PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 Çok ısınıyor (bana mı öyle geliyor yoksa)

ypcali
02 Temmuz 2018, 22:24
Arkadaşlar geçen hafta bugün ikinci el bir R25 aldım ustaya götürdüm vs hiç bir sorun çıkmadı usta masrafsız dedi onayladı ve aldım.İlk motorum olduğu için kıyaslama yapamıyorum o yüzden r25 kullanan arkadaşlara danışmak istediğim şey şu ısınma problemi sizde de var mı ? Devirli kullandığım ve çok çok gazlamadığım halde 1 saat içinde ısınma oluyor ve bu bana alışkın olmadığım için aşırı gibi geliyor afedersiniz kıçım terliyor sele sıcacık oluyor rahatsız edici bir sıcak hava geliyor ve motor el değmeyecek şekilde oluyor bu normal midir
Konyada yaşıyorum yazın vermiş olduğu sıcaklık ve trafikten ötürü müdür bilmiyorum danışmak istedim yorumlarınızı bekliyorum

silenced
02 Temmuz 2018, 22:56
hararet göstergesi hareket halindeyken 3 çizgiyi geçmiyorsa sıkıntı yok

peugeotcu103
02 Temmuz 2018, 22:57
R25 sıvı soğutmalı bir motor eğer fanı varsa (ki illa vardır) o sıcak havanın size gelmesi normal.

ypcali
02 Temmuz 2018, 22:59
hararet göstergesi hareket halindeyken 3 çizgiyi geçmiyorsa sıkıntı yok

3 çizgiyi geçmiyordu bugün 1 saat sürdükten sonra farkettim ki 4 çizgi oldu ilk kez

ozan1991
02 Temmuz 2018, 23:00
r25 i bilmemde dominarda 10dk sürmeyle şu havada altımda soba yanıyor sanki bacaklarıma sıcaklık vuruyor sürekli fan açıyor bana normal dediler seninkinde de böyle belliki sorun yoktur bence

silenced
02 Temmuz 2018, 23:03
3 çizgiyi geçmiyordu bugün 1 saat sürdükten sonra farkettim ki 4 çizgi oldu ilk kez

durduktan sonramı 4 çizgi oldu sürerken mi

ypcali
02 Temmuz 2018, 23:16
durduktan sonramı 4 çizgi oldu sürerken mi

durduracağımda farkettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

r25 i bilmemde dominarda 10dk sürmeyle şu havada altımda soba yanıyor sanki bacaklarıma sıcaklık vuruyor sürekli fan açıyor bana normal dediler seninkinde de böyle belliki sorun yoktur bence

ilk motorum olduğu için normal gibi gelmedi taklaya mı geldik şüphesi oluşturdu ustaya gidecektim gitmeden önce bi sorayım dedim :)

silenced
02 Temmuz 2018, 23:18
durduracağımda farkettim

bende mt-25 kullanıyorum onda grenaj olmadığı için ısıyı daha çok hissediyorsun özellikle ayak kısmını yazın yakıyor.

büyük ihtimal 4 çizgiye durunca çıkmıştır bendede oluyor ve fan açıyor kontağı açıp kapıyınca 2-3 dk sonra çizgi 3 e düşüyor önemli olan gidince 4 çizgi olmaması

matrax33
02 Temmuz 2018, 23:28
Bence sen çok yavaş usul usul kullandığından motor serinleyemiyor. Yapıştır biraz.

erdemsuslu
03 Temmuz 2018, 11:13
fanlarını kontrol et çalışıyor mu? fan açıyor mu diye kontrol et. Motor kaç km de?

EUOGLU
03 Temmuz 2018, 11:20
Bence sen çok yavaş usul usul kullandığından motor serinleyemiyor. Yapıştır biraz.

tespit doğru ama recete yanlis hocam 😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

motor serinlemek icin fan aciyor onunda sıcağı sana vuruyor. daha hizli olsan veya az dursan daha az yapar.

sdemircan
03 Temmuz 2018, 11:27
Fan normal değerlerinde açıp kapanıyorsa sıkıntı yok, muhtemelen sana oyle geliyordur. 1 saat içinde ısınma oluyor diyorsun, ben 15 dakika sonra sıcaklıktan bunalmaya başlıyorum. Büyük makinelerde ısınma daha fazla ve çabuk oluyor malesef.

burak burk
03 Temmuz 2018, 12:08
yüksek hız düşük vites gidersen daha çabuk ısınır fan açar normal.sürekli fan açan bir motor değil ben sadece yaz aylarında görüyorum fan açtığını oda normal antalyadayım çünkü.hatta efendi gidersem fan açmadan istediğim yere götürebilirim.fan açınca daha sıcak hissettirmesi tabiki normal sıcağı sağdan solan atmaya çalışıyor sanada motor yanıyor gibi hissetirebilir.zaten 250cclik motor ne kadar ısınabilir ben tiger1050 kullandım işte o zaman anladım motor nedir nasıl ısınır fan nasıl açılır bire bir yaşadım chichen wings oldu ayaklar bacaklar.ben burda bile 4 çizgiyi 1 2 kere gördüm oda anlık olarak durduğun zaman oluyor sanırım.rüzgar yemeyi bıraktığı için 4 çizgi olabilir ama hemen inmesi lazım malum ölçüm yapıyor termometre ona göre bildiriyor.son olarak eğer fan açıksa motoru kapatabilirsin fanın durmasını bekleme onun yerine 20 30 saniye motoru çalışır bırak devir daim ve fan motoru daha hızlı soğutucaktır elektirği kesersen devir daim sıvı soğutma çalışmaz.hayırlı olsun

ypcali
03 Temmuz 2018, 21:34
yüksek hız düşük vites gidersen daha çabuk ısınır fan açar normal.sürekli fan açan bir motor değil ben sadece yaz aylarında görüyorum fan açtığını oda normal antalyadayım çünkü.hatta efendi gidersem fan açmadan istediğim yere götürebilirim.fan açınca daha sıcak hissettirmesi tabiki normal sıcağı sağdan solan atmaya çalışıyor sanada motor yanıyor gibi hissetirebilir.zaten 250cclik motor ne kadar ısınabilir ben tiger1050 kullandım işte o zaman anladım motor nedir nasıl ısınır fan nasıl açılır bire bir yaşadım chichen wings oldu ayaklar bacaklar.ben burda bile 4 çizgiyi 1 2 kere gördüm oda anlık olarak durduğun zaman oluyor sanırım.rüzgar yemeyi bıraktığı için 4 çizgi olabilir ama hemen inmesi lazım malum ölçüm yapıyor termometre ona göre bildiriyor.son olarak eğer fan açıksa motoru kapatabilirsin fanın durmasını bekleme onun yerine 20 30 saniye motoru çalışır bırak devir daim ve fan motoru daha hızlı soğutucaktır elektirği kesersen devir daim sıvı soğutma çalışmaz.hayırlı olsun

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim aklımda tufaya mı geldik sorusunu yok ettiniz normal olduğunu anlamış oldum