PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atesleme kesip hemen geri geliyor?

velizrsln
02 Ağustos 2018, 11:54
Gazi kestiginde kadrana bakiyorum ayni sagdaki ignition tusundan kapatip acmis gibi oluyor, nerelere bakmaliyim?

ayetlervaray
02 Ağustos 2018, 14:05
daha öncede böyle bir sorun okumuştum ateşleme sisteminde veya yakıt sisteminde oluşan ani sorunlardan kaynaklandığını söylüyorlardı. sorun geçince viteste isen motor tekrar ateşlenip devam ediyor.

ateşleme sistemi parçaları; batarya, ateşleme bobini, distribütör, kablolar.

yakıt sistemi parçaları; yakıt pompası,yakıt filtresi,karbüratör,emme manifoldu, bujiler.

yapabileceğin en kolay şey bujiyi değiştirmek ben olsam onu denerdim. sorun çözülmezse ustaya götürürsün.

velizrsln
05 Ağustos 2018, 01:16
anlık elkt gidip geliyordu ama kontağı anlık açıp kapattığımda komple gösterge gidip geliyordu yani kontakdan değildi, ama ateşleme düpmesini açıp kapattığımda aynısı olduğundan direk orayı açıp wd40ladım o arada bir kaç yeri daha yaptım akü başları gibi vs. sonra düzeldi^^

kefkes
05 Ağustos 2018, 01:31
Akü kutup başlarından gibi duruyor komple kestiğinden, ya da elektrik sisteminde iletimi engelleyen temessizlik var gibi, komple değişmesi gereken kablo v.s.olabilir.
Kontağa ateşleme butonuna falan Wd 40 sıkmak elektrik iletimi açısından zarar verebilir diye biliyorum yaLitkanla kaplayacağindan..

Edit: Geçmiş olsun, konuyu yeni açıldı sanmiştim:)