PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 den boşa atma mevzu

slifer
08 Haziran 2018, 15:18
Merhaba vitesler biraz sert, özellikle 2 den bire atarken resmen vites çubuğuna tekme atıyorum. Normal basınca arada boşa atıyor. sonra teklemiyorum. Bu çubuk ayarıyla mı alakalı yoksa başka bir durum mu olabilir?

scorpions_59
08 Haziran 2018, 15:35
Merhaba, çubuk ayarı değilde, yağ ile alakalı diye biliyorum, yinede daha iyi bilen arkadaşlar cevap yazar.

Cbf 150 de başıma gelmişti ilk aldığım zamanlarda, castrol yağ koyduğumda vitesler çok zor geçiyordu sonra yağı değiştirdim düzelmişti.

LynXMaSTeR
08 Haziran 2018, 15:39
WD40 sıkıp denediniz mi?

hokahey
08 Haziran 2018, 15:46
Merhaba, çubuk ayarı değilde, yağ ile alakalı diye biliyorum, yinede daha iyi bilen arkadaşlar cevap yazar.

Cbf 150 de başıma gelmişti ilk aldığım zamanlarda, castrol yağ koyduğumda vitesler çok zor geçiyordu sonra yağı değiştirdim düzelmişti.

hangi yağı koydunuz? ben castrol kullanıyorum ve vitesler oldukça sert geçiyor.

mehmetcelk85
08 Haziran 2018, 15:55
reis yağ da yapar pas da yapar bir elden geçirmek gerek. sen en iyisi önce bi balata spreyi falan sık temizle oraları.

inshroud
08 Haziran 2018, 16:08
Benim tahminim hızdan yana. Acaba 1'inci vites için yüksek bir süratteyken mi düşmeye çalışıyorsunuz? Çünkü biraz bile hızlı giderken 1'inci vitese çok kemikli bir şekilde geçer. Durunca veya durmak üzereyken 1'e düşmeyi deneyin. Tabi dururken de 2'den 1'e zor geçiyorsa yağlanma vs ile ilgili bir problem olabilir.

dyavol-77
08 Haziran 2018, 16:41
Merhaba vitesler biraz sert, özellikle 2 den bire atarken resmen vites çubuğuna tekme atıyorum. Normal basınca arada boşa atıyor. sonra teklemiyorum. Bu çubuk ayarıyla mı alakalı yoksa başka bir durum mu olabilir?

Vites hilalleri bozulmuştur, 2ad. olur kendileri. Şanzıman inecek ve hilaller değişecek.

scorpions_59
08 Haziran 2018, 17:15
hangi yağı koydunuz? ben castrol kullanıyorum ve vitesler oldukça sert geçiyor.

Shell 15/50.
2 yıl kullandım.
Bi deneyin derim.

slifer
08 Haziran 2018, 17:17
3ten4 e 4ten5 e 5ten6 ya sıkıntı yok. sadece 2den1 e inerken sıkıntı hızlıyken de değil baya bildiğin kırmızı ışıkta durduğumda oluyo genelde. O nedenle sanki başka sıkıntı var gibi geldi bi sorayım dedim.

hokahey
08 Haziran 2018, 18:04
Shell 15/50.
2 yıl kullandım.
Bi deneyin derim.

teşekkür ederim.

NeDemekŞakir
08 Haziran 2018, 18:22
Aynı olay benim bn251 de de var. 3,4,5,6 sıkıntı yok ama 1-2 geçişlerinde sesli ve sarsıntılı oluyor

scorpions_59
08 Haziran 2018, 19:38
1. Viteste kalkışan sonra fazla hızlanıp 2'ye atınca acayip ses gelir, kendi deneyimim, kullandığım motosikletlerin hepsinde böyle oldu.
Durduğum yerde boştayken ister motor sıcak olsun ister soğuk olsun 1. Vitese geçmek istemiyor, az oynatınca ileri geri hemen geçiyor buda böyleydi :)

Sorun olarak görmüyorum.

Nikkfurie
08 Haziran 2018, 19:47
şanzımanı falan söktürmeden önce debriyaj ayarına bakıver biraderim :) tel uzamış olabilir boşluğunu al yada değiş 10 liralık birşey.. viteste ilerlerken gaz açtığında boşa atıyorsa o zaman şanzımana git..

Stock Sever
08 Haziran 2018, 20:17
Shell advance ax5 yarı sentetik veya ax7 full sentetik kullanın. Motul castrol hepsini denedim motorun en az eksilttiği ve en rahat çalıştığı yağ shell ax5

slifer
08 Haziran 2018, 22:28
beyler :) ya ben yanlış anlattım. ya da siz yanlış anladınız. olay sadece şu aslında 2 den 1 e geçirirken 5 geçirişten 3 tanesi boşa geçiyo tekrar basmam gerekiyor. sadece abartarak anlattım. olay kısaca bu. kendiliğinden boşa düşmedir. titremedir ses çıkarmadır bunların hiçbirisi yok :)

hokahey
08 Haziran 2018, 22:42
beyler :) ya ben yanlış anlattım. ya da siz yanlış anladınız. olay sadece şu aslında 2 den 1 e geçirirken 5 geçirişten 3 tanesi boşa geçiyo tekrar basmam gerekiyor. sadece abartarak anlattım. olay kısaca bu. kendiliğinden boşa düşmedir. titremedir ses çıkarmadır bunların hiçbirisi yok :)

ikiden bire geçerken boşa geçiyor işte. arada boş var çünkü.

iki - bos - bir

bunda anlamayacak ne var?

matrax33
08 Haziran 2018, 23:41
benimde 2 biraz feşist. Sert seviyor. Tepiklemeden geçmiyor. Diğerleri şıkır şıkır. Kullandığım yağın kalitesine göre de zaman zaman değişkenlik göstersede genelde sert seviyor.