PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cbr 250 vites geçmeme sorunu ?

nicksizbro
09 Haziran 2018, 11:40
2017 model 3bin km de motor yoldayken veya dururken boştan veya 2 den 1 e geçmiyor istediğin kadar aban tekmele geçmiyor anca debriyajı hafif bırakılacak yada bırakıp tekrar sıkarken vites geçiyor.

Sahibinin ilk motoru sağa sola yatması vardır.

uzay gemisi
09 Haziran 2018, 12:09
Motor durmuş haldeyken vitese geçmemesi veya zor geçmesi normal. Seyir halindeyken zor geçiyorsa ya kullandığınız motor yağı yaşadığınız yere/motora uygun değil veya debriyaj teli ayariniz bozuk

nicksizbro
09 Haziran 2018, 12:24
Motor durmuş haldeyken vitese geçmemesi veya zor geçmesi normal. Seyir halindeyken zor geçiyorsa ya kullandığınız motor yağı yaşadığınız yere/motora uygun değil veya debriyaj teli ayariniz bozuk

Durmaktan kastım motor çalışıyor boşta kalkmak için vitese atıyosun geçmiyor.

Yoldayken yapmıyor mesela 2 ile gidiyorum ışıkta durdum kalkış için 1 basıtorum geçmiyor ama yolda hareket halinde iken şak diye geçiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Yağı honda servisi koymuş periyodik bakımda hangi yağ kullanıyolar bilmiyorum.

Daha önce vites yamulmuş ustaya düzelttirmiş.

dental_land
09 Haziran 2018, 13:20
normal durum

burakrak
09 Haziran 2018, 13:42
Hareket etmediğiniz durumda motor çalışsa bile dediğiniz durum yaşanabiliyor. Bunu kaliteli motor yağı kullanarak ve zincir bollaşmış ise onu normal sıkılığına ulaştırarak azaltabilirsiniz ama yine bazen yapacaktır. En güzeli durmaya yakınken veya hızınızı yavaşlattığınızda sırasıyla vites düşürmek. Diğer bir ihtimal debriyaj ayarının yapılması gerekiyor olabilir tel çok bol olabilir yeterince ayırmıyordur belki. Bende 2017 model vardı onda da bazen oluyordu.

06Serhat
09 Haziran 2018, 20:00
Hafif gaz verirsen ara gaz gibi geçer. Teknik sebebini bilmemekle beraber çoğu motorda var normal ciddi birşey değil.

kygsz
10 Haziran 2018, 02:45
O sebepten hilali bozmuslugum var olduğu yerde geçmemesi normaldir genelde yavaslarken düşürün

Route16
10 Haziran 2018, 03:35
Debriyaji sık gaz ver bırak düzelecektir

emrb
11 Haziran 2018, 00:02
genelde motul, castrol falan kullanırdım yinede öyle bir sorunum olmadı. Şimdi ipone koydum hayvan kendine geldi. Yıllardır bu günü bekliyomuş. Denemeni tavsiye ederim.