PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Activa S ile nereye kadar?

baranos
12 Haziran 2018, 15:10
Arkadaşlar Merhaba,

Bir Honda Activa S alarak motosiklet sürücüleri arasına katıldım, normal zamanda İstanbul’da şehir içi ulaşım için kullanacağım fakat şimdi yaz boyunca memleketim Ordu’da olacağım, Activa ile Ordu’dan Rize’ye veya bu mesafelerdeki yollara gidilebilir mi bir problem çıkarır mı çünkü bazı arkadaşlar hava soğutmalı tıkanır gitmez diyorlar.

Öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum teşekkürler.

oguncelik
12 Haziran 2018, 15:12
Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.

baranos
12 Haziran 2018, 15:14
Çok teşekkür ederim.
Peki bu mesafelere yolculuk hakkına ne düşünüyorsunuz?

Thracian
12 Haziran 2018, 15:22
Bayılıyorum şu "Hava soğutmalı tıkanır gitmez" muhabetlerine.Bunu kim söylüyor?Neye dayanarak söylüyor?Söyleyen arkadaş hayatında motosiklet kullanmış mı?Hava soğutmalı Harley ler ölsün o zaman.

Gider kardeşim.O motor günde 1000 km de gider.Bakımlarını zamanında yapıp düzgün kullandığın sürece kesintisiz gider.Hava soğutmalı şişer tıkanır muhabeti eski 2 zamanlı mobiletlerde vardı.4 zamanlı motosiklet aralıksız çalışır bir şey olmaz.Asıl sorun sen gidebilir misin.9 bg lik bir scooter ile 320 km yol çekilmez.Bir de yavaşlığından dolayı ağır taşıtlar tarafından bol bol sıkıştırabilirsin.125 cc ile dünya turuna çıkan var.Hatta 50 cc ile Türkiye turuna çıkan bile var.Gitmesine gidilir.Ama biraz sıkıcı olabilir.

baranos
12 Haziran 2018, 15:34
Harika, o halde bol bol gezeceğim ilk motor olduğu oldukça hevesliyim sıkılmam sanırım.

matay
12 Haziran 2018, 15:38
Bisikletle ile dunya turu yapan var..yeterki iste ..

montanaturne
12 Haziran 2018, 21:34
ADamlar 50cc motorlarla avrupa turu yapıyor yahu. Tek başına olacaksan biraz sıkılırsın, biraz da fazla mola verirsin ama o yolu gidersin.

SuleymanE
12 Haziran 2018, 21:39
O motorla dünya turu yaparsın, tık demez sağlamlık olarak. Sen pes edersin ama o pes etmez merak etme :)

Yeter ki yağını, filtresini, bakımını eksik etme, ardından bin geze geze istediğin yere git.

Fakat dikkat etmen gereken husus motorun değil diğer araç sürücüleri. Motorun belirli bir hızın üzerine çıkamadığı için arkandan hayvan gibi aşırı hızlı gelen otomobillere çok dikkat et, sağdan sağdan usul usul, geze geze git. Yolda hiçbir araçla inatlaşma, hızlı gelen varsa yol ver, geçsin gitsin.

Şimdiden eğlenceli ve kazasız sürüşler dilerim.

sey_47
12 Haziran 2018, 22:53
Ybr vespa today bajaj boxer ile dünyayı gezen adamlar çok.
Ki harleylerin neredeyse tamamı.
Eski 1200 gs ler falan hep hava soğutmalı.
Yani gider senin makina da, yağına suyuna:) baktıktan sonra.

Ros1n2
12 Haziran 2018, 23:45
Honda spacy ve activa gerçekten ölümsüz motorlar hiçbir zaman yolda bırakmaz. Geçtiğimiz sezon fiyatı 6 bin lirayken almadım diye az pişman olmadım. Ayrıca ilerde cc büyütmek istersenizde satmayın derim her eve lazım

Blackhoney
13 Haziran 2018, 00:42
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/182902-tamamen-spontane-istanbul-giresun.html

baranos
13 Haziran 2018, 02:36
Arkadaşlar paylaşım ve destekleriniz için teşekkür ederim. Bir ay sonra Ordu’dan yola çıkıp iki kişi Çamlıjemşin’e oradan da Gürcistan’a geçeceğiz bana oldukça güç verdiniz yolculuk boyunca fotoğrafladı oaylaşacağım.

Mikuni
13 Haziran 2018, 03:15
Koltuğun altına 1 litre yağ koy. Eksildikce eklersin. Uzun süreli kullanımda yağ eksiltmesi muhtemeldir.

sdemircan
13 Haziran 2018, 09:23
Orduya geldiğinizde haberim olsun, tanışırız. Şimdiden hayırlı yolculuklar :cat: