PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size göre ,siz nasıl bir motorunuzun olmasını istersiniz?

mesut hoca
11 Eylül 2018, 23:55
Önce kendimden başlayayım,
Ben öncelikle az yakan ,çok kaçan bir motor isterim , konforlu titreşimi az ve yolda beni arıza falan yapıp üzmeyecek bir motor isterim,hani motor arıza yapmaz mı ? elbette arıza yapabilir ,ama kendini kanıtlamış bir motor isterim,buradan da sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim,Eskişehir den selamlar 👍

zekeriyaimam
12 Eylül 2018, 00:05
MT9 motorlu supersport olsun süspansiyonlar öhlins sarı sarı parlasın

Tengri
12 Eylül 2018, 00:06
Hocam, benim için motor fark etmiyor, gazı açınca gitsin, frene basınca dursun. Rüzgarı yüzüme çarptırsın, yeter. Amma velakin; güzel güzel yollar isterim.. Asfaltı güneşte parlamayan, üstünde mazot, yağ, pet şişe olmayan cinsten. Kıvrıla kıvrıla gitsin isterim. Bir de, üstünde makas atan helezonu kesik arabalar, redline'da giden ticariler, instagramına bakan hanzolar, makyaj yapan hanımlar olmasın isterim. İnsanımız sinyal versin isterim.

Acep ben çok şey mi isterim?
Saygılar.

uzay gemisi
12 Eylül 2018, 00:23
Benzin 2.5 tlde sabit kalsinda gerisini ben hallederim

logaritma
12 Eylül 2018, 00:32
realist bir düşünce ile konuşuyorsak benzin olmuş 7 tl .. ben benzinin ilerde 8 tl olucağını düşünerek hareket eder ona göre bir motor düşünürdüm..

misal 250-300c.c lik fiyatı makul gerçi bu pazarda nasıl makul olucaksa gayet abartılı 2018 R1200gs kasasına çok benzer bir kasada motoru sorunsuz amortisörleri gayet konforlu güzel bir motor olabilir en azından gazı açdığımızda uçmasakda az yakar bol bol keyifli gezeriz şekilden bir havamızda olur.. ama dediğim 1200gs kasasında öyle 250 lik cılız bibr ksada değil birebir o boyutlarda o boyalamda o genişlikde ..

Carlsberg
12 Eylül 2018, 04:16
1000RR, H2R felan hikaye bana, hayalimde tek motor var. Bir CBR 250RR'ım olsa yeter, fazlasında gözüm yok.

capt.ooz
12 Eylül 2018, 05:23
Nissan gtr ım olsa ne motor bakarım nede benzin olmuş 20 lira onu kafaya takarım 😉

hasmet
12 Eylül 2018, 05:53
Keşke Honda bi Superduke yapsa...

levend84
12 Eylül 2018, 07:01
MT9 motorlu supersport olsun süspansiyonlar öhlins sarı sarı parlasın

Piyanocunun tuşlarina hastayiz aga...:cat:

YasinC
12 Eylül 2018, 07:18
Keşke Honda bi Superduke yapsa...

Ruhsuz olur ama arıza vermezdi.

Machair
12 Eylül 2018, 07:25
Ön lastik 21"
Arka lastik 17"
Depo min. 20 lt.
250-500 cc arası tek ya da çift silindir olabilir
150-170 kg arası
Yerden yükseklik min. 20 cm
Sele yüksekliği maks. 88 cm ve bir zahmet konforlu
Rally tip ön cam
Kapatılabilir ABS
Parçaların sökümü kolay
Göstergeler mümkünse analog, 2 büyük yanlarında da 2 küçük dairesel
Farlar tek yuvarlak ya da çift yuvarlak ama lütfen şaşı gibi tek yanmasın
Karenaj az olsun öz olsun

CRF250 Rally, XT 660Z Tenere, Himalayan arası bir şey olsun.

Ulen bir tasarımcı olarak Honda ya da Yamaha beni bir çağırsa ya...

mesut hoca
12 Eylül 2018, 07:34
Güzel cevaplar var , herkes gönlünden geçeni yazmış, lakin CBR250rr motorum olsun başkasını istemem diyen arkadaşım ,o işler öyle olmuyor, motoru alıyorsun bir süre sonra daha büyüğünü istiyorsun bu iş böyle

YBRMANİA
12 Eylül 2018, 07:40
Benzin 2.5 tlde sabit kalsinda gerisini ben hallederim

en mantıklı cevaplardan birtanesi.Bu yüksek vergi kalksında gerisini ben hallederim.

halo1925
12 Eylül 2018, 07:46
geceleri sessiz sabahları bağıran bir supersport

levend84
12 Eylül 2018, 07:56
Hem ayranım dökülmesin...hemde cebim üzülmesin...ayarinda bir model olsunda gerisi möhüm değel...

emre xt125
12 Eylül 2018, 08:05
Sport touring - enduro olsun , uzun omurlu olsun, kolay ariza cikarmasin. Omurluk olsun, yaslanana kadar kullanayim, anilar biriktirelim. Subap ayari istemeyen bir motor olsun isterdim. Tracer 700 ile bu hayale baskoyduk bakalim

Boldpilot
12 Eylül 2018, 08:36
Çift silindir torku veren dört silindir olsun,
Racing gibi rüzgar direnci olan naked olsun

levend84
12 Eylül 2018, 08:52
Çift silindir torku veren dört silindir olsun,
Racing gibi rüzgar direnci olan naked olsun

Yedigim elmadan armut tadi´da alayim diyorsun yani...:pr:

Thracian
12 Eylül 2018, 08:54
-Cruiser tasarımı
-V-silindir motorlu
-Honda'nın NC serisinin "az yakma,uzun motor ömrü,uzun bakım aralıkları,sorunsuzluk,bol bagaj yeri" gibi özellikleri ile birleştiren bir motosiklet olursa tadından yenmez.
Mesela Honda NC 750 C (Cruiser) olsa fena olmaz.

Boldpilot
12 Eylül 2018, 08:55
Yedigim elmadan armut tadi´da alayim diyorsun yani...:pr:
Konunun içeriği bunu dememe izin vermişken söyleyim dedim levent hocam 😁

gerivites
12 Eylül 2018, 10:02
Tarz - cc kombinasyonundan 1er tane.

Kural [ Z ]
12 Eylül 2018, 12:08
Asla ama asla kaza yapmayan,

Çok ama çok ucuza satılan,

Yakıtsız(elektrik şarj parası bile vermek istemiyorum),

Ne kadar hızlı gitmek istersem o kadar hızlı gidebilen,

Ani hızlanmaları anında gerçekleştirebilen,

Asla bozulmayan,

Asla bakım gerektirmeyen (motor yağı dahi değişmemeli),

Trafik sıkıştığından uçuşa geçebilen,

Ehliyet derdi olmayan,

Motosiklet sürmeyi bilmek zorunda bıraktırmayan,

Kendi kendine yolunda gidebilen,

Ben uyusam dahi beni istediğim yere kendisi götürebilen,

Benim düşünmediklerimi dahi düşünüp kendini geliştiren bir motosiklet isterim.

Önümüzdeki bin yıl içerisinde yapılabileceğini hayal ediyorum. Topraktan beni ayrıştırıp geri klonlar ve mevcut hafızamı da yüklerlerse zevkle kullanabileceğime inanıyorum.

Oldu mu?:P

allegromod
12 Eylül 2018, 12:38
biblo gibi güzel olması sürmediğin zamanlarda kapdıda süs gibi duracak

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

he bir de ya dev gibi ya daçok ufak

levend84
12 Eylül 2018, 12:44
Çalınmayacak tarzda bir motor olmasi birinci öncelik..

Mesela,selesi airbagli,motoru calmaya yeltenen oturunca bok çuvali gibi firlatsin,o zaman dadindan yinmez

Hatta youtubede bir video vardi..araba lastiginin ortasina airbag yerlestirip arkadasina saka yapan yabanci denyolar.

splender
12 Eylül 2018, 12:51
Night Fluo Mt-09
Üzerinde Öhlinsleri olucak
Lastikler Diablo Rosso Corsa 3 en yumuşak hamurundan
Akrapovic Eksoz olacak.

Sonra virajlara akıcan bu meretle, başka da birşey istersem taş olayım.

levend84
12 Eylül 2018, 12:52
Night Fluo Mt-09
Üzerinde Öhlinsleri olucak
Lastikler Diablo Rosso Corsa 3 en yumuşak hamurundan
Akrapovic Eksoz olacak.

Sonra virajlara akıcan bu meretle, başka da birşey istersem taş olayım.

istersin hacı istersin..

iyininde iyisi var...

oialdemir
12 Eylül 2018, 13:13
2010 Ducati 1000 Sport Classic ve 2018 Honda CB1000R

MrMud
12 Eylül 2018, 14:02
Bkz. "Husqvarna 701sm"

Bu kur ile babayı alırız ancak ama olsun.

splender
12 Eylül 2018, 14:11
istersin hacı istersin..

iyininde iyisi var...

bu kadarı bana yeter ama :)

logaritma
12 Eylül 2018, 14:17
soru şu aslında seni istediğin yere götüren motormu istiyorsun yoksa motorun seni götürdüğü yere kadarmı gitmek istiyorsun..

bu o kadar ince bir nüans ki ..

motor özgürlük demekdir ama yola çıkamıycağın yakıt hesabı yaptığın şuraya kaç litre yakar diye hesap kitap yaptığın hatta oraya kadar değilde şuraya kadar gidiyim yakıttan içeri girmeyelim şimdi hem km de çok artar bakım vakti kısalır yaklaşır bir yağ değişimi olmuş 300 tl ben bu geziyi kısa kesiyim şuraya kadar gidiyim en iyisi dediğin motor seni esir almışdır sen onun üstünde özgür değilsindir.. o senin latında sana hükmediyordur farkında değilsindir..

Motor hesap kitap yapmadan özgürce gezmek sonsuz yolların seni götürdüğü yada senin istediğin yere götürmesi demekdir... full özgürlükdür ..

ve idda ediyorum piyasanın %80 i böyle motorun esiri olmuş..

Stock Sever
12 Eylül 2018, 14:29
Cbf 1000, tracer 900 gibi motorlar h2lerle oynayacak motorlara sahip olsun. Ama tip sport touring olcak. Aerodinamiğini de mühendisi halletsin. Tipi bozmasın.
100 kmde de 4 litreyi hiç geçmesin.

Şuan ayranım da döküldü...

sdt
12 Eylül 2018, 14:30
Alacağım motosikletin gereksiz vergilerini üzerinden alsalar zaten istediğim makineyi alabilir durumda olurum.

logaritma
12 Eylül 2018, 15:10
bende tam tersi çok şükür çalışıyorum elim ekmek tutuyor belli bir maddi gücümde var istesem çok rahat harley davidsonına kadar alırım beni hep tek tutan şey benzin fiyatları ve motorun 100km de yaktığı yakıt oldu..

ben çünkü istanbul iehir içi ağırlık olmak üzere uzun yola az çıkarım ama çıkarsam tam çıkarım sonunu düşünmem düşünmek istemem bu motor beni götürürmü ne yakar cebimde ne kadar var benzine ne para veririm sorularıyla yola çıkıcağıma hiç çıkmam keyfimi ağzımın tadını bozmam daha iyi..
istanbuldada 2 günde bir benzinliğe girip yahu bu motor ne kadar çok yakıyor deyip o devasal tabelada 7 TL rakamını görüp moralimi bozmak da istemem..

Benzini 2 tl yapsınlar harleyin fiyatı şu anki kurdan sabit kalsın yarın gider x10 mu veririm kalanıda birazını peşin kalnınıda taşıt kredisiyle bir 2016 harley softail breakout alırıdım.. madem yakıcak alet 2 tl olsunda yakıcaksada o yaksın hakeden alet yaksın..

mesut hoca
12 Eylül 2018, 22:46
konuyu ben açtım, ama bir türlü bilgisayarın başına oturamadım,ben aslında ENDURO motor seviyorum, çamuru fazla sevmiyorum, toprak stabilize ve orman yollarında gezmeyi çok seviyorum,işim gereği gürültülü ortamdan kaçıp daha sessiz motorumla ormanları geziyorum,ama henüz bir enduro motosiklet alamadım,hep bir 650 cc bir enduro motorum olsun istemişimdir,şimdilik suzuki inazuma var,inanın çok sağlam motor,3 yıldır beni istediğim her yere götürüyor,tabi bir enduronun yerini tutmuyor,bu konu başlığı altında çok değişik fikirler de çıkmış ortaya,her arkadaşımızın gönlünde yatan bir aslan var aslında,her şeyden önemlisi ne tür motor kullanırsanız kullanın dikkatli olun , şu sıralar çok değerli abilerimizi kaybettik,insan üzülüyor tabiki,kasklarınız lütfen başınızda olsun,hepinize kazasız sürüşler dilerim,eskişehirden selamlar...

gogozh
12 Eylül 2018, 22:51
Var aslında ama o kadar para yok bknz : xdiavel s

Gideyim de 2 duble atayım :(

sailor33
13 Eylül 2018, 00:06
Ek vergiler , ötv olmasın başta... sonracıma...
Sondalarını da sayarsam çok uzayacak :pr:

artemis99
13 Eylül 2018, 00:11
Motorum var zaten bana yetiyor. Sadece benzin ⛽ parası ve gezecek zaman isterim. Zaman büyük problem işte onu bulamıyorum.

snappy x
13 Eylül 2018, 00:21
Adamlar yapmış zaten daha neyi hayal edeyim ya şuna bakar mısın

https://i.hizliresim.com/2azlML.jpg (https://hizliresim.com/2azlML)

(ツ)
13 Eylül 2018, 00:26
pati değil empati yapmalı

levend84
13 Eylül 2018, 00:39
Adamlar yapmış zaten daha neyi hayal edeyim ya şuna bakar mısın

https://i.hizliresim.com/2azlML.jpg (https://hizliresim.com/2azlML)

Hay maşaallah..

Barış kardeş stok lastikleri anlaş olanla değiştir,malum uzerindekiler çarık gibi..motor eskir ama lastik eskimez cinsten.:pr:

snappy x
13 Eylül 2018, 00:44
Hay maşaallah..

Barış kardeş stok lastikleri anlaş olanla değiştir,malum uzerindekiler çarık gibi..motor eskir ama lastik eskimez cinsten.:pr:

biliyorum usta.köyde asfalt olmadığı için isterse mişlen olsun bana farketmez.çünkü zemin taş toprak olduğu için hepsi kayıyor.

Exectus
13 Eylül 2018, 00:46
Çok yakması önemli değil istediği kadar yaksın ama kaliteli ve hızlı olsun. Tabi bide ucuz :) aslında motor değilde doların 2₺ olmasını isterdim.

logaritma
13 Eylül 2018, 04:06
Konuda şuna dönmüş iyicene kiminin derdi ekmeğin pahalı olması, kiminin derdi pırlantısının ufak olması hesabı..

Kural [ Z ]
13 Eylül 2018, 09:07
biliyorum usta.köyde asfalt olmadığı için isterse mişlen olsun bana farketmez.çünkü zemin taş toprak olduğu için hepsi kayıyor.

Bunu (https://www.anlas.com/print/Motosiklet-Moped/MS-2/) ve bunu (https://www.anlas.com/print/Motosiklet-Moped/MS-3/) denediniz mi?

Ön için MS2 ( 2.75-18 REINF. 48P TL ), arka için MS3 ( 3.00-18 REINF. 52P TL ) öneririm. İç lastikli modelleri çok bulunuyor ancak iç lastiksizi bayilerde zor buluyorsunuz. Lastiği alırken üzerinde TUBELESS yazısı ve TL (TT değil) kodu arayın.

themeh
13 Eylül 2018, 09:31
crf250l var başka bişey istemem

mgokhan57
13 Eylül 2018, 11:04
Gönlüm hep Harley Davison dan yana oldu. Bir HD Softail Classic olsa tadından yenmez görüşündeyim. Ama şunu da belirtmeden edemem, ben gördüğüm hemen her motosiklete aşık olurum. Maymun iştahlıyım sanırım. :flower:

Unutmadan, CBF1000' in keşke üretimi devam etse. Kendisi ilk aşkım olur da :rendeer:

oldcockroach
13 Eylül 2018, 11:57
arıza yapmasın :D bak 2500 kağıtlık olduk :D

Ekrem_06
13 Eylül 2018, 12:58
wankel motoru olan bir motor kullanmak isterdim.

Enes ŞENTÜRK
15 Eylül 2018, 03:11
Ben bir venox hayranıyım şekli gücü torku yakıtı itibariyle üretiminin durduğunu öğrenince çok üzülmüştüm. Yeniden yeni teknolojiler kullanılıp üretime başlansa hiç fena olmaz