PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru Satıyorum Ve Tercih Seçimi ?

DesAres
04 Haziran 2018, 21:34
Yamaha Tricity Motorumu satıyorum ve Çinli vitesli motosiklete geçiş yapacağım. Hiç vitessiz kullanmadım acaba hemen alışırmıyım (kilosuna alışamama gibi bir sorun olmuyacak Tricity yüzünden :))

Satma nedeni bazı akrabalarımın Motosiklete karşı çıkması ve babanı zora soktun demesi ki öyle birşey yok istemedikleri için bazen şaka olarak da söyleseler de artık çok kırıcı olmaya başladı eğer satıp kendi bütçemle birşey almazsam en yakın akrabalarımın kalbini kıracağım. Yani kaideye almamaya çalışsam da çok yakınım olduklarından heryerde karşı karşıya gelip görüşüyoruz ve büyüklerime saygısızlık yapmak istemem bu yüzden böyle bir yol düşündüm.

Aklımdakiler ;

KUBA RAINBOW
MONDİAL SFC SNAPPY X

Bunları düşündüm ama Raınbow’un benzin deposu daha fazla, Torku ve gücü de daha fazla, sinyaller gömme (tipi daha iyi). Sorum ise hangisinin parçası daha kolay bulunur ve servisleri daha iyi (kötünün iyisini seçin) ilerde sıkıntı yaşamamam için bunlar aklımda ki sorular ama eşitse KUBA RAINBOW alacağım herhalde.

En son seçenek CG tarzı ama Superboyun sıfırlarının fiyatları uçtu KUBA’nınkilerde de ya benzin, yada vites göstergesi yok (sıkıntı). Superboyun ikinci elerinde temizleri yok hepsi garantisiz 125’lik fln yapmışlar öyle istemiyorum garantili olacak ama o da piyasada şuan yok o yüzden ilk 2 şık arasından hangisini önerirsiniz ?

X-Slim
04 Haziran 2018, 21:40
Babanız zora girecek olsa bu motoru almazdı diye düşünüyorum ?

karayel90
04 Haziran 2018, 21:54
Ne kadar paranız var ona göre birşeyler söyleyelim

DesAres
04 Haziran 2018, 22:13
Babanız zora girecek olsa bu motoru almazdı diye düşünüyorum ?

Zaten öyle zora girme gibi bir durumu yok ki ama dediğim gibi artık her gördükleri yerde bir, iki kelime konuştuktan sonra konuyu yazdığım yazılara getiriyorlar ve artıkça konuşmalar baydı sinirim tepede patladım patlayacağım sonu da iyi olmayacak illa birisinin kalbini kırarım o yüzden en iyisi bu iki seçenekten birisini almak (hangisini seçmeliyim).

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Ne kadar paranız var ona göre birşeyler söyleyelim

KUBA RAINBOW’un sıfırını alabiliyorum (3.300TL)
Bu iki seçimden birini yada cg (temiz, garantili superboy piyasada yok ama bulursam) düşünüyorum (A1’e uygun).

X-Slim
04 Haziran 2018, 22:14
Anlayabiliyorum hocam bazı şeyleri düşündüğünden dolayı insan ses çıkartamıyor.Hep böyle içe atar durursan ilerde sende benim gibi sorun yaşayabilirsin ( Sorun derken sıkıntı ) . Bence hiç kendini zora sokma yeri geldiğinde lafını iğneleyici bir şekilde söyle.

DesAres
04 Haziran 2018, 22:16
Anlayabiliyorum hocam bazı şeyleri düşündüğünden dolayı insan ses çıkartamıyor.Hep böyle içe atar durursan ilerde sende benim gibi sorun yaşayabilirsin ( Sorun derken sıkıntı ) . Bence hiç kendini zora sokma yeri geldiğinde lafını iğneleyici bir şekilde söyle.

Ne gibi sorunlar yaşadınız ki ?
Benim de bazı sorunlarım (sıkıntı) var (temizlik tiki gibi (kirli bir yere oturmam, dokunmam fakat dokunursam 3-5 kere elimi yıkarım fln). Hep içe atmaktan oluyor galiba.

Angrypower
04 Haziran 2018, 22:17
Öyle bir hata yapma. Baban sana onu uygun görmüşse onu kullan. Babanın fikrinden daha mı önemli gereksiz akraba yorumları? Ben olsam gözlerine soka soka binerdim motoruma. Sakın olaki babanın sana vermiş olduğunu bir başkası için çiğneme ve babanın kararını hiçe sayma...

X-Slim
04 Haziran 2018, 22:20
Ne gibi sorunlar yaşadınız ki ?
Benim de bazı sorunlarım (sıkıntı) var (temizlik tiki gibi (kirli bir yere oturmam, dokunmam gibi dokunursam 3-5 kere elimi yıkarım fln). Hep içe atmaktan oluyor galiba.

Hocam zamanında içe ata ata artık gırtlağa dayandı şimdi benim için ne doğru ise direk dile getiriyorum yeri ve zamanı ne olursa olsun iş yeri olsun özel hayat olsun gerçekleri duymak insanların zoruna gitmeye başladı artık sadece merhaba diyorlar yanaşmıyorlar.
Hani bazen iş yerinde işim için aman susayım ekmek parası ''tamam amirim,tamam abim'' denir ya bende o yok ne olur bu daima böyle gitmez bir yerde kendini kapıda bulursun.

levend84
04 Haziran 2018, 22:22
Öyle bir hata yapma. Baban sana onu uygun görmüşse onu kullan. Babanın fikrinden daha mı önemli gereksiz akraba yorumları? Ben olsam gözlerine soka soka binerdim motoruma. Sakın olaki babanın sana vermiş olduğunu bir başkası için çiğneme ve babanın kararını hiçe sayma...

Akraba akıl verir ama para vermez...

Akrabalarin tekrar bu lafı ederse aynen şu şekilde konuş..tamam amca tamam dayı o zaman siz bana motor alin hem babami zora sokmaz hemde sizin gönlünüzü yapmiş olurum..:flower:

DesAres
04 Haziran 2018, 22:25
Akraba akıl verir ama para vermez...

Akrabalarin tekrar bu lafı ederse aynen şu şekilde konuş..tamam amca tamam dayı o zaman siz bana motor alin hem babami zora sokmaz hemde sizin gönlünüzü yapmiş olurum..:flower:

Güzel fikir :cat: :cat:

Ama ne olur ne olmaz sorayım :
sizce ikisi arasında kalsam hangisini tercih etmeliyim ? Yada bu fiyat bandında hangi motoru tercih etmeliyim (benzin, vites göstergesi olan önerilerinizi beklerim) ?

Belki değişim iyi olur babamı da iyi sürdüğüne ikna ettim 500 KM yapmama (50km fln kaldı herhalde).

Angrypower
04 Haziran 2018, 22:27
Git gözlerinin önüne park et motorunu. Hatta gerikirse araçlarının girmesini engelleyecek şekilde blokla yolu. Ben kendi şahsım için konuşayım. Akrabalarımın zarardan başka bir halta yaradıkları yok. Hoş benimde onları taktığım yok. Bu yaşıma geldim daha aynı yerde 15dk dan fazla durmam. Memlekete gittiğimde bizimkilerin cafe'si olması rağmen gidip başka cafelere otururum sessiz sedasız. Kimsede tanımaz zaten beni. Böylece tadından yenmez :)

levend84
04 Haziran 2018, 22:29
Güzel fikir :cat: :cat:
Sizce ikisi arasında kalsam hangisini tercih etmeliyim ?

ikiside değil..madem yamahadan başladin yola burdan devam et..

2. el Crypton T110 1-2 yıl kullan.
Daha sonra Mt-25 al ehliyet A2 ise.
Degilse Mt125 al bak keyfine.

DesAres
04 Haziran 2018, 22:36
ikiside değil..madem yamahadan başladin yola burdan devam et..

2. el Crypton T110 1-2 yıl kullan.
Daha sonra Mt-25 al ehliyet A2 ise.
Degilse Mt125 al bak keyfine.

Crypton da gaz kolu soldaymış (hiç alışamam ki). Sıfır düşünüyorum bir rodaj yapma hevesim var sence mondial SFC mi alsam KUBA Rainbow mu (parça bulma, servis konusunda hangisi bir tık üstte) eşit gibiyse rainbow alırım herhalde öneriniz nedir ?

Keşke A2 olsa :(

levend84
04 Haziran 2018, 22:38
Crypton da gaz kolu soldaymış (hiç alışamam ki). Sıfır düşünüyorum bir rodaj yapma hevesim var sence mondial SFC mi alsam KUBA Rainbow mu (parça bulma, servis konusunda hangisi bir tık üstte) eşit gibiyse rainbow alırım herhalde öneriniz nedir ?

Keşke A2 olsa :(

Gaz kolu solda derken??

Gaz kolu(Elcigi)sağda olur.

VroomOn
04 Haziran 2018, 22:44
Az daha sık dişini derim. Biraz daha söylerler sonra da sıkılıp bırakırlar. Sen kaale alma cevap verme yeter. Hiç değiştirme motorunu boşuna.

DesAres
04 Haziran 2018, 23:35
Gaz kolu solda derken??

Gaz kolu(Elcigi)sağda olur.

İnceleme videosunu izledim solda diyordu (bunda : https://youtu.be/Tc9baiAzR8U)

Slayer5810
04 Haziran 2018, 23:50
Banada Akrabalarim kizdi ama ben takmadim onlara bu sozden sonra bida konusamadilar sen bana aldinda konusuyon

Youjoee
05 Haziran 2018, 00:00
Kardeş cup alma, illa çinli alcam diyorsan çok düşük fiyata ne bilim drift falan var ?

Metos
05 Haziran 2018, 00:01
Attan inip eşşeğe binme bence akrabalarada he de geç yoksa çok üzülürsün ilerde

DesAres
05 Haziran 2018, 00:28
Kardeş cup alma, illa çinli alcam diyorsan çok düşük fiyata ne bilim drift falan var ?

Drift 135’lik ehliyet yetmiyor. Minör’de yeni ikinci eli yok olanlarda az km’de olduğu için sıfıra yakın fiyatı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Attan inip eşşeğe binme bence akrabalarada he de geç yoksa çok üzülürsün ilerde

Hocam beni götürsün yetiyor bundan önce TVS scooter sürdüm, sonra Honda spacy ama TVS’nin motoru bile iyi geliyordu. Yani 2 sene garanti kapsamında götürsün yetiyor sonra ehliyet ve motoru değiştireceğim.

Stock Sever
05 Haziran 2018, 01:08
Çok pişman olursun. Tricitym kapıda olsun da elalem ne derse desin diye kafanı çık vurursun. Yükseltmeyeceksen satma.

Metos
05 Haziran 2018, 01:19
Drift 135’lik ehliyet yetmiyor. Minör’de yeni ikinci eli yok olanlarda az km’de olduğu için sıfıra yakın fiyatı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Hocam beni götürsün yetiyor bundan önce TVS scooter sürdüm, sonra Honda spacy ama TVS’nin motoru bile iyi geliyordu. Yani 2 sene garanti kapsamında götürsün yetiyor sonra ehliyet ve motoru değiştireceğim.

bence bunları alacağına ikinci el boxer cafe racer al ,

DesAres
05 Haziran 2018, 01:57
Çok pişman olursun. Tricitym kapıda olsun da elalem ne derse desin diye kafanı çık vurursun. Yükseltmeyeceksen satma.

Ehliyetten dolayı istesemde yükseltemiyorum ki keşke yükseltmek için satabilsem ama büyük ihtimalle Çinli makine alırım garantisi bitene kadar kullanırım o sırada da para biriktirmiş olurum sonra da yeni motor ve a2 alırım sağlam makine alırım (Çinli alınca kalan parayı bankaya atma ihtimalimde var).

Çinlileri biliyorum çok narinler, çabuk bozuluyorlar ama parçası ucuz, kendisi ucuz (Japonlara göre) ama otobüsten, minibüsten iyidir vallahi kursdan çıkışta minibüs son seferleri oluyor kaçırdım mı, taksiye o da kısa mesafe diye götürmüyordu şikayet ediyordum ama nafile birkaç tanıdık vefat edince bıraktım tekrardan kickboks’a gidecem Çinli motorda almayıp bu minibüse, taksiye kaldığımı düşünürsem motivasyon sıfırlanır gitmem.

Stock Sever
05 Haziran 2018, 02:52
Ehliyetten dolayı istesemde yükseltemiyorum ki keşke yükseltmek için satabilsem ama büyük ihtimalle Çinli makine alırım garantisi bitene kadar kullanırım o sırada da para biriktirmiş olurum sonra da yeni motor ve a2 alırım sağlam makine alırım (Çinli alınca kalan parayı bankaya atma ihtimalimde var).

Çinlileri biliyorum çok narinler, çabuk bozuluyorlar ama parçası ucuz, kendisi ucuz (Japonlara göre) ama otobüsten, minibüsten iyidir vallahi kursdan çıkışta minibüs son seferleri oluyor kaçırdım mı, taksiye o da kısa mesafe diye götürmüyordu şikayet ediyordum ama nafile birkaç tanıdık vefat edince bıraktım tekrardan kickboks’a gidecem Çinli motorda almayıp bu minibüse, taksiye kaldığımı düşünürsem motivasyon sıfırlanır gitmem.

Mevzu çinli mevzusu değil. Elindekinden olma mevzusu.

Benim peder de 2017 yazın motor alma 2018 yazın istediğin 0 motoru al dedi. Ben kafamın dikine gidip 70000 kmde cbf aldım. Pişman değilim ama altıma sıfır r25 çekmek varken ben 150 cc motorla hızlı gitsin diye çabalıyorum. Ufak tefek sorunlarıyla uğraşıyorum. Halbuki sıfır alsaydım ohooo. Yani demem o ki elindeki motoru satma. Ben amcam dayım laf eder diye pedere aldırmadım. Ama bi bildiği varmış adamın.

Metos
05 Haziran 2018, 02:52

bence ikinci el cafe racer al hem şekil hem ucuza bulursun belki

X-Slim
05 Haziran 2018, 11:27
İnceleme videosunu izledim solda diyordu (bunda : https://youtu.be/Tc9baiAzR8U)

öyle birşey yok hocam git bayide canlı canlı gör

Angrypower
05 Haziran 2018, 12:24
Soldan gaz elciği motorlar var evet ama onlar özel sipariş ettiriyorlar. Sebebide sağlıksal. Her standart motorun gaz elciği sağ elciktir.

kurubuz
05 Haziran 2018, 14:37
"Tercih seçimi" talebine "yanıt cevabı"mı veriyorum : Snappy al :mrgreen:

DesAres
05 Haziran 2018, 14:59
"Tercih seçimi" talebine "yanıt cevabı"mı veriyorum : Snappy al :mrgreen:

Servisi KUBA’ya göre daha mı iyi, parça bulunması daha mı kolay (bunlar yüzünden mi ?)
yoksa parça kalitesi, kullandığı malzemeler daha iyi diye mi ?
(KUBA’nın deposu 4.8LT [SFC 3.9], ön sinyaller dışarda değil gömme [SFC’de dışarda], torku ve ürettiği gücü daha fazlaymış ve artçı için fabrika çıkışlı büyük ayaklık var, tipi ve malzeme kalitesi daha iyi geldi. Servis ve parça bulunma konusundan önde ise çok fark var mı tahminen ne kadar fark var karşılaştırma yapabilecek yok mu ?)

artemis99
05 Haziran 2018, 15:41
tricity satıp bunlar alınır mı yazık olur. Satma tricity kalsın işte. 2 tekere geçeceğim diyorsan yine scooter al ne uğraşacan vitesti ayak freniydi.

myagdi
05 Haziran 2018, 15:50
akrabaların sözüne bakıp tricity'i satma.
japondan sonra çinli değil kore motoru bile kesmez. keyif alamazsın, canın sıkılır. büyük problemlerden bahsetmiyorum, 10 TL'ne çözülecek küçük bir elektrik sorunu yüzünden motoru çalıştıramayıp, o sorunu bulup çözene kadar harcadığın zaman bile üzer adamı.
hem sıfır motoru satarken zarar edeceksin. almışsın madem ağız tadıyla kullanmaya bak.