PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru Sattım (Yenisi Ne Olsun ?)

DesAres
17 Haziran 2018, 23:38
Sıfır alırsam KUBA RAİNBOW düşünüyordum ama forumda birkaç kişi jant yamuk oluyormuş dedi (biraz ürperdim ya bendeki de öyle olursa ? Doğrumu bu olay yoksa şansa mı denk gelmiştir). O yüzden sıfır SFC düşünüyordum ama yakıt kapasitesi çok az geldi (RAİNBOW’un 4.8LT imiş).

İkinci el alırsam ki almayı düşünüyorum çünkü deposu büyük CUP olan bir tek Rainbow var ona da Jant’ı yamuk diyorlar. O yüzden de RKS RK 125 düşünüyorum ama en yakını karşıda o yüzden elendi. Tek Mondial Superboy kaldı. İkisinden birini alacam ikinci el olarak ilanlara temiz düşerse.

Sorular ;

1) Kuba RAİNBOW’daki jant yamukluğu doğrumudur yoksa şans eseri imalat hatasımıdır (çünkü bazıları aldım jant yamuktu dediği için merak ettim) ?

2_) 3.000 civarı ikinci el, sıfır başka öneriniz varmıdır ? (CB 125E var da hiç temiz değil onun dışında vites göstergesi, benzin göstergesi olan ve de bu fiyat aralığında temiz olan başka da yok herhalde varsa aklımdan kaçan önerilerinizi beklerim).

!A1 İÇİN!

Angrypower
18 Haziran 2018, 00:31
O tricity'i nasıl kıyıpta satabildin? Aklım almıyor. Bu saatten sonra ne alırsan al, zaten uzun yola falan gidemezsin. O yüzden depo bir kıstas olmamalı bence.

Arif1628
18 Haziran 2018, 00:36
Bajaj discover 125 st
Apache rtr 150
Bakmani oneririm

DesAres
18 Haziran 2018, 00:41
O tricity'i nasıl kıyıpta satabildin? Aklım almıyor. Bu saatten sonra ne alırsan al, zaten uzun yola falan gidemezsin. O yüzden depo bir kıstas olmamalı bence.

Hocam ;

Satma meselesi ilk başlarda tanıdıkların ısrarıydı, şimdi başka şeylerde oldu mecburen sattım.

Uzun yol tabi yapmam ama burdan Şile (1 saat fln) belki, o yüzden hepsinin deposu yeter ama 3LT depo nedir, 5 olsa garantili olsa 4 kullansam, 1LT kala koysam ama böyle 2LT’de bir benzin mi koyucam üşenirim (boğa burcuyum:))

Doğrumudur bu Rainbow’daki jant eğriliği hepsinde mi var acaba ? Yoksa şansa forumdakilere imalat hatalı mı gelmiş ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Bajaj discover 125 st
Apache rtr 150
Bakmani oneririm

A1 yazdım (Apache yetmiyor).
Discover bu fiyata temiz yok ve üretimden kalktı.

Angrypower
18 Haziran 2018, 00:45
Full depo ile 180-200km gidiyor o motorlar. İzmir'de yaşarken çoluk çocuk hep kullandığı içinde ayrıca kılımdır o aletlere. Yalnız merak etme 1saat hiç bitmeden giderler. Zaten depo'yu dolduracağım diyorsun, pompacı sinirli sinirli bakıyor. Şak die doluyor anlamsızca.

Arif1628
18 Haziran 2018, 00:46
A1 yazdım (Apache yetmiyor).
Discover bu fiyata temiz yok ve üretimden kalktı.[/QUOTE]

Mondial mh drift 135 cc ama ruhsatta 125 olarak gecen var zaten bildigim kadariyla 135 olarak yazsada polisler cok bi cc farki olmadigindan sikinti cikarmiyorlarmis eger bu fiyata temiz yok diyorsan sadece cub kaliyor ama ben cub sevmiyorum cunku 1 sene kullandim eve guzel motor ama cabuk dokuldu tabi bu kisiden kisiye degisir benim kendi gorusum

DesAres
18 Haziran 2018, 00:52
Mondial mh drift 135 cc ama ruhsatta 125 olarak gecen var zaten bildigim kadariyla 135 olarak yazsada polisler cok bi cc farki olmadigindan sikinti cikarmiyorlarmis

Sıkıntı çıkarmaz olurlar mı ?
Onların bir ay içinde herhalde yazması gereken ceza miktarı mı ne var denk gelirsen geçmiş olsun. Hiç acımazlar (ceza yiyen de var) !

O yüzden MH Minör çıkardılar ya zaten ama ikinci eli yok daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Full depo ile 180-200km gidiyor o motorlar. İzmir'de yaşarken çoluk çocuk hep kullandığı içinde ayrıca kılımdır o aletlere. Yalnız merak etme 1saat hiç bitmeden giderler. Zaten depo'yu dolduracağım diyorsun, pompacı sinirli sinirli bakıyor. Şak die doluyor anlamsızca.

Deposu çok küçük ya bende sinirlenirim deposu yüzünden. Gene RAİNBOW’un yüksek de jant yamuk diyorlar acaba hepsinde mi öyle yoksa fabrika hatalı mı gelmiş şansa ?

Bu jant yamuk meselesi yüzden Az KM’de Superboy mu alsam ne ?

Arif1628
18 Haziran 2018, 03:16
Skıntı çikaracagina inaniyosan ruhsatta 125 cc yazan al her mh da 135 cc yazmiyo bilmiyorum ben polislerin skıntı çıkarmadıklarını duydum hatta youtubede video falanda izledim ama ben garanti olsun diyosan 125 cc yazan al

motoco
18 Haziran 2018, 07:24
İstanbul'da yaşıyorsan haojue da-135s al. Bazı bayilerde var. Suzuki kalitesi ve çinli fiyatına.

DesAres
18 Haziran 2018, 11:53
Skıntı çikaracagina inaniyosan ruhsatta 125 cc yazan al her mh da 135 cc yazmiyo bilmiyorum ben polislerin skıntı çıkarmadıklarını duydum hatta youtubede video falanda izledim ama ben garanti olsun diyosan 125 cc yazan al

Hocam ben ne bilim hangisinde 125’lik yazıyor (onu bayiyle konuşup ruhsata öyle yazdırıyorlardı hepsi yapmamıştır).

O yüzden hepsine mesaj mı atacam ruhsata kaçlık yazıyor diye :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

İstanbul'da yaşıyorsan haojue da-135s al. Bazı bayilerde var. Suzuki kalitesi ve çinli fiyatına.

Ehliyet yetmiyor :(

Arif1628
18 Haziran 2018, 11:57
Hocam ben ne bilim hangisinde 125’lik yazıyor (onu bayiyle konuşup ruhsata öyle yazdırıyorlardı hepsi yapmamıştır).

O yüzden hepsine mesaj mı atacam ruhsata kaçlık yazıyor diye :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Ehliyet yetmiyor :(

Bide sahibinden bakmani tavsiye ederim direk ararsin sorarsin