PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oynayan dikiz aynası

Gorkem.IX
02 Ağustos 2018, 16:23
CBR 650F kullanıcısıyım sol aynada bi gevşeklik oluştu uzun zamandır çözmedim bu sorunu hala. Yolda giderken durmadan kapanıyor çok rahatsız edici bir durum bu, sıfır bi ayna da 250TL Allah'ın aynası :mrgreen: Sorum şu bu aynayı sabitlemeden nasıl eskisi gibi yapabilirim yenisini almadan çözümü var mı?

ayetlervaray
02 Ağustos 2018, 16:40
altındaki somunu iyice sık. sıkılmıyorsa yalama olmuştur yaptırman lazım.

Gorkem.IX
02 Ağustos 2018, 17:16
altındaki somunu iyice sık. sıkılmıyorsa yalama olmuştur yaptırman lazım.

Hocam çok yardımcı oldun valla sağol :mrgreen: Sıkılmıyor tabi ki sıkılsa sıkarım neden yazayım buraya yaptırmam gerektiğini de biliyorum :mrgreen::mrgreen:

ayetlervaray
02 Ağustos 2018, 17:27
Hocam çok yardımcı oldun valla sağol :mrgreen: Sıkılmıyor tabi ki sıkılsa sıkarım neden yazayım buraya yaptırmam gerektiğini de biliyorum :mrgreen::mrgreen:

:DDD o zaman sana şöyle bir yardımda daha bulunayım. zamanında aynısı benimde başıma gelmişti bana tornacıya git halleder felan demişlerdi. hatırlıyorum 5-10 lira gibide bir maliyetten bahsediyolardı. sonrasında ben hiç tornacıya felan gitmedim meğersem iyi sıkamıyormuşum hallettim :)

Birkan07
02 Ağustos 2018, 17:27
Bende yeni motor aldım Edremit'ten Antalya'ya gelicem ilk gazlamamda sol ayna kapandı yolda rezil oldum. Sıkılacak bi yeride yok. Motorcuya göstericem gidip o bi çare bulursa sanada haber ederim :mrgreen:

Gorkem.IX
02 Ağustos 2018, 20:07
Bende yeni motor aldım Edremit'ten Antalya'ya gelicem ilk gazlamamda sol ayna kapandı yolda rezil oldum. Sıkılacak bi yeride yok. Motorcuya göstericem gidip o bi çare bulursa sanada haber ederim :mrgreen:

Haber ver bi hallederse sıfır ayna almak istemiyorum :mrgreen:

@ayetlervaray hacı yok sıkılmıyor bendeki nanay olmuş vidanın altındaki oynayan parçası.

JOHNDOSAY
02 Ağustos 2018, 20:19
Birkan kardeş ıslatma lazım motoru o yüzden öyle olmuştur.������������

levend84
02 Ağustos 2018, 20:36
Civata ile zemin arasina veya aynayi tutan parcanin altina rondela koy öyle sık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Motorun hayırlı olsun,oda nazarı olsun..

Carlsberg
02 Ağustos 2018, 20:43
Benimde CBR 125'te sağ aynanın somunu sıkıyorum sıkıyorum 1 saat geçmeden gevşiyor yine. :mrgreen:

khaledome
02 Ağustos 2018, 20:57
kirmizi renk locktite kullanarak sikin, hallolur

Metela
02 Ağustos 2018, 21:47
teflonlar vardır tesisat için kullanılan, onlardan sarıp bir dene derim, ayrıca rondelalı pullar vardı, kesik şekilde onlarla sıkınca, zorlamadığın sürece açılmaz.

Birkan07
02 Ağustos 2018, 23:52
Birkan kardeş ıslatma lazım motoru o yüzden öyle olmuştur.������������

Hemen ıslatalım buyur gel :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Civata ile zemin arasina veya aynayi tutan parcanin altina rondela koy öyle sık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Motorun hayırlı olsun,oda nazarı olsun..

Eyvallah abi Allah razı olsun :)

EUOGLU
03 Ağustos 2018, 09:14
locktite ta sıkmayı unutma vidaya

Farukxtm
06 Ağustos 2018, 02:44
Eski usul yapacan en iyisi al bi koli bandı yapıştır gitsin

jimi_hendrix
06 Ağustos 2018, 05:30
Locktite sık ama aynayı sökeceğini de düşünerek sık. bende de aynı problem vardı. Bizim gerizekalı usta yanlışlıkla en kuvvetlisini sıkmış locktitenin. Şimdi ayna sökülmüyor. (ısıtınca geçiyor ama grenajın üstünde :D )

LynXMaSTeR
06 Ağustos 2018, 18:30
hocam sadece ayna kısmı mı kapanıyor, yoksa demir kısmı mı kapanıyor?

Gorkem.IX
06 Ağustos 2018, 20:10
Arkadaşlar vidanın pullarını değiştirdim daha büyük pullar koydum düzeldi çok şükür. Bi motosikletçi yeni ayna alman lazım falan deyince salağa döndüm ne alaka diye şimdi sıkıntı yok açılıp kapanıyor da.