PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Cila, parlatma

Tvs01
03 Haziran 2018, 15:14
Arkadaşlar motosikletimi cila yapmak istiyorum, oto yıkamacı bir abimiz sonax hızlı cilayı önerdi. Daha önce birinde görmüştüm aşırı derece temiz ve parlatmış adam cila markasını sordum abd malı 180 tl fiyatı varmış. İstediğim fiyatı uygun kaliteli cila önerebilirmisiniz. Grenaja boyaya zarar vermeyen kaliteli ürün olsun. Onun dışında özellikle lastikleri ve jantı nasıl parlatabilirim, lastikler hep kirli görünüyor. Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler..

Boldpilot
03 Haziran 2018, 15:21
Lastikler ve jant için gaz yağı motosiklet geneli için seramik kaplama öneririm.

YBRMANİA
03 Haziran 2018, 15:25
ben motulun cilasını kullanmıştım eski motorumda harika olmuştu.
https://i.hizliresim.com/nl5bYM.jpg (https://hizliresim.com/nl5bYM)

hasmet
03 Haziran 2018, 15:36
Motosiklette lastik parlatıcı kullanmayın. Çekişi ciddi oranda azalır, kayıp düşersiniz. Arabalarda da sadece yanakta kullanın. Fotoğraf için parlattıysanız, sonrasında yol ile temas eden yüzeyden çıkartın bir şekilde.

scorpions_59
03 Haziran 2018, 15:55
Sonax hızlı cilayı uzun zamandır kullanıyorum ve memnunum, tavsiye ederim.
Jant temizliğinde gazyağı kullanıyorum, zincir temizliğinden sonra pırıl pırıl oluyor tabi gazyağı kullandıktan sonra nemli bezle temizlemek lazım yoksa toz tutuyor çok.

Lastik kenarlarını da kola ile siliyorum güzel oluyor.

Tvs01
03 Haziran 2018, 23:39
Sonax hızlı cilayı uzun zamandır kullanıyorum ve memnunum, tavsiye ederim.
Jant temizliğinde gazyağı kullanıyorum, zincir temizliğinden sonra pırıl pırıl oluyor tabi gazyağı kullandıktan sonra nemli bezle temizlemek lazım yoksa toz tutuyor çok.

Lastik kenarlarını da kola ile siliyorum güzel oluyor.

Sonax hangisi peki birçok çeşidi var, kullanım şekli nasıl yazarsanız sevinirim

bursagsli
03 Haziran 2018, 23:43
Meguiars en kaliteli cilalardan ama fiyatları epey pahalı

scorpions_59
04 Haziran 2018, 00:55
Sonax hangisi peki birçok çeşidi var, kullanım şekli nasıl yazarsanız sevinirim

Cevap vermem biraz geç oldu kusura bakma anca fırsatım oldu girmek için.

Benim kullandığım kırmızı püskürtmeli şişede, üzerinde yazıyor kullanım talimatı, pc'den girince resim koyarım.

Yıkama sonrası sular biraz süzülünce hertarafa püskürtüyorum, bezle yaydırıyorum sonra kuru bezle tekrar siliyorum ve mutlu son :)

https://www.hepsiburada.com/sonax-hizli-cila-500-ml-p-HBV00000873IC?magaza=%C5%9Eampiyon%20Oto&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=CjwKCAjwo87YBRBgEiwAI1LkqQ7yEduFzKZG_NkqVAdf oNZl_iwoXF2OdPFCkFK56UVcrIN7UrA4PxoCbCUQAvD_BwE

Sanırsam linki beceremedim, anlayan arkadaşlar düzeltirse sevinirim.
İyi geceler.

Tvs01
04 Haziran 2018, 16:59
Cevap vermem biraz geç oldu kusura bakma anca fırsatım oldu girmek için.

Benim kullandığım kırmızı püskürtmeli şişede, üzerinde yazıyor kullanım talimatı, pc'den girince resim koyarım.

Yıkama sonrası sular biraz süzülünce hertarafa püskürtüyorum, bezle yaydırıyorum sonra kuru bezle tekrar siliyorum ve mutlu son :)

https://www.hepsiburada.com/sonax-hizli-cila-500-ml-p-HBV00000873IC?magaza=%C5%9Eampiyon%20Oto&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=CjwKCAjwo87YBRBgEiwAI1LkqQ7yEduFzKZG_NkqVAdf oNZl_iwoXF2OdPFCkFK56UVcrIN7UrA4PxoCbCUQAvD_BwE

Sanırsam linki beceremedim, anlayan arkadaşlar düzeltirse sevinirim.
İyi geceler.

Teşekkürler kutu değişmiş şeffaf olmuş,sıvısı sarı renk. Bauhaustan aldım şimdi 500ml 31.5 tl

Fr.Sante
04 Haziran 2018, 17:05
Yıkamadan yıkamaya Sonax sarı renkli olanı kullanın işinizi görür.

Sonax Brilliant Shine Detailer yani mavi gibi rengi olanı ise daha uzun süreli etkilidir. Yalnız sarıya göre biraz daha toz çeker.

Motosiklet için katı waxa gerek yok. 180 lira olanı hangisi acaba? Meguiars ise sakın o parayı vermeyin. Sonax hızlı cilalardan birini seçip alın adı gibi hızlı ve pratik işinizi görür.

Ekleme: Boyanın durumu da önemli , güneş altında belli olan kılcal çizikler varsa pasta yapmak gerekebilir. Asıl çizikleri gidersiniz boyanın en parlak haline ulaşırsınız. Hareli boyaya ne sürerseniz sürün parlayamaz.

caglar48
04 Haziran 2018, 17:42
Motul Shine and go koku olarakta temizlik olarakta cok memnundum fakat cok fazla kaygan yapıyordu hemen kullacak arkadaslar ıcın sıkıntı olabılır bu hafta sonaxın kırmızı renk bı kutuda spreyını kullandım cilası sarı renktı beyaz motora uyguladım renk falan bırakmadı ve gayet guzeldı ama kalite olarak shine and go daha ıyı oldugunu dusunuyorum

LynXMaSTeR
11 Haziran 2019, 15:35
Motul Shine and go koku olarakta temizlik olarakta cok memnundum fakat cok fazla kaygan yapıyordu hemen kullacak arkadaslar ıcın sıkıntı olabılır bu hafta sonaxın kırmızı renk bı kutuda spreyını kullandım cilası sarı renktı beyaz motora uyguladım renk falan bırakmadı ve gayet guzeldı ama kalite olarak shine and go daha ıyı oldugunu dusunuyorum

hocam motulde birden fazla cila spreyi var, siz hangi modeli kullandınız?
bende motomaxtan alınma 10 liralık bi cila vardı, turuncu-siyah kapta, baya iş görüyordu aslında, şu an yenisini bulamıyorum.
bu motul ürünleri direk spreyi basıp bekliyor muyuz, yoksa ovalamak, silmek gerekiyor mu? ne şekilde uygulanıyor?

YZFR25
11 Haziran 2019, 15:37
"valet pro mad wax" tek geçerim.