PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KTM Adaptif Hız ve Kör Nokta Teknolojisi - ACC - Blind Spot Detection

admin
20 Haziran 2018, 10:26
KTM yakın zamanda piyasaya süreceği yeni adaptif hız sabitleme ve kör nokta uyarı sistemini tanıttı.

Sistem çevreyi kontrol eden radar sensörü teknolojisi ile önde bulunan araçlara olan güvenli takip mesafesini sürekli olarak koruyacak şekilde çalışıyor. Ayrıca kör nokta uyarı sistemi "Blind Spot Detection" sayesinde motosikletin kör noktanızda bir araç var ise ayna üzerindeki LED lambalar ile sürücü uyarılacak.

Kaynak: Spormoto KTM Türkiye
www.facebook.com/Spormoto.KTM.Turkiye (http://www.facebook.com/Spormoto.KTM.Turkiye)

ACC: Autonomous Cruise Control
BSD: Blind Spot Detection

https://www.motosiklet.net/tv/ktm-adaptif-hiz-ve-kor-nokta-teknolojisi-acc-blind-spot-detection/

Anfibi
20 Haziran 2018, 11:59
Ktm harbi ar-ge 'ye çok önem veriyor ya çok güzel bir teknoloji olmuş:queen:

bberksan
20 Haziran 2018, 12:03
ABS hariç motosikletlerde teknolojiye karşı bir insanım. Ancak bu adaptif hız olayı çok güzel. Motorlarda en ölümcül kazalar anlık dikkat kaybı esnasında (sağına soluna çiçeğe böceğe bakarken) önündekinin ani yavaşlaması yada durması neticesinde oluyor bence.

Nasate
20 Haziran 2018, 12:26
Devir teknoloji devri bence geç bile kalındı. Şimdiden iyi olmuş gelcekte tabiki daha da gelişmeli . Ayrıca ülkemize bu şekilde gelen full motorların fiyatlarıda baya güzel olacaktır :cat:

zekeriyaimam
20 Haziran 2018, 13:08
Bosch yapar KTM övünür :)

demirarch
20 Haziran 2018, 15:53
geç bile kalındığını düşünüyorum , bu devirde sürücüsüz otomobil çalışmaları yapılırken biz motosiklet kullanıcıları vites göstergesi var mı ? ABS var mı ? gibi artık standart olması gereken özelliklerle avunuyoruz ,

integra gibi teknolojik sayılabilecek bir motosiklet kullanıyorum ve bu sektörünün emeklemesinden hiç memnun değilim , KTM , VOLVO , HONDA gibi firmaları imkanlar çerçevesinde tercih etmek gerektiğini düşünüyorum.

PiyanoYamaha
20 Temmuz 2018, 03:02
ÇOK GEÇ KALINDI

Abs yeni standart oldu
Euro 4 a yeni geçildi
Yakıt tüketim bakımından yol alınmadı hala çok yakıyor motosikletler

Adaptif hız kontrol ve kör nokta dışında
Isıtmalı elcikler
Usb sarj sele altı telefon için ve çakmaklık girişi
Isıtmalı koltuklar
Arka araç izleme
Motor start stop
Panik frende yanan dörtlüler
Otomatik kararan aynalar
Yokuş Kalkış Desteği
Lastik basıncı izleme sistemi
Alarm

gibi gibi gibi teknolojiler olması lazım artık motosikletlerde :pr:

hasmet
20 Temmuz 2018, 04:31
Arabalarda olan sistemler. Motosiklet araba fiyatında olduğuna göre eh olsun artık. Türkiye'de nasıl bilmiyorum ama burada büyük KTM'ler donanımlı Civic fiyatı.

ABS hariç motosikletlerde teknolojiye karşı bir insanım. Ancak bu adaptif hız olayı çok güzel. Motorlarda en ölümcül kazalar anlık dikkat kaybı esnasında (sağına soluna çiçeğe böceğe bakarken) önündekinin ani yavaşlaması yada durması neticesinde oluyor bence.

Güvenlik sistemleri bir yana, o motosikleti teknoloji olmadan doğru düzgün sürmek mümkün değil. Az silindirli, yüksek hacimli, ve yüksek performanslı motorların kontrolü çok zor. "Ride by wire" çıkana kadar da düzgün çalışmıyorlardı. Mesela orta gazda sabit gidemiyordu motor. Çıktıktan sonra düzeldi.