PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 23. Motorumu aldım.

SAZMAN
12 Haziran 2018, 16:10
Arkadaşlar merhaba,
geçen sene nisan ayında almış olduğum Peugeot satelis 500 motosikletimi,takas ile sattım. 2014 model sym orbit 2 125 cc motora geçtim. Alırken sahibine, fren balataları, arka lastik,varyatör kayış değişimlerini ve vizesini yaptırttım.
Güzel bir alışveriş oldu. Fakat karbüratör ve hava filtresinde sorun var. Biraz ağzını burnunu düzeltip fotoğraf koyarım.
Bu motorun kullanıcılarından, önemli bir ayrıntı var ise öğrenmek istiyorum.
Sevgiler.

sailor33
12 Haziran 2018, 16:51
Hayırlı olsun

SAZMAN
12 Haziran 2018, 17:53
Teşekkürler kardeşim

AzÇok
12 Haziran 2018, 18:02
@SAZMAN
Hayırlı olsun. En son MT25'in anahtarını aldığını okuyunca senin motoru baya merak etmiştim. :)

SAZMAN
12 Haziran 2018, 18:19
@AzÇok gerçekten Malossi performans setli bir canavardı. Ama burada bunu sürecek yol yok. Alan kardeşimiz. Fethiye’den Göcek Günlüklü koyuna hergün kaymak gibi yoldan işe gidecek. Gidiş geliş 50 km civarı mükemmel virajlarda keyfini çıkaracak. Zaten bindi ve direkt alıyorum abi dedi 🤣 sağolsun. Benim de işim görülmüş oldu. Bir takım da arka debriyaj seti, yap filtresi ve kasnak kayışı hediye ettim.
Bu Orbitin arkada tek amortisörü olması gerçekten iyiymiş. Kötü yollarda gayet güzel 👍🏻. İlk günde dikkatimi çekti. Bir de bagajın altında marş kilidi koymuşlar.
Koltuk altına kapalı kask sığmıyor maalesef. Ama ön ayak basma yeri düz ve kabin boy bavulu taşıyor. Arka fren kampanya ve berbat. Ön iyi. Şimdilik bunlar dikkatimi çekti.

AzÇok
12 Haziran 2018, 18:58
@AzÇok gerçekten Malossi performans setli bir canavardı. Ama burada bunu sürecek yol yok. Alan kardeşimiz. Fethiye’den Göcek Günlüklü koyuna hergün kaymak gibi yoldan işe gidecek. Gidiş geliş 50 km civarı mükemmel virajlarda keyfini çıkaracak. Zaten bindi ve direkt alıyorum abi dedi �� sağolsun. Benim de işim görülmüş oldu. Bir takım da arka debriyaj seti, yap filtresi ve kasnak kayışı hediye ettim.
Bu Orbitin arkada tek amortisörü olması gerçekten iyiymiş. Kötü yollarda gayet güzel ����. İlk günde dikkatimi çekti. Bir de bagajın altında marş kilidi koymuşlar.
Koltuk altına kapalı kask sığmıyor maalesef. Ama ön ayak basma yeri düz ve kabin boy bavulu taşıyor. Arka fren kampanya ve berbat. Ön iyi. Şimdilik bunlar dikkatimi çekti.

Güle güle kullan.

SAZMAN
12 Haziran 2018, 19:14
Kampanya değil O, kampana olacak. Kampanya olsa duramazsın düşersin 🤸♂

levend84
12 Haziran 2018, 19:14
Reis ıslatmak lazım..

Hayırlı olsun..

Para yoksa,bahçeden hortum çekeriz..

SAZMAN
12 Haziran 2018, 19:58
Eyvallah. Gelin Fethiye’ye misafirim olun.
Şimdi ilk iş raymax yanmaz siyah boya alıp, egzosu boyayacağım. Daha sonra beyaz çamurluk ve ön karenajı zımpara yapıp boyamayı düşünüyorum. 😎

SuleymanE
12 Haziran 2018, 22:01
Hayırlı uğurlu olsun hocam. Yazlık beldelerde ufak cc sürmek de ayrı keyif.

Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

SAZMAN
12 Haziran 2018, 22:14
Amin çok teşekkürler. Özlemişim yavaş gitmeyi. Uzun yıllar 2 zamanlı motorlar ile Maximum 100 km hızlarda sürdüm. Etrafı seyrederek gitmek ayrı bir keyif oluyor.

snappy x
12 Haziran 2018, 22:23
hayırlı olsun hocam,scooterda usta olucan bu gidişile:cat: