PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LİFAN-EMİSOL-150L Yakıt Ve Motor Hakkında

Posta12
06 Haziran 2018, 04:15
Merhaba arkadaşlar Ben bu Motoru almaya karar verdim tabi fakat 1-2ay sonra her neyse Konu Şu Sitesinde ve araştırdıgım kadarıyla bu Motor Titreşim zaten yok CBF motoru varmış balansörlü yakıt nedir bunda sitede 2.2ltre diyor fakat biraz baktm bu Forumda birisi daha konu acmış ve 4ltre diyen olmus eger öyle bşy varsa yanından dahi gecmem 600lükmü bu :D max beenm gibi birisine 2.7ltre yakıcak malum benzin ucuyor zaten 2.5ltre ile 2.7ltre yakıyorsa alıcam Kullanda yok hİC Motor bilinmiyor pek Ama rahatlık ve fiyat acısından cok iyi ama kullanan birisi yorum yaparsa cok mutlu olucam yani yakıt gercekten nedir ?

Birheves
06 Haziran 2018, 09:37
Ben kullanıyorum %80 artcılı hic hesap etmedim.Ben de almadan araştırdım ama bu motora az yakıyor diyen görmedim.Nedeni de kimse malının kötü yanlarını söylemiyor o yuzden bulamıyorsun.
Rahatlık ve titreşimi az olması özellikleri cabuk hızlanması özellikleri bence doğru.
Arka canta demirini bulmasi zor ama Bursa motosundan 100 liraya siparis etmiştim. Alacaksan eger koruma demiri kesin taktır.
Benim ilk motorum olduğu icin kıyaslayacak fazla bilgim de yok ama motordan memnunum genelnolarak sormak istediğin baska birsey varsa sorabilirsin.

egzantirix
06 Haziran 2018, 11:38
şu çin mallarınada ''japon motoru varmış'' diyince bi gülme geliyor :D

DesAres
06 Haziran 2018, 13:27
şu çin mallarınada ''japon motoru varmış'' diyince bi gülme geliyor :D

Önemli olan neyle neyi karşılaştırıyorsun herşeyin iyisi, kötüsü var.

Sen gidersen sıfırı 3 bin TL olan CG ile sıfırı 12.000TL olan CBF’in motoru var dersen kimse inanmaz ve zaten imkansız birşeydir fakat ;

Örnek veriyorum gidersen sıfırı 8 bin TL olan motor ile sıfırı 12.000 TL’lik olan CBF’in bloğu var dersen bu olabilir çünkü adamlar grenajlardan kısıyor oraya ekliyor ve her yıl Japon kadar zam eklemediği için sen diyorsun olabilir mi böyle birşey fakat demiyorsun ki adamlar ismini yapıştırdığı motor 5 bin TL ise 10 bine satıyor ve eski fiyatlarını düşünmüyorsun ki ya bundan 5 sene önce CBF 5.000 TL’ydi adamlar değiştirmeden arttırarak sattı demiyorsun. Birde 3-5 sene önce Çinli parasına Japon satılırken itiraz yok şimdi CBF parasına Çinli satılınca yok motor bloğu olamaz fln bırakın bu medeniyetsizliği niye sadece adamlar mı o motor bloğunu yapabiliyor (aynı yerde üretiliyorlar) ?

Kim ne derse desin bu Türk insanı daha çok cahil, kendini geliştirmemiş insanlar hepsi değil tabiki ama çoğu öyle.

Düşünsene 3-5 sene önce 5 bine Japon satılıyor. Kimse demiyor ki ucuz bu dandiktir ama şimdi Çinliler aynı fiyata üretince dandik oluyor niye aynı fiyata satmıyorlar mı tabi şimdi TL değer kaybetti o ayrı ama artık şu algıyı atın hepsi Çin’de üretiliyor motor bloğu aynısını yapamama ihitmali gibi birşey yok herşey parasına göre.

Posta12
06 Haziran 2018, 14:10
Ben Yalanmı söylüyorum kardeşim gir bak araştır öyle yaz CBF Motoru varmış öyle duydum sordum bayiye hatta balansörlüymüş icten gömmeli titreşim vs konfor aynı cbf gibi diyolar fakat yakıt fazla geldi bana 3-3.5ltre diyolar bence cok bu yakıt dan dolayı almam berki ama cok saglamdr Çinin kalitesi Lifandır Sonra Mondial felan geliyor herelde Su sogutmalı Lifan da var Ama pahalı biraz Lifan LF150-10B di galiba[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Ben kullanıyorum %80 artcılı hic hesap etmedim.Ben de almadan araştırdım ama bu motora az yakıyor diyen görmedim.Nedeni de kimse malının kötü yanlarını söylemiyor o yuzden bulamıyorsun.
Rahatlık ve titreşimi az olması özellikleri cabuk hızlanması özellikleri bence doğru.
Arka canta demirini bulmasi zor ama Bursa motosundan 100 liraya siparis etmiştim. Alacaksan eger koruma demiri kesin taktır.
Benim ilk motorum olduğu icin kıyaslayacak fazla bilgim de yok ama motordan memnunum genelnolarak sormak istediğin baska birsey varsa sorabilirsin.

Dostum Bi Hesap edermisin Sana zahmet yani 3-3.5ltre bence cok yakıyor bu Motor Bunun Su sogutmalısı var Biliyondur Lifan LF150-10B O Motor bile 2.7ltre max yakıyor 100km hız ile bak Bu Motor hem yavaş gidicek hem cok yakıcak zırf konfor icin bence deymez bana az yakıcak konforlu bşy olucak Ondan Mondial Zone 150 alırım berki Motor 3Ltreyi gecmiyor 110-ile gittik rahatlık desen Balansörlü cok rahat ama işte biraz pahalı 4000tl filan bu Motor ucuz ama yakıt fazla ise almam

serif abi
06 Haziran 2018, 14:14
motorun az yakıp yakamaması sizin elinizde biraz da aslında .

Butip 150 lilik /125 lik motor ile atın son vitese 60-70 gidin az yakar ,
Dip gaz zorlar iseniz çok yakar ..

tommygun
06 Haziran 2018, 14:18
Sevgili kardeşim, Cbf motoru var demek bir pazarlama hilesi olabilir. Gerçi Lifan'ın ve Haojue'nin motorlarının titreşiminin nispeten diğer Çin malı motorlara göre daha az olduğunu ben de pek çok yerde okumuştum. Normal kullanımda, bakımlı bir 150 cc tek silindir motorun yakıtının 4 lt/100 km.e çıkması zordur. Senin ağırlığın fazlaysa, arkanda artçı varsa, motorun arkasında içi full dolu bir topcase varsa, şiddetli bir rüzgara karşı tapagaz redline civarı dik bir bayırı çıkmaya çalışıyorsan belki anca o zaman 4 lt gibi değerleri görebilirsin. Bunun dışında 100 km.de 2,5 yakmış 3 lt yakmış çok takılma, keyif almaya bak motorundan. Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız sürmen dileğiyle..

Posta12
06 Haziran 2018, 14:23
Teşekkür ederim ben 1.80 BOY : 75 KİLOYUM artcı fazla binmez arkama fakat yani az yakmasıda cok önemli 3.5ltre bence cok ama sabit 90km hız ile tek ben varken üstünde 3ltreyi gecmedigi zaman tamm yani olur ben igce bi araştırıp alırım Zone 150 yakmıyor 110la gittik 100km yere 3ltreyi gecmemiş bana böyle motor olucak bu Lifan Emisol Motor hem yavaş gidiyo hem cok yakıyo ondan bi kararsıs kaldım

tommygun
06 Haziran 2018, 14:26
Teşekkür ederim ben 1.80 BOY : 75 KİLOYUM artcı fazla binmez arkama fakat yani az yakmasıda cok önemli 3.5ltre bence cok ama sabit 90km hız ile tek ben varken üstünde 3ltreyi gecmedigi zaman tamm yani olur ben igce bi araştırıp alırım Zone 150 yakmıyor 110la gittik 100km yere 3ltreyi gecmemiş bana böyle motor olucak bu Lifan Emisol Motor hem yavaş gidiyo hem cok yakıyo ondan bi kararsıs kaldım

Uygun devir, uygun viteste kullanırsan dediğin şartlarda o kadar yaktıramazsın.

Birheves
06 Haziran 2018, 14:57
Dostum 3litre yaksa 18.78 lira, 3.5 litre yaksa 21,91lira yapar sen ayda kac km yapmayi planliyorsun hesabini ona göre yap yani senin dediğin 2,7 ile 3.2 l arasinda 3 lira fark var 100kmde.

myagdi
06 Haziran 2018, 15:55
ille 90 km/h sabit hız demez de, 80-90 'a razı olursan; hangi marka olursa olsun yakıtın 3 litreyi bulacağını sanmam.

Posta12
06 Haziran 2018, 16:51
Zone 150 alıcam sanırım Motor hem 110km hız ile gidiyor yani top speed 130 diyor ama 110km hız ile sabit 3ltre demiyor bile denedik çünkü bu Motor hem 80km hızla gidicek hemde 3ltreyi gecicek Yakıt demek istedigim konu O Motor cok yakıyor Bu Modelin Su sogutmalısı var 150Lik O bile 3ltreyi gecmiyor nette var vidiyolar bence alınmaz Yani Bu Lifan Emisol