PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bundan sonra benim için de motor sürebilir misiz?

Dash_1905
04 Temmuz 2018, 22:52
Merhabalar. Foruma böyle bir başlık açacağım aklımın ucundan geçmezdi. Ama olunca oluyormuş.

Elimi cam kesmesi sonucu tendonları ve sinirleri kestim. Hemen acil ameliyata alındım. Doktor elinden geleni yaptı ve ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi. Ancak elimde his kaybı olacakmış. Tendonları kemiğe bağlanan yerin yakınından kestiğim için elimi oynatırsam tendon dikişlerinin kopup elimin açık ameliyata alınma riski var. Bu ameliyatta da elimin içine demirler falan konacakmış. Bu durumda bir daha hiçbir şekilde motor kullanamazmışım. Bu yüzden çok dikkatli olmaya çalışıyorum. Eğer ki bir sorun olmassa en az 6 ay elimi kullanamayacağım. Ki bu süre de artabilir.

Doktor lokal anestezi yaptı. Doktorla ameliyatta iken güzel sohbet ediyoruz. Ta ki bana elimi uzun süre kullanamayacağımı söyleyesiye kadar.. Doktora sorduğum tek soru: ‘ Ne yani motor kullanamayacağım mu?’ oldu. O güzel konuşmalar anında yerini benim motor kullanamayacak olmamdan dolayı ağlamama bıraktı. Biliyorum bir çoğunuz bana bundan dolayı kızabilir. Ama olan bu.

Sizden tek ricam dua etmeniz ve motoru çalıştırıp sürerken beni de düşünmeniz. Herkese motorlu iyi günler...

wing41
04 Temmuz 2018, 22:56
Çok geçmiş olsun üzüldüm adınıza. Vardır bunda da bir hayır. Allah hepimizi beterinden korusun.

(ツ)
04 Temmuz 2018, 22:59
geçmiş olsun
pes etmek yok

hachiko
04 Temmuz 2018, 22:59
Geçmiş olsun çabala pes etme düzeleceksin emin ol..

Fr.Sante
04 Temmuz 2018, 23:11
Dostum çok geçmiş olsun..

Mertcan39
04 Temmuz 2018, 23:14
çok geçmiş olsun :(

hokahey
04 Temmuz 2018, 23:18
geçmiş olsun.

Boldpilot
04 Temmuz 2018, 23:19
Geçmiş olsun kardeşim, ölümlü dünya herşey insanlar için. Sen ümidini kesme, yaşamaz dedikleri oğlum şu an 3.5 yaşında. Allah yardımcın olsun.

ozan1991
04 Temmuz 2018, 23:20
geçmiş olsun hocam

Slayer5810
04 Temmuz 2018, 23:23
Doktorlara Gore 20 sene once ben dogmadan ölcektim ama allah buyuk hayattayim sukurler olsn

scorpions_59
04 Temmuz 2018, 23:23
Geçmiş olsun, pes etme.

levend84
04 Temmuz 2018, 23:24
Allah yardimcin olsun.

Bizim için şer görünen durumlarda bile vardir bir hayır.

Hangi elin rahatsiz?

Sağ
Sol

Kullanacagin motosikleti bu dogrultuda tadil edilebilir,yanliz sen iyileşmene bak.

Tekrar geçmiş olsun.konu acıp içerik yazmak bile bir ilerleme durumu.

tokhanoğlu
04 Temmuz 2018, 23:25
Her işte vardır bir hayır düşer ya da erken doğar dedikleri ben 17 yıldır hayattayım şükür.

Carbondioxid
04 Temmuz 2018, 23:28
Geçmiş olsun , acil şifalar dilerim.

Dash_1905
04 Temmuz 2018, 23:30
Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. Sorun sol elimde. İnşallah allahın izniyle eski sağlığıma kavuşacağım. 21 yıl öncede 7.5 aylık doğunca doktorlarda bana 1 hafta bile yaşamaz demişlerdi. Çok şükür şuan hayattayım. Allah’ tan ümit kesilmez. İnşallah bununla gelip bununla geçer.

levend84
04 Temmuz 2018, 23:34
Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. Sorun sol elimde. İnşallah allahın izniyle eski sağlığıma kavuşacağım. 21 yıl öncede 7.5 aylık doğunca doktorlarda bana 1 hafta bile yaşamaz demişlerdi. Çok şükür şuan hayattayım. Allah’ tan ümit kesilmez. İnşallah bununla gelip bununla geçer.

Scooter al ve solda bulunan arka freni sağ ayak tarafina al(tadilat)eski yamaha scooterlerin arka freni sag ayak koyma yerindedir(rahmetli amcamda vardi)yanlis olmasin 94-96 model arasi bir motordu

erhn42
04 Temmuz 2018, 23:37
Çok gecmis olsun... Allah acil şifalar versin... ümit kesilmez...

hokahey
04 Temmuz 2018, 23:52
ya sen nasıl kestin o eli birader?

ayetlervaray
05 Temmuz 2018, 00:22
başlığı okuyunca sakat kaldın felan sandım. 6 ay dediğin nedir ki hemen geçiverir. iyileştikten sonra bol bol sürüp acısını çıkartırsın. geçmiş olsun.

BikeManiac
05 Temmuz 2018, 00:25
Doktor bilerek öyle demiştir ki herşeyden sakın, risk alma. Yani senin iyiliğin için abartarak söylemiştir. Ama inan 6 ay sonra eskisi gibi olur kanaatindeyim.

yürekçe
05 Temmuz 2018, 00:32
7 nisanda kaza yapıp sol ayak bileğimi kırdım.
Yeni yeni yürümeye başlıyorum.
Hayatımda pek çok şeyi yitirdim
Bir bardak su bile alamaya kalkamıyordum
Günlerce aç yatmak zorunda kaldım
Ama umuduma sahip çıkmam gerektiğini anladım.
Nefes aldıkça mücadeleye devam
Sen hele iyileş, motorunu tadil de ederiz, en kötüsü artçı oluruz birilerine.

Şu an 4 ay oldu, evde tavanla bskışmaya başlayalı. Sıkılıp muhabbet etmek istersen özelden yaz telini. Araşırız..

Bu arada, MT REVİR başlığı mı açsak ne?
Kaza yapanlar, tedavi sürecini anlatır, ötekilere feyz olur.
Ne diyon yönetim??

Tengri
05 Temmuz 2018, 00:34
Çok geçmiş olsun, DCT şanzımanlı motor edinebilirseniz sol eli kasmadan kullanırsınız. Acil şifalar.

Dash_1905
05 Temmuz 2018, 01:01
Ailecek tatile çıkacaktık. Salı günü sabah erkenden yola çıkacağımız için pazartesi akşamdan bagajı hazırlayayım dedim. Annem turşuyu çok sevdiğimi bildiğinden bir tane cam kavanoza turşu koymuş. Ki normalde annem cam kavanoz kulanmazdı. Ben de bagajı yüklerken poşetin içindeki kavanozu yere düşürdüm. Kavanoz dik durdu. Ben de birşey olmadı sanıp poşetten tutmak yerine kavanozun tepesinden sıkıca kavradım. Meğerse kavanozun tepesi kırılmış. Bende bu kadar sıkı kavrayınca elimi doğramış oldum malesef. Güzel bir tatil burnumuzdan geldi. İnşallah Allah beterinden saklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

7 nisanda kaza yapıp sol ayak bileğimi kırdım.
Yeni yeni yürümeye başlıyorum.
Hayatımda pek çok şeyi yitirdim
Bir bardak su bile alamaya kalkamıyordum
Günlerce aç yatmak zorunda kaldım
Ama umuduma sahip çıkmam gerektiğini anladım.
Nefes aldıkça mücadeleye devam
Sen hele iyileş, motorunu tadil de ederiz, en kötüsü artçı oluruz birilerine.

Şu an 4 ay oldu, evde tavanla bskışmaya başlayalı. Sıkılıp muhabbet etmek istersen özelden yaz telini. Araşırız..

Bu arada, MT REVİR başlığı mı açsak ne?
Kaza yapanlar, tedavi sürecini anlatır, ötekilere feyz olur.
Ne diyon yönetim??

Çok teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. Bir elim olmadan tek başıma üstümü değiştiremez pantolonumu giyemez oldum. İnşallah iyileşeceğini düşünüp kendimi avutuyorum. Ah bir de şu ağrılar ve acılar olmadan rahatça geçse şu dönem. Ama geçicek eninde sonunda. Ayrıca mt revir fikrinize çok katılıyorum. İnsan sağlını kaybetmeden değerini anlamakta güçlük çekiyor. Belki bir kaç insan girer de birkaç konu okuyup sağlının kıymetini anlar.

montanaturne
05 Temmuz 2018, 01:05
Sen kendini riske etme. Gerekirse 1 sene. Sonrasında kendi motorunu kendin sür bize iş çıkarma :) :)

Tekrardan yollara çıkman dileğiyle geçmiş olsun.

MotoMaster
05 Temmuz 2018, 01:08
Geçmiş olsun ALLAH tan ümit kesilmez...

pintus
05 Temmuz 2018, 01:17
Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.

Guven
05 Temmuz 2018, 06:55
Geçmiş olsun.

_chaotic_
05 Temmuz 2018, 07:42
Geçmiş olsun. Bence de hiç motor kullanmaya çalışma. 6 ay sabret, kendini iyi hissedince tekrar baslarsin. Hem 6 ay benzin ve bakim masrafını kenara atıp seneye motorunu yenileyebilirsin, sana bir hedef olur, motivasyon olur

oldcockroach
05 Temmuz 2018, 08:45
Geçmiş olsun. 6 ay değil 6 sene motor kullanmada o eller yeniden düzelsin.

splender
05 Temmuz 2018, 08:46
Geçmiş olsun ama ümidini yitirme, kendini kampa almış gibi düşün bir müddet. Dikkatli ol hastalığın tam olarak iyileşene kadar ve sonrasında bir süre fizyoterapi desteği almayı dene. İstanbul içinde isen yardımcı olmaya çalışırım fizyoterapi konusunda. Sonrasında eskisinden daha kuvvetli dönersin yollara ama herkesinde dediği gibi pes etmek yok....

Nasate
05 Temmuz 2018, 08:53
Geçmiş olsun. Doktoru dinleyip bu süre içerisinde hiç binmeyin motora. Anlık bir heves ile çok kötü sonuçlar olabilir..

Shine34
05 Temmuz 2018, 08:57
Geçmiş olsun.

mehmetdogu37
05 Temmuz 2018, 09:19
Gecmis olsun.

mombohunter
05 Temmuz 2018, 09:25
Geçmiş olsun. Yaşınız genç eliniz düzeldiğinde kullanırsınız. Canınızı sıkmayın.

Kural [ Z ]
05 Temmuz 2018, 09:53
Büyük geçmiş olsun. Doktor tavsiyesine uyun, hatta kendinizi biraz daha zorlayıp iki üç ay fazladan uzak durun ki tam iyileştiğinden emin olabilesiniz.

Bir heyecanla kullanır da ameliyata konu kısımdan bir açılma söz konusu olursa bir daha hiç motosiklet kullanamama riskini de hatırlayıp kendinizi dizginleyin.

Moralinizi yüksek tutun, bunu fırsat olarak düşünüp internette motosikletiniz ile ilgili yapmak istediğiniz araştırmaları yapın, hayallerinizi araştırın. İyileştiğinizde hızlıca hayallerinizi gerçekleştirmek için hazırlıklarınızı bu zaman içinde yapın. Ben bir motosiklet kazası sonrası yedi ay yürüyemedim, bu sürenin 3 ayı boyunca ayağımı yere dahi değdiremedim/yerden 90 derece aşağı indiremedim. Moralinizi bozmayın, sabırlı olun, sık pansuman yapın, ilaçları zamanında alın. Hızlıca iyileşeceksiniz.

Tekrardan büyük geçmiş olsun

Youjoee
05 Temmuz 2018, 10:16
Çok geçmiş olsun insallah eskisinden daha iyi olursun allahtan umut kesilmez

CagrioneTR
05 Temmuz 2018, 10:18
Dostum çok geçmiş olsun. Bende başlığı görünce sakat kaldın sandım. Buda bir sakatlık ama geçici bir sakatlık çok şükür. 6 ay motora binmeyi ver en kötü NC750X DCT al solda hiç bişey yok :) Arka fren ayakta ön frende sağda oda elini zorlamıyacaksa en az 3 ay sonra falan tabi doktoruna başvurarak. Tekrar çok geçmiş olsun.

zekeriyaimam
05 Temmuz 2018, 10:22
Mattia pasini sağ eli tutmazken moto2 yarışları kazandı.Olmaz diye bişey yok.
Büyük geçmiş olsun

gerivites
05 Temmuz 2018, 10:24
Geçmiş olsun. Vardır bi çaresi, illa ki iyileşir elin. İnsan vücudu nelerin üstesinden gelmiyor ki. Hele biraz zaman geçsin elini sağlıklı kullanmaya başla motosiklete de bir çare bulursun.

YasinC
05 Temmuz 2018, 10:25
Psikopat mısın nasıl bir başlık öyle aklıma tonla felaket geldi. Neyse düşündüğüm gibi değilmiş. Çok geçmiş olsun düzelmeyecek bir şey değil. Zamana ihtiyaç var sadece. Çalışırken mi oldu bu arada?