PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GARAJIN ÖNÜNE ARABA PARKETMEK!?

brkkrtt
26 Haziran 2018, 16:41
Tekrardan merhaba, ben motosikletimi garajın içine parkediyorum fakat garajın çıkış kapısına apartman sakinleri ısrarla arabalarını garajın önüne çekerek benim çıkışımı engelliyor veya dışarı çıktığımda geri geldiğimde araba oluyor ve garaja girişimi engelliyor garajın içinede konmuyor araba bu konuda bi hakka sahipmiyim ne yapmalıyım?

https://i.hizliresim.com/nlLGpg.jpg
https://i.hizliresim.com/vPnoVR.jpg

serconline
26 Haziran 2018, 16:42
Bu konuda bir hakka sahipmisin bilmiyorum ama en güzeli git eminönü karaköy taraflarında iki tane demir kilitli kazık al çak oraya kimse park edemesin

ozan1991
26 Haziran 2018, 16:50
araç sahibini bulup güzelce söyleyin ters yaparsa acil işim olur çıkmam gerekir araca çarpa çarpa çıkarım diyin :cherry:

MFTaşkıran
26 Haziran 2018, 17:32
Ben Milas da buna benzer bir şey yaşadığım da polisi arayıp plakayı veriyordum polis de plaka sahibini arıyordu 5 dakika sonra arabanın sahibi gelip arabasını başka yere alıyordu 3-4 sefer yaşadım bu durumu :D

SavageGarden
26 Haziran 2018, 17:35
hakkın var ise,
sabit beton duba ya da (yere sabitlenmiş) kilit ile açınır kapanır metal duba...ikisi arasına da motosikletin rahatça geçeceği kadar aralık.

CagrioneTR
26 Haziran 2018, 17:51
Orası bir garaj ise eğer ve garaj kapısıdır park etmeyin yazısı asılı ise park edemez. Polisi çağır çektir arabayı ama bunlar yoksa park eden kişilerle insanca konuş baktın olmuyor lastiklerini patlar :) şaka şaka durumu anlat tatlı dille çözüme ulaşırsın...

mustafaSRC
26 Haziran 2018, 18:52
Bizmde garajda araba var şuan ve park etmeyiniz yazısı olmasına rağmen arabasını koymuş adam. 2 metre ileri koysa garajı kapatmayacak, anlamıyorum bu kafaları.

Nikkfurie
26 Haziran 2018, 18:58
155 i arayın plakadan araç sahibine ulaşıp aracı kaldırmasını aksi halde çekileceğini söylüyorlar , bizimde ara ara yaşadığımız bir sıkıntıdır ama apartman veya çevredeki komşular yer bulamayıp bırakırsa cama telefon yazılı kağıt bırakırlar ;)

tommygun
26 Haziran 2018, 19:25
Küçük bir çizik ya da 4 lastikten 2'sinin aynı anda patlaması bazen birçok yazıdan, sözden daha anlamlıdır.

bursagsli
26 Haziran 2018, 19:30
Bunlardan çok çekmiş biri olarak garaj kapısına 3 tane park etmeyiniz tabelası yapıştırdım ama ne fayda. Ya girişine duba çakacaksın yada 2 tane hareketli kriko alıp arabayı ordan cekeceksin

ogzcngdk
26 Haziran 2018, 21:22
Ben tam 4 sene bu durumu yaşadım, çıkmam gerekir araba olur, girmem gerekir yine araba olur. Komşuların arabaları olduğundan ters yapamıyorsun, mecburen hepsinin numarasını alıp her seferinde çektirdim. Ben aramaktan bıktım ama onlar sıcacık evinden cikip gece gece araba çekmekten bıkmadılar.

Ne yapacaksın burası türkiye düzen böyle ama en sağlıklısı insanlarla ters duşmeden bu işi halletmek.

brkkrtt
26 Haziran 2018, 23:15
Bu konuda bir hakka sahipmisin bilmiyorum ama en güzeli git eminönü karaköy taraflarında iki tane demir kilitli kazık al çak oraya kimse park edemesin

fotoğrafta gözükmemiş arabanın arkasında zaten demir var kalkıp indirilebilen, anahtarıda arabası olan herkesde var benim ihtiyacım olan şey sanırım bir kişi arabasını içeri garaja koyacak biriside parketmesin diye o demiri kalkık bırakıcak tabela falanda asmak şart bi apartman toplantısı yapsak konuşup halletmeye çalışacagım.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Ben tam 4 sene bu durumu yaşadım, çıkmam gerekir araba olur, girmem gerekir yine araba olur. Komşuların arabaları olduğundan ters yapamıyorsun, mecburen hepsinin numarasını alıp her seferinde çektirdim. Ben aramaktan bıktım ama onlar sıcacık evinden cikip gece gece araba çekmekten bıkmadılar.

Ne yapacaksın burası türkiye düzen böyle ama en sağlıklısı insanlarla ters duşmeden bu işi halletmek.

yemin ediyorum şuan aynını yaşıyorum gecenin 1 inde falan dönmüştüm laf yaptı araç sahibi bu saatte diye onlar istediği zaman cıkıp girebiliyolar ben yapamıyorum delirilecek bi durum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Küçük bir çizik ya da 4 lastikten 2'sinin aynı anda patlaması bazen birçok yazıdan, sözden daha anlamlıdır.

aynı apartmanda komşuluk yapıyoruz düşman kazanmaya gerek yok bence :P

patpop
27 Haziran 2018, 04:09
fotoğrafta gözükmemiş arabanın arkasında zaten demir var kalkıp indirilebilen, anahtarıda arabası olan herkesde var benim ihtiyacım olan şey sanırım bir kişi arabasını içeri garaja koyacak biriside parketmesin diye o demiri kalkık bırakıcak tabela falanda asmak şart bi apartman toplantısı yapsak konuşup halletmeye çalışacagım.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

yemin ediyorum şuan aynını yaşıyorum gecenin 1 inde falan dönmüştüm laf yaptı araç sahibi bu saatte diye onlar istediği zaman cıkıp girebiliyolar ben yapamıyorum delirilecek bi durum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

aynı apartmanda komşuluk yapıyoruz düşman kazanmaya gerek yok bence :P
Garaj kişiye özel(sizin tapulu garajınız )değilse ve arabanın yanına motosiklet sığacak şekilde ise ve garajın kilidi varsa arabasını özellikle oraya koyan kişinin aracı garaja koymasını isteyebilirsiniz. Böylece kapalı garajı 2nizde ortak kullanmış olursunuz. Gelelim diğer duruma garaj sizin tapulu garajınızsa ( 4. Nolu daireye ait garaj tapusu gibi bir belge varsa) oraya koymamasını söylersiniz. Gerekli uyarı işaret ve tabelalarını ve gerekirse araç koymaması için zincir vs çekebilirsiniz böylece o noktaya araba koyamaz.

O garaj size aitse istediğiniz saatte oraya araba konduysa çekmek zorundadır. Bunu güzellikle belirtmelisiniz.
Örneğin abi açıkta olunca motosiklet çalınma riski var vs vs gibi belirtin. Yinede ısrarcı olup oraya koymaya devam ederse yedek araba anahtarını isteyin( araba ehliyetiniz varsa istediğin saatte arabayı çekip motoru koyarsın) tabii bununda riskleri var park ederken bir yere vurmak gibi.

Sonuçta ölümlü dünya birbirini kırmaya gerek yok komşulukta iyilikle çözüme ulaşmak lazım.

Sizinkine benzer sorunu bende yaşıyordum. Araba koyduğum yer bir otopark girişi ama sahibi öldüğü için araba konmuyor. Sadece depo gibi kullanılıyor. O noktaya araba koymak istediğimde genelde başka bir araba (ilçedeki herhangi bir kişi) koyup gidiyordu. Şehrin göbeğinde yaşadığım için banka pazaryeri vs hep yakın olduğundan park yeri bulmak zor bulsanda arkana biri park ediyor.

thedarkfire
27 Haziran 2018, 05:03
Ben o motoru o garajdan çıkarırım çizilirsede kusura bakmasın artık koymasaydı.

hasmet
27 Haziran 2018, 07:53
Adalet duygumuz ne kadar da hassas değil mi? İki tavsiyeden biri başkasının malına zarar vermekten geçiyor. Üstelik te bunu rahat rahat yazıp paylaşabiliyoruz. Hiç sorun değil yani bizim için. Gayet normal.

Halbuki kanuna göre suç. İnanıyorsak, inandığınız dine göre de günah. Ama kimin umrunda? Orman kanunu en güzeli.

Velhasıl ülkemizin içinde bulunduğu durumu çok ta yadırgamamak lazım.

snappy x
27 Haziran 2018, 09:20
Adam olan gider aracın sahibinin yüzüne söyler,başkasının malına zarar vermek ne kadar kolay değil mi?

Nasate
27 Haziran 2018, 09:26
Dostum garajı olan herkes de aynı sorun var, u şeklinde bahçe düşün benimki bi ucun en sonunda ısrarla koyuyorlardı önüne, valla ben söyleye söyleye hatta çektirdiğimde oldu şimdi koymuyorlar, ama insanın canı sıkılıyor kaç kere söyleyip hala yapınca millet, simdi arabayı garajın önüne koyuyorum yolu ortalayarak garajı engelleyen olmuyor bu şekilde rahatça çıkıyorum motorla.

Metehan07-70
27 Haziran 2018, 09:34
Sahibini bul ve götür İlkokula yazdır, baştan okusun hepsini.

sdt
27 Haziran 2018, 11:52
Eğer bir iki sefer gece yarısı kapısını çalarak aracını çekmesi gerektiğini ve acil işinizin olduğunu söylerseniz. Otomobil sahibi arkadaş durumu idrak edecektir ki aracını oraya koymamaya gayret edecektir.
Ama her seferinde sizin onun çıkmasını beklemeniz onun da bu hakka sahip olduğu düşüncesini kamçılıyor.
Bir iki defa sizin çıkış veya girişiniz için onun sıcak yatağından veya kurulmuş olduğu koltuğundan kalkması gerekiyor.
Bence orası kesin.

A.Sahin
27 Haziran 2018, 13:28
Apartman girişine kısa bir yazı asabilirsiniz durumu anlatan

allegromod
27 Haziran 2018, 13:45
polisi ara arac kalksın ben öyle yapıyorum fakat adam haberi olup tartışamaya girebilir niye polisi aradın diye.