PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetin motoru ile mucizevi bir sekilde burdayim

Umutksk
28 Haziran 2018, 18:46
Arkadaslar a2 ehliyet kursundayim.su an hoca olmadigi icin dersleri arkadasimdan aliyorum ehliyetin motoru ile(yanlis anlamayin ehliyeti alinca hondadan temiz pratik egitim alicam) Gittim calistim arkadasin arkasina bindim kursa gidiyoruz,amcanin biri ters yone girmis ustumuze bisikleti kirdi,korna bastik yok dayiii idiye bagirdik yok. 70yasinda vardi zaten.Arkadas o adrenalinle saga atti bizi,bu sefer direge giriyorduk,tekrar manevra yapayim derkende yol kenarindaki cukura girip sola yatarak ciktik. yattik.Uzgunum belki yanlis yaptim ama dedeye kotu kelimeler sarf ettim.Ayna kiran motosikletcileri anlamazdim.Simdi anliyorum.Dikkatli olmak lazimmis sehir icinde.Ilk kazami arkada otururken yaptim anlayacaginiz.Arkadasimin elleri soyuldu bende eldiven vardi,koruyucu bolumu cizilmis.Arkadasin dizleri soyuldu bende gunluk normal kot vardi bisey yok , koruma demiri olmasa ayak bilegimiz pertti.Ve ya direkten yada dededen kacamasak basimiz buyuk belaya girerdi.

thedarkfire
28 Haziran 2018, 18:56
Anladım abiim bi kaç yıl daha bekleyip olgunlaşsaydınız keşke.

Umutksk
28 Haziran 2018, 19:06
Gorusune saygim sonsuz abi,fakat benimde bir gorusum var,affola.Benim anam aglayacagina baskasinin anasi aglasin.80 yasinda trafige cikmak nasil tehlike arz ederse 15yasinda trafige cikmakta onu arz eder.Dalgin dalgin trafige cikan adam dayak yemeyi de hak eder ölmeyide,baskasinin canini hice saymaktan baska bir sey degildir bu

yürekçe
28 Haziran 2018, 19:16
Şimdi desem ki;
Henüz ehliyet dahi yokken ve acemi iken trafiğe çıkıyorsunuz..
Ve sanki, trafikte tehlike atlatmayacağınıza dair elinizde senet var
Ve suçu 70 yaşında, bu sıcakta bisiklete binmek zorunda olan birine yıkmaya çalışıyorsunuz da- forum ahalisine de efendi çocuk imajı çizmeye çslışıyorsunuz da- ama vicdanen rahat değilsiniz gibi gibi gibi...
Bak aklımdan bunlar geçti..
Üzülüp gocunacaksanız, demeyim..

( geçmiş olsun kardeşlerim, daha kötüsü olmadığına şükredin )
Ama önce eğitim ve koruma ve insana saygı..
Çünkü, hepimiz o trafiğin parçasıyız ve bizim de ailemiz o trafikte ve de biz de yaşlanacağız..

artemis99
28 Haziran 2018, 20:41
Eğitim almadan trafiğe çıktığınız için böyle bir şey başınıza gelmiş. Eğitim almış olsanız o dedenin yapacağı muhtemel riski önceden anlar ve tehlike yaşamazdınız. Trafikte görünmez olduğunuzu düşünüp öyle hareket etmelisiniz her zaman. Ayrıca dalgın da olsa kimsenin ölmeye hakkı yok bunu sinirle söylemiş olduğunuzu varsayıyorum, takdiri ilahi.

Umutksk
29 Haziran 2018, 03:47
Yok olurmu abi estafurullah,ben olayi anlatir iken yanlis lans etmisim sanirim,bana arac kullanmayi ogreten yani motosikleti kullanan arkadasimin a2 ehliyeti var,kullandigimiz motorda yuki drag 200cc idi,benim sasirdigim olay ise o , motosikletin trafik parkurunu defalarca trafikte tamamladim,kazalik bir durum olmadi.Arkadas onde ben arkada motoru kursa birakmaya giderken bu olay basimiza geldi.Kullanicida ehliyet vardi yani

caglar48
29 Haziran 2018, 03:56
Burda cocuga ehliyetin yokken trafiğe niye çıktın diye laf söylemeyin lütfen hepimiz ehliyetimiz yokken trafikte sürdük.. Ehliyeti aldıktan sonra trafiğe çıkan sayısı bu forumda %30 anca vardır bu işin zevki orda :D

CagrioneTR
29 Haziran 2018, 16:19
Burda cocuga ehliyetin yokken trafiğe niye çıktın diye laf söylemeyin lütfen hepimiz ehliyetimiz yokken trafikte sürdük.. Ehliyeti aldıktan sonra trafiğe çıkan sayısı bu forumda %30 anca vardır bu işin zevki orda :D

Valla önce ehliyet diyordum direksiyon sınav tarihini gördüm o tarihte istanbulda değilim ekime kaldı ekime kadar ya motor almayacam yada motoru önce alacam ehliyeti sonra alacam çevirdiklerinde de durmayacam arkamdan gelmemeleri için dua edecem. Sıkıntı büyük...

artemis99
29 Haziran 2018, 16:28
Valla önce ehliyet diyordum direksiyon sınav tarihini gördüm o tarihte istanbulda değilim ekime kaldı ekime kadar ya motor almayacam yada motoru önce alacam ehliyeti sonra alacam çevirdiklerinde de durmayacam arkamdan gelmemeleri için dua edecem. Sıkıntı büyük...

Çevirmede durmamak ne? fazla amerikan filmi seyrediyon galiba. Kursa yazıldıysan İstanbul'a gelip sınava gir yurtdışına falan çıkmıyorsan tabi.

CagrioneTR
29 Haziran 2018, 17:15
Çevirmede durmamak ne? fazla amerikan filmi seyrediyon galiba. Kursa yazıldıysan İstanbul'a gelip sınava gir yurtdışına falan çıkmıyorsan tabi.

Bizim servis şoförü geçen emniyete girdi. Polis gördü bunu çeki kenara bu yanaşır gibi yaptı bastı gitti :) Kovalayan olmadı ama arkasından ceza gelmiştir. Öyle bir güzergahım var ki TEM üstünde 1000 tane polis olur anasını satayım aldığım gün polis çevirir. Rüşvet de almaz motoru bağlar. Sonra ehliyeti olan birini bul git al ooooooooo.

İstanbul'da değilim diye kursa yazılmadım bu hafta sonu yazılacaktım yoksa. Birde diplomayı bulamıyorum. E devlet de gözükmüyor. Okula gidip geçicisini çıkarmak lazım uzun iş. Sonra yapmam lazım. Bunlar galiba bana işaret motor almıyayım diye:)

watercolours
29 Haziran 2018, 19:04
Dedenin hiç mi kabahati yok?