PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sofuoğlu Yoğun Tepkilerden Sonra Bu Sefer Mitinge Motosikletle Geldi..

hachiko
05 Haziran 2018, 17:00
Kenan Sofuoğlu mitinge motosikletle geldi! Arabası olay olmuştu

http://i.internethaber.com/2/600/309/files/2018/6/5/1877817/1877817-oFSomH.jpg

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün partisince Sakarya'da düzenlenen mitinge katılacak ve bir konuşma yapacak. Vatandaşlar miting alanına gelmeye başladı.

Miting alanına gelen en dikkat çeken isim AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Kenan Sofuoğlu oldu. Dünya Motosiklet Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu miting alanına motosikletiyle geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetiyle yarış hayatına son verip milletvekili adayı olan Kenan Sofuoğlu, Adapazarı'ndaki parti toplantısına Lamborghini marka lüks spor otomobiliyle gitmiş ve olay olmuştu.

arndiol
05 Haziran 2018, 17:06
Reisin izinden gider 2 yıl sonra araba olayının yaşanmadığını fln iddia eder.

BatuhanK
05 Haziran 2018, 17:11
Arabanın eleştirilmesi de saçmaydı, tepkilerden dolayı ulaşımını 180 küsür bin liralık motosikletle sağlamış olduğunu düşünmek de.
Şimdi bu adam garajda süper lüks arabası, en pahalı motosikletleri dururken orta segment bir arabayla ulaşımını sağlasa ne değişecekti? Çenemiz yoruluyor boş yere

_chaotic_
05 Haziran 2018, 17:25
Goldwing mi o?

Tamam şimdi oldu. Milletin vekili milletin yaşamına vakıf olmalı, goldwing kullanmalı.

Ahahaha ayrica çekemeyen anten taksin pis fakirler!

ozan1991
05 Haziran 2018, 17:33
ya bu kadar eleştirilmesi saçma zaten adam kendi birikimiyle aldı bunları milletvekili daha olmadı bile adam hani milletin parasıyla aldın bile diyemeyiz

Ekrem_06
05 Haziran 2018, 17:35
Yazıp yazıp siliyorum hamd olsun..

hachiko
05 Haziran 2018, 17:42
Adam bence john benjamin geciyor milletle dun gece gebze meydandaydim adamlar olmayan metronun duragini koymuslar iki saat baktim bugunde ekside basligi vardi

hokahey
05 Haziran 2018, 17:42
evet goldwing.

ya bişey sorcam. tamamen siyasetten, partilerden bağımsız bir şekilde soruyorum. art niyetim yok.

LOMBARGHİNİ'YE BİNEN, GOLDWİNG'E BİNEN ADAM, FAKİRİN HALİNDEN ANLAYABİLİR Mİ?

anlayamaz diyorsanız bu kişinin siyaset ile ne işi olur?

o kadar malın mülkün var ve fakirleri temsil etmek için milletvekili oluyorsun. bana çok saçma geldi.

benim o kadar param olsa dünyayı gezerim lan. ne işim olur mecliste!?!?

kalidor
05 Haziran 2018, 17:43
Yandaş olup, züğürt olacak değil yaa...

oialdemir
05 Haziran 2018, 17:54
Reisin izinden gider 2 yıl sonra araba olayının yaşanmadığını fln iddia eder.

Ne Kenan Sofuoğlu ne de Mevcut iktidarı zerre sevmem. Ancak Kenan Sofuoğlu sahip olduğu her şeyi büyük emekle ve çalışarak aldı. Bunu bir millet vekili yapsa hırsız derim millet vekilini bu kadar kazanması mümkün olamaz çünkü. Ama Kenan Sofuoğlu garajında ki her şeyle istediği yere gider. Onlara sahip olmak için aylarca haftalarca antrenman yaptı. Kemikleri kırıldı. Hastanede yattı. Motor sporlarında hiç kimsenin gitmediği yerlere gitti. Ve daha ileri gidecek öğrenciler yetiştirdi. Siyasi kimliği, insanlığı tartışılır. Bence bu da saçma ama. Kimse Kenan Sofuoğlu' nu sahip olduğu şeyler ile sorgulayamaz.

fkambay
05 Haziran 2018, 18:24
ilerde belki bize faydası olur bi önergeyle motosiklete teşvik için ötv yi düşürür falan sonuçta vekilimiz olmayacak mı? o yüzden ses etmeyeyim şimdi

Kavuklu
05 Haziran 2018, 18:58
Golwingggggg
170 bin lirami suanki fiyati.

BatuhanK
05 Haziran 2018, 19:26
evet goldwing.

ya bişey sorcam. tamamen siyasetten, partilerden bağımsız bir şekilde soruyorum. art niyetim yok.

o kadar malın mülkün var ve fakirleri temsil etmek için milletvekili oluyorsun. bana çok saçma geldi.

Fakirleri temsil etmek için milletvekili olmak... İlginç

shooter1
05 Haziran 2018, 19:28
evet goldwing.

hangi milletvekili züğürt :silent:

hasmet
05 Haziran 2018, 19:40
Zenginlerin de temsil edilmeye ihtiyaci yok mu ama? :)

Thracian
05 Haziran 2018, 19:41
Kenan'ın Lamborghini ile yada Goldwing ile gezmesine bir şey diyemem.Çünkü bende de o kadar para olsa büyük ihtimalle bende gezerim.Ama bir yandan lüks içinde yaşarken diğer yandan sürekli medyada ve sosyal medyada mütevazi fakir halk çoğu edebiyatı yapması biraz ilginç duruyor.Sanırım bu kadar tepkiyi çeken olay da bu.

zekeriyaimam
05 Haziran 2018, 20:10
Adam bence john benjamin geciyor milletle dun gece gebze meydandaydim adamlar olmayan metronun duragini koymuslar iki saat baktim bugunde ekside basligi vardi

O tabelayı ben de çok düşündüm meğer 200 numara otobüsler var ya onların metroya gittiğini ifade ediyormuş :)

xterkan
05 Haziran 2018, 20:10
Kendi emeği ile bile alsa, müslüman insan, israf etmez,,, Yiyin için ama israf etmeyin Ayeti ne olacak ?
Ha derseniz ki haram da olsa Allah da sevmese önemli değil lüks iyidir ,o zamanda Allaha karşı büyük günah içine girersiniz, benim kızdığım nokta müslüman ülkeler ve ülkemizde milyonlarca fakir var ama bu tarz tipler ve malum müslüman takımı ,bu fakir ülkelere gereken desteği yardımı yapmak yerine ilk fırsatında böyle lüks yaşama yönelmeleri böyle insanların nasıl bir müslüman olduğunun kanıtıdır bu yaşananlar
Şimdi bana kalkıp ta kimse diyemez emeği ile aldı, alamazsın arkadaş, israf etmek haramdır,,,
Hem müslüman kimliğin ile medya önünde olacaksın ,gariban edebiyatı yapacaksın, hemde lüks içinde hayat süreceksin, sonra İslam bozuk yaşanınca eleştirenleri de din düşmanı ilan edeceksin

Ya normal sıradan insan kimliğin ile medya önünde ol yada müslüman gözüküp bu lüks hayatı yaşama!!! hemde bu kadar fakir müslüman varken, israf haramdır bu kadar net ayettir, alayı bir çoğu sahte bunların, gerçek müslümanlık ile alakaları yok, üzüldüğüm diğer bir noktada ,kıçında donu olmayan bazı insanların bunları savunup desteklemeleridir, ne kadar tezat bir hayat :D

BatuhanK
05 Haziran 2018, 20:40
Kendi emeği ile bile alsa, müslüman insan, israf etmez,,, Yiyin için ama israf etmeyin Ayeti ne olacak ?
Ha derseniz ki haram da olsa Allah da sevmese önemli değil lüks iyidir ,o zamanda Allaha karşı büyük günah içine girersiniz, benim kızdığım nokta müslüman ülkeler ve ülkemizde milyonlarca fakir var ama bu tarz tipler ve malum müslüman takımı ,bu fakir ülkelere gereken desteği yardımı yapmak yerine ilk fırsatında böyle lüks yaşama yönelmeleri böyle insanların nasıl bir müslüman olduğunun kanıtıdır bu yaşananlar
Şimdi bana kalkıp ta kimse diyemez emeği ile aldı, alamazsın arkadaş, israf etmek haramdır,,,
Hem müslüman kimliğin ile medya önünde olacaksın ,gariban edebiyatı yapacaksın, hemde lüks içinde hayat süreceksin, sonra İslam bozuk yaşanınca eleştirenleri de din düşmanı ilan edeceksin

Ya normal sıradan insan kimliğin ile medya önünde ol yada müslüman gözüküp bu lüks hayatı yaşama!!! hemde bu kadar fakir müslüman varken, israf haramdır bu kadar net ayettir, alayı bir çoğu sahte bunların, gerçek müslümanlık ile alakaları yok, üzüldüğüm diğer bir noktada ,kıçında donu olmayan bazı insanların bunları savunup desteklemeleridir, ne kadar tezat bir hayat :D

Hocam bir noktada takıldım. Şimdi israf ile pahalı arabayı kast ediyoruz ya, bunun kıstası ne? Yani 80 model bir araba da ulaşımını sağlayabilir, bisiklet, hatta yürüyerek de ulaşımını sağlayabilir. İsraf kıstasımız ne olacak?

jimi_hendrix
05 Haziran 2018, 23:49
evet goldwing.

CG nin üstüne yatmadığı sürece anlayamaz... :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Ne Kenan Sofuoğlu ne de Mevcut iktidarı zerre sevmem. Ancak Kenan Sofuoğlu sahip olduğu her şeyi büyük emekle ve çalışarak aldı. Bunu bir millet vekili yapsa hırsız derim millet vekilini bu kadar kazanması mümkün olamaz çünkü. Ama Kenan Sofuoğlu garajında ki her şeyle istediği yere gider. Onlara sahip olmak için aylarca haftalarca antrenman yaptı. Kemikleri kırıldı. Hastanede yattı. Motor sporlarında hiç kimsenin gitmediği yerlere gitti. Ve daha ileri gidecek öğrenciler yetiştirdi. Siyasi kimliği, insanlığı tartışılır. Bence bu da saçma ama. Kimse Kenan Sofuoğlu' nu sahip olduğu şeyler ile sorgulayamaz.

aynısını yazacaktım yazılmışı varmış...

-Black-
06 Haziran 2018, 00:06
Sorgulanan şey mal varlığı değil.
Hangi ortamda nasıl davranılması gerektiğinden haberi olmamak.
Kimse senin mayo giymene karışamaz. Ama mayoyla çay bahçesine gidersen, olmaz. ;)

Herşeyin, bişeysi var :)

fatih.met
06 Haziran 2018, 00:07
şimdi bu adam hangi milleti temsil ediyor? nasıl temsil ediyor? kiminle temsil ediyor? nerede temsil ediyor? kime temsil ediyor? ne amaçla temsil ediyor? bence millet vekilleri boş boş maaş almaktan başka iş görmüyorlar.

Kavuklu
06 Haziran 2018, 00:07
Eskiler anlatir.
Onceden koydeki marabalar agalariyla ovunurmus.

Bizim aganin su kadar ati su kadar kati tarlasi arsasi varrrr diye

Bizde ovunelim bizim bldye baskaninin herbiri 500-600 binliralik 800 dairesi var. Aylik maasiyla yaptirmis.

bindiregandi
06 Haziran 2018, 00:49
aslında lamborcini fabrikasını komple yakıp küllerinden geri dönüşümlü çekyat yapmak lazım. arsasına da darı ekip göçmen kuşlara yemlik yapmalı.
parası olan alıp da binmesin böyle arabalara. ne demek lamborcini almak.

hokahey
06 Haziran 2018, 01:09
kenan bey'in parasında pulunda gözümüz yok. allah daha çok versin.

fakat kenan beyin şu durumda ayda 1.600 lira ile geçinmeye çalışan bir kişinin halinden anlaması mümkün değil.

Boldpilot
06 Haziran 2018, 01:25
Makam aracım bisiklet olacak diyip özel uçakla gezse halkın adamı olurdu , bi adam nasıl alınteriyle kazandığı motosikletle gezer scotty ne güne duruyor pes.

YERUÇAĞI
06 Haziran 2018, 01:50
bugüne kadar çulsuz fakir bi adamdan milletvekili olanı gördünüzmü hiç,,ya zengin olacan yada herkes tarafından tanınan biri olacan başka yolu yok,

milletvekili olmak için tirilyonları harcayıp meclise kapağı attıktan sonra haliyle harcadığı parayıda kat kat çıkarması gerekli dimi,,yoksa tirilyonları harca ve ayda sadece 18-19 binlira milletvekili maaşına talim et,olacak işmi,çocuk bile inanmaz buna..milletvekli maaşıyla ,o harcadığı trilyonları çıkarmasına değil kendi ömrü torununun torunununda ömrü yetmez

hiç bir milletvekili adayı trilyonları harcayıp vatandaşa hizmet için meclise girmeyi düşünmez,tek düşünce harcadığı paranın onlarca mislisini kazanmaktır

bassturbin
06 Haziran 2018, 03:03
Biz bile bazen paramız yokken büyük makinelere benzin alıp bu zevk ve hastalıktan vazgeçmiyoruz, durumu parası olan adamda bırak binsin, binmemeyi becerebiliyorsa bir insan binmesin ama para olunca öyle olmuyor.Her bütçeye hitap eden arabalar vs değil o araçlar.Zengin adam olupta doğan görünümlü şahine binecek değildir zengin insan.Zekatını sadakasını infakını yapıyorsa bir insan istetsen altın kaplama evde otur.O araçlar alınınca üzerinden çok ama çok kişi ekmek yiyecek böylede düşünmeli.Kendi parası kendini ilgilendirir hizmeti görevi de milleti ilgilendirir...

xterkan
06 Haziran 2018, 03:18
Hocam bir noktada takıldım. Şimdi israf ile pahalı arabayı kast ediyoruz ya, bunun kıstası ne? Yani 80 model bir araba da ulaşımını sağlayabilir, bisiklet, hatta yürüyerek de ulaşımını sağlayabilir. İsraf kıstasımız ne olacak?

Arkadaşım Hristiyan ülkelere bakarsan, hem zenginlik içindeler, hemde bu kadar lüks yaşamazlar ama bizim Müslüman ülkelerin birçoğu hem fakir, hemde zenginleri sürekli gösteriş içinde, sende zengin bir ülkeye, ülkelere sahip olursun, o zaman başka türlü gene tartışılır, öncelikle spor araba zaten aile için uygun değil, ülkemiz yollarına zaten uygun değil, burada amaç nedir ? 2 kişi binip gezmek değilmi? hava atmak değilmi? vay lambosu var diye insanları imrendirmek değilmi ?

Çok lüks arabalara karşı değilim, fakat Müslüman coğrafya bu halde iken, ekonomi bitmiş haldeyken, kalkıpta sırf zevk uğruna trilyonlar harcamak sence uygunmudur? uygunsa Müslüman olarak haram işliyorsun, bu kadar basit, ben büyük cc motorumu sattım ve yenisini almadım neden ? o kadar para verilecek ve her yıl para harcanacak ve sadece gezmeye hava atmaya kullanacağım bir araca fazla bütçe ayırmak istememdir ,kaldı ki bizim bindiğimiz araçlar orta sınıfken

Şimdi 80 modelmi olacak v.s demişsin arkadaşım
1. olarak bu bir spor araba ,2 kişilik ve trilyon tl ederinde
2. olarak trilyon verip bir araca bineceğine 200.300 bin tl lik bir Bmw veya Mercedes te hem güvenli, hemde yeterince hızlı bir araç olarak işini görür 3 olarak daha uygun fiyata ve aynı güvenliği sağlayacak araçlar var iken ,hemde 4 kişilik iken, kat ve kat para verip spor araba almak israf değilde nedir ?

Komşusu açken tok yatan bizden değildir( Hadiste dikkat edersen bizden değildir deniyor) Hadisi varken, israf haramdır Ayeti varken ve Müslüman coğrafya sefillik içinde iken, gerçek ve doğru inanan Müslüman böyle israfa girer mi ? madem medyada Müslüman görünüyor bu insanlar, 1 trilyona lambo yerine 200.300 bine Mercedes Bmw alsın, kalan parasını da hayır işlerine versin, hem sevaba girer, hemde günaha girmez, gerçek İslamı yaşamadığı için Müslüman coğrafyası, bu sebeplerle sefillik içinde zaten

Hırsızlık normal, kul hakkına girmek normal, iftira atmak normal, dedikodu yapmak normal, yandaş eş dost kayırmaları normal, lüks içinde yaşaması normal, faizle kredi çekmesi normal,,,, bir anormal gerçek İslamı anlatanlar öylemi ?
Geçiniz arkadaşlar yarım bilgilere sahip, hacı, hoca takımı ve bunların cemaati insanı dinden eder ve böyle yozlaştırır

Kısaca ben kimsenin emeğine laf etmiyorum ama madem Müslüman kimliğine sahip yaptıkları yanlış diyorum, bu kadar basit ispatı da Ayet ve Hadislerde mevcuttur, biriside yazmış çekyat fabrikası yapalım, arkadaş çekyat fabrikası da yap, otomobil fabrikası da yap ,sende Türk spor arabası yap, uygun fiyata sat, binmeyen olmaz, hem dolar bozdurun ,altın bozdurun diyor ,Hükümetimiz ama kendi çevrelerinde hep lüks evler, lüks giyimler, lüks araçlar var, bizim dandik olarak kullandığımız küçük cc motorlara zam yapılacağına, gitsinler bu tarz araçlara daha yüksek vergi koysunlar, yorumu dikkatli okursanız, ne demek istediğim gayet açıktır kolay gelsin

mchi
06 Haziran 2018, 04:32
Kenan sofuoglunun sadece ulkeye kattiklari icin ona saygi duymamiz gerekli diye dusunuyorum.
Akp li olmasi demokrasi geregi kendi secimi. Kendi kazanmis istedigine binsin gezsin kimseyi baglamaz. Kafasi calisiyorsa kisiligide temiz ise kendi zenginliginden bagimsiz fakirleride anlayabilir zengileride.
Ama yukaridaki arkadasin paylastigi komsun acken tok yatamazsin lafi benimde aklimi hep kurcalar ki bu pis duzene dogmus bizlerin uygulamadigi bir kural.
https://youtu.be/IWNR9Naizyw
Bu videoyu 51. Dk 05. Sn sinden itibaren 2 dk dinlerseniz dünyadaki müslüman ülkelerin ne kadar müslüman hristiyan ve diğer ülkelerin ne kadar musluman olduğunu gorursunuz.
Müslümanim diyip alakasiz yasamakmi daha sevaptir, değilim diyip müslüman gibi yasamak daha sevaptır bilemiyorum.

manqa82
06 Haziran 2018, 05:59
Kenan Sofuoğlu'nu severim, çalışıp emek verdi aldı alacakta parayı ne için kazandı azraili arkasında pist boyunca niye taşıdı bu adam? Mv adayı diye mersolarla özel şoförler ile gelse hadi eyvallahta bizm gelismemiz şart belki bu adam mecliste bizim hakkimiz olacak olan motorcu kanunlarina vergilerine duzenleme getirecek belki de hakan şükür gibi kovulacak bunlar kendi iç dünyaları kiskanmayı bırakalım beyler cidden daha iyisini isteyen iyisi için mücadele etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:56 ----------

Arkadaşım Hristiyan ülkelere bakarsan, hem zenginlik içindeler, hemde bu kadar lüks yaşamazlar ama bizim Müslüman ülkelerin birçoğu hem fakir, hemde zenginleri sürekli gösteriş içinde, sende zengin bir ülkeye, ülkelere sahip olursun, o zaman başka türlü gene tartışılır, öncelikle spor araba zaten aile için uygun değil, ülkemiz yollarına zaten uygun değil, burada amaç nedir ? 2 kişi binip gezmek değilmi? hava atmak değilmi? vay lambosu var diye insanları imrendirmek değilmi ?

Çok lüks arabalara karşı değilim, fakat Müslüman coğrafya bu halde iken, ekonomi bitmiş haldeyken, kalkıpta sırf zevk uğruna trilyonlar harcamak sence uygunmudur? uygunsa Müslüman olarak haram işliyorsun, bu kadar basit, ben büyük cc motorumu sattım ve yenisini almadım neden ? o kadar para verilecek ve her yıl para harcanacak ve sadece gezmeye hava atmaya kullanacağım bir araca fazla bütçe ayırmak istememdir ,kaldı ki bizim bindiğimiz araçlar orta sınıfken

Şimdi 80 modelmi olacak v.s demişsin arkadaşım
1. olarak bu bir spor araba ,2 kişilik ve trilyon tl ederinde
2. olarak trilyon verip bir araca bineceğine 200.300 bin tl lik bir Bmw veya Mercedes te hem güvenli, hemde yeterince hızlı bir araç olarak işini görür 3 olarak daha uygun fiyata ve aynı güvenliği sağlayacak araçlar var iken ,hemde 4 kişilik iken, kat ve kat para verip spor araba almak israf değilde nedir ?

Komşusu açken tok yatan bizden değildir( Hadiste dikkat edersen bizden değildir deniyor) Hadisi varken, israf haramdır Ayeti varken ve Müslüman coğrafya sefillik içinde iken, gerçek ve doğru inanan Müslüman böyle israfa girer mi ? madem medyada Müslüman görünüyor bu insanlar, 1 trilyona lambo yerine 200.300 bine Mercedes Bmw alsın, kalan parasını da hayır işlerine versin, hem sevaba girer, hemde günaha girmez, gerçek İslamı yaşamadığı için Müslüman coğrafyası, bu sebeplerle sefillik içinde zaten

Hırsızlık normal, kul hakkına girmek normal, iftira atmak normal, dedikodu yapmak normal, yandaş eş dost kayırmaları normal, lüks içinde yaşaması normal, faizle kredi çekmesi normal,,,, bir anormal gerçek İslamı anlatanlar öylemi ?
Geçiniz arkadaşlar yarım bilgilere sahip, hacı, hoca takımı ve bunların cemaati insanı dinden eder ve böyle yozlaştırır

Kısaca ben kimsenin emeğine laf etmiyorum ama madem Müslüman kimliğine sahip yaptıkları yanlış diyorum, bu kadar basit ispatı da Ayet ve Hadislerde mevcuttur, biriside yazmış çekyat fabrikası yapalım, arkadaş çekyat fabrikası da yap, otomobil fabrikası da yap ,sende Türk spor arabası yap, uygun fiyata sat, binmeyen olmaz, hem dolar bozdurun ,altın bozdurun diyor ,Hükümetimiz ama kendi çevrelerinde hep lüks evler, lüks giyimler, lüks araçlar var, bizim dandik olarak kullandığımız küçük cc motorlara zam yapılacağına, gitsinler bu tarz araçlara daha yüksek vergi koysunlar, yorumu dikkatli okursanız, ne demek istediğim gayet açıktır kolay gelsin

akpnin müslümanlık ile bir işi kalmadı artık din onlar icin paraya makama mevkiye ulaşmak için bir aracti kullandılar ve tek dertleri şuan garibanın gırtlagindan geçen bir parça ekmekten alinacak vergi açık açık diyorum değişim şart. Yenilik yenilenmemiz şart daha güzel bir ülke bu ülkede yaşayan gençler için şart şart şart

chaqalqarlos
06 Haziran 2018, 08:57
Kenan Sofuoğlu'nun şuan bunlara biniyor olması bence daha faydalı.İleri de bu araçları kullansa milletvekili oldu onlarla alındı denilecekti.Ayrıca adam alnının teriyle kazandığı araçlar ile geziyor devletin ona sağladığı makam aracıyla değil. İleri de milletvekili olursa ki inşAllah olur makam aracına binecektir ama bari kendi alın teriyle kazandığı araçlara laf söylemeyelim. O zaman herkes motorunu satıp spacy kanuni falan alsın ne gerek var CBR MT YFZ vs'e binmeye. Sen ben 2 3 4 bin maaşla bunlara biniyorken bi zahmet hayatını motor sporlarına adamış ve şampiyonluklar kazanmış adam da bu araçlara binsin. Bu araçları alnının teriyle kazandığını düşünüyorum fakat helaline haram karıştırmasın yeter. Bizim adımıza da meclis de güzel çalışma yaparsa da tadından yenmez.

stubborn
06 Haziran 2018, 09:07
Bencede TAMAM...

drtayfun
06 Haziran 2018, 09:24
Motorsiklet yarışçıları o kadar çok kazanıyor mu yahu? Bilmiyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Peki siz nasıl bir ülkede yaşamak istersiniz, bizimkinde mi,aşağıdaki haberdekindekinde mi? Zenginliği insanların gözüne sokulan mı, bisikletle mesaiye gidilen mi?
https://www.cnnturk.com/dunya/hollanda-basbakani-doktugu-kahveyi-kendi-temizledi
Gerçi hakkını yemiyelim, şimdiki çapsızlardan önce bizim de kaliteli siyasetçilerimiz vardı

https://www.youtube.com/watch?v=xqTMSHrzk_E

gerivites
06 Haziran 2018, 09:26
Kenan'ı savunanlar neyini savunuyor anlamıyorum. Ali Ağaoğlu'nun milyon tane lüks arabası var her gün birinie biniyor kalkıp da burada tartışılmıyor. Neden? Çünkü adamın görgüsüz olduğunu herkes biliyor. Kenan neden tartışılıyor? Çünkü bugünlere gelmek için muhafazakar, efendi biriymiş gibi gözüküp mütevazi bir hayat yaşıyormuş imajıyla sosyal medya ve basın desteğini kullandı.

Sorun burada. Şimdi çıkıp kula kulluk ediyorsun; islamcı muhafazakarlık nerede.
Toplantılara mitinglere lamborghiniyle goldwingle gidiyorsun; mütevazilik nerede.
Kaldı ki lamborun almanyamı hollandada mı ikamet eden yengesinin adına misafir plaka olduğu ve böyle araçlarda ötv kdv ödenmediği gibi birşey okudum bu forumda. Ne kadarı doğru bilmiyorum. Halkın adamı, kula kul, kendine müslüman, lüks arabası için kdv ötv ödemiyor, bu nasıl vatan sevgisi, bu nasıl vekil olacak, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu

siyasi görüşü tamamen farklı diye örnek vereyim; aynı şeyleri Haluk Levent de yapsa idi aynı şeyleri düşünür, yazardım.

Levent
06 Haziran 2018, 09:42
Millet olarak en sevdiğimiz şey " Boş konuşmak "

Arkadaşlar bu adam hayatını yarışarak geçirmiş, başarılı olmuş, para kazanmış. Hayatı motosiklet olan, sürat olan bir insanın bu saatten sonra 1.3 dizel arabaya binmesi oldukça saçma olur değil mi? O zaman lan ne pintiymişsin felan dersiniz gerçi.

Burada problem şu;

Bizim ülkemizde ne yazık ki Cumhurbaşkanından, Başbakanına, Bakanından , Vekiline bir çok kişinin zerre kadar siyasal deneyimi yok, Örneğin Cumhurbaşkanı ; Bunları " Leasing " ile mi aldınız diyemeyip " Rent a car " ile mi aldınız ? Yoksa komple mi aldınız diyor, Ülkenin Başbakanı Ğ üzerinde şapka var mıydı ? Yok muydu diyecek kadar cahil durumda, geri kalanları saymaya gerek yok, zira imam belli, müezzin belli, cemaati ne bekliyorsunuz?

Durum böyle olunca, temel maksat ülkeyi nasıl bir adım daha ileri götürürüm düşüncesi olmadığından, insanların popülaritesi ile sidik yarışında öne geçme çabaları sarf ediliyor, ve bağlılığı belli popüler insanları kendi merkezlerine çekip oy toplanıyor.

Olayın özü bu.

Şimdi söyleyin bana ? Kenan Sofuoğlu'ndan Millet Vekili olur mu? Kenan'ın jübileden sonra, Türkiye'de motosiklet yarışlarına yeni yetenekler yetiştiren milli takım Antrenöründen başka olabileceği hiç bir şey yok, çünkü ihtisası bunun üzerine..

Ama maalesef bizde işler ihtisas ile yürümüyor, sonra neden ilerleyemiyoruz? Söyleyeyim ; Eğitimsiz, Cahil insanlar tarafından yönetiliyoruz (Yönetilmiyoruz, ahmakça soyuluyoruz)

Siz gördünüz mü Van münütten başka bir şey?

drtayfun
06 Haziran 2018, 09:50
Ülkenin Başbakanı Ğ üzerinde şapka var mıydı ? Yok muydu
Ben bunu şehir efsanesi sanıyordum, videosunu izleyince dibim düştü! Ama bu adam mühendis ve Üniversite bitirmiş !!O zaman nasıl oluyor bu iş? Oralara kadar nasıl gelip o diplomayı veriyorlar böyle bir adama akıl sır ermiyor, ya da biz namusuyla çalışıp bir yerlere gelmek için çabalayan insanlar hayret ediyor, yoksa bazıları bıyık altından gülüyor bilemiyorum. Sonumuz hayır olur belki bu kafayla .....

Levent
06 Haziran 2018, 10:00
Ben bunu şehir efsanesi sanıyordum, videosunu izleyince dibim düştü! Ama bu adam mühendis ve Üniversite bitirmiş !!O zaman nasıl oluyor bu iş? Oralara kadar nasıl gelip o diplomayı veriyorlar böyle bir adama akıl sır ermiyor, ya da biz namusuyla çalışıp bir yerlere gelmek için çabalayan insanlar hayret ediyor, yoksa bazıları bıyık altından gülüyor bilemiyorum. Sonumuz hayır olur belki bu kafayla .....

Bak bu da var;

http://www.youtube.com/watch?v=t3zXc2fIpVY

fatih.met
06 Haziran 2018, 10:00
Makam aracım bisiklet olacak diyip özel uçakla gezse halkın adamı olurdu , bi adam nasıl alınteriyle kazandığı motosikletle gezer scotty ne güne duruyor pes.

Siz hangi dunyada yasiyorsunuz? Adam mutevazi hayat yasiyor muhabbeti yapiyorlar biz ona laf soyluyoruz peki siz niye anlamak istemiyorsunuz?

Şahinle gezse milletin adami olacak diyen yok, bak yukarida ben biseyler yazdim bosunami yazdim bana soyle. Hadi cevap bejliyorum, madem adam gosterisi ve luksu seviyor o zaman mutevazi hayat yasiyor muhabbeti yapmasinlar tamammi.

Duzenbaz insanlar bunlar, bunlar g..nun rahati icin herseyi hice sayan insanlar ve bunlari assalar 1 liraya iplerini kesmem.

drtayfun
06 Haziran 2018, 10:08
Çok kızmış :cyclopsan

oialdemir
06 Haziran 2018, 10:35
Sorgulanan şey mal varlığı değil.
Hangi ortamda nasıl davranılması gerektiğinden haberi olmamak.
Kimse senin mayo giymene karışamaz. Ama mayoyla çay bahçesine gidersen, olmaz. ;)

Herşeyin, bişeysi var :)

Millet milyonluk zırhlı AMG leri sıra sıra dizip ortadakine binerken sorun yok. Adam kendi spor arabasına binerken mi sorun var. Belki haklısın dar gelirli insanın halinden anlar gibi gözükmüyor. Oysa ki kariyerine başladığı sırada motosiklet tamir ediyordu :) Ama 463 bin euro'luk saat takıp millettin yanındaymış gibi gözüken şerefsizlerden iyidir.

Bir şeylere doymuş adamın yönetmesi ya da idareci olması genelde kötü sonuçlanmaz. Adamın çalıp çırpmaya ihtiyacı olmaz çünkü. Bazı aç köpekler gibi memleketi parsel parsel satıp verginin vergisini almazlar belki :)

MahmutBiner
06 Haziran 2018, 10:39
Bu konu artık başka biryere saptı ( Zenginin malı züğürdün çenesini yorar ).

Kenanla ilgili eleştirilecek tek nokta yarışçılığı ve bu yolda izlerken yaptığı hatalar. Kör topal, gözü kara yarıştığını ve şans eseri bazı başarılara ulaştığını biliyoruz. Evet türkiye motosiklet camiası için yurt dışında çok iyi bir örnekti fakat kendi çapında motosiklet sürmeyi öğrenip hatalarıyla yarışan bir yarışçıydı. Toplantıya ister ferrariyle gider ister uzay gemisiyle buna zaten aklı başında olan bi adam çıkıpta laf etmez. Bize ne... Kenan son 3 yıldır spor arabalarla gündeme geliyor zaten. Kayınvalidesinin hediye ettiği ferrari ile başlayan özel yapım vitolarla jiplerle garajı dolu olan bi adam.

Bir tek benmi hatırlıyorum kaç sene önce 3 katlı evinin üst katından havuza atlayan videosunu ? Ne mütevazılığı ... Adamın tayyibin elini öpmesi her toplantıda boynu bükük durması ve medyanın onu gariban göstermesi Kenanın hatası değil..

Söylediğim gibi kenan yarışırken hep şunu düşünüyordum biryere kadar gidecek. Çünkü bu adam hayatında ilk çıktığı podyumda podyum geleneğini olan şampanya patlatmayı bile bozarak podyumda sadece redbul içen. Yarıştığı sbk liginde binlerce takipçisi olmasına rağmen instagramında para aldığı klubü bile takip etmeden sadece recep tayyip erdoğanı takip eden mantığa ve yaptığı işe çok aykırı bir adamdı.

Umarım toprak razgatlıoğlu kısa zamanda kendine gerçek bir hoca bulur ve kenanın yaptığı hataları yapmadan iyi biryerlere gelebilir. Sistemsiz bir başarı kalıcı olmayacaktır.

_chaotic_
06 Haziran 2018, 11:14
ya bu yumuşak g yazmaya çalışıp yazamadığı video (https://www.youtube.com/watch?v=TUycb0jAkMs) çok acayip. kenardan sufle veren de başka bakan. Zaten sonuna kadar izleyemedim, mideme ağrı girdi. ötekinde de rent a car ile leasing kastediliyor sanırım.

vay arkadaş ya...biz de neyin peşindeyiz. yok medeniyet, yok refah, yok demokrasi, insan hakları, eğitim kalitesi filan istiyoruz. vatandaşın en çok oy verdiklerine bak.

al sana refah anlayışı: "her eve buzdolabı giriyosa demekki bir refah seviyesi var (https://onedio.com/haber/cumhurbaskani-erdogan-her-eve-buzdolabi-giriyorsa-refah-seviyesi-var-demektir-825912)"

bir de buna alternatifsiz diyorlar. eğer bundan başka alternatif yoksa kapatalım dükkanı zaten..

viperking
06 Haziran 2018, 11:39
Yaw ne sekilci milletiz.

Birinin zengin olmasi fakirleri dusunemeyecegi anlamina mi gelir.

Birini anlamak icin illa o kisinin ozelliklerini tasimak gerekmez. Objektif olmak, humanist olmak gerekir.

At gozlugunu cikarmadigimiz, genis cercevede dusunmedigimiz, insanlari dusuncelerine ve icraatlarina gore degilde sekline semaline gire degerlendirdiginiz surece bir adim oteye gidemeyiz.

fatih.met
06 Haziran 2018, 12:09
Bir söz var ve çok sever aynı zamanda kızarım:

Ne kadar çok anlatırsan anlat, anlattıkların sadece karşıdakinin anladığı kadardır.

Benim çenemi zenginin malından çok cahilin zekası yoruyor. Cahil anlamak istemedikçe ben bunu kabullenemeyip anlatmaya devam ediyorum fakat kendimde tatmin olamıyorum çünkü karşımdaki anlasa bile anlamak istemiyor ve konuyu saptırıyor.

Söz galiba albert einstein'e ait.

Öz_Musti
06 Haziran 2018, 12:20
İnsanımız zengin sevmez. Sevilecek kişi mutlaka fakir, sıkıntılı, dertli, "arabesk" adam olmalı. Yetim büyümeli iş hayatına 10 yaşında işportacılıkla başlamalı.

Siyasi yönden bağımsız olmayışı, (siyasi görüşü değil bak başka birşey diyorum) yaşam tarzı hafif apaçiliğinden ötürü bu adamdan çok haz etmiyorum.

Ben evlat sahibi birisi olarak, kendisinin evlat konusunda büyük-büyük sıkıntıları olmuştur, kendisine sempati beslerim. Allah kimseyi bununla sınamasın. Kendisi, bu büyük imtihana tabi tutuldu, müthiş saygılıyım.

Motorsporları konusunda o kategori-bu kategori. Adam bu bayrağı temsil etti, bir ilk oldu mu? Evet. Bitti. İsterse oyuncak bisiklet yarışı olsun. Adam çalıştı, uğraştı, gitti geldi başardı. Buna saygılı olalım.

Toplum önünde, temsil ettiği millet önünde mütevazi olunmalı görüşüne şöyle katılıyorum; Devlet parasıyla Goldwing alacaksa ileride, almasın. Kendi parasıyla istediğini alır. İsraf değildir.

xterkan
06 Haziran 2018, 12:52
Hemen hemen aynı düşüncede olduğum arkadaşlar da gereken yorumları yazmış sağolsunlar,

Ayrıca Akp yandaşı arkadaşlara belirteyim 15 temmuzda arkadaşımın babası ve kardeşi öldü, akrabalarımdan yaralananlar oldu, bende bir süre meydanlarda olmuştum ,ayrıca dolar bozdurun denildiğinde, neyse dedim, mesele ülke meselesi kaşıklada olsa yangını söndürmeye çalışalım, hesabımdaki dolarları bozdurdum, ayrıca bir ara bu sitede iphone telefon alıp almama meselesi oldu, bazıları cari açık, ithal ürün ,pahalı almayın israftır diye yorumlarda bulundu,kaldıki bir lüks otomobil yüzlerce iphone alır
Ne demek istiyorum, Akp taraftarı olmamama rağmen, ülke meselesidir diye, gereken yerlerde, vatandaş olarak üzerime düşeni yapmışmıyım? yapmışım, gereken yerlerde de bırakın eleştirelim, bu iğneyi kendilerine batırmadık ça bu ülke daha da kötüye gidecek, madem bu kadar lüks hayat istiyorsunuz, o zaman hükümete üretelim diye neden baskı yapmıyorsunuz ?

Ağam paşam bilir mantığıyla gittikçe, siz fakirleşmeye, onlar zenginleşmeye devam edecek, filmin sonunda artık kim kime, dum duma mı olur, bilemem kötü olacağı kesin ,bu kesimin birçoğu nankördür ,partiden ayrılana tu kaka derler ,eleştirene tu kaka derler ama kendi safına geçince oo kraldır padişahtır diye yağ çekerler, örnekleri jöleli, Numan bey, Soylu bey, Bahçeli bey, Destici bey ,Türkeş bey saymakla bitmez bunlar, zamanında asacağız, keseceğiz diye Akp yi eleştirenler, eleştirirken kötü, Akp li olunca iyi, Akp den ayrılınca gene kötü, geçiniz arkadaşlar, ben bu insanların zaten içindeyim ,nasıl bir kafa yapısına sahipler iyi biliyorum ,biz uzaydan gelmedik, toplumun içindeyiz zaten

Bir arkadaşta bahsetmiş Ali Ağaoğlu doğum gününde çocuğuna lüks pahalı araç alır ve bütün medyada magazin haberi olur ama bir Koç, bir Sabancının böyle bir magazin boyutunu gördünüz mü ?

NOT bu lüks araçlar ile muhalif bir milletvekili haber olsa, genede böyle yazıp çizecekmiydiniz ? yoksa Kılıçdaroğlu nun kızının orta sınıf evi için atıp tutanlardan mı olacaktınız ? DİNLEMEYİN ARTIK ŞU YANDAŞ HACI HOCA TAKIMININ SOHBETLERİNİ,YANDAŞ MEDYANIN HABERLERİNİ DOĞRUYU BULUN ARAŞTIRIN OKUYUN ARKADAŞLAR Kolay gelsin

toreador
06 Haziran 2018, 13:16
Kaldırıma park ettiği için bizler gibi ceza kesmişler midir dersiniz?

Tundzhay
06 Haziran 2018, 13:31
sırada sürat teknesi var.

manqa82
06 Haziran 2018, 14:39
Hemen hemen aynı düşüncede olduğum arkadaşlar da gereken yorumları yazmış sağolsunlar,

Ayrıca Akp yandaşı arkadaşlara belirteyim 15 temmuzda arkadaşımın babası ve kardeşi öldü, akrabalarımdan yaralananlar oldu, bende bir süre meydanlarda olmuştum ,ayrıca dolar bozdurun denildiğinde, neyse dedim, mesele ülke meselesi kaşıklada olsa yangını söndürmeye çalışalım, hesabımdaki dolarları bozdurdum, ayrıca bir ara bu sitede iphone telefon alıp almama meselesi oldu, bazıları cari açık, ithal ürün ,pahalı almayın israftır diye yorumlarda bulundu,kaldıki bir lüks otomobil yüzlerce iphone alır
Ne demek istiyorum, Akp taraftarı olmamama rağmen, ülke meselesidir diye, gereken yerlerde, vatandaş olarak üzerime düşeni yapmışmıyım? yapmışım, gereken yerlerde de bırakın eleştirelim, bu iğneyi kendilerine batırmadık ça bu ülke daha da kötüye gidecek, madem bu kadar lüks hayat istiyorsunuz, o zaman hükümete üretelim diye neden baskı yapmıyorsunuz ?

Ağam paşam bilir mantığıyla gittikçe, siz fakirleşmeye, onlar zenginleşmeye devam edecek, filmin sonunda artık kim kime, dum duma mı olur, bilemem kötü olacağı kesin ,bu kesimin birçoğu nankördür ,partiden ayrılana tu kaka derler ,eleştirene tu kaka derler ama kendi safına geçince oo kraldır padişahtır diye yağ çekerler, örnekleri jöleli, Numan bey, Soylu bey, Bahçeli bey, Destici bey ,Türkeş bey saymakla bitmez bunlar, zamanında asacağız, keseceğiz diye Akp yi eleştirenler, eleştirirken kötü, Akp li olunca iyi, Akp den ayrılınca gene kötü, geçiniz arkadaşlar, ben bu insanların zaten içindeyim ,nasıl bir kafa yapısına sahipler iyi biliyorum ,biz uzaydan gelmedik, toplumun içindeyiz zaten

Bir arkadaşta bahsetmiş Ali Ağaoğlu doğum gününde çocuğuna lüks pahalı araç alır ve bütün medyada magazin haberi olur ama bir Koç, bir Sabancının böyle bir magazin boyutunu gördünüz mü ?

NOT bu lüks araçlar ile muhalif bir milletvekili haber olsa, genede böyle yazıp çizecekmiydiniz ? yoksa Kılıçdaroğlu nun kızının orta sınıf evi için atıp tutanlardan mı olacaktınız ? DİNLEMEYİN ARTIK ŞU YANDAŞ HACI HOCA TAKIMININ SOHBETLERİNİ,YANDAŞ MEDYANIN HABERLERİNİ DOĞRUYU BULUN ARAŞTIRIN OKUYUN ARKADAŞLAR Kolay gelsin

Konuya gelmiyorum birdaha bundan daha güzel yazan olursa çağırın beni.