PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul-Manisa güzergahı hakkında yardım🖐️

umtylmz18
11 Haziran 2018, 12:29
22 Haziran 2016 model 4500 kilometredeki apache motorumla istanbul Beykoz'dan manisaya gideceğim. Yola kaçta çıkmalıyım gece yolculuğu pek güvenli olmayabilir diye düşünüyorum. Kaç saat sürer tahminen? 23 Haziran akşam 7de arkadaşımın düğününe katılmam gerek o saate kadar Manisaya ulaşmış ve bir uyku çekip biraz dinlenmiş olmalıyım. Düğünden sonra da yine uyuyup dinlenip döneceğim bunlar göz önünde bulundurulursa sevinirim.Güzergah, uzun yol tavsiyesi ve yorumlarınızı bekliyorum. İki kişi yola çıkacağız. Feribot ücreti ve tahmini yakacağım benzin konusunda da fikri olanlar varsa lütfen paylaşsın. Şimdiden teşekkür ederim, herkes allaha emanet🖐️

hokahey
11 Haziran 2018, 12:45
otobüsle git!

ozan1991
11 Haziran 2018, 12:49
kardeşim 2 kişi apacheyle o yol bitmez üstelik bu sıcakta

caglar48
11 Haziran 2018, 12:58
Türkiyede gidilmesi en kolay yol edirnekapıdan feribota bının bursada inin susurluga kadar 1 tane bile ışık yok dumduz 140 sabit muhabbet ede ede gıdebılırsınız sonrasında akhısar duzluklerınde radar olabılıyor ve aynaları hep kontrol edın cok fazla hızlı suren kisi oluyor o yolda bence sabah 9 10 gibi bursadan cıkmıs olursanız cok rahat edersınız

dyavol-77
11 Haziran 2018, 13:12
22 Haziran 2016 model 4500 kilometredeki apache motorumla istanbul Beykoz'dan manisaya gideceğim. Yola kaçta çıkmalıyım gece yolculuğu pek güvenli olmayabilir diye düşünüyorum. Kaç saat sürer tahminen? 23 Haziran akşam 7de arkadaşımın düğününe katılmam gerek o saate kadar Manisaya ulaşmış ve bir uyku çekip biraz dinlenmiş olmalıyım. Düğünden sonra da yine uyuyup dinlenip döneceğim bunlar göz önünde bulundurulursa sevinirim.Güzergah, uzun yol tavsiyesi ve yorumlarınızı bekliyorum. İki kişi yola çıkacağız. Feribot ücreti ve tahmini yakacağım benzin konusunda da fikri olanlar varsa lütfen paylaşsın. Şimdiden teşekkür ederim, herkes allaha emanet��️

Artçılı TVS....tavsiye etmiyorum.

oguncelik
11 Haziran 2018, 14:43
Ben istanbuldan çanakkale üzerinden erdeğe gittim Apache ile illet ettim sonra geldim motoru sattım

hokahey
11 Haziran 2018, 14:44
Ben istanbuldan çanakkale üzerinden erdeğe gittim Apache ile illet ettim sonra geldim motoru sattım

muhahahahahaha :)

umtylmz18
11 Haziran 2018, 15:49

Tek sorun titreşim mi olduu

ozan1991
11 Haziran 2018, 16:43

bende istanbuldan edirneye gittim titreşimede konforsuz olmasınada katlanıyordum lakin 2 kişi hiç rahat edemezsiniz 100 ün üstünde motor zorlanır heleki bu sıcakta o yol bitmez otobüse binin klimanızı açın rahatınıza bakın yada korkmayın gece çıkın yola saat başı mola verin baya uzun sürer yol

Kavuklu
11 Haziran 2018, 17:08
Spil dagina cik hic inme. Hatta motosikletle parasut atlama alani vs heryeri gez

oguncelik
11 Haziran 2018, 17:15

Hocam eşimle birlikte gittim. Titreşim 110 ile gittim motor zorlandı hava sıcak çok bunalttı. Otobüsle gitmek daha mantıklı kendi fikrim

AzÇok
11 Haziran 2018, 17:38
Tek gidebilirsin. Yenikapı-Bandırma feribotunu kullan. Sabah 7 de var galiba. 9'da bandırma'da olursun. Kalan yolu 5-6 saatte alırsın. Fakat Apache 150 artçı selesi hakkında söylenenler doğruysa Manisa'ya gidince artçına yeni tampon taktırmanız gerekir :)

levend84
11 Haziran 2018, 18:21
muhahahahahaha :)

Hoşuna gitti belliki..

Sen cbf le yayila yayila gezerken arkadaş belliki vibratör masajina maruz kalmiş..

oguncelik
12 Haziran 2018, 00:44
Hoşuna gitti belliki..

Sen cbf le yayila yayila gezerken arkadaş belliki vibratör masajina maruz kalmiş..

Sorma hocam hemde nasıl

MlhCnsz
12 Haziran 2018, 00:57
Ben cbf 150 ile iki kişi, iki kere bursa denizli yaptım. İki git iki gel, en kısa 5.30 saat sürdü en uzun 7 saat. Ordan hesapla işte. Her zaman sabah erken çıkmak daha iyi, ben tercihen 6 - 6,30 gibi çıkıyorum sıcaklar bastırırken varıyorum. Mesafe 460 km civarı.

hokahey
12 Haziran 2018, 01:16
Hoşuna gitti belliki..

valla leventim bir keresinde kanuni gt170 ile tek seferde 250 km. yol yaptım; motordan indiğimde popom ikiye ayrılmıştı ve kollarımı hissetmiyordum. o aklıma geldi birden.

öte yandan cbf150 ile sabah kalktım, spontane bir şekilde "kaş" yaptım geldim. 390 km. bir günde evde kuş gibi rahattım.

konfor güzel be azizim.

levend84
12 Haziran 2018, 01:24
valla leventim bir keresinde kanuni gt170 ile tek seferde 250 km. yol yaptım; motordan indiğimde popom ikiye ayrılmıştı ve kollarımı hissetmiyordum. o aklıma geldi birden.

öte yandan cbf150 ile sabah kalktım, spontane bir şekilde "kaş" yaptım geldim. 390 km. bir günde evde kuş gibi rahattım.

konfor güzel be azizim.

Cbf le kuryelik yapan bir arkadaşla konuştum dedigi aynen şöyle;

Abi,Min 9-10saat motor ustundeyim..mesai bitip kendi motorum(Mg superboy)eve gidene kadar 15Km inan daha çok yorulup rahatsiz oluyorum demişti.

Cbf Can...Ybr canan...

Bu yorum kenarda dursun...

ozan1991
12 Haziran 2018, 01:25

konfor güzel be azizim.

Apache o kadar konforlu değil tek gidilir yine bi nebze bunda elde uyuşma yapıyor daha çok edirneye vardığımda son moladan sonra 45dk aralıksız gitmiştim kenara çekip bi sigara içiyim dedim paketi zor çıkardım cebimden ellerimi bi tuhaf hissediyodum baya bi dip gaz gitmiştim gerçi ama o yolu 2 kişi çekmezdim asla :)

umtylmz18
12 Haziran 2018, 12:15
Spil dagina cik hic inme. Hatta motosikletle parasut atlama alani vs heryeri gez

Evet gördüm orayı internetten.. Kamp yapabiliyor muyuz spil dağında müsait alanlar var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Hocam eşimle birlikte gittim. Titreşim 110 ile gittim motor zorlandı hava sıcak çok bunalttı. Otobüsle gitmek daha mantıklı kendi fikrim

Eyvallah sağ olasın ☺️ Deneyeceğim en azından aklımda kalmasın kötü de olsa bir tecrübe olsun diyorum 😀

Öz_Musti
12 Haziran 2018, 14:06
22 Haziran 2016 model 4500 kilometredeki apache motorumla istanbul Beykoz'dan manisaya gideceğim. Yola kaçta çıkmalıyım gece yolculuğu pek güvenli olmayabilir diye düşünüyorum. Kaç saat sürer tahminen? 23 Haziran akşam 7de arkadaşımın düğününe katılmam gerek o saate kadar Manisaya ulaşmış ve bir uyku çekip biraz dinlenmiş olmalıyım. Düğünden sonra da yine uyuyup dinlenip döneceğim bunlar göz önünde bulundurulursa sevinirim.Güzergah, uzun yol tavsiyesi ve yorumlarınızı bekliyorum. İki kişi yola çıkacağız. Feribot ücreti ve tahmini yakacağım benzin konusunda da fikri olanlar varsa lütfen paylaşsın. Şimdiden teşekkür ederim, herkes allaha emanet��️

Pendik-Yalova feribotuna bin. Yalova-Manisa 8 saat sürer. Saat başı dur ve 1 küçük su iç. Kilometreye bak. Motorun 100 km de ne kadar tüketiyorsa artçılı olarak 1 litre daha fazla yakar.

Apices
12 Haziran 2018, 16:05

Apache ile yaklaşık 4 senede 35.000 km yol yapmış ve halen yapmakta olan bir kullanıcı olarak nacizane tavsiyelerim şunlardır:

1) Yola çıkmadan motorun ön dişlisini 13 yerine 14 olarak değiştirin. Serilik biraz düşer ama uzun yolda çok rahat edersiniz. 8000 devirde 100 km/h ile gitmek yerine, 7000 devirde 100 km/h ile yol alırsınız. Bu sayede herkes tarafından bilinen meşhur titreşimi bir nebzede olsa azaltmış olursunuz. Uzun yolda stabil olarak 90-100 km hızlarda gidebilirsiniz düzlüklerde. Daha fazlasını ummak veya bunun için motoru sıkıştırmak çok gereksiz olur.

2) Her 100 km de bir mola verin.Özellikle artçınız için faydalı olur.

3) Beykoz-Bursa arası kaç saat tutar bilmiyorum ama, Bursa-Manisa arasını en fazla 6 saatte artçılı gidersiniz.Ben tek başıma 5,5 saatte İzmir Bucaya 350 km yol gidiyorum.

4) Bu rotayı motor rahatlıkla yapar, siz sadece kendinize güvenin, başkalarının lafına fazla takılmayın. Her sene grubumuzla yaklaşık olarak 2000 km Ege-Akdeniz turu yapıyoruz ful yüklü motor ile. Yeterki motorunuzun gerekli bakımlarını ihmal etmeyin.

5) Geceden ziyade sabah erken saatlerde yola çıkmanız çok daha iyi olur. Sıcak bastırdığında yolculuk eziyete dönüşmesin.

6) İlk maddede bahsettiğim dişli değişimini yaparsanız yakıt olarak maksimum % km de 3 litre yakarsınız, daha fazla değil.

Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim, tekeriniz düz bassın.

slifer
12 Haziran 2018, 18:37
geçen sene sabah 6 gibi çıktım. saat 14 te manisadaydım. tavsiyem sabah erken saatte yollar aydınlık ve tamamen tenha iken yola çıkmanız.Ben yalovaya feribotla geçip öyle devam etmiştim.

aviregal
13 Haziran 2018, 00:02
kayincom 2 yıldan beri rks ile gidiyor ..2 kişi...
eskihisar topculardan bursa balıkesir manısa yapıyor yol guzel...
heryerde benzinci var mola yerleri düzgün ama düşük hacimli motorla gına geliyor diyor..

umtylmz18
13 Haziran 2018, 09:58
Apache ile yaklaşık 4 senede 35.000 km yol yapmış ve halen yapmakta olan bir kullanıcı olarak nacizane tavsiyelerim şunlardır:

1) Yola çıkmadan motorun ön dişlisini 13 yerine 14 olarak değiştirin. Serilik biraz düşer ama uzun yolda çok rahat edersiniz. 8000 devirde 100 km/h ile gitmek yerine, 7000 devirde 100 km/h ile yol alırsınız. Bu sayede herkes tarafından bilinen meşhur titreşimi bir nebzede olsa azaltmış olursunuz. Uzun yolda stabil olarak 90-100 km hızlarda gidebilirsiniz düzlüklerde. Daha fazlasını ummak veya bunun için motoru sıkıştırmak çok gereksiz olur.

2) Her 100 km de bir mola verin.Özellikle artçınız için faydalı olur.

3) Beykoz-Bursa arası kaç saat tutar bilmiyorum ama, Bursa-Manisa arasını en fazla 6 saatte artçılı gidersiniz.Ben tek başıma 5,5 saatte İzmir Bucaya 350 km yol gidiyorum.

4) Bu rotayı motor rahatlıkla yapar, siz sadece kendinize güvenin, başkalarının lafına fazla takılmayın. Her sene grubumuzla yaklaşık olarak 2000 km Ege-Akdeniz turu yapıyoruz ful yüklü motor ile. Yeterki motorunuzun gerekli bakımlarını ihmal etmeyin.

5) Geceden ziyade sabah erken saatlerde yola çıkmanız çok daha iyi olur. Sıcak bastırdığında yolculuk eziyete dönüşmesin.

6) İlk maddede bahsettiğim dişli değişimini yaparsanız yakıt olarak maksimum % km de 3 litre yakarsınız, daha fazla değil.

Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim, tekeriniz düz bassın.

Çok faydalı oldu hocam sağ olasın sende Allaha emanet ol 🖐️