PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski bir sevgili ile bir aşk hikayesi. :) Belki de son GS500 hikayelerinden...

onuRRtas
21 Haziran 2018, 21:14
Selamlar dostlarım.

Eskilerdenim, hatırlayan olur belki, belki olmaz. Uzun sürelerdir buralara gelmiyordum, geri döneyim istedim sizlere.

Dönüşümün postu olarak da Suzi'mi, eski bir aşkı, doyulamamış bir sevgiyi tekrar nasıl bulduğumu anlatayım.

Olay birkaç ay önce gelişti. Facebook'ta dolanırken bir motosiklet grubunda gördüm onu ilk önce. Hatta post'un screenshot'u budur ;

https://image.ibb.co/b3UeLT/29546997_1706798529341908_1859755824_n.jpg

31.000 Km'de ilk sahibinden 2004 model orjinal bir GS500. Samanlıkta bekliyordu. Sahibi 60 yaşında bir emekli polisti. Burdur'un bir köyünde idi motosiklet. Ben Marmaristeyim.

GS'yi görür görmez 17 yaşıma geri döndüm. Çok sevdiğim bir ağabeyimin GS500'ü vardı. Kullandığım ilk büyük motordu, aylarca kullandım onu, gençlik aşklarım bindi o motosiklete. Müthiş bir aletti, nitekim abim bir gün satmaya karar verdi motosikletini ve sattı. Tadı hep aklımda kalmıştı nitekim asla temizinin çıkacağına inanmadığım için yarım kalmış bir aşk, kırık hayallerden ibaretti.

Ne alacak gücüm, ne ona ayırabilecek extra bir bütçem vardı. Dayanamadım. CBR125'imi hemen satılığa koydum, biraz piyasa motoru olması sebebi ile çabucak satıldı.

Aradım satıcıyı, dedim ki ağabey, ben geliyorum, ahanda sana kapora da yolluyorum. :)

Ertesi gün karga bokunu yemeden, sabah 5 de Burdur'a yola çıktım. Otobüs hareket ettiğinde Metallica, Unforgiven II tıngırdıyordu kulaklıklarımda.

https://www.youtube.com/watch?v=5bt7kAVxKfs

Yolculuk devam ederken;

https://image.ibb.co/nP25uo/IMG_0442.jpg

Yolculuk çabuk bitti, Burdur'a vardım. Satıcı ile buluştuk.

Motosiklet beklediğimden daha kötü halde idi. Motor ve boya durumu iyi olmasına rağmen, çok fazla para harcamak gerekecekti. Üstüne bir de 300 Km geri dönmem gereken bir yol ve karşımda öyle orjinal bir motosiklet vardı ki, lastikleri bile fabrika çıkışı yani 14 yaşında idi. :)

https://preview.ibb.co/jRQ5S8/IMG_0465.jpg

Bütün sarf malzeme masraflarını göze aldım. Satıcıya elimi uzattım, aldım Suzi'nin anahtarını.

Gittim, bir arkadaşımda kaldım gece, sabah 5 de Marmaris'e doğru yola çıktım, lastiklerim sağ olsun birkaç ardinal yüklü an yaşattı. Döner dönmez Marmaris'e lastikleri sipariş ettim.

Suzi bol bol ilgi ve para istedi. Aklıma gelen aldıklarım ve yaptıklarım şöyle;

*Pirelli rosso 2 lastik seti
*Hava filtresi
*Koltuk kaydırmazı
*Yeni yakıt hortumları
*Zincir ve dişli seti
*NGK İridyum bujiler
*EBC ön arka fren balataları
*Ön arka lastik rulmanları
*Arka lastik takozları
*Hidrolik sıvı değişimleri
*Sıfır bir akü
*Yeni manetler
*Yeni elcikler

Suzi'yi alalı birkaç ay oluyor. Bir kere aksırmadı, öksürmedi. Arkadaşlar, dile kolay, burada 14 yaşında bir motosikletten bahsediyoruz. Henüz motor bloğu hiç açılmamış, civatalar çiziksiz. Debriyaj balatası dahi orjinal, şu an 34.000 km'de ve hala debriyajı mükemmel çalışıyor. Ben inanın ki şaşkınım, 100 KM'de sakin kullanımla 4 LT yakıyor, biraz sıkarsam 6-7 LT'lere çıkıyor. İnanılmaz mutluyum onunla, sanırım Türkiye'deki son temiz GS500 sahibi benim. Motosikletim aynalarına sinyallerine boyasına kadar orjinal.

Henüz işleri tamamen bitmemişken Suzi ile bir resmimiz;

https://image.ibb.co/d9L8Eo/IMG_0584.jpg

Suzi artık böyle. Bütün işi bitti, bütün masrafları yapıldı, artık sadece zevkle biniyorum. Umarım yollarımızın ayrılması gerekmez bir gün.

https://preview.ibb.co/gbeqS8/2.jpg

https://image.ibb.co/gBv3fT/IMG_2992.jpg

Selamlar, hepiniz sağlıcakla kalın, umarım minik hikayemiz hoşunuza gitmiştir bir nebze bile olsa. :)

BikeManiac
21 Haziran 2018, 21:28
Fotoğraflarla zenginleştirdiğiniz hikayenizi zevkle okudum. Herkese nasip olmaz, tekeriniz düz bassın. Hayırlı olsun.
O lastiklerle de yola çıkmak büyük cesaret, ben çekinirdim açıkçası.

Carlsberg
21 Haziran 2018, 21:31
Kazasız belasız gez inşallah, eskiler başka oluyor tabi :)

onuRRtas
21 Haziran 2018, 21:32
Fotoğraflarla zenginleştirdiğiniz hikayenizi zevkle okudum. Herkese nasip olmaz, tekeriniz düz bassın. Hayırlı olsun.
O lastiklerle de yola çıkmak büyük cesaret, ben çekinirdim açıkçası.

Ne yalan söyleyeyim, ben de çekindim. Ama Burdur'un köyünde lastik taktıracak yer bulmak dertti. Biraz gözü kararttım, oldukça dikkatli de olarak sağ salim ulaştım evime.

Çok teşekkür ederim, sizlerin de tekeriniz düz bassın. :))

Boldpilot
21 Haziran 2018, 21:45
Bütün kafalarda aynı soru ; kaça alındı bu motosiklet? 😀

Hayırlı uğurlu olsun

onuRRtas
21 Haziran 2018, 21:55
Bütün kafalarda aynı soru ; kaça alındı bu motosiklet? ��

Hayırlı uğurlu olsun

Direk fiyat söylemek hep biraz kabalık gibi göründü gözüme, nezaketinize sığınarak şöyle diyeyim, temiz bir CBR250 alınamayacak bir paraya mal oldu :)

Boldpilot
21 Haziran 2018, 22:01
Direk fiyat söylemek hep biraz kabalık gibi göründü gözüme, nezaketinize sığınarak şöyle diyeyim, temiz bir CBR250 alınamayacak bir paraya mal oldu :)

Süper o zaman, temiz bi r25 alınamayacak paraya fz6 fazer s2 aldık çok memnunuz maaşallah.
Eski model bi motosiklete sorunsuz binince insana extra bi mutluluk veriyor. Kazasız belasız kullanırsınız inşaallah.

onuRRtas
21 Haziran 2018, 22:03
Süper o zaman, temiz bi r25 alınamayacak paraya fz6 fazer s2 aldık çok memnunuz maaşallah.
Eski model bi motosiklete sorunsuz binince insana extra bi mutluluk veriyor. Kazasız belasız kullanırsınız inşaallah.

Bayılırım Fazer'lara, özellikle S2'ye, sumitomo fren kaliperleri, çekik gözler. Güzel günlerde kullanın sizlerde inşallah :))

Kesinlikle öyle. Bazen, eski topraklar, motosikleti gençliğinde tanımış insanlar çeneleri düşüp bana bakıyor yolda bu gerçek mi diye :) Gerçekten çok güzel bir duygu :)

mehmetGHOST
21 Haziran 2018, 22:05
Hayırlı olsun güle güle binersin inşallah bana göre tek eksiği jantların güzelce boyanması 😁

onuRRtas
21 Haziran 2018, 22:06
Hayırlı olsun güle güle binersin inşallah bana göre tek eksiği jantların güzelce boyanması ��

aklımda o mesele, yakın zamanda parlak siyah olarak boyanacaklar :)

Teşekkür ederim, daha güzelleri sizlerin olsun :))

yürekçe
21 Haziran 2018, 22:13
Seni tanıyorıum forumdan..
Ve gs500 aşkı defaatle depreşen, asla onu unutamayan biri olarak, bu motosikleti ancak kullanan bilir diyorum...

Tekerin düz bassın :)

uzay gemisi
21 Haziran 2018, 22:20
Dostum bu motoru sakin satma. olur da sattığını duyayım, hissedeyim bıçakla kapına dayanirim ona göre

Angrypower
21 Haziran 2018, 22:30
Keşke herkeş hayaline böyle kavuşabilse, kendine ve motoruna mukayyet ol, tadını çıkardıkça rahatla :cat:

wing41
21 Haziran 2018, 22:35
Hayırlı uğurlu olsun. 10 tane R 25 i cebinden çıkarır maşallah çok güzel duruyor. Kazasız belasız sürüşler.

Mamba09
21 Haziran 2018, 23:06
benim de vardı bir gs 500üm. çok özendim şuan sana. tertemiz bir motosiklet bulmuşsun güle güle kullan. satma cidden satma. temizi, kullanılmamışı, kurcalanmamışı kalmadı çünkü. :)

onuRRtas
21 Haziran 2018, 23:27
benim de vardı bir gs 500üm. çok özendim şuan sana. tertemiz bir motosiklet bulmuşsun güle güle kullan. satma cidden satma. temizi, kullanılmamışı, kurcalanmamışı kalmadı çünkü. :)

Vallahi, şans bu kadar yanımda olmasa bulunmazdı herhalde. Sağ olun, var olun :)

Hayırlı uğurlu olsun. 10 tane R 25 i cebinden çıkarır maşallah çok güzel duruyor. Kazasız belasız sürüşler.

Çok teşekkür ederim, size de kazasız sürüşler! :)

Keşke herkeş hayaline böyle kavuşabilse, kendine ve motoruna mukayyet ol, tadını çıkardıkça rahatla :cat:

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olsun! :)

Dostum bu motoru sakin satma. olur da sattığını duyayım, hissedeyim bıçakla kapına dayanirim ona göre

Hocam umarım, ölene kadar kapımın önünde durur :)

Seni tanıyorıum forumdan..
Ve gs500 aşkı defaatle depreşen, asla onu unutamayan biri olarak, bu motosikleti ancak kullanan bilir diyorum...

Tekerin düz bassın :)

Ben de seni hatırladım ağabeyim. Söz, satacak olursam, ilk sana haber vereceğim! :)

YasinC
22 Haziran 2018, 00:08
Dibim düştü tekerinize taş değmesin. Hep güzel anların olsun. :)

alargada
22 Haziran 2018, 00:44
Çok güzel bir motosiklet :cat: Biraz yaşı olan ve nispeten dokunulmamış motosikletler çok ilgi çekici oluyor. Gs 500, yeri olan bir motosiklet, kazasız belasız, ağız tadıyla güzel günlerde kullanın inşallah :)

(ツ)
22 Haziran 2018, 02:12
başlığa takıldım

sevgili eskimez

yürekçe
22 Haziran 2018, 07:25
Allah sattırmasın...
Kazasız belasız bin :)

chevy64
22 Haziran 2018, 10:14
Hayirli olsun, naked ve yuvarlak far 🖒
Allah Kazasiz belasiz binmek nasip etsin

chopperrider
22 Haziran 2018, 10:14
hayırlı olsun ben de eski bir GS500 kullanıcısıyım.
hatta 3 tane ayrı GS500'üm oldu.
Bir taenesini modifiye ediyorum diye baya rezil bir hale getirmiştim hatta forumda konusu vardır :) Komple Carbon folyo falan kaplatmıştım.
biri 2001 model diğer ikisi de seninki gibi 2004 idi.
Temiz olduğu zaman keyfine doyulmaz bir motor. Hem şehir içi çok rahat hem de gerektiğinde uzun yolda her türlü iş görür.

mombohunter
22 Haziran 2018, 10:37
Çok güzelmiş uzun yıllar sağlık ve mutlulukla binersiniz umarım.

Birheves
22 Haziran 2018, 14:15
Cok beğendiğim motorlardan sahibindende bakip bakip alinir mi bu acaba diye kaç tanesini düşündüm.
Gule gule kullan.

tommygun
22 Haziran 2018, 15:28
Suzuki Gs 500, Honda Cbf 500 , Kawasaki Er5 bunlar hayatımda hiç kullanmadığım ama görüntülerine fetiş derecesinde bayıldığım motorlar. Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız sürmen dileğiyle..

YAHYaONUR
22 Haziran 2018, 16:26
Suzuki Gs 500, Honda Cbf 500 , Kawasaki Er5 bunlar hayatımda hiç kullanmadığım ama görüntülerine fetiş derecesinde bayıldığım motorlar. Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız sürmen dileğiyle..

Gene benden önce davrandın :):)

mandarake
22 Haziran 2018, 17:34
Hayırlı olsun...Hikaye,anlatım çok güzel.metalica da süper soundtrack olmuş.GS500 ü 3 sene kullandım aynı senıkı gibi mavi 2004 modeldi...Hep hayalimdi gs500, hayalimdeki motoru aldım ve hiç hayal kırıklığı yaşatmadı.müthiş dengeli kaliteli bir motordur...
Daha öncede söyledim bunu, sıfırını aynı tasarım üretseler MT-07 mi satıp hemen alırdım.çok özendim size,sakın satmayın bence böyle temizini bulmak çok zor artık.
Güle güle kullanın...

onuRRtas
23 Haziran 2018, 00:07
Arkadaşlar, hepinize güzel duygularınız, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. MT'nin ne kadar güzel bir aile olduğunu unutmuşum. İyi ki geri dönmüşüm dedirttiniz, hepinizin tekeri düz bassın, hepinizin deposu dolu virajı bol zevki çok olsun. :flower:

RedCBR125
23 Haziran 2018, 00:23
Kazasız belasız İnşaAllah. Makine tüm forumun içini gıdıkladı, resmen orjinalin oğlu diyebiliriz :)

reberemo
23 Haziran 2018, 07:53
Arkadaş yaşamak başka bir şey. Bunu anlatabilme yeteneği kapasitesi başka. Çoğumuz bunu yaşasak burdurda motur vardı aldım geldim masreaf ettim ama değdi der bırakırız.

wing41
23 Haziran 2018, 12:24
Günde bir kez girip bakıyorum fotoğrafına valla. tü tü tü maşallah.

frankestayn1
23 Haziran 2018, 13:17
Hayırlı olsun hocam. Biraz cafe racer-scrambler vb şeyler bekliyorum senden çok yakışır bu motora :)

YBRMANİA
23 Haziran 2018, 14:02
Maşallah cillop gibi,"motor samanlıktan çıktı dayı"sözünü canlı görmüş olduk kazasız belasız ve arızasız günlerde kullanman dileği ile.:cherry:

gitaristgkn
23 Haziran 2018, 14:46
Çok güzel yaa hem zevkle okudum hem de imrendim tertemiz bi motorunuz olmuş kazasız belasız kullanın inşallah

jackonbir
23 Haziran 2018, 15:05
yaptığın tek yanlış motoru olduğu yerden çıkartmadan önce yağını değiştirmemen.

YBRMANİA
23 Haziran 2018, 17:22
Bende de er-5 vardı 2005 model harika motordu.

zekeriyaimam
23 Haziran 2018, 18:58
Hayırlı olsun hocam. Biraz cafe racer-scrambler vb şeyler bekliyorum senden çok yakışır bu motora :)

Yeter abi orjinal 1-2 makine kalsın.Her ebay'a giren cafe racer oldu :)

mertarik
23 Haziran 2018, 19:12
Çok güzel bir motosiklet, çok şasnlısınız. Bir çok arkadaşımın da dediği gibi eskiler, hele de temizse, bir başka oluyor :)

caglar48
23 Haziran 2018, 19:28
Selamlar dostlarım.

Eskilerdenim, hatırlayan olur belki, belki olmaz. Uzun sürelerdir buralara gelmiyordum, geri döneyim istedim sizlere.

Dönüşümün postu olarak da Suzi'mi, eski bir aşkı, doyulamamış bir sevgiyi tekrar nasıl bulduğumu anlatayım.

Olay birkaç ay önce gelişti. Facebook'ta dolanırken bir motosiklet grubunda gördüm onu ilk önce. Hatta post'un screenshot'u budur ;

https://image.ibb.co/b3UeLT/29546997_1706798529341908_1859755824_n.jpg

31.000 Km'de ilk sahibinden 2004 model orjinal bir GS500. Samanlıkta bekliyordu. Sahibi 60 yaşında bir emekli polisti. Burdur'un bir köyünde idi motosiklet. Ben Marmaristeyim.

GS'yi görür görmez 17 yaşıma geri döndüm. Çok sevdiğim bir ağabeyimin GS500'ü vardı. Kullandığım ilk büyük motordu, aylarca kullandım onu, gençlik aşklarım bindi o motosiklete. Müthiş bir aletti, nitekim abim bir gün satmaya karar verdi motosikletini ve sattı. Tadı hep aklımda kalmıştı nitekim asla temizinin çıkacağına inanmadığım için yarım kalmış bir aşk, kırık hayallerden ibaretti.

Ne alacak gücüm, ne ona ayırabilecek extra bir bütçem vardı. Dayanamadım. CBR125'imi hemen satılığa koydum, biraz piyasa motoru olması sebebi ile çabucak satıldı.

Aradım satıcıyı, dedim ki ağabey, ben geliyorum, ahanda sana kapora da yolluyorum. :)

Ertesi gün karga bokunu yemeden, sabah 5 de Burdur'a yola çıktım. Otobüs hareket ettiğinde Metallica, Unforgiven II tıngırdıyordu kulaklıklarımda.

https://www.youtube.com/watch?v=5bt7kAVxKfs

Yolculuk devam ederken;

https://image.ibb.co/nP25uo/IMG_0442.jpg

Yolculuk çabuk bitti, Burdur'a vardım. Satıcı ile buluştuk.

Motosiklet beklediğimden daha kötü halde idi. Motor ve boya durumu iyi olmasına rağmen, çok fazla para harcamak gerekecekti. Üstüne bir de 300 Km geri dönmem gereken bir yol ve karşımda öyle orjinal bir motosiklet vardı ki, lastikleri bile fabrika çıkışı yani 14 yaşında idi. :)

https://preview.ibb.co/jRQ5S8/IMG_0465.jpg

Bütün sarf malzeme masraflarını göze aldım. Satıcıya elimi uzattım, aldım Suzi'nin anahtarını.

Gittim, bir arkadaşımda kaldım gece, sabah 5 de Marmaris'e doğru yola çıktım, lastiklerim sağ olsun birkaç ardinal yüklü an yaşattı. Döner dönmez Marmaris'e lastikleri sipariş ettim.

Suzi bol bol ilgi ve para istedi. Aklıma gelen aldıklarım ve yaptıklarım şöyle;

*Pirelli rosso 2 lastik seti
*Hava filtresi
*Koltuk kaydırmazı
*Yeni yakıt hortumları
*Zincir ve dişli seti
*NGK İridyum bujiler
*EBC ön arka fren balataları
*Ön arka lastik rulmanları
*Arka lastik takozları
*Hidrolik sıvı değişimleri
*Sıfır bir akü
*Yeni manetler
*Yeni elcikler

Suzi'yi alalı birkaç ay oluyor. Bir kere aksırmadı, öksürmedi. Arkadaşlar, dile kolay, burada 14 yaşında bir motosikletten bahsediyoruz. Henüz motor bloğu hiç açılmamış, civatalar çiziksiz. Debriyaj balatası dahi orjinal, şu an 34.000 km'de ve hala debriyajı mükemmel çalışıyor. Ben inanın ki şaşkınım, 100 KM'de sakin kullanımla 4 LT yakıyor, biraz sıkarsam 6-7 LT'lere çıkıyor. İnanılmaz mutluyum onunla, sanırım Türkiye'deki son temiz GS500 sahibi benim. Motosikletim aynalarına sinyallerine boyasına kadar orjinal.

Henüz işleri tamamen bitmemişken Suzi ile bir resmimiz;

https://image.ibb.co/d9L8Eo/IMG_0584.jpg

Suzi artık böyle. Bütün işi bitti, bütün masrafları yapıldı, artık sadece zevkle biniyorum. Umarım yollarımızın ayrılması gerekmez bir gün.

https://preview.ibb.co/gbeqS8/2.jpg

https://image.ibb.co/gBv3fT/IMG_2992.jpg

Selamlar, hepiniz sağlıcakla kalın, umarım minik hikayemiz hoşunuza gitmiştir bir nebze bile olsa. :)

Marmarise bu yaz tekrardan gelicem geldıgımde gormek ısterım

Samet Ağır
23 Haziran 2018, 21:53
Maşallah diyelim kardeşim. Güle güle kazasız belasız kullan inşallah. Ben de olsam düşünmeden alırdım.