PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enduro önerisi

Escapeism
05 Haziran 2018, 19:32
Herkese selamlar arkadaşlar..

Konu yanlış yerde ise ya da başka bir hatam varsa özür dilerim..

Kuryelik yaparken düştükten sonra uzun süredir motosiklet kullanmıyordum fakat 3-4 aydır 150 cc lik bir motor kullanıyorum tedirginliğimi atmak için..son 1 aydır aşırı bir tatminsizlik var titreşimden vs. Hamdolsun tedirginlik filan da kalmadı tabii ki olabilecekleri aklımdan çıkarmadan daha rahat kullanabiliyorum..
Neyse uzatmayayım daha fazla 30 yaşında 1.80 boyunda biri için 17-18 bintl civarında,yaptığı denemeler sonucu enduro tarzının kendisine uygun olduğunu düşünen ve hız atiklik değil de konfor arayan birine ne önerirsiniz?
Şimdiden teşekkürler

Ekarademir
05 Haziran 2018, 19:39
Binmedim ama bu soruya verilecek üç cevap aklıma geldi.
Transalp
F650
Cbf600

Cbfye bindim gayet güzel. Dört silindir oluşuda ayrı güzel.

Stock Sever
05 Haziran 2018, 22:11
V-strom dl650
F650gs
Transalp
Kle500
Xt660-600 tam hatırlamıyorum.
Bunlar benim enduro listeme eklediğim motorlar. Hiçbirinin sahibi olmadım. Sadece f650gs i bir kere sürdüm. Hoşuma gitti.

Escapeism
06 Haziran 2018, 00:27
F650 de titreşim durumu nasıldı..tek silindir olanı mı kullandın yoksa çift silindir olanı mı?

Stock Sever
06 Haziran 2018, 00:35
F650 de titreşim durumu nasıldı..tek silindir olanı mı kullandın yoksa çift silindir olanı mı?

F650gs dakar modelini kullandım. Tek silindir. Aman aman bi titreşim yoktu. Benim cbf 150 kadar da titreşimsiz değildi ama. 120yle 4 bin devir civarı giderken 4e çekip gazı açtığımda direk 160-170 hızlara çıktı makina. Benim hoşuma gitti ama başka makina da kullanmadım ömrümde.

Escapeism
06 Haziran 2018, 01:19
F650gs dakar modelini kullandım. Tek silindir. Aman aman bi titreşim yoktu. Benim cbf 150 kadar da titreşimsiz değildi ama. 120yle 4 bin devir civarı giderken 4e çekip gazı açtığımda direk 160-170 hızlara çıktı makina. Benim hoşuma gitti ama başka makina da kullanmadım ömrümde.

Sağol verdiğin bilgiler için..

Araştırdım söylediğiniz modelleri fakat hepsini deneme şansı olmuyor insanın.. düşündüğüm 2 model var ama yazmadan görmek istedim sizlerin önerilerini de..

Biraz daha bekleyelim bakalım belki bu modelleri tecrübe eden arkadaşlar çıkar da daha mantıklı bir karar vermeme yardımcı olurlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Binmedim ama bu soruya verilecek üç cevap aklıma geldi.
Transalp
F650
Cbf600

Cbfye bindim gayet güzel. Dört silindir oluşuda ayrı güzel.

Teşekkürler bu arada

bberksan
06 Haziran 2018, 02:42
600 cc civarı konforlu sorunsuz enduro bu bütçe ile zor. Ben olsam abs li crf 250 bakardım. Konforu ve gucu 600 cc ler gibi degil elbet ama basin agrimaz yatırımın heba olmaz. Hatta nerede ise rally bile alabilirsin o paralara yada 2-3 eklersin en fazla

mustafakavci
06 Haziran 2018, 09:25
V-Strom DL650

Escapeism
06 Haziran 2018, 11:00
600 cc civarı konforlu sorunsuz enduro bu bütçe ile zor. Ben olsam abs li crf 250 bakardım. Konforu ve gucu 600 cc ler gibi degil elbet ama basin agrimaz yatırımın heba olmaz. Hatta nerede ise rally bile alabilirsin o paralara yada 2-3 eklersin en fazla

250cc sıfır almaktansa 600cc 2.el almak daha mantıklı geliyor bana ki crf lerin 2.el fiyatları da yeni olduğundan pahalı geldi..sence alınmaz mı 2007-8 model Suzuki,kawasaki falan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

V-Strom DL650

ABS falan avantaj da bu fiyata kmsi yüksek olanlardan alabilirim ancak..100.000 i geçmiş vstorm ne kadar daha kullanılabilir verimli olarak bir fikrin var mı?

ucanteneke5
06 Haziran 2018, 11:20

Bmw f650 cbf150 gibi bisey yani gazı cekiyon sonra bekliyosun bi aralar hızlansin.😁
Tek silindir endurolar hepsi titresimli.
Titresim istemiyosan en az 2 silindir bisey almsn gerekiyo.
V strom 650 en iyisidir trafik ve uzun yol icin ne fazla ne az iyi bi makina.
Kle ve versisler iyi ama biraz yakıt fazla ve kle de elektrik problemleri oluyo.
Cbf600 da guzel bi makina 4 silindir ams rahat ve yuksek devirlerde kullanmazsan yakıt da gayet iyi ama biraz alcak.
Transalp tek derdi biraz hantal ve cok yakiyo onun yerine eski afrikayi tavdiye ederim.
Bunların hepsini kullanmış birisi olarak yazdım.

Escapeism
06 Haziran 2018, 11:32
Bmw f650 cbf150 gibi bisey yani gazı cekiyon sonra bekliyosun bi aralar hızlansin.��
Tek silindir endurolar hepsi titresimli.
Titresim istemiyosan en az 2 silindir bisey almsn gerekiyo.
V strom 650 en iyisidir trafik ve uzun yol icin ne fazla ne az iyi bi makina.
Kle ve versisler iyi ama biraz yakıt fazla ve kle de elektrik problemleri oluyo.
Cbf600 da guzel bi makina 4 silindir ams rahat ve yuksek devirlerde kullanmazsan yakıt da gayet iyi ama biraz alcak.
Transalp tek derdi biraz hantal ve cok yakiyo onun yerine eski afrikayi tavdiye ederim.
Bunların hepsini kullanmış birisi olarak yazdım.

Öncelikle teşekkürler.. tecrübe etmiş birinin görüşlerini alabilmek çok güzel

Mustafakavci ya sorduğum soruyu sana da sorayım o zaman..100.000+ bir vstorm ne kadar süre daha sıkıntısız kullanılabilir?

ucanteneke5
06 Haziran 2018, 11:44
Mustafakavci ya sorduğum soruyu sana da sorayım o zaman..100.000+ bir vstorm ne kadar süre daha sıkıntısız kullanılabilir?[/QUOTE]

Bakimları aksatmadan yapildıysa bence en az bi okadar daha gider.
Almak istedigin makinayi servisine veyat güvendiğin ve anlayan biri varsa ona göster.
Bende istanbulda 15 sene kuryelik yaptım ama simdi braktim ve o yuzden super tenere 1200 aldım 76bin km.ama hiç bi sıkıntısı yok vakit buldukca gazliyom.😁
V strom guzel ve zevkli makina.

Escapeism
06 Haziran 2018, 12:50
Mustafakavci ya sorduğum soruyu sana da sorayım o zaman..100.000+ bir vstorm ne kadar süre daha sıkıntısız kullanılabilir?

[QUOTE=Bakimları aksatmadan yapildıysa bence en az bi okadar daha gider.
Almak istedigin makinayi servisine veyat güvendiğin ve anlayan biri varsa ona göster.
Bende istanbulda 15 sene kuryelik yaptım ama simdi braktim ve o yuzden super tenere 1200 aldım 76bin km.ama hiç bi sıkıntısı yok vakit buldukca gazliyom.��
V strom guzel ve zevkli makina.[/QUOTE]

Rahmetli Barkın abi durmuyor demiş ama benim aklımdaki 2 motordan biri bu diğeri ise KLE 500..ABS den dolayı vstorm alacak gibiyken o yorumdan sonra biraz hevesim kaçtı..

figoksel
06 Haziran 2018, 13:52
F 650 de 5000 devirden sonra titreşim kendini ciddi ciddi hisssettiriyor.
Peglerden gelen titreşim çok rahatsız etmese de, motoru sıktığınız zaman dizlere yansıyan titreşim gazı kesme isteği uyandırıyor.
:)

schizo
06 Haziran 2018, 13:57
250cc sıfır almaktansa 600cc 2.el almak daha mantıklı geliyor bana ki crf lerin 2.el fiyatları da yeni olduğundan pahalı geldi..sence alınmaz mı 2007-8 model Suzuki,kawasaki falan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

ABS falan avantaj da bu fiyata kmsi yüksek olanlardan alabilirim ancak..100.000 i geçmiş vstorm ne kadar daha kullanılabilir verimli olarak bir fikrin var mı?

120 binde 2004 model vstrom um var, hiç sıkıntısız, sorunsuz biniyorum. temizse gönül rahatlığıyla alabilirsin ancak dl650 enduro değildir. dl650 enduro değildiiirrrr... dl 650 endurodur diyen enduroya binmemiştir. bi kere dl 650 rahattır, rahat enduro olmaz bu yüzden dele enduro değildir. şaka bi yana enduro değildir ama enduro motorun girdiği her yere arazi lastiğiyle girebilirsin, yere yakın hakimiyeti kolaydır. amortisörler sert kalabilir hatta patlatabilirsin toprakta. hayırlı işleerr.

Escapeism
06 Haziran 2018, 14:46
120 binde 2004 model vstrom um var, hiç sıkıntısız, sorunsuz biniyorum. temizse gönül rahatlığıyla alabilirsin ancak dl650 enduro değildir. dl650 enduro değildiiirrrr... dl 650 endurodur diyen enduroya binmemiştir. bi kere dl 650 rahattır, rahat enduro olmaz bu yüzden dele enduro değildir. şaka bi yana enduro değildir ama enduro motorun girdiği her yere arazi lastiğiyle girebilirsin, yere yakın hakimiyeti kolaydır. amortisörler sert kalabilir hatta patlatabilirsin toprakta. hayırlı işleerr.

Teşekkürler..görünen o ki vstorm alacağım..diğer seçenek hakkında pek bir bilgi alamadım..

_chaotic_
06 Haziran 2018, 15:29
şimdi malum siteye bakınca 2007 abs li versysler gördüm 18bin'e. belki pazarlıkla inebilirler

Escapeism
07 Haziran 2018, 14:36
şimdi malum siteye bakınca 2007 abs li versysler gördüm 18bin'e. belki pazarlıkla inebilirler

Teşekkürler..o fiyata olanlar hasarlı makinalar çok güvenemiyorum açıkçası

inshroud
07 Haziran 2018, 14:52
Şu konuyu bir inceleyin isterseniz. Çok daha geniş bir aralıktaki motosikletlerden bahsediliyor ama en azından kullanıcıların yorumları var. Benim de bir-iki mesajım vardı konuda. http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/177749-motorumu-sattim.html

Bu arada Ankara'daysanız ve Transalp 700 denemek isterseniz benim motora bakabilirsiniz.