PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi firmadan benzin alıyorsunuz?

Sayfa : [1] 2

Bafra Vlog
14 Ağustos 2018, 00:24
Shell, Opet, Petrol Ofisi vs..

Osm@n
14 Ağustos 2018, 00:28
A101, BİM, Şok

Carlsberg
14 Ağustos 2018, 00:37
Benzin biterken en yakında hangisi varsa.

watercolours
14 Ağustos 2018, 00:40
Firma farketmez, hep 20 liralık.

levend84
14 Ağustos 2018, 00:41
Total
Bp
Nadiren shell

hasangazili
14 Ağustos 2018, 00:51
Opetten alıyorum çünkü tuvaleti en temiz benzinlik.

levend84
14 Ağustos 2018, 01:02
A101, BİM, Şok

Le Benzin..3.99tl
Le Motorin..2.99tl
Le Lpg..1.99tl
Le 10w40 yağ..9.99
Le Cola..0.99

Gorkem.IX
14 Ağustos 2018, 01:09
Ne denk gelirse benzin benzindir

levend84
14 Ağustos 2018, 01:13
Meşhur goy goy hala yapilmadı..

Aklı kel´den...
Benzini shell´den..

hokahey
14 Ağustos 2018, 01:13
aha anket.

go'dan alıyorum. eve en yakın go var çünkü. go candır.

computeus
14 Ağustos 2018, 01:42
Shell Nitro

themeh
14 Ağustos 2018, 08:28
motosiklet dostu Aytemiz

Kural [ Z ]
14 Ağustos 2018, 08:32
Sunaco SR-18 (https://www.sunocoracefuels.com/)

oldcockroach
14 Ağustos 2018, 09:30
Shell ve bp den alırım ama shell daha iyi gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

içerdiği katkılardan herhalde

mavzer-i
14 Ağustos 2018, 09:37
shell den alıyorum. scotty e kayıtlı olduğum için %4 indirimli alıyorum

sdt
14 Ağustos 2018, 09:41
Ortalama yakıt tüketimlerini ölçmek üzere
Shell
BP
Opet
yakıtlarını depomu fulleyerek çıktım yola. Her depo için aynı performansta sürmeye dikkat ettim ki hangisi daha çok km yaptıracak sonucuna ulaşmaya çalıştım.
Yaptığım bu deneme sonucunda her depoda bana tasarruf ettiren BP ile devam ediyorum şu an.

LynXMaSTeR
14 Ağustos 2018, 09:50
hangisi denk gelirse, sonuçta hepsi aynı benzin.

zekeriyaimam
14 Ağustos 2018, 09:59
Nedense shellde hep yazan miktardan daha az benzin koyuyorlar gibi geliyor

oldcockroach
14 Ağustos 2018, 10:01
Nedense shellde hep yazan miktardan daha az benzin koyuyorlar gibi geliyor

ben hep fullüyorum shellde yada başka yerde denk gelmedim hiç ama her istasyon aynı değildir istersen bir şikayet et shell e kurcalasınlar istasyonu

scorpions_59
14 Ağustos 2018, 10:05
Shell yakın değilse BP.

Tanıdık bir kamyon şoförü söylemişti, benzin istasyonunun markası değil işleten önemli diye, doğrudur değildir bilemem ama mantıklı bence.

zekeriyaimam
14 Ağustos 2018, 11:27
ben hep fullüyorum shellde yada başka yerde denk gelmedim hiç ama her istasyon aynı değildir istersen bir şikayet et shell e kurcalasınlar istasyonu

Arabaya fulle dediğimde 56 litre deposu olan araba 61-62 litre mazot alıyor genelde.Taşıt tanımadan alınıyor önemli değil ama shellden ciddi soğudum artık.

patpop
14 Ağustos 2018, 13:59
Arabaya fulle dediğimde 56 litre deposu olan araba 61-62 litre mazot alıyor genelde.Taşıt tanımadan alınıyor önemli değil ama shellden ciddi soğudum artık.
Depo kitapçıkta yazan 56 litreden fazla alıyorsa doğrudur. Çünkü araç firmaları düşük vergi vermek için depoları düşük lt gösteriyor. Sizin gibi birçok müşteri ile karşılaştık bi kaç tanesi diğer gelişinde özür diledi.
Diğer firmalar pompa atınca bırakır. Shellciler ise(4yıl çalıştım 1 ay olmadı bırakalı) fuller dibine kadar illaki yakıtı kapakta görene kadar fark bu.
Şikayet edin ama muhtemelen bi yanlışlık olmadığını göreceksiniz. Çünkü aylık yıllık periyotlarla kontrol edilir shell.

zekeriyaimam
14 Ağustos 2018, 17:18
Depo kitapçıkta yazan 56 litreden fazla alıyorsa doğrudur. Çünkü araç firmaları düşük vergi vermek için depoları düşük lt gösteriyor. Sizin gibi birçok müşteri ile karşılaştık bi kaç tanesi diğer gelişinde özür diledi.
Diğer firmalar pompa atınca bırakır. Shellciler ise(4yıl çalıştım 1 ay olmadı bırakalı) fuller dibine kadar illaki yakıtı kapakta görene kadar fark bu.
Şikayet edin ama muhtemelen bi yanlışlık olmadığını göreceksiniz. Çünkü aylık yıllık periyotlarla kontrol edilir shell.

Teşekkür ederim açıklama için :cat:

Ridefornat
14 Ağustos 2018, 19:02
Shell'de yeni bir uygulama var. Yakıt alırken 3 farklı istasyonda motordan inmemi istediler. En sonunda mantak mısınız size ne dedim! Emir böyle dediler. YASAK KOYMAYA MEĞİLLİ TÜRK MİLLETİ DEVAM EDİN DEDİM. O kadar ülke gezdim böyle saçmalık görnedim. Efendim yangın çıkabilir miş. Yok ya? Daha neler? Bi daha shell'den yakıt falan almam. Sondur!

Yakıt alıp kaçacak gibi muameledir bu! Başka bir şey değil. Ulan ben salak mıyım 20 tl lik yakıt alıp kaçayım altımda 100 bin tl lik motorla.

oldcockroach
14 Ağustos 2018, 19:10
Shell'de yeni bir uygulama var. Yakıt alırken 3 farklı istasyonda motordan inmemi istediler. En sonunda mantak mısınız size ne dedim! Emir böyle dediler. YASAK KOYMAYA MEĞİLLİ TÜRK MİLLETİ DEVAM EDİN DEDİM. O kadar ülke gezdim böyle saçmalık görnedim. Efendim yangın çıkabilir miş. Yok ya? Daha neler? Bi daha shell'den yakıt falan almam. Sondur!

Yakıt alıp kaçacak gibi muameledir bu! Başka bir şey değil. Ulan ben salak mıyım 20 tl lik yakıt alıp kaçayım altımda 100 bin tl lik motorla.

100K TL lik motora 20TL istersen şüphelenirler tabi :D ben olsam araçtan 3 mt uzaklaşmanı isterdim :D

gurcanozturk
14 Ağustos 2018, 19:10
Petrol Ofisi'nin kartı var kredi kartına da bağlı, gir çık kask çıkar dertleri yok. Diğerlerinde de vardır mutlaka. Tek sorun depo sele altinda, her şekilde inmek zorundayım, yan ayaklık yok, her seferinde in, orta sehpaya al filan :))

Birkan07
14 Ağustos 2018, 19:18
Opet.

Temizliği için opet.

computeus
14 Ağustos 2018, 20:02

Siz kendi canınızı önemsemiyorsunuz belki ama görevli kendi canını önemsiyor.

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/Motosiklet-kullananlar-dikkat--rrWXWDhpT4mw.html
http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/Motosiklet-bir-anda-alev-aldi-ddDWSeAgNiqO.html
http://beyazgazete.com/video/webtv/3-sayfa-15/benzin-istasyonunda-faciadan-donuldu-414686.html

aLoneman
14 Ağustos 2018, 20:54
bizim burada yan yana opet ve total var. ben hep opetten alırdım. ta ki opet komple tadilata girip total'den alana kadar. total'e bir başladım. motor daha az yakmaya başladı. o gün bügündür (2.5 yıl) hep total kullanıyorum.

Ridefornat
14 Ağustos 2018, 21:19
Bir tek türkler akıllı di mi? Sen dünya'da görmediğin şeyi burada uygulama cahil kardeşim. Uzay gemisi patlıyor diye uzay çalışmalarını durdurmayan kafa değilsin tabi. Devam edin iyi yoldasın. Yakıt alırken inilmez, dünya da yasaktır!

Neden mi cahil kardeşim. ( shell e diyorum ) Çünkü motordan inerken motor düşerse ya da yerdeki ayaklık inerken oynar ve kıvılcım çıkar ve yangın olur. Tamam mı cahil kardeşim SHELL

Benzin pompası motor benzin yuvasına deyince asla kıvılcım çıkmaz. Çünkü demir ayaklık yere değmiştir ve toprak hattını tamamlar. Hiçbir şekilde kıvılcım çıkmaz ama sen motoru oynatırsan o zaman neler olacağını tahmin edemezsin cahil kardeşim SHELL

levend84
14 Ağustos 2018, 21:38
Total
Bp
Nadiren shell

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

bizim burada yan yana opet ve total var. ben hep opetten alırdım. ta ki opet komple tadilata girip total'den alana kadar. total'e bir başladım. motor daha az yakmaya başladı. o gün bügündür (2.5 yıl) hep total kullanıyorum.
Boşuna ilk tercihe total yazmadim..

Aklın yolu bir..

erhn42
15 Ağustos 2018, 00:31
Otomobilimde de motorumda da en iyi performans/sessizlik sebebiyle tercih ettiğim shell:)

(ツ)
15 Ağustos 2018, 01:40
ne kadarı vergi
ne kadarı shell
bilmiyorum

bağımlıyım

Boldpilot
15 Ağustos 2018, 01:47
Javpet bulamazsam bp . Bp olmayınca gözlerim Total arıyor.

patpop
15 Ağustos 2018, 02:14
Bir tek türkler akıllı di mi? Sen dünya'da görmediğin şeyi burada uygulama cahil kardeşim. Uzay gemisi patlıyor diye uzay çalışmalarını durdurmayan kafa değilsin tabi. Devam edin iyi yoldasın. Yakıt alırken inilmez, dünya da yasaktır!

Neden mi cahil kardeşim. ( shell e diyorum ) Çünkü motordan inerken motor düşerse ya da yerdeki ayaklık inerken oynar ve kıvılcım çıkar ve yangın olur. Tamam mı cahil kardeşim SHELL

Benzin pompası motor benzin yuvasına deyince asla kıvılcım çıkmaz. Çünkü demir ayaklık yere değmiştir ve toprak hattını tamamlar. Hiçbir şekilde kıvılcım çıkmaz ama sen motoru oynatırsan o zaman neler olacağını tahmin edemezsin cahil kardeşim SHELL

Linklere bakmadıysan diyecek başka söz yok. Pompa açılmadan senin motosikletten inmen lazım. Senin dediğin gibi olursa bile statik elektrik denen bişi var. Biliyormusun bilmem ama o statik elektrik senin üstünden yere gitmiyor o ayaklıktan.

Shellde ki bi çok eğitimde kaçmaya kalkan vs olursa direk araç plakası rengi şahsın üstündeki elbiseleri aklında tutmaya çalış ve polise bildir diyor. Kovalama aracın önüne atlama ve araca asılma diyor. Yani senin 20 TL kaçsın diye adam seni indirmiyor. Ayrıca tüm istasyonlar yangın,hırsızlık, kaza ve kaçma yönünden sigortalıdır. (Bu sigortaya istasyon sahası içine girmiş her araç[tuvalete girse yakıt almasa bile] dahildir). Yani senin motosiklet yakıt alıp kenara park etmiş olsan biri çarpsa istasyon sigortası zararını karşılamak zorunda. Ayrıca hiçbir pompacı 20 tl için kendini riske atmaz. Bizim öyle kaç 20 tl miz gitti...Shellde kesinlikle motosiklet üstünden inmeniz gerekir. Sebebi de yangındır. Bir çok ülkede pompacı bile yok yurtdışında.
Ayrıca güvenliğe önem veren birçok yeni motosikletlerde depo kapağı sele altındadır. Sebebi ise sizin güvenliğiniz için.

LynXMaSTeR
15 Ağustos 2018, 02:36

bence yerinde bir uygulama, bu şekilde çok kişi yanıp tutuştu, internette videoları var.

https://www.youtube.com/watch?v=Twgvmj2YCwc

https://www.youtube.com/watch?v=dC3DKLGajU8

freelancer
15 Ağustos 2018, 21:52
Ortalık karışmış yine, lan ne müsaitmişiz kutuplaşmaya arkadaş :mrgreen:

O değil de, yakıt firmaları için çalışan biri bir ara "Aynı bölgedeki, marka fark etmeden, tüm istasyonlar büyük ihtimalle aynı yakıtı satıyorlardır." demişti. Bunu bir çalışan doğrulayabilir veya yanlışlayabilir mi?

Ham petrol olarak aynı rafineriden geldiklerini zaten biliyoruz, lakin markadan markaya içlerine koydukları katkı maddeleri değişiyor. Lakin bu son kullanıcı olarak farklı ürünler aldığımız anlamına gelmez.

MrJ
15 Ağustos 2018, 22:37
Motor yakıt alırken pompa yanındaki yangın söndürme tüpü yanında müdahaleye hazır beklerim.

Tank kapağını kapatmadan ödemeye gitmem!

Saniyenin bile önemi vardır.Heleki motosiklet gibi yakıt tankı buharlaşması ve sıcaklağın bir arada olduğu yerde

RoofRoof
15 Ağustos 2018, 22:40

Bu her yerde var motora binip kaçacaksın diye değil.

Surinam
15 Ağustos 2018, 22:51
Opet. Koç grubu ile ortak oldukları için. Cumhuriyete sahip çıkan bir şirket olduğu için. Ayrıca temiz.

Ridefornat
15 Ağustos 2018, 23:05
Linklere bakmadıysan diyecek başka söz yok. Pompa açılmadan senin motosikletten inmen lazım. Senin dediğin gibi olursa bile statik elektrik denen bişi var. Biliyormusun bilmem ama o statik elektrik senin üstünden yere gitmiyor o ayaklıktan.

Shellde ki bi çok eğitimde kaçmaya kalkan vs olursa direk araç plakası rengi şahsın üstündeki elbiseleri aklında tutmaya çalış ve polise bildir diyor. Kovalama aracın önüne atlama ve araca asılma diyor. Yani senin 20 TL kaçsın diye adam seni indirmiyor. Ayrıca tüm istasyonlar yangın,hırsızlık, kaza ve kaçma yönünden sigortalıdır. (Bu sigortaya istasyon sahası içine girmiş her araç[tuvalete girse yakıt almasa bile] dahildir). Yani senin motosiklet yakıt alıp kenara park etmiş olsan biri çarpsa istasyon sigortası zararını karşılamak zorunda. Ayrıca hiçbir pompacı 20 tl için kendini riske atmaz. Bizim öyle kaç 20 tl miz gitti...Shellde kesinlikle motosiklet üstünden inmeniz gerekir. Sebebi de yangındır. Bir çok ülkede pompacı bile yok yurtdışında.
Ayrıca güvenliğe önem veren birçok yeni motosikletlerde depo kapağı sele altındadır. Sebebi ise sizin güvenliğiniz için.

Arkadaş inmiyorum ve senin gibi paramla rezil olmak istemiyorum. Shell'de çalışıyormusun vs umrumda değil. İnmiyorum, keyfimin kahyası mısın? Shell'den de yakıt almıyorum. Diğer istasyon markalarında 2-3 krş daha pahalısın diye senin (shell) salakça ve zorla kurallarına uymam. İster 20 tl lik alırım ister 100 tl lik. Seni ilgilendirmez. Altımdaki motor ev parası kadar. Kime ne yapacağımı bana kimse öğretemez. Malezya dan amerikaya kadar her yere gittim. Böyle salakça şey görmedim. 1 km yapmamış insanlar bana cevap vermesin!

Sana motorla gittiğim ülkeleri saysam yaşın kadar tutar. Almıyorum kardeşim shell den o kadar.

Sana yazmıyorum, shell'e yazıyorum. Yazıma cevap verme!

Ha! Neden pompacı yok biliyorsun değil mi? Bizim gibi yakıt hortumundan tam boşalmadan el kıvraklığı ile 100 ml benzin çalma kafası olmadığı - dürüst ticaret yaptıkları için.

Pompacı alınırken sordukları soruyu biliyorsun!
"ELİN İYİ Mİ"

Bu kadar!

emremm
15 Ağustos 2018, 23:17
Arkadaş inmiyorum ve senin gibi paramla rezil olmak istemiyorum. Shell'de çalışıyormusun vs umrumda değil. İnmiyorum, keyfimin kahyası mısın? Shell'den de yakıt almıyorum. Diğer istasyon markalarında 2-3 krş daha pahalısın diye senin (shell) salakça ve zorla kurallarına uymam. İster 20 tl lik alırım ister 100 tl lik. Seni ilgilendirmez. Altımdaki motor ev parası kadar. Kime ne yapacağımı bana kimse öğretemez. Malezya dan amerikaya kadar her yere gittim. Böyle salakça şey görmedim. 1 km yapmamış insanlar bana cevap vermesin!

Sana motorla gittiğim ülkeleri saysam yaşın kadar tutar. Almıyorum kardeşim shell den o kadar.

Sana yazmıyorum, shell'e yazıyorum. Yazıma cevap verme!

Ha! Neden pompacı yok biliyorsun değil mi? Bizim gibi yakıt hortumundan tam boşalmadan el kıvraklığı ile 100 ml benzin çalma kafası olmadığı - dürüst ticaret yaptıkları için.

Pompacı alınırken sordukları soruyu biliyorsun!
"ELİN İYİ Mİ"

Bu kadar!

Sen bu kafayla yakında kızartma olursun. :P

Ridefornat
15 Ağustos 2018, 23:24

Bu ülke beni bazen delirtiyor. Yurt dışında paranız olsun olmasın insan muamelesi yapılıyorken, sınır kapısından girdiğim andan itibaren, Parasıyla rezil olan vatandaş oluyorum. 5000 km yol yapmışım toz duman içindeyim. Malın biri bana vıt vıt ediyor YASAK KARDEŞİM VS... sonra neler neler yazmıyorum buraya.. valla kızarıyorum doğru kardeş.

gogozh
15 Ağustos 2018, 23:30
BP , kalite temizlik falan diye değil sadece kapimin önünde .

emremm
15 Ağustos 2018, 23:42
Bu ülke beni bazen delirtiyor. Yurt dışında paranız olsun olmasın insan muamelesi yapılıyorken, sınır kapısından girdiğim andan itibaren, Parasıyla rezil olan vatandaş oluyorum. 5000 km yol yapmışım toz duman içindeyim. Malın biri bana vıt vıt ediyor YASAK KARDEŞİM VS... sonra neler neler yazmıyorum buraya.. valla kızarıyorum doğru kardeş.

Sen bu kafayla da yakında kızartma olursun. :cherry::P

oldcockroach
16 Ağustos 2018, 00:06
Çok öfkelisiniz çok inşallah sizin gibi başka bir öfkeliye denk gelip 1 e 2 metrede yada cte dinlenme tesislerinde tatil yaptırmasınlar.

MrJ
16 Ağustos 2018, 02:23

Başkalarının can ve mal güvenliği için!

Motorcyclist told to remove helmet and get off the motorcycle whilst refuelling

Hatta ingilterede çoğu yerde kaskı çıkarmadan yakıt bile vermezler.

https://www.bikerandbike.co.uk/wp-content/uploads/2017/09/Petrol-station-remove-helmet-1.jpg

https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=k3K7LTCS65U

Gorkem.IX
16 Ağustos 2018, 02:43

Hocam her şeyin güvenlik tedbirleri var. Olur veya olmaz demeyeceksin kuralları uygulayacaksın uygulamıyorsan muamelelere de katlanacaksın. Şu dediklerin hiç hoş şeyler değil senin gibiler yüzünden hep bizlere kötü gözle bakıyorlar ve saygı duymuyorlar devam edin.

patpop
16 Ağustos 2018, 12:56
Başkalarının can ve mal güvenliği için!

Motorcyclist told to remove helmet and get off the motorcycle whilst refuelling

Hatta ingilterede çoğu yerde kaskı çıkarmadan yakıt bile vermezler.

https://www.bikerandbike.co.uk/wp-content/uploads/2017/09/Petrol-station-remove-helmet-1.jpg

https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=k3K7LTCS65U

Arkadaş benim yaşım kadar ülke gezmiş ama o ülkeleri gezerken ya gözleri kapalıymış yada bu tabelaların olduğu istasyonların yerine ucube istasyonlardan yakıt almış.

Y.o.K
16 Ağustos 2018, 13:23
Motorculara kısmen desteklerinden dolayı Aytemiz den almak istiyorum ancak yaşadığım yerde sadece bir tane istasyon var ve oranın yakıtından memnun kalmadım.

Genelde Shell den alıyorum.

Shell in uyarısından sonra benzin alırken bütün istasyonlarda motordan inip motoru orta ayaklıka alıp doldur depoyu diyorum. bence böyle yapmak daha mantıklı ve güvenli.