PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir ayna takma parasi 64 euro olur mu ? (Bmw ? )

Sayfa : [1] 2

devrimkr
06 Haziran 2018, 12:30
Merhaba herkese bmw g310r‘ima ayna siparis etmistim evde kendim taktim sonra hosuma gitnedi baska bir sekulde takmak icin söktüm ikinci takista vida yuvasi yalama oldu tnt bmw Frankfurta gittim yeni vida yuvasi siparis ettiler ve fiyatinin 8 euro oldugunu kendilerinin aynayi monta edebileceklerini söylediler randevu saati gittim motoru biraktim beni cok güzel bir odaya alip hos giyinimli bir adam kahve icer misiniz diye sordu ardindan 5 dk sonra hos bir kadin sekilli bardakta kahvemi ve yanina bir kücük kek getirdi tabi o esnada ben gerim gerin geriliyorum 8 euroya tamir ediyorlar 10 euroluk servis falan ödemeye bir gittim 64 euro olayin sokuyla geldiniz mi(bosaldiniz mi almanca öyle denir) zevk aldiniz mi 8 euroluk isi 64 e yaparken dedim adamda gayet naif bir sekilde burasi bmw iscilik biraz pahali kusura bakmayin bir kahve daha icer misiniz dedi kahveden de para alacak misiniz dedim hayir dedi bende 64 tane kahve verin parami cikaracam dedim adam sasirdi ama sorun su ki bin km sonra 10.000 bakimi var ve motorun daha 18 ay garantisi var disarda yaptirirsam garanti düser orda yaptirirsamda tecavüze ugrarim korkusu var... ne yapacam sasirdim

Boldpilot
06 Haziran 2018, 12:39
o paraya Türkiye'de 4 depo benzin alır 1200km yol yapar aynasız gezerim 😁

devrimkr
06 Haziran 2018, 12:43
o paraya Türkiye'de 4 depo benzin alır 1200km yol yapar aynasız gezerim ��

Bilsem o aynayi elime monta eder gene o parayi vermezdim 64 euro ney verilirmi öyle 20 dklik ise

X-Slim
06 Haziran 2018, 13:05
Maalesef markaların bu yaklaşımından nefret ediyorum.
Sen önemli bir marka olabilirsin parçan pahalıdır ama işçilik ne alaka sonuçta takan adam normal bir işçi statüsünde çalışıyor ona extreme bir maaş verip bilmem ne müdürü statüsünde çalıştırtmıyorsun.

Ekrem_06
06 Haziran 2018, 13:12
Bence gayet normal BMW diyorsunuz, hizmet diyorsunuz. Firma adı vermeyeyim ama gidipte çay içip abi çinden gemi geleceeeğğ yoooğğ imiş diye bi laf duymuyorsunuz. Gülü seven dikenine katlanır hesabı..

devrimkr
06 Haziran 2018, 14:30
Bence gayet normal BMW diyorsunuz, hizmet diyorsunuz. Firma adı vermeyeyim ama gidipte çay içip abi çinden gemi geleceeeğğ yoooğğ imiş diye bi laf duymuyorsunuz. Gülü seven dikenine katlanır hesabı..

Tamam iyi güzelde 30 euro olur anlarim 40 euro alur onuda anlarim 20 dk iki vida 64 euro az para degil seks iscileri bile burda bir kereye 40 euro aliyor gerci burda benim irzima gecildi ama

_chaotic_
06 Haziran 2018, 14:35
devrim seni türkiye'ye bekleriz. burda 1 sene kaldıktan sonra her şey sana normal gelecek. hiçbir şeye şaşırmayacaksın :queen:

ozan1991
06 Haziran 2018, 14:41
iyide neye göre hesap yapıyorsun almanyada kişi başına düşen gelir euro bazında nedir bize göre evet 64 euro çok pahalı acaba orta düzeyde geçinen bir alman için 64 euro abartılıcak bir rakammı açıkçası ben kıyas yapamıyorum çünkü almanya şartlarını iyi bilmiyorum

Youjoee
06 Haziran 2018, 14:47
Almanyada asgari ücret ne kadar ?

Boldpilot
06 Haziran 2018, 14:54

Brüt 1502 euro, kesintilerle beraber eline geçen 1020 euro. Bu paraya çalışmak için tam bir vasıfsız olman gerek, birazcık vasfın varsa fazla alırsın 😀

EnvEng
06 Haziran 2018, 14:57
150 milyon €.
Ne farkeder arkadaşım iki vida sıkmaya 64€ diyor adam :queen:

figoksel
06 Haziran 2018, 15:01
Muhtemelen satın aldığınız parçanın da endüstriyel maliyeti max 1 eurodur.
Ama... Ödediğiniz ücret içinde sadece parçayı takanın değil, size kahve içer misiniz diye soranın, size kahve servisi yapanın, size randevu verenin, sizi kapıda karşılayanın vb. ücretlerini de ödediniz.
Bunların yanı sıra o servisin diğer işletme maliyetlerinden de bir pay ödediniz.

Hizmetin ve kalitenin de bir bedeli var.
Ben ustama gidince, lahmacununu bitirmesini beklerken (Ramazan'dan önce), çay servisimi kendim yaparken, siz o ayrıcalıkları yaşadınız.

Ama servise gitmeme kararımı pekiştirdiniz.
:)

BAIIHAN
06 Haziran 2018, 15:01
Böyle ufak tefek işler için böyle abartı faturalar çıkması doğal. Ayna da taktırsanız motor da toplatsanız teknisyenin ve servisin saat başı sabit bir maliyeti var.

BMW kalkıp 'birşey yapmadık ayna taktık abi. Siftah atsan yeter' dese BMW olamaz zaten.

Burada vergisiz, usülsüz, bisikletçiden bozma tamircilere 100 lira vereyim çizmeden düzgün tak diye yalvarırıyoruz mesela.

levend84
06 Haziran 2018, 15:07
Brüt 1502 euro, kesintilerle beraber eline geçen 1020 euro. Bu paraya çalışmak için tam bir vasıfsız olman gerek, birazcık vasfın varsa fazla alırsın ��

Kuzenim,cnc freze ustası,kılçıksız 3500 euro alıyor.Oturdugu ev kira 600euro.eşide laborant 3000euro da o alıyor.

Velhasıl,kral gibi yaşiyor..

ozan1991
06 Haziran 2018, 15:16
Kuzenim,cnc freze ustası,kılçıksız 3500 euro alıyor.Oturdugu ev kira 600euro.eşide laborant 3000euro da o alıyor.

demek istediğim bu böyle bir maaş olunca 64 euro koymaz adama belkide bahşiş bırakırsın.

kıyaslama yapınca ben son servis bakımında 158 tl ödedim bizim asgari ücretin 10 da 1 yağ değişti vidalar sıkıldı

ama 64 euro almanyanın asgari ücretinin 10 da biri bile değil daha düşük bir rakam üstelik ben bajajda sen bmw de yaptırıyorsun bizim şartlara göre pahalı bir rakam ama orada orta düzeyde yaşayan bir insan bu rakama isyan etmez

levend hocam senin msj üzerinden konuyu açan arkadaşa yazdım sanki sen isyan ediyormuşsun gibi oldu :cherry:

KYorulmaz
06 Haziran 2018, 15:20
Öncelikle işinizi kendiniz yapmayı denemişsiniz olmamış. Sadece iki vida sıktı nedir ki diyorsunuz işi küçümsüyorsunuz ama maalesef ki o iki vida sıkmayı kendiniz becerememişsiniz.

Bunun karşılığında da BMW servisine gidip bir hizmet satın almışsınız.
Bu hizmet için de 64,00 € oldukça normal.

mgora
06 Haziran 2018, 15:22
Tamam iyi güzelde 30 euro olur anlarim 40 euro alur onuda anlarim 20 dk iki vida 64 euro az para degil seks iscileri bile burda bir kereye 40 euro aliyor gerci burda benim irzima gecildi ama

Hocam Almanya'da saç traşı ne kadar ?
Ben Hollanda'da alt fiyat 50 euro gördümde (Göçmen yoğun olmayan bölgelerde)

Lucas
06 Haziran 2018, 15:30
Muhtemelen satın aldığınız parçanın da endüstriyel maliyeti max 1 eurodur.
Ama... Ödediğiniz ücret içinde sadece parçayı takanın değil, size kahve içer misiniz diye soranın, size kahve servisi yapanın, size randevu verenin, sizi kapıda karşılayanın vb. ücretlerini de ödediniz.
Bunların yanı sıra o servisin diğer işletme maliyetlerinden de bir pay ödediniz.

Hizmetin ve kalitenin de bir bedeli var.
Ben ustama gidince, lahmacununu bitirmesini beklerken (Ramazan'dan önce), çay servisimi kendim yaparken, siz o ayrıcalıkları yaşadınız.

Ama servise gitmeme kararımı pekiştirdiniz.
:)

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz :)

Ayrıca 64€ Alamanyada çok para değildir diye tahmin ediyorum. Siz Türk olduğunuz için 60x5.6 ile hesapladığınızdan pahalı gelmiştir :)

artemis99
06 Haziran 2018, 15:42
BMW ye binmek öyle kolay değil tabi o kadar farkı olacak. Sırf bu yüzden motorunu satan biliyorum.

nvrmnd
06 Haziran 2018, 15:48
geçen yaz makedonya ohrid de aynam kırıldı ve selanik e kadar bir sekilde tutturdugum aynayla gittim.. orada bmw servisini aradım yerini ogrendim ve gittigimde ayna fiyatının 90 euro oldugunu ve 2 gun beklemem gerektigini söylediler :) usta geldi sabitledigim aynaya baktı.. dedi sen bu aynayla heryere gidersin bekleme bosuna dedi ve istanbulda 90 liraya aynamı yan sanayi ile degistirdim :))

1 euro = 1 lira matematigi yaparsanız verdiginiz ucret birsey degil.. ama euro yu tl ye ceviriyim de öyle hesap ediyim derseniz amma kazıklandım dersiniz :)

suan ki kurla 5000 liradan fazla asgari ucretin kazanıldıgı bir ulkedesiniz...

nicksizbro
06 Haziran 2018, 15:56
Sevindim şahsen hep bizimi öpücekler.😀😀

devrimkr
06 Haziran 2018, 15:59
Herkes isyan etmis ama birincisi ben ögrenciyim 3-5 bin euro maaslar almiyorum ikincisi ben zaten Almanyaya birsey demedim ögrenci halimle bmw var kit kanaat da olsa geciniyorum ay sonunu zor getiriyorum ailemim yaninda kalmasam motoru alip kullanmam daha zor olurdu benim bu motoru alma nedenim zaten fiyatinin ve isletme maliyetinin ucuz olmasi bu motoru 900 km de 4100 euro aldim yakiti az ayrica almanyada alman araclarin parca ve isciligi diger ülke mallarina göre daha uygun kendi servisi haric(garantiyi hesaba katmadim) ve kolay bulunuyor yoksa 3-5 bin euro maas alsam gider gsx s1000 alirim
Ikincisi dünyanin hicbir yerinde iki vida 20 dk ise o para istenmez burda alman forumunda bile millet isyan etti olaya gelince kendim zaten taktim ama bir taraf iceri dogruydu daha iyi yapmak icin söktüm vide kendiliginden yalama oldu forumda okudum bu motorun cogu vidasi cok hassas ayrica servis takincada benim ilk taktigim gibi yapti söyledim fazla kurcalarsak bu vida da yalama yapar dedi yani bende az cok bu islerden anlarim cogu seyi kendim yapiyorum
Tras konusuna gelince ben arada türk berberim var ona giderim vaktim olmayinca 15 euro ya keser, vaktim olursa sabahlari bosnak bir kadin var cok iyi berber ama ögleden sonra hep dolu cok güzel sac kesiyor sac+yikama 25 euro.

kalidor
06 Haziran 2018, 16:00
yurtdışında işçilik pahalı...fakat burada doğru dürüst bir çalışma enerjisi mevcut değil. Acaba diyorum 2 dakikalık bir iş bile olsa bir saatlik işçilik süresini alt sınırdan baz alarak mı değerlendirdiler ve saatlik ücret yazdılar? verdikleri makbuzda bunlar açık açık yazar diye düşünüyorum. Örneğin ABD'de böyle çalışılıyor ama yine de ABD'de mesela Atlanta'nın downtown bölgesinde ufak tefek işlere para bile almayanlar olabiliyor. Eşimin jeep'inin cam siperliği kırıktı ve değiştirmeye götürmüştüm sadece parça parası almıştılar. Ne bileyim 64 euro ağır bir para...

devrimkr
06 Haziran 2018, 16:03
yurtdışında işçilik pahalı...fakat burada doğru dürüst bir çalışma enerjisi mevcut değil. Acaba diyorum 2 dakikalık bir iş bile olsa bir saatlik işçilik süresini alt sınırdan baz alarak mı değerlendirdiler ve saatlik ücret yazdılar? verdikleri makbuzda bunlar açık açık yazar diye düşünüyorum. Örneğin ABD'de böyle çalışılıyor ama yine de ABD'de mesela Atlanta'nın downtown bölgesinde ufak tefek işlere para bile almayanlar olabiliyor. Eşimin jeep'inin cam siperliği kırıktı ve değiştirmeye götürmüştüm sadece parça parası almıştılar. Ne bileyim 64 euro ağır bir para...
Faturada parca 8 iscilik 56 total 64 yaziyordu ama isi bir saatlik is kapsamina almislar saat ücreti 56 euroymus. Ayrica sonunda mantikli düsünen biri ölüler zannediyor ki diriler hergün helva yiyor bizim tr dekilerde öyle zannediyor ipe sapa 64 euro versen degil 3, 5 binde alsan ay sonunu cikaramazsin ki bende ögrenciyim yani

ozan1991
06 Haziran 2018, 16:04

hocam 10 bin bakım demiş mesela muhtemelen onun işçiliğide aşağı yukarı aynı fiyat olucak parça veya yağ parasını üstüne ekliycekler arayıp sorsun bi 10 bin bakım için ne kadar işçilik parası alıcaklarını servisler bunu söylüyor zaten tahminim aynı işçilik parası alınıcaktır o bu 10 bin bakım 500 euro işçlilik diycek halleri yok diye tahmin ediyorum

devrimkr
06 Haziran 2018, 16:11
hocam 10 bin bakım demiş mesela muhtemelen onun işçiliğide aşağı yukarı aynı fiyat olucak parça veya yağ parasını üstüne ekliycekler arayıp sorsun bi 10 bin bakım için ne kadar işçilik parası alıcaklarını servisler bunu söylüyor zaten tahminim aynı işçilik parası alınıcaktır o bu 10 bin bakım 500 euro işçlilik diycek halleri yok diye tahmin ediyorum

Sordum orada, bakima benim motorda duruma göre 3-5 saat iscilik yaziyorlarmis önce ön kontrol yapiyorlarmis sonra sukadar tutar deyip kabul edersen yapiyorlar ve en az 300 euro 10k bakim icin gözden cikarmam gerekiyor dedi vatandas disarda sordum 180 euro iki arada bir derede kaldim ya garanti ya 300 euro ki oda en az 300 euro versem aylik elime gecen paranin yaridan fazlasi gidiyor ozaman o ay motora binemeyecem tam sinavlarin oldugu ay temmuz ve o aya kadar 10 bini de bulurum gibi.

kalidor
06 Haziran 2018, 16:23
Faturada parca 8 iscilik 56 total 64 yaziyordu ama isi bir saatlik is kapsamina almislar saat ücreti 56 euroymus. Ayrica sonunda mantikli düsünen biri ölüler zannediyor ki diriler hergün helva yiyor bizim tr dekilerde öyle zannediyor ipe sapa 64 euro versen degil 3, 5 binde alsan ay sonunu cikaramazsin ki bende ögrenciyim yani

Tahmin ettiğim gibi saatlik ücreti faturaya yansıtmışlar. para konusuna gelince haklısın yurtdışında da olsan para kolay kazanılmıyor ama kapitalist yönetimlerin acımasız olduğu ülkelerde zanaatkarlık maalesef pahalı. Biz de tam tersidir; parçayı kitlerler, işçilik ise tamircinin insiyatifindedir. Örneğin Abd'de yüksek işçilik maaliyetlri yüzünden insanlar tamir işleri öğrenip, garajlarını tamir malzemeleriyle dolduruyor. Garajlarında kumlama kazanları bulunan adamlar var:) çok geçmiş olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Ayna dişlisi de tamir etseler, karbüratör de değiştirseler bu adamlardaki kural saat işçiliği ve karşılığı. Tabi dediğin gibi saatlik işçilik ücretini söylerler.

artemis99
06 Haziran 2018, 16:33
Öğrenciyim diye amma ağladın ha, altında G310R var Almanya'da yaşıyorsun orda işciliğe saat hesabı para alındığını bilmen lazım. Buradakiler napsın elin çinli motoruna bile zor zar benzin parası yetiştirmeye çalışıyorlar. Burda 20TL olan şey Avrupada 20Eur bundan normal bir şey yok, ancak sözkonusu BMW olunca burda da fiyatlar EUR, bir vidaya 8Euro+kdv istediklerini biliyorum.

devrimkr
06 Haziran 2018, 16:53
Öğrenciyim diye amma ağladın ha, altında G310R var Almanya'da yaşıyorsun orda işciliğe saat hesabı para alındığını bilmen lazım. Buradakiler napsın elin çinli motoruna bile zor zar benzin parası yetiştirmeye çalışıyorlar. Burda 20TL olan şey Avrupada 20Eur bundan normal bir şey yok, ancak sözkonusu BMW olunca burda da fiyatlar EUR, bir vidaya 8Euro+kdv istediklerini biliyorum.

Iyide benim ona lafim yok türkiyede de yasadim ve en dandik motora da bindim suan tr de olsam bajaja bile binemezdim benim ona zaten bir lafim yok kimse kusura bakmasin ben sahsen benzine 6 lira da vermezdim ama sen türkiyede yada almanyada cok para kazansan bile birseylere ederinden fazla para vermek hosuna gider mi? Ben kücük paralar yüzünden tartisan cok alman bilirim o yüzden almanyada devlet herseye cesit cesit vergi geciremiyor burda 10 cesit vergi olsa gümrük + ötv + kdv olsun bak bakalim suan parlamentoda olan partiler iktidar mualefet fark etmeksizin bir saat orada durabiliyor mu? Biz cogu seyi kabulleniyoruz sorun orda ayrica iscilik konusunda kalidor beyin dedigi cok dogru amerikada öyle ve herkes kendi isini kendi halletmeye calisiyor amerikalilar cok mu fakir ama biz türk milleti alisigiz üc bes fazla atiyim hem isim hem havam olsun hem rahatim bozulmasin.

hasmet
06 Haziran 2018, 18:22
Amerika'da yetkili servislerde saatlik motosiklet isciligi $100 ve uzeri. Araba icin daha ucuz, en fazla $60 gordum. Ancak yarim saat icin yari ucret alabilmeleri lazim. O sacma olmus.

Boldpilot
06 Haziran 2018, 18:29

Mesleğiniz varsa iyi para kazanıyosunuz, Türkiye de pek para etmeyen şoförlük bile 3000euro getiri sağlıyor.

Mirable
06 Haziran 2018, 19:13
Allahtan euro kazanıyormuşsunuz. Ya tl kazansaydınız :)

Youjoee
06 Haziran 2018, 19:13
Yani almanya da en düşük maaş bizim paramızla en düşük 5bin liraya denk geliyor he

kefkes
06 Haziran 2018, 21:06
Vidayi yalama yapmayacaktın hata sende.Ya ne olacağdı;)

Fiyat ve hizmet konusu bana normal geldi.Burda yirmi dakikada yağ değiştirip( yağ ve filtre yüz lira diyelim) 250 lira yapıştıriyorlar. Ne temiz bekleme salonu ne de hoş bayanlardan kahve ikramı hak getire, hem de ikinci kahveyi bile naif bisekilde sormuşlar, temiz iş olsun çok üçüne beşine bakmamak lazım diye düşünüyorum hadi 60 değil 50 olsun. Yeri geliyo bir iki vida sıkmaya çinli için yirmi tl atıyoruz v.s. aylık gelir 1600 lira desek burda ordan hesapla iste he ustelik parça değişimi falan da yok hani ortada.Ya kendi işini kendin görecen ya da iş bilenin kılıç kusananin demişler..
Ya motor yatarsa korkusu bende de var biraz aynı şekilde o zaman is değişiyor.

-Black-
06 Haziran 2018, 21:15
O fiyata ders de dahil. Bak bakalım bi daha oluyo mu :)

İç ses:
Düzgün sık şu kodu... vidasını.

15 kişiye kahve ısmarladın gibi düşün. 2 de sana getirmişler işte :)

levend84
06 Haziran 2018, 21:23
Motora takılacak parçayı muşterisine aldiran usta gördü bu gözler.

´´Arkadaşim bir koşu parçacidan balatani al gel hemen takalim´´

Ilave olarak,ustaya diafondan çay söyleyip üstune birde sigara tutmak var..

Nerde hoş bir hanımdan kahve servisi,nerede nezih ortam..

Elde mevcut olan,apuş arasi kokan,on lafın dokuzunda bir yerlere koyan bir tamirhane ortamı..

DesAres
06 Haziran 2018, 21:46
Herkes isyan etmis ama birincisi ben ögrenciyim 3-5 bin euro maaslar almiyorum ikincisi ben zaten Almanyaya birsey demedim ögrenci halimle bmw var kit kanaat da olsa geciniyorum ay sonunu zor getiriyorum.

Hocam dua et öğrenci halinle BMW G310r almışsın bizde onlar hayalde. 4100 Euro diyorsun ve asgari ücret 1050 Euro 4 ayda alıyorsun.

Bir de buradaki öğrencileri düşün onların hayali bu asgari ücretli adam Çinli malı motor bile alamıyor resmen (evli değilse ekstradan harcama yoksa zar-zor, yemeden-içmeden, ay başında parasını bitirerek alıyor o ayrı mesele).

ALIM GÜCÜ :
Bizde ne 900 KM'si 15.000 KM'de ve G310r'lerin en ucuzu 20.500 TL civarı asgari ücret 1600 TL = 12.8125 Ayda Alıyoruz.
He dersen ki 400-500 KM'de G310r alacağım dersen 27.000 TL civarı asgari ücretle = 16.875 Ayda alıyoruz.

Şimdi Alım Gücünü Geçtim Servis Fiyatları :
Götü boklu Çin malı motorun servisinde bile en düşük 50 TL veriyorsun (bazı yerlerde daha fazla olabiliyor ve yapacağı işe göre de ekstradan artıyor ama en azı bu) yaptığı tek iş yağını değiştiriyor, yaptığı iş tıpa aç dandik 10 TL'lik yağ koy tıpayı kapat.

Çinliler böyle ise Japonları duyarsan herhalde kalp krizi geçirirsin :)

Hocam ;
Bence yat kalk dua et asgari ücretle 4 ayda G310r almışsın ay sonunu zor getiriyorum diyorsun ama şöyle düşün bizim insanımız hiç getiremiyor :)
Ekstradan da bir , iki ay bence Türkiye'ye gel asgari ücretle çalış neler alabiliyorsun ? Ay başında kira, elektirik, su verince ne kadar para kalıyor ve G310r'ı kaç ayda alabiliyorsun tabi en kötüsüne 12 ay dedikte kira verince, elektirik verince, su verince, operatör ücreti verince o çıkar 48 aya :)

NOT :
Arkadaşlar diyor ki 64 Euro ağır para ama kime göre ağır para (1 Euro = 5,36805106 Türk Lirası ise 64 Euro = 343,555268 Türk Lirası) diyorlar ki ulan adamı ne keklemişler fln demiyorlar ki bizim paramıza göre 60 TL ne ise onların parasına göre de 60 Euro o demek çünkü onlar Euro ile biz TL ile geçiniyoruz.

nyk
06 Haziran 2018, 22:06
64 euro almanyada çok büyük bir para değil ki, 5 ile niye çarpıyorsunuz. adamların geliri euro ile kazanırken euro ile öderken tl ile olacak hali yok elbette :)

64 euro ben de versem ben de üzülürdüm ama ırzıma geçtiler falan denecek bir rakamda değil yani. Alım gücüne kıyaslarsanız burada 64tl verdim diye düşünebilirsiniz ki burada 64 liraya selam vermezler serviste. O adam 10 euroya taksa nasıl 1000lerce euro maaş alacak değil mi.

Böyle durumlarda en güzeli baştan fiyat öğrenmek. Bu da size bi tecrübe olmuş. bir dahakine önce fiyatı sorarsınız baktınız pahalı dışarıda yaptırırsınız veya elinizden geliyorsa kendiniz yaparsınız.

levend84
06 Haziran 2018, 22:23
Konuyu açan arkadaş,acaba aynı işlemi buradaki yetkili serviste yaptirmiş olsa ne kadar ödeyecekti??

Örnek veriyorum;

Servis,64 Euro nun karşiliği olan tl miktarını talep edecekmiydi?

Yok artık daha neler sözlerini duyar gibiyim..:flower:

hokahey
06 Haziran 2018, 22:43
Motora takılacak parçayı muşterisine aldiran usta gördü bu gözler.

´´Arkadaşim bir koşu parçacidan balatani al gel hemen takalim´´

Ilave olarak,ustaya diafondan çay söyleyip üstune birde sigara tutmak var..

Nerde hoş bir hanımdan kahve servisi,nerede nezih ortam..

Elde mevcut olan,apuş arasi kokan,on lafın dokuzunda bir yerlere koyan bir tamirhane ortamı..

puhahaha apuş arası ha.

levent kardeş bizim burada parçayı müşteri alır. buna neden şaşırdın? sizin orada nasıl işliyor sistem?

geçen gün sanayideydim. usta bir eğildi, yemin olsun ustanın götü ayna gibi, ayın 14'ü gibi pırıl pırıl ortaya çıktı. tövbe bismillah, insan cinsel tercihini bi gözden geçirmek zorunda kalıyor o esnada! bir an 'lan yoksa' diyorsun. sonra 'napiyorum ben ya, neler oluyor, neler düşünüyorum' diye bir pişmanlık geliyor..

canım çok sıkılınca sanayiye giderim ben. huzur bulmaya giderim çekiç sesleri arasında..

levend84
06 Haziran 2018, 22:53
Almanya haftalik çalişma saati 32

32×4hafta =128saat

128×56Euro =7.168 Euro

2.168 Euro servis çalişanina verse

5.000Euro kalir işletme giderlerini çik Temiz 3.500-4000Euro birakir.

Ulan resmen matematiği buldum..

Angrypower
06 Haziran 2018, 22:59
Bende cumartesiden beri çok ağır grip geçiriyorum hastayım. İş yerine gittim. İş yeri hekimi 3gün daha rapor verdi. Sen haftayı kapattın dedi. Bizim şefler vay efendim nasıl rapor alırsın die surat yaptılar. Sanki paramı onlar veriyormuş gibi. Hasta olduğuma inandırmaya çalışıyordum bir an kendimi. Sonra dedimki sanki doktorsunuz siz yosmalar. Aldım ceketimi geldim eve.

NOT: O ceket Venom Protex 2. Motorcu adam motorcu ceketi giyer :bounce:

levend84
06 Haziran 2018, 23:06
puhahaha apuş arası ha.

levent kardeş bizim burada parçayı müşteri alır. buna neden şaşırdın? sizin orada nasıl işliyor sistem?

geçen gün sanayideydim. usta bir eğildi, yemin olsun ustanın götü ayna gibi, ayın 14'ü gibi pırıl pırıl ortaya çıktı. tövbe bismillah, insan cinsel tercihini bi gözden geçirmek zorunda kalıyor o esnada! bir an 'lan yoksa' diyorsun. sonra 'napiyorum ben ya, neler oluyor, neler düşünüyorum' diye bir pişmanlık geliyor..

canım çok sıkılınca sanayiye giderim ben. huzur bulmaya giderim çekiç sesleri arasında..

Haydaa akşam vakti dönen muhabbete bak,,

Buradaki oto sanayide,kalfayla araç sahibi gider parça almaya.veya araç tamiri biter en son parçacinin ödemesi yapılır.

Adam nasıl çalışıyor,Dötündeki teri görun diye çatalı kaşığı salmış..balina misali...

RoofRoof
06 Haziran 2018, 23:11
puhahaha apuş arası ha.

Abi sen de niyeti bozmuşun adam az güzellik yapmış kendince

hokahey
06 Haziran 2018, 23:27
Abi sen de niyeti bozmuşun adam az güzellik yapmış kendince

adamı yoldan çıkarıyor bu ustalar ama ya. ne bileyim bi alttan çıtçıtlı body falan giysinler abi, görünmesini götleri.

ulan akşam parka gittim. öyle sakince otururken hemen yanımdaki masaya 2 tane transseksüel geldi. bir de mini şort giymişler, suratima bakip dondurma yalıyorlar. allahim dedim, nasıl bir sınavın içindeyim ben? sabah usta götü ile sınadın, yetmedi akşam trans kulların ile mi test ediyorsun beni ya rabbi dedim. boncuk boncuk terliyorum bir yandan. zor kaçtım walla.

F54
06 Haziran 2018, 23:56
vallahi millet bmw almış servis ücretinden şikayet ediyor :)

hasmet
07 Haziran 2018, 00:44
Abi konu nerelere geldi... Hep siyasete gelirdi... Hem cinsler arası ilgi ne ara popülerize oldu?

Carbondioxid
07 Haziran 2018, 00:58
İkram kahve kaiser ise , yüz öyro verirdim , ikramda geçmiyorki millete:P

kygsz
07 Haziran 2018, 01:15
o paraya Türkiye'de 4 depo benzin alır 1200km yol yapar aynasız gezerim 😁

64 tlye 4 depo benzin aldığınıza göre mobiletmi kullanıyorsunuz ?Yoksa Türkiye'deki maaşınız 1020.5 küsürden 5000 küsür lira mı?..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Burada bir yağ değişimine 200 kusur TL sizin oraya göre 200 euro alıyorlar bence aynanın fiyatı hiçbir şey değil ,burda sizin motorun ayna çift 150 TL'den aşağıya bulamazsın orda ne güzel 64 e getirmişsin daha ne ..

devrimkr
07 Haziran 2018, 10:11
Abi konu nerelere geldi... Hep siyasete gelirdi... Hem cinsler arası ilgi ne ara popülerize oldu?
Hic sorma ne yazacagimi sasirdim olay okadar koptu ki yeni konu acacam ama korkuyorum biride aynaya 64 euro vermissin ne güzel diyor hic okumamis