PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otobanlardaki lastik parçaları

KILINC
07 Haziran 2018, 11:59
Arkadaşlar biliyorsunuz kamyon, otobüslerin lastik yenilemek için kullandıkları kaplamalar parçalanıp yollara savruluyor. Bugün TEM'de 15-20 km boyunca lastik parçaları gördüm. Gerek emniyet şeridinde gerekse yoldaki parçalara dikkat edin. Otomobiller onlara göre küçük parçaların üzerinden geçebiliyor ama motosikletler için tehlikeli olabilir. Zira bacağım kadar parçalar bile görüyorum yollarda. Siz siz olun otobandaki kamyon ve otobüslerin dibinden gitmeyin. Bir anda parçalanıp üzerinize atabilir. Tekerinize taş gelmesin.

wing41
07 Haziran 2018, 12:11
Tam virajın ortasında denk gelmiştik geçen yaz. Allahtan yol boştu da diğer şeride doğru kayabilmiştik. Tehlikeli cidden.

Thracian
07 Haziran 2018, 13:52
Bu lastik parçaları aracına yeni lastik almak yerine muayeneden geçmek ve ceza yememek için 10 yıllık lastiklerine kaplama yaptıran ağır taşıt sürücülerinin eseri.O kaplamalar belli zaman sonra parçalanıp çıkıyor yollara dağılıyor.Geçen gün bir tanesini son anda gördüm üstünden geçmek zorunda kaldım.Allah'tan ince bir tabakaydı kazasız atlattım.Lastiklerine kaplama yaptıran ağır taşıt sürücülerinin annelerine buradan en derin,samimi ve sıcak selamlarımı yolluyorum.

ozan1991
07 Haziran 2018, 14:13
bende denk geldim bi kere tümsekten geçmişim gibi oldu motorun dengesi bozuldu biraz 150 ile gidiyo olsaydım zor toplardım belkide

Mertcan39
07 Haziran 2018, 14:30
kaplama yasalmı evet o zaman o adama sövmek yerine her lastiğe kaplama yapan firmaya sövmek lazım kaplama yapılacak lastik var yapılmayacak var ocak içi axorlarda kaplama lastik kullanıyoruz daha sıfır kaplama atıyor 1 km yürümeden

Thracian
07 Haziran 2018, 14:51
kaplama yasalmı evet o zaman o adama sövmek yerine her lastiğe kaplama yapan firmaya sövmek lazım kaplama yapılacak lastik var yapılmayacak var ocak içi axorlarda kaplama lastik kullanıyoruz daha sıfır kaplama atıyor 1 km yürümeden

Kanunlara göre yasal olması insanların canlarını tehlikeye atacak bu rezilliği yapma hakkını kimseye vermez.Kaplama lastikler yüzünden bir dünya kaza oldu bir dünya insan canından oldu.İster iyi yapılsın ister kötü yapılsın eninde sonunda kaplamalar dağılıp yola saçılıyor.Kaplama yaptıranın "bu kaplamanın zamanı doldu lastiği değiştireyim" diyeceğini sanmıyorum.İyi kaplama da olsa dağılana kadar kullanır.Sadece bu forumda kaç kişi denk gelmiş,kaç kişinin hayatı tehlikeye girmiş.Beyefendiler 3-5 kuruş kar yapacak diye biz canımızdan olacağız.Oh ne güzel dünya.Bir gün benim gibi yolda kaplama lastiğe denk gelip benim gibi soğuk kanlı olmak yerine ters bir hareket yaparsın yere yapışırsın,beyninin asfalta akmasını izlerken "her neyse zaten kaplama lastik yasal sorun değil geberip giderim ben burada" dersin.

Mertcan39
07 Haziran 2018, 15:35
Kanunlara göre yasal olması insanların canlarını tehlikeye atacak bu rezilliği yapma hakkını kimseye vermez.Kaplama lastikler yüzünden bir dünya kaza oldu bir dünya insan canından oldu.İster iyi yapılsın ister kötü yapılsın eninde sonunda kaplamalar dağılıp yola saçılıyor.Kaplama yaptıranın "bu kaplamanın zamanı doldu lastiği değiştireyim" diyeceğini sanmıyorum.İyi kaplama da olsa dağılana kadar kullanır.Sadece bu forumda kaç kişi denk gelmiş,kaç kişinin hayatı tehlikeye girmiş.Beyefendiler 3-5 kuruş kar yapacak diye biz canımızdan olacağız.Oh ne güzel dünya.Bir gün benim gibi yolda kaplama lastiğe denk gelip benim gibi soğuk kanlı olmak yerine ters bir hareket yaparsın yere yapışırsın,beyninin asfalta akmasını izlerken "her neyse zaten kaplama lastik yasal sorun değil geberip giderim ben burada" dersin.

daha dün 120 km lik yolda 3 4 kaplama atığı gördüm heyecan yapıp düşmedim �� kaplamaya karşı değilim kaplama koparsa eğer şöförün onu yoldan almamasına karşıyım

logaritma
07 Haziran 2018, 21:42
o lastikler hiç bir şey... ben tem hadımköy gişelerden çıkdıkdan 2 km sonra falan yolun ortasında devasal gemi halatı evet yanlış duymadınız gemi halatı gördüm yüksek ihtimal bir taşıyıcı kamyondan düşmüş.. adam dönüpde almamış bile görmemesine imkan yok devasal bir şey bırak motoru üstünden araba geçse kaza yapar yüzde yüz hemde...

2-3 defada bildiğin damacana gördüm .. bunlar ekstrem gördüğüm şeyler ..yoksa kamyon lastik artığı haytı rutini artık..

adm12
08 Haziran 2018, 00:11
Yakın zamanda Gebze- Dilovası arasında E5 te otomobil ile giderken, öndeki kamyonetten kürek fırladı. Küreğin döne döne geldiğini gördüm, son anda şerit değişirtirdim. Motosiklet üzerine kürek geldiğini görmeyi düşünemiyorum.
Ayrıca Gebze- Dilovası arasında E5 te yolda tırlardan duşen tahta parçaları ve takozlar oluyor. Bu yolu kullanan motosikletli arkadaşlar dikkat etmelidir.