PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 125 lik şaseye 250 lik motor takanlar

DUMAN2545
07 Haziran 2018, 19:33
Abilerim kardeşlerim ben a1 ehliyeti 2 ay sonra alacak bir kardeşinizim ve 2 senedir kendimi bunun için hazırladım bir ton yazı yorum okudum bilenlerden destek aldım 10 kere felanda sürme şansım oldu ben bu yaz motor alacağım ve bizim burada bir kaç kişinin yaptığı bir şeyi yapmayı düsünüyorum bu şey mh drift in motorunu söküp onun yerine mt3 gibi yada cbr250 gibi bir motorun motorunu takmak boyle birsey yapsal ruhsata nasıl kaydederiz taktığımız motorun motor no sunu silip nasıl ruhsattakini yaparız mh drift boyle bir sey kaldirirmi (biraz uzun oldu ama mazur görün)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Forumu arastırdım fakat bulamadım tam aradığım cevap değil

ozan1991
07 Haziran 2018, 19:33
bunu yapmakta ki amaç ne peki mh drift ile 180-200 basmak için mi

tommygun
07 Haziran 2018, 19:40
Tut ki dana gibi para harcayıp yaptın, tut ki motor ayı gibi gidiyor, Drift'in ön disk arka kampana frenleri sence seni o hızlarda durdurabilir mi? Daha önce hiç kaza yaptın mı bilemiyorum ama inan 140-150 km hızla göbekten bir araca, engele daldığında sakat kalmak yerine ölmeyi tercih edeceksin..

DUMAN2545
07 Haziran 2018, 19:42
Kullanan abilerimden duyduğuma göre 4-5 ay sonra bisiklet gibi geliyormuş insana 125cc bu yetmediğinde böyle bir şey yapılabilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Bende bunu sormak istemiştim frenler dayanabilirmi biri bana şase de dayanamayıp çatlayabailir demişti

levend84
07 Haziran 2018, 19:43
Gardaş bu kadar uğraşmana gerek yok.

2006 model cbf250 al bak dalgana..

tommygun
07 Haziran 2018, 19:43
Kullanan abilerimden duyduğuma göre 4-5 ay sonra bisiklet gibi geliyormuş insana 125cc bu yetmediğinde böyle bir şey yapılabilirmi

S..tiret o abileri, o abilerin bir kısmı 5 sene sonra belki senin evliliğini, ilk çocuğunu vs göremeyecek. Marifet; uzun yıllar sürebilmek..

zekeriyaimam
07 Haziran 2018, 19:47
250'lik de 5-6 ay sonra bisiklet gibi gelir.En iyisi bi hayabusa kelle motor atalım makinaya
Drift dediğin de gergin makina aga anca keser 1300 lük motor.

Angrypower
07 Haziran 2018, 19:52
Yani 2 ay sonra 125cc likte olsa bir motorun olacağın için heyecanlanmayıp, kalkmış bide şunu bunu yapacağım diyorsun. Motor dediğin sürücüsünün hislerini anlar ve ona göre tepki verir. Senin ona saygı duymadığını anlayıp, bulduğu ilk fırsatta asfalta tükürecektir. Böylece sende tövbe edenler kervanına katılırsın. :farao:

Biz mi? Biz halen sevdiğimiz motorlarımızı güzel rotalara sürüyor olacağız :bounce:

levend84
07 Haziran 2018, 19:52
250'lik de 5-6 ay sonra bisiklet gibi gelir.En iyisi bi hayabusa kelle motor atalım makinaya
Drift dediğin de gergin makina aga anca keser 1300 lük motor.

Gırtlağa kadar yükleyip,altına 288tel jant ve beyaz yanakla dadindan yenmez..seleyede streç film..ne gaydırır rüzgarı..

DUMAN2545
07 Haziran 2018, 19:56
Abilerim hayabusa tavsiye eden dahil hepiniz sağolun ekipmanı aldıktan sonra alabilirsem bir drift alıp 2 sene binecez artık yapacak bisey yok gibi görünüyor

Akias
07 Haziran 2018, 19:57
Bisiklet mevzusu için ağır motor kullanmaya alışıp hafif motora geçilmesi anca o etkiyi yaratır ki hafif motorların kendine has artıları var. Onun dışında bir motoru ne kadar çok kullanırsan o kadar alışırsın o motora ne kadar alışırsan da o kadar rahat sürersin doyumsuzluğun lüzumu yok açıkçası

DUMAN2545
07 Haziran 2018, 19:58
Abilerim yanlış anlamayın ben kasksız ceketsiz sokakta teker deneyen apaçi arkadaşlardan değilim benim isteğim fazla para harcamadan ileride bir çözüm bulmaya çalışmaktı

tommygun
07 Haziran 2018, 19:58
En iyi motor sahip olduğun motordur, 125'lik motor bile rahatlıkla 100 km hıza çıkabilmektedir. Al Driftini, hayırlı olsun, boşver abileri..

ozan1991
07 Haziran 2018, 19:59
250 lik alıcak bütçe biriktirine kadar mh drift e şükrediceksin yapıcağın en mantıklı hareket bu

Angrypower
07 Haziran 2018, 20:00
Daha motorunu almadın. Nasılda apaçi olmadığını iddia ettin? Neyse ben Cumartesi gene bir Uçmakdere'ye gideyim. Gene kanım kaynadı şu genç arkadaşlar yüzünden :)

@levend84'e de aldıracağım bir motor az kaldı. İnceden işliyorum. Sonra ona da haber vermeden gene gideceğim Uçmakdere'ye. Motosiklet özgürlüktür! Işıklar sönmeyecek looooo ::xrock::

tommygun
07 Haziran 2018, 20:07
Daha motorunu almadın. Nasılda apaçi olmadığını iddia ettin? Neyse ben Cumartesi gene bir Uçmakdere'ye gideyim. Gene kanım kaynadı şu genç arkadaşlar yüzünden :)

@levend84'e de aldıracağım bir motor az kaldı. İnceden işliyorum. Sonra ona da haber vermeden gene gideceğim Uçmakdere'ye. Motosiklet özgürlüktür! Işıklar sönmeyecek looooo ::xrock::

Deme Uçmakdere, deme Uçmakdere :)

Angrypower
07 Haziran 2018, 20:17
Söktüm uzun tur camı ile çantayı. Gene görsen gene tanıyamazsın :queen:

Geçen hafta beni gördüğünden beridir yataktayım. Çok ağır grip oldum. Yarında raporluyum. Kısmetse gene gideceğim çünkü başka gidecek yer yok :queen:

tommygun
07 Haziran 2018, 20:23
Söktüm uzun tur camı ile çantayı. Gene görsen gene tanıyamazsın :queen:

Geçen hafta beni gördüğünden beridir yataktayım. Çok ağır grip oldum. Yarında raporluyum. Kısmetse gene gideceğim çünkü başka gidecek yer yok :queen:

Çok geçmiş olsun, ben haftasonu motorla Ankara'ya gidiyorum, sağ salim dönebilirsem bir dahaki hafta elbet karşılaşırız Uçmakdere'de :) İğneada yollarını da merak ediyorum haberin olsun..

DesAres
07 Haziran 2018, 20:25
Abilerim kardeşlerim ben a1 ehliyeti 2 ay sonra alacak bir kardeşinizim ve 2 senedir kendimi bunun için hazırladım bir ton yazı yorum okudum bilenlerden destek aldım 10 kere felanda sürme şansım oldu ben bu yaz motor alacağım ve bizim burada bir kaç kişinin yaptığı bir şeyi yapmayı düsünüyorum bu şey mh drift in motorunu söküp onun yerine mt3 gibi yada cbr250 gibi bir motorun motorunu takmak boyle birsey yapsal ruhsata nasıl kaydederiz taktığımız motorun motor no sunu silip nasıl ruhsattakini yaparız mh drift boyle bir sey kaldirirmi (biraz uzun oldu ama mazur görün)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Hocam ruhsata niye işletiyorsun ki kim anlayacak motor bloğunu değiştirdiğini (bloğun rengini farklı yapmazsan) yani bi bilen anlar o kadar.

Yani çevirmede polis tutup ya sen kesin motor bloğunu değiştirmişsindir ve birkaç tur son hızını, hızlanmalarını deniyeceğim mi diyecek ?

Öyle birşey yapacaksan ruhsata işletirsen 200’lük yaptın motoru işlettin eee ehliyet A1 ?

Bunları yapmak için en iyi motorlar CG’ler. Parçası ucuz, olup olamayacağı belli ve çok da abartma en fazla 200’lük yap hatta o bile fazla 150’lik yap çünkü frenler 100’lüğe göre ayarlanıyor veya 125’liğe göre sen gidiyorsun 200’lük yapıyorsun durmaz !

ozan1991
07 Haziran 2018, 20:30
Hocam ruhsata niye işletiyorsun ki kim anlayacak motor bloğunu değiştirdiğini (bloğun rengini farklı yapmazsan) yani bi bilen anlar o kadar.

Yani çevirmede polis tutup ya sen kesin motor bloğunu değiştirmişsindir ve birkaç tur son hızını, hızlanmalarını deniyeceğim mi diyecek ?

Öyle birşey yapacaksan ruhsata işletirsen 200’lük yaptın motoru işlettin eee ehliyet A1 ?

Bunları yapmak için en iyi motorlar CG’ler. Parçası ucuz, olup olamayacağı belli ve çok da abartma en fazla 200’lük yap hatta o bile fazla 150’lik yap çünkü frenler 100’lüğe göre ayarlanıyor veya 125’liğe göre sen gidiyorsun 200’lük yapıyorsun durmaz !

muayeneye kadar sıkıntı olmaz muhtemelen tabi kanun açısından onun haricinde maddi manevi canı yanabilir

Angrypower
07 Haziran 2018, 20:49
Çok geçmiş olsun, ben haftasonu motorla Ankara'ya gidiyorum, sağ salim dönebilirsem bir dahaki hafta elbet karşılaşırız Uçmakdere'de :) İğneada yollarını da merak ediyorum haberin olsun..

Ben birkez Kıyıköy'e gittim. Çoban köpekleri saldırdı hemde rodajdayken. Daha tövbeler olsun sürmem oralara. Birde Uçmakdere daha yakın geliyor. Ben motorla Ankara'ya gitmedim 1ay önce. Sebebi şu hem çalınma derdi var, hem de otobanda hız sınırı 100km/sa motor için. Arabaların tırların altında kalmak istemediğimden otobanlı uzun yol maceralarına karşıyım :king:

tommygun
07 Haziran 2018, 20:54
Ben birkez Kıyıköy'e gittim. Çoban köpekleri saldırdı hemde rodajdayken. Daha tövbeler olsun sürmem oralara. Birde Uçmakdere daha yakın geliyor. Ben motorla Ankara'ya gitmedim 1ay önce. Sebebi şu hem çalınma derdi var, hem de otobanda hız sınırı 100km/sa motor için. Arabaların tırların altında kalmak istemediğimden otobanlı uzun yol maceralarına karşıyım :king:

Ankara'ya giderken hız sınırından,radardan ziyade Kocaeli,Sakarya,Bolu şeytan üçgenindeki sürücülerden tırsıyorum. Söz verdik mecburen gidiyoruz. Haziran sonu İzmir, İzmir'den de Salda gölü planım var. Ama haftaya Bayram'da ya Uçmakdere ya da İznik olabilir bir program yapmam lazım.

uzay gemisi
07 Haziran 2018, 21:21
takılır takılmasınada cbr 250 veya mt25 bloğunu nereden bulacaksın? hangi parayla bulacaksın? gereksiz macera arayışına girme canım kardeşim. zaten a1 ehliyet ile 125cc üstünü kullanırsan çevirmede cezayı kitleyiverirler.

levend84
07 Haziran 2018, 21:35
Ankara'ya giderken hız sınırından,radardan ziyade Kocaeli,Sakarya,Bolu şeytan üçgenindeki sürücülerden tırsıyorum. Söz verdik mecburen gidiyoruz. Haziran sonu İzmir, İzmir'den de Salda gölü planım var. Ama haftaya Bayram'da ya Uçmakdere ya da İznik olabilir bir program yapmam lazım.

Iznikten dönüşte inegöl istikametine sür çılgın balik sırtı yollar var..iznikte seyyar tostçu emmiden duble karışık yemeyi unutma..göl çevresindeki yolu baya düzeltmişler..

spectre222
07 Haziran 2018, 22:15
Yaşın küçük, henüz tecrüben yok, ogrenene kadar basinca fazla gitmeyen, hatayi affeden bir motor alayim, hayatta nasil kalırım diyecegine motor degistirmekten bahsediyorsun. Bahsettigin islem yasadisidir. bir suru insan bu tür "change" islerinden cezaevinde. Motor şase numarana muayenede bakarlar. Turkiyede motorlu bir tasita yasal olarak sadece ayni hacime sahip bir baska motor takilabilir. Farkli hacimde motoru ruhsata isletemezsin. Kendi ve baskalarinin canı icin potansiyel tehlike arz eden kisilere yasadisi islemler icin tesvik edici, heveslendirici, cesaretlendirici mesajlar atilmasi cok yanlis..

DesAres
07 Haziran 2018, 22:37
Yaşın küçük, henüz tecrüben yok, ogrenene kadar basinca fazla gitmeyen, hatayi affeden bir motor alayim, hayatta nasil kalırım diyecegine motor degistirmekten bahsediyorsun. Bahsettigin islem yasadisidir. bir suru insan bu tür "change" islerinden cezaevinde. Motor şase numarana muayenede bakarlar. Turkiyede motorlu bir tasita yasal olarak sadece ayni hacime sahip bir baska motor takilabilir. Farkli hacimde motoru ruhsata isletemezsin. Kendi ve baskalarinin canı icin potansiyel tehlike arz eden kisilere yasadisi islemler icin tesvik edici, heveslendirici, cesaretlendirici mesajlar atilmasi cok yanlis..

Hocam;
heveslendirme, cesaretlendirme bu işe teşvik etmez zaten kafaya koymuş belli biz sadece söyledik. Yani bir insanı cesaretlendirip hadi köprüden atla yiyorsa diyip o kişi atlarsa onda bir sorun vardır.

Yasalar belli de daha devlet memurları uymazken yasa dışı işlere heveslendiriyorsunuz demeniz düşündürücü :silent:

(Tabi ki yasalar belli ama bu yasalara uyup uymamak kişinin insiyatifine kalmış birşey uymazsan cezası kanunda yazıyor ama bu cezai yaptırımları ya ihbar alınca, ya bir ölüm olayı olursa o bölgede uyguluyorlar eğer her zaman uygulasalardı zaten ülke böyle olmazdı).

tommygun
07 Haziran 2018, 22:44
Iznikten dönüşte inegöl istikametine sür çılgın balik sırtı yollar var..iznikte seyyar tostçu emmiden duble karışık yemeyi unutma..göl çevresindeki yolu baya düzeltmişler..

Eyvallah dostum, sağ salim Ankara'dan bir dönüp gelelim de İznik'i de gezeriz bir daha

Mertcan39
07 Haziran 2018, 23:11
bu insanlar çok doyumsuz

efendy06
07 Haziran 2018, 23:31
Tamam bikaç mesaj okudum ve sıkıcı buldum. Hoşçakal...

spectre222
08 Haziran 2018, 09:14
Desares kardesim, Özür kabahatten büyük olmuş. Asıl bu düsündürücü. Yasadısı bir islem cesitli bahaneler uretilerek meşru hale getirilemez. O zaman dunya uzerinde pek cok yozlasmis yetki sahibi veya suçlu var diye hepimiz sapıtalım? Düzgün insana dusen gorev dogruyu yapmak, dogruya tesvik etmektir. Suç isleme özgürlügü diye birsey yoktur. 250lik motoruna 600luk motor takmis acemi bir arkadas gelip allah korusun ailenden birine carpsa, kanunda gosterilen cezasi neyse ceker mi diyeceksin? Elma armut farkli seyler. Zaten kafaya koymus diye birsey yok, adam yapacagi seyin illegal oldugunun bile farkinda degil..

DesAres
08 Haziran 2018, 15:16
Zaten kafaya koymus diye birsey yok, adam yapacagi seyin illegal oldugunun bile farkinda degil..
Farkında olup olmadığını nereden biliyorsunuz anlamadım A1 ehliyette yasal olarak 125 cc'ye kadar araçların kullanıldığını biliyor. Peki o zaman 125 cc üstüne geriye ne kalıyor ? Tabi ki yasalar gereği kullanamadığın araçlar kalıyor. Peki yaslarda belirtilen sınırın üstüne çıkmak legal mi illegal bir şey mi oluyor ? Bunu da benim öğretmeme gerek yok her şey elinin altında internet (araştırsın öğresin), kitap (açsın okusun), telefon (arasın ilgili yerleri sorsun).

Ekstradan görmediniz herhalde (Cezası kanunda yazıyor. Yapıp, yapmamak kişinin insiyatifine kalmış) olduğunu yazdım.

250lik motoruna 600luk motor takmis acemi bir arkadas gelip allah korusun ailenden birine carpsa, kanunda gosterilen cezasi neyse ceker mi diyeceksin?
Bende isterim ülkemde cezalar ağır olsun böyle işler yapmasınlar ama ne yapabilirim (yükseklerde mevkim mi varda sözüm dinlensin yada sözümü dinlettirecek kanun çıkartayım) ?

Kanunda açık açık yazıyor 125 cc'ye kadar kullanabildiğini ama adam uymuyorsa sen devlet olarak ağır cezalar vermiyorsan ve bir suçluyu 3 gün karakolda tutup salıyorsan ben ne kadar söylesem de boş.

darknife
08 Haziran 2018, 17:04

İyi bir usta buldun yaptın diyelim. Sürekli arıza çıkartacak ve şasi motoru kaldırmadığı için büyük ihtimalle bir süre sonra çatlayıp patlayacaktır.