onun adına çıkar. Ayrıca bayiden alınmış uygunluk belgesi de gerekir. Önce ilk sahibi ruhsatı çıkaracak siz de ondan satın alacaksınız. Sistem bu benim bildiğim.

SonDarBe
17 Eylül 2018, 15:50
Fatura onun adına olduğu için almamanı öneririm o ruhsat plaka çıkarsın öyle satışını noterde al bu şekilde evraksız almış olursun

guraykurt41
21 Eylül 2018, 21:23
Tüm cevaplar için teşekkürler. Daha önce yazdım yazdık yazıldı diye bir cevap gelmiş. Motorun model yılına göre fiyatta cezada farklılık gösteriyor diye biliyorum o yüzden diğer yazılanlara bakmadım.

liquem
21 Eylül 2018, 21:40
Fatura tarihinden itibaren yasal süre 3 ay. ceza çıkma ihtimali var. Bu 3 ay içinde ruhsat ve plakayi işletmen lazım