PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İLGİNÇ BİR İLAN ?

yulis
12 Haziran 2018, 17:24
MERHABALAR

Az önce satılık hurda motosikletlere bakarken tuhaf bir ilan gördüm. Doğrusunu yanlışını bilemem ama bana çok tuhaf geldi

borcunu ödeyemeyen bir insan neden motosikletini parçalayıp satarki bir kısmı ödenmiş olsa bile motosiklet önce satılıp

sonrasında haciz kaldırılıp satışı yapılamazmı yada alternatif başka bir çözüm ?

ilan bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-bajaj-pulsar-200-ns-aciklamayi-oku-574865179/detay

tyrung
12 Haziran 2018, 17:51
Hacizli motor satılabilir fakat kimse uğraşmak istemez. Çünkü haciz alan kişinin üstüne geçer.
İlanda sıfır ayarında yazdığına göre yüksek ihtimalle hiçbir senedi ödemedi.

ozan1991
12 Haziran 2018, 17:52
belkide çalıntıdır parçalayıp satıyordur diycem saçmamı olur

Selected
13 Haziran 2018, 15:05
Haciz alan kişinin üstüne geçmez çünkü hacizli motor satilamaz

yulis
13 Haziran 2018, 16:57
yani haciz kararı çıktığında çöp oluyor yani yazık içim acıdı kusura bakmayın çok şükür bu tarz konularda çok bilgim yok

benim anladığım motosikletin borcu yüzünden haciz kararı çıkmasıydı fakat konu öyle değilmiş herhangi bir borçtan üzerinize kayıtlı ev arsa otomobil

ne varsa haczediliyormuş bunu da bu vesileyle öğrenmiş oldum yaşım 33 ama daha önce hiç merak edip öğrenmemiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Haciz alan kişinin üstüne geçmez çünkü hacizli motor satilamaz

yani haciz kararı çıktığında çöp oluyor yani yazık içim acıdı kusura bakmayın çok şükür bu tarz konularda çok bilgim yok

benim anladığım motosikletin borcu yüzünden haciz kararı çıkmasıydı fakat konu öyle değilmiş herhangi bir borçtan üzerinize kayıtlı ev arsa otomobil

ne varsa haczediliyormuş bunu da bu vesileyle öğrenmiş oldum yaşım 33 ama daha önce hiç merak edip öğrenmemiştim.

Tinto
13 Haziran 2018, 17:21
Motosiklet üzerindeki haczin kim tarafından/hangi dosya ile konulduğunu bilmek gerekiyor. Hacze konu borç ödenmiş/silinmiş, ancak haciz kaldırılmamış da olabilir.

tyrung
13 Haziran 2018, 18:00

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Çöp olduğu falan yok. Hacizli mallar el konulursa açık arttırmayla satılır ve borcunuzdan düşer.
Ayrıca hacizli malın satın alınması mümkündür. Fakat kolayca noterden yapılabilen bi işlem değil sanırım, uğraş gerektiriyor.

http://www.uzmantv.com/hacizli-arac-satilabilir-mi